444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombide Sıcak Su Arızasıslogan
down
Paylaş:

Kombi Sıcak Su Vermiyor

Kombiniz sıcak su vermiyorsa Kombide Sıcak Su Arızası ile karşılaşırsanız eğer servis çağırmadan önce aşağıda sunulan bilgileri incelemeli ve uygulamalısınız.

 1. Kaloriferleriniz çalışır durumda mı?
 • Sıcak su sorunu yaşadığınızda cihaz hangi konumda olursa olsun kaloriferlerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz. Kaloriferleriniz ısınıyor ise sorun sadece sıcak su sistemindedir. Kaloriferleriniz de ısınmıyor ise bu sıcak su ve kaloriferin ortak çalıştığı büyük parçalarda sorun olabileceği anlamına gelir. Her koşulda servis yardımı almalısınız.
 1. Kombi sıcak su ayarı hangi derecede?
 • Kombilerin marka model ve çeşitlerine göre minimum maksimum sıcak su dereceleri değişir. Dereceyi minimum seviyenin biraz üstüne aldıysanız bu sebeple de sıcak su sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Kombinizin minimum sıcak su ayarının yaklaşık 10-15°C üstüne çıkararak yeniden bir deneme sağlamalısınız. Su aşırı sıcak akar ise dereceyi isteğe bağlı kısabilir veya yükseltebilirsiniz.
 1. Kombiye gaz ve elektrik geliyor mu?
 • Kombiye gaz geldiğinden ve elektrik geldiğinden emin olmanız gerekir. Kombiye elektrik gelmiyor ise ekranda hiçbir şey belirmez. Cihaz ledli ise hiçbir led yanmaz. Bu durumda önce dairenizde elektrik olduğundan emin olun. Elektrik yoksa eğer gelene kadar bekleyin. Elektrik var ve buna rağmen ekrana elektrik gelmiyor ise muhtemelen anakartta sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız. Kombiye gaz geldiğinden emin olmak adına da dairenizde doğalgazlı cihaz var ise çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Çalışır durumda ise kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve açık olduğundan emin olun. Vana açık ise kombiye gaz geliyordur. Doğalgazlı diğer cihazınız (ocak gibi) çalışmıyor durumda ise kapı dışındaki gaz vanasına bakın kapalı ise açın. Açık olmasına karşın ocağın çalışmaması, sıcak suyun alınamaması gibi durumlarda bölgede gaz kesintisi olabileceğinden bilgileri bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak alabilirsiniz.
 1. Kombi basıncı ideal seviyede mi?
 • Kombilerde olması gereken ideal basınç seviyesi 1 ile 2 bar arasıdır. Bu değer 1 in altına düştüğünde basınç düşük, 2,5-3 barın üzerine çıktığında basınç yüksek demektir. Kombi her iki durumda da arızaya geçerek sıcak su vermeyebilir. Basınç 1 barın altında olduğunda kombi altında bulunan doldurma musluğu ile su basmalı, basınç 3 barı geçtiğinde kombiye en yakın peteğin hava alma kısmını açıp su alarak basıncı düşürmelisiniz. Arıza bu sebeple yaşanıyor ise sorun işlemlerden sonra düzelecektir.
 1. Kombi ekranda hata kodu var mı ya da arıza ledi yanıyor mu?
 • Kombinin sıcak su vermemesinin genelde sebebi arızaya geçmesidir. Parçalarda sorun olabilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman kombiniz ekranlı ise ekranda hata kodu var mı diye bakın. Kombi ledli ise arıza ledi yanıyor veya yanıp sönüyor mu diye kontrol edin. Ekranda hata kodu var ya da arıza ledi yanıyor ise kombinizin marka modeline ve çeşidine göre arıza kodları ve ledlerin açıklaması değişir. Bu konuda bilgi almak için ya kullanım kılavuzunu okumalı ya da bizi arayarak arızanın sebepleri hakkındaki bilgileri almalısınız. Ekranda hata kodu var ise ya da arıza ledi yanmakta ise kombiye servis öncesi resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumlarında resetleme uygulaması maksimum 3 kez yapılmalıdır.

Bu kontrol ve uygulamalardan sonra kombiniz yine de sıcak su vermiyor ise bu durumda yapmanız gereken başka bir işlem bulunmaz. Arızanın net tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına mutlaka uzman Kombi Servisi yardımı almalısınız.

Kombide Sıcak Su Arızası (Videolu Anlatım)

Kombi Su Akıtıyor

Kombi Neden Sıcak Su Vermez?

Kombi marka modeli ya da çeşidi ne olursa olsun genel prensibi sıcak su sağlamaktır. Ekstra kış dönemleri geldiğinde ısıtmada kullanılır. Tıpkı bir klimanın genel anlamda soğutmada kullanılıp mevsim geçişlerinde ısıtmada da kullanıldığı gibi… Bu yüzden denilebilir ki kombinin içinde bulunan hemen her parça sıcak su sağlamada görev yapar. Peki kombide sıcak su arızası var ise, tüm kontroller neticesinde yine de sıcak su alınamıyor ise hangi parçalarda sorun olabilir? İşte yanıtı:

 • Ntc, ptc, tribün, akış şalteri, plaka eşanjör, fan, elektronik kart, üç yollu vana, diyafram, çift eşanjörlü kombilerde pompa arızalı olabilir

Tabi bu sıraladığımız parçalar sıcak su arızalarında genel anlamda karşımıza arızalı olarak çıkan parçalardır. Net tespit ve çözüm için uzman servis ekibinin sorunu yerinde görmesi ve yerinde tespit yapması gerekir. Bu hususta kombiye kullanıcı olarak kesinlikle müdahalede bulunmamalısınız.

Kombi Bir Musluğu Sıcak Su Veriyor Bir Musluğa Vermiyor ise

 • Bu durumda kombide bir sorun olmadığını belirtmek isteriz. Sorun kombide olsaydı eğer hiçbir musluğunuza sıcak su gelmezdi. Hangi musluk olduğu fark etmeksizin bir musluğa sıcak su geliyor bir musluğa gelmiyor ise bu sıcak su gelmeyen bölümdeki bataryada sorun olabileceği anlamına gelir. Tabi oraya gelen tesisatta ya da musluk tesisatında da sorun olabilir. Bu arıza durumunda önce sıcak su gelmeyen bölümdeki bataryayı değiştirmeyi deneyin. Batarya değişimi sonrasında da sorunda düzelme olmaz ise uzman bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (157 Yorum)

  1. merhaba benim bir sorum olacaktı şimdi bizim kombide mutfak lavabosu ve banyo lavabosundan sıcaksu çok güzel akarken duşa kabindeki sıcaksu önce sıcak geliyor sonra soğuk

   1. Merhaba Şeyhmus Bey… Mutfak ve banyo lavabosundan sıcak su geliyor duşa kabinden sıcak su gelmiyorsa ya da su soğuyorsa sorun duşa kabinde kullandığınız bataryada olabilir. Duşa kabin bataryasını değiştirmeyi deneyin. Sorun düzelmezse uzman bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir. Bu kombi ile alakalı bir arıza durumu değildir.

   2. Eve yeni taşındık ve doğalgazı dün açtırdık. Kombi çalışıyor fakat sıcak su gelmiyor. Sorun ne olabilir? Bir yerde hata mı yapıyoruz

    1. Merhaba Mira Hanım… Ekranda bir uyarı kodu veriyor mu kombi? ya da arıza ledi yanıyor mu? Arıza kodu veriyorsa veya uyarı ledi yanıyorsa açıklamasına bağlı arıza durumu değişir. Ancak hiçbir uyarı vermeden sıcak su vermiyorsa parçalarda sorun olabileceği için sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için bi servis yardımı almalısınız.

    2. baymak marka kombimin ateşlemesinde prop sorunu olduğu söylendi bunun tamir ücreti ne kadardır

     1. Merhaba Ömer Bey… Prop sorunu dediğiniz elektrot sorunu sanırım. İyon veya ateşlemme elektrodu. Bu parçalarda sorun varsa modele göre ücretlendirme değişmektedir. Ücret konusunda bilgi almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

  2. selam hocam bende 28 baykan kombiden var.sıcak suyu açtığımda su isinmiyor ve kombi ateşleme de yapmıyor.yalnızca kalorifer modunda normal çalısıyor.3 yollu vananın .iç takımını temizleyim yenisini takdım.Eşanjörü temizledim ,ntc sensorununu , türbünü ve 3yollu motor hepsi çalışıyor.ama yinede sıcak su problemini hall edemiyorum yardım edin hocam.
   CAVAB VER

   1. Merhaba Efendim… Kombinizde tribün okuyucu veya elektronik kart arızası olabilir. Yalnız sorunu yerinde görmek gerekir. Görmeden net bilgi veremiyoruz maalesef.

  3. demirdökum vinto kombi kullanıyorum.petek su sıcaklığı 50 dereceye ayarlı kombi devreye giriyor tam ısıtma bitmeden 3-5 saniye çalışıp devreden çıkıyor.petekler soğuyana kadar devreye girmiyor.sebebi nedir ustam

   1. Merhaba Ufuk Bey… Kalorifer fitreleri tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, pompa devri düşük olabilir net teşhis için görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

  4. Merhaba benim sorunum şu kombipeteklerde çalışıyor ama sıcak suyu açtıgımda sanki hava yapan bir araç gibi alevi yanıp sönmeye başlıyor ve sönüyor bu nedenle sıcak su gelmiyor

   1. Merhaba Eyüp Bey… Kombi alev algılamasa petekleriniz de ısınmaz. Peteklerde ısı oluyorsa sadece sıcak su sisteminde yani sıcak suda çalışan parçalarda sorun var demektir. Bu konumda birçok parça olduğu için net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

  5. Merhabalar.demirdokum atron kombim var petek tesisatı gayet iyi çalışıyor yalnız çeşmeden sıcak suyu açtığımda ortalama isi 43 dereceye gelip f8 hatasına geçip 3_5 saniye sonra tekrar kombi çalışıyor 43 e geldiğinde tekrar f8 e geciyor çeşmeden de bir sıcak bir soğuk su geliyor sebebi nedir acaba

   1. Merhaba Tuna Uzunkaya… Demirdöküm Atron model kombilerde F8 aşırı ısınma sorunudur. Kombi içindeki su sıcaklığı maksimum seviyeyi aştığı zaman bu sorun yaşanır. Fakat 43°C yüksek bir sıcaklık değeri değildir. Sıcak su ntc sinde, üç yollu vanada, eşanjörde veya pompada sorun olabilir. Net arıza teşhisi için sorunun yerinde görülmesi gerekir.

    1. Yetkili servise sormuştum direkt esansor değişmesi gerek dediler telefonda sorunu teşhis ettiler!o yüzden sormustum

     1. Tekrardan Merhaba Tuna Uzunkaya… Yaşadığınız soruna göre pompa sıkışmış olabilir, dediğim gibi ntc sensörde, üç yollu vanada ya da eşanjörde sorun olabilir. Bu gibi arıza durumlarında yerinde görmeden net bilgi vermek doğru olmaz. Telefondan net şu parçada sorun vardır demek de yanlıştır.

  6. Merhaba Eca kombi var sicak su akmiyor ama petekler isiniyor su 1gostergede su doldurma vanasini bilmiyorum yardimci olabilirmisiniz

   1. Merhaba efendim… Kombinin basıncı düşük olsa petekleriniz de ısınmaz. Sorun kombi basıncının düşük olmasından kaynaklı değildir. Petek sisteminde sorun yok demek ki yeterli devir daim yapabilecek basınç var. Sorun sadece sıcak su sistemindedir. Yalnız kombide birçok parça sıcak su devresinde görev alır. Net teşhis için sorunun yerinde görülmesi gerekir. Yine de kombi basıncını 1,5 bara yükseltmek isterseniz kombilerde doldurma musluğu cihazın marka modeline bağlı değişir. Eca kombinizin modelini söyleyebilirseniz doldurma musluğunun yeri konusundaki bilgileri de aktarabiliriz.

  7. Merhabalar. Bende Baykan 24kw bywarm star kombi var. Sorun alev aldiktan sonra da ateshleme elktrodlari ateshlemeye devam ediyor. Ariza ne olabalir, lutfen yardim edermisiniz.

    1. Merhaba… İyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis edilmesi açısından sorunu yerinde görmek gerekir.

  8. Hocam Ferroli kombi 5dk da petek isitimi yapıyor 10 dj dinlenmeye geçiyor sıcak su açtığımda ateşleme yükseliyor sonra düşüp arızaya geçiyor.

   1. Merhaba Ümit Bey… Kalorifer ısı ayarı düşükse eğer kısa sürede ısıtma yapması normaldir. Kombi düşük dereceyi kolay yakalar, bu yüzden kısa sürede ısıtma yapar. Ortam ısısı hemen düşeceği için de yeniden devreye girer. Bu durum genelde düşük derecede kullanımda karşımıza çıkar. Ancak yüksek derecede olmasına karşın böyle bir sorun varsa cihazda problem var demektir. Kombiler kış konumunda sıcak su talebi olduğunda kalorifer konumunu kapatır. Sıcak su talebi sonlandığında petekler yeniden ısıtmaya geçer. Bu normal bir durumdur. Her kombinin özelliğidir. Ancak sıcak su kullanımı sonrasında arızaya geçiyorsa net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

   1. Yeniden merhaba Ümit Bey… Sıcak su musluğunu açtığınızda ekranda kombi içindeki suyun sıcaklık derecesi görünür. Yükselip sonra düşüyorsa su ısınamıyor demektir. Yani kombinizde sıcak su arızası vardır. Sıcak su arızalarında birçok sebep olabiliyor. Sorunu yerinde görmek gerekir.

  9. Eca Confeo Premix 30 Kw Kombi kalorifer sistemi sorunsuz çalışıyor sıcak suda problem var.
   Mutfak bataryasından sıcak su akışında da bir problem yok. Banyolara gelen sıcak suyun sıcaklığı yeterli değil.Musluk ilk açıldığında kombideki sıcak su geliyor sonra ılık akmaya devam ediyor.Kapatıp açınca gene aynı.Sıcak su ayarı 60 derecede çalışıyor su basıncında bir anormallik yok.Duş yaparken soğuk suyla duş almamak için açkapa bataryayı full sıcak tarafında kısık açarak suyun debisini düşürüp anca ılık vaziyette akan su ile yıkanılabiliyor.Geçen sene bu kadar değildi bu kış durum daha da kötüleşti.Güya yazın bakım yapılıp basıncı sürekli düşen tanka da hava basıldı.Bir arıza söz konusu sanırım ama nedir?

   1. Merhaba Aydın Bey… Kombiyle alakalı bir sorun olsaydı eğer mutfak bataryasında da aynı sorun yaşanırdır. Bir taraftan sıcak su sorunsuz geliyor diğer tarafta sıcak su akışında sorun oluyorsa bu tesisatla alakalı bir sorundur. Banyoya giden sıcak su tesisatında tıkanma olabilir veya musluk bataryalarında sorun olabilir. Dilerseniz öncelikle bunun için uzman bir tesisatçıdan yardım alın. Tesisatınızı kontrol ettirin. Sorun görülmezse eğer banyo bataryasını değiştirerek yeniden deneme yapın.

    1. Banyo tarafında 5 adet batarya var hepsinde sorun aynı.Akşam size yazdıktan sonra tekrar yaptığım test ve kontrollerde kalorifer sistemi çalışmaz iken sıcak suyu açtığımda kombinin altındaki peteklere giden ve dönen boruların sıcak olduğunu tespit ettim.Çeşmeyi kapatınca yavaş yavaş soğudular.Sıcak su peteklere mi yönleniyor acaba 3 yollu ventilde mi bir problem var?

     1. Tekrardan Merhaba Aydın Bey… Sıcak su çok kullanıldığı zamanlarda ilk petekler ısınabilir. Fakat sıcak su gelmiyor ve petekler ısınıyor ise üç yollu vana kalorifer tarafına kaçırıyor olabilir. Yine de net arıza tespiti için sorunu yerinde görmek gerekir.

  10. Merhaba Umit bey. 24kw bywarm star kombi alev alip chalishmaya bashladiktan bir iki dakika sonra alevi kesiyor. Gosterge de ancak 30 40 dereceye gelebiliyor. Ariza lamba yanmiyor. Gaz vanadan olabilirmi. O vananin bobinleri kach ohm dirench gostermesi gerekiyor. Ben direncini olchemedim. Lutfen yardim edin.

   1. Merhaba efendim… Brülörde alevin kesilmesi birçok sebebe bağlıdır. Gaz vanası ile alakalı sorun varsa zaten biz müdahale etmiyoruz bölgenizin doğalgaz firması ile görüşmeniz gerekir. Yalnız genelde bu gibi durumlarda sorun gaz vanası ile alakalı olmuyor kombi ile alakalı oluyor. Kullanıcı olarak dairenize gaz geldiğinden emin olun, kombiyi resetleyin. Bu uygulamalar dışında herhangi bir işlem yapamazsınız. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

  11. Merhaba
   Vailant kombim var ve en sağdaki yeşil led sürekli yanıyor (normalde yanıp sönmesi gerekiyor sanırım sıcak suyu açtığımda) diğer her şey normal petekler yanıyor basınç normal. Ne yapmam gerekir?

   1. Merhaba Hande Hanım… Vaillant kombilerde yeşil ledin yanması normal bir durumdur. Kırmızı ya da turuncu led yanarsa bir arıza olduğunu belirtir. Cihazınızda bir sorun yok.

  12. bende ariston uno 10 senelik kombi var.bir sıkıntımız var.bu sene agrızalı olarak kullanmaya calısıyorz.ateşleme sırasında sarı kırmızı yanıp sönüyor 3 4 defa.gün gectikçe yanıp sönmeler fazlalaşıyor.eninde sonunda calısıyor fakat calışırken ısılkar yanıp sönüp calışmaya devam ediyor .banyo suyunu actıgımız zaman daha kolay calısıyor sıkıntısı nedir acaba .teşekkürler

   1. Merhaba Bedrettin Bey… Ariston Uno model kombilerde sarı LED: Atık gaz tahliye sorunudur. Kırmızı LED: Gaz blokaj sorunudur. Muhtemelen cihazınızın atık gaz devresinde sorun olduğu için başarılı ateşleme gerçekleşmiyor ve cihaz bu yüzden arızaya geçiyor. Arıza durumu hakkında net bir bilgi veremeyiz. Sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

   1. Görüş ve yorumunuz için teşekkür ederiz Recep Bey… Umarız size yardımcı olabilmişizdir.

  13. kombim buderus gb022-24 logamax plus çeşmeye ve peteklere sıcak su vermiyor bar 1.5 gazda da sıkıntı gaz açık ekranda arıza kodu da yok neden olabilir

   1. Merhaba Emre Bey… Kullanıcı olarak servis öncesi tüm kontrolleri yapmışsınız zaten. Dairenizde gaz var, kombi basıncı ideal seviyede. Ekranda arıza kodu olmadığı için resetleme işlemine gerek kalmıyor, resetleseniz bile cihaz düzelmeyecektir. Değerler normal ancak yine de kombi petek ve sıcak su konumunda çalışmıyorsa birçok parçada sorun olabilir. Direk parça arızası diyebileceğimiz bu arıza durumunda net arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı alın önerisinde bulunabiliriz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur maalesef.

  14. Slm ECA confeo model kombim petekler ısınıyor ama sıcak suyu açtığımda soğuk geliyor ancak alesleme çalışıyor ve suyu peteklere pompalıyor daha önce böle olmuştu ama kurcalayan ak yapmıştım ama şimdi hatırlamıyorum sizce noldu

   1. Merhaba Talip Bey… Petekler ısınıyor, sıcak su alamıyorsanız bu teknik bir problemdir. Yani direk parça arızası denilebilir. Ancak kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur maalesef. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka servis yardımı almalısınız.

  15. Merhabalar
   Buderus marka kombimde su basıncı normal. Petekler ısınıyor. Ancak 2 gündür sıcak su gelmiyordu. Şimdi Kalorifer kısmı açıkken musluğu açtım ve sıcak su geldi. Ancak Kalorifer kısmını kapatıp musluğu açtığımda sıcak su gelmedi. Acaba kombideki sorun ne olabilir. Böyle suyu ısıtmam tehlike yaratır mı?

   1. Merhaba Barış Bey… Kombinizde sıcak su arızası var. Kaloriferler çalıştığında kombi içinde ısınan sudan parçalar zarar görmesin diye kombi bu suyun bir kısmını sıcak su tesisatına aktarır. Bu yüzden kalorifer konumu açık olduğunda bir süre kadar musluklardan sıcak su gelebilir. Bu her kombinin özelliğidir. Ancak aldığınız sıcak su kısa süreli olur ve aşırı sıcak da olmaz. Kombinizde sıcak su sorunu olduğundan birçok parçada sorun olabilir. Bir tehlikesi bulunmasa da arızanın biran önce tespit edilerek onarılması gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

  16. Sayın Yetkili,
   Vaillant VUW 242/3-3 model bir kombi cihazım var. 5 yıldır kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir sorun çıkarmadı. Ancak son altı aydır suyu yeterince sıcak yapmıyor. Ayarını sona (65) getirdiğim halde 25 derece kadar filan ısıtıyor. Sıcak suyu açınca yeşil yanıp sönüyor. Yorumlarınızdan okuduğum kadarıyla bu normal. Aynı zamanda (yeşil yanıp sönerken) sarı ışık da sürekli yanıyor. Kalorifer ısıtmasında bir sorun yok. Basınç normal, filtreler temiz. Görünürde çalışması gayet normal gözüküyor. Buna rağmen suyu yeterince sıcak yapmamasında ne gibi bir sorun olabilir? Cevaplarsanız sevinirim.

   1. Merhaba Mehmet Bey… Arıza ledi yansa tahmini bilgi verilebilir ancak cihaz bir arızaya da geçmiyor. Suyu yeterince ısıtmıyorsa tribün gibi parçalarda sorun olabilir. Ancak sorunu yerinde görmeden hangi parçada sorun olabileceğini ya da hangi durum olabileceğini bilemiyoruz maalesef. Bu konuda net teşhis yapılması ve arızanın giderilmesi amacı ile servis yardımı almanızı öneririz.

  17. GB022-24 BUDERUS kombim var.Sıcak su açıldığında ateşleme ile birlikte patlama sesi gibi bir ses geliyor ve ateşleme arızası oluşuyor.Bu durum her zaman olmuyor.Genelde kombi uzun süre çalışmadığında ve sıcak suyu açtığımızda oluşuyor.Sonra resetleme yaptığımızda normal ateşleme ve yanma oluyor.Hava- gaz karışım valfi değişti.Fakat aynı durum arasıra oluyor.Bu durumda kombiden sanki gaz sıkışıp süpürülme yapılmadan ateşleme olduğunda bir patlama sesi gibi( PÖH diye)ve titreşim oluyor.Sebebi ne olabilir.

   1. Merhaba Barbars Bey… Kombinizde patlamalı yanma sorunu var. Bu durum genelde atık gaz sorunu olarak belirtilebilir. Yani baca tıkalı olabilir, bacayla alakalı bir durum olabilir ya da cihazın kartında sorun olabilir. Kombi atık gaz tahliyesi yapamadığı için genelde patlamalı yanma yapabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görmek gerekir diyebiliriz.

   1. Merhaba Uğur Bey… Mutfak suları banyo suları kadar uzun süre kullanılmaz. Banyo suyu daha uzun süre kullanıldığı için kaynama yapabilir. O yüzden aşırı ısınma olabilir. Kombi üzerinden ayarı kısarak yeniden deneme yapabilirsiniz. Cihazınızda bir sorun yok gibi görünüyor.

  18. Merhaba, Fer Marka kombim var. kombi sıcak suda bazen ısınıyor sonra 15-20 dakika sonra ateşleme arızası veriyor ve resetlemeden tekrar sıcak su vermiyor. Ama petekleri yakınca her zaman sıcak su verebiliyor.

   1. Merhaba Emre Bey… Öncelikle kombiniz baya bi eski cihazlardan. Sıcak suda bir sorun yaşıyorsunuz. Sıcak su kullanımında cihaz arızaya geçiyor. Bu gibi durumlarda resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece tekrarlamalısınız. Resetleme sonrası da düzelme olmuyorsa servis çağırmalısınız. Bu durumda birçok sebep olabilir. Net teşhis için de sorunu yerinde görmek gerekir.

  19. Merhaba , benim evimde süsler kombi bulunmakta yaklaşık 5-6yıldır kullanıyorum ve bu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ancak son birkaç aydır mutfak ve banyo musluklarından sıcak su ayarladığım derecede akarken, duşa kabinde su sıcaklığı sürekli değişkenlik göstermekte bir soğuk bir sıcak akmakta, ayarladığım su derecesi 40 iken 15 ile 60 arası gidip geliyor bu problem kombi ile ilgili bir sıkıntımı acaba teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim

   1. Merhaba Özgür Bey… Yaşadığınız sorun kombide olsaydı eğer mutfak ve banyo kısacası her muslukta aynı sorunu yaşardınız. Duşa kabin bataryasında yani musluğunda sorun olabilir veya duşakabine gelen tesisatta tıkanıklık olabilir. Öncelikle duşa kabinde yer alan bataryayı değiştirin, sorun düzelmezse eğer bu durum için uzman bir tesisatçıdan yardım alın. Yaşadığınız sorun kombiye alakalı değil.

  20. merhaba hocam,
   demirdöküm tayros model kombim var,elektrik hiç gelmiyor idi,güç kartı arızası mevcut idi,güç kartını tamir ettirdim,tekrar taktığım da,elektrik geldi fakat petek düğmem kapalı malüm sıcaklarda petekleri yakmıyoruz:)musluk düğmesini açtığım sırada
   petekler de devreye giriyor,bunun sorunu ne olabilir?
   teşekkür ederim

   1. Merhaba Koray Bey… Öncelikle sıcak su konumunda hangi peteklerin ısındığını kontrol edin. Kombiye yakın durumda olan bir iki petekte ısı oluyorsa cihazda sorun yok demektir. Bu her kombinin kendine has özelliğidir. Ancak tüm peteklerde ısı oluyorsa eğer kombinizin üç yollu vanasında sorun olabilir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

  21. Merhaba demir doküm nitromix kombim yaklaşık bir aydır sıcak suyu az akıtıyo suyu ısıtmasında sorun yok ama kombiyi kapatıp denedim muslukların sıcak su bölümünde su aynı az akıyo suguk su bölümü tanzikli bu durumda kombi servisimi acıgırayım sucuyumu yardımcı olurmusunuz simdiden teşekkür ederim

   1. Merhaba Şengül Hanım… Su tazyiğinin düşük olması şebekeden gelen suya bağlıdır. Bu duruma bağlı olarak sıcak su tesisatında tıkanma da olabilir, bataryalarda da sorun olabilir. Öncelikle uzman bir tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Tıkanıklık gibi durumlar varsa giderilmesi gerekir. Tesisatçı eğer tesisatta herhangi bir sorun yok derse kombiyle alakalı da bir sorun olabilir. Ancak net teşhis için sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

  22. merhabalar
   demirdöküm sargon condanse yoğuşmalı kombim var.kalorifer bölümünde açtığımda normal çalışıp ayarladığım derecede ısıtıyor.kaloriferde çalışırken sıcak suyu açınca da derece hızlıca 75 gösterip alev kesiyor. fakat sıcak suya aldığımda bir miktar çalışyor derece hızlıca 75 c. olup alevlemeyi kesiyor bazende ilk açılışta derece aynen 70 üstü gösterip hiç ateşlemiyor hata kodu v.b. vermedi.acaba sorun ne olabilir.Yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim

   1. Merhaba İzem Palta… Kombinizde aşırı sıcaklık sorunu olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görmeden net bilgi vermek doğru olmaz. Net arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

  23. Baymak eco kombim Dış kapaklarını kapatınca ateşleme yapmıyor kapak acıkken normal sıcak su geliyor ama kesik kesik ateşleme yapıyor

   1. Merhaba Efe Bey… Kombide ateşleme sisteminin kombi kapağı ile bir alakası yoktur. Ancak parça arızası olduğu için ateşleme yapmıyor olabilir. Bunun için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırırsanız net teşhis yapılarak arıza tespit edilir ve giderilir.

     1. Yeniden Merhaba Efe Bey… E03 arızası atık gaz sistemi sorunudur. Prosestat, fan veya anakart arızası olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

      1. Servis adam akıllı ücret istese veya saglam parcayı degilde ekmeginin peşinde olsa cagırırım hepsi yalan para ne kadar koparırım die bakıo haram helal ögrensin hepsi

      2. Görüşünüze saygı duyarız Efe Bey… Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için, bizim buradan tarif edebileceğimiz bir uygulama olmadığı sadece servis çağırın önerisinde bulunabiliriz.

   1. Merhaba Levent Bey… Kombi sıcak su kullanımında kaynama sesi yapıyorsa eşanjör veya pompa arızası olabilir. Ancak Demirdöküm Atromix model kombiler yeni kombiler. Muhtemelen cihazınız garanti dahilindedir. Bu durum için bi servis çağırırsanız daha iyi olur.

  24. Merhaba hayırlı işler alarko trend kombim var. Kombim sıcak suda yada kaloriferde çalışmıyor, kombiyi açtığımız zaman fan çalışıyor ateşleme yapıyor 10 saniye sonra duruyor ve tekrar ediyor sorun ne olabilir.

   1. Merhaba Ali Bey… Öncelikle panel üzerinde bir led yanıp sönüyor mu cihaz bir uyarı veriyor mu bunu kontrol etmelisiniz. Cihaz led uyarısı veriyorsa eğer hangi led yanıp sönüyorsa açıklamasına göre servis öncesi resetleme, su basma gibi bazı işlemleri deneyebilirsiniz. Cihaz hiçbir uyarı vermiyorsa sensör, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

  25. eca comfeo plus kombi kullanıyorum musluk suyu ayarı 35 derecede fakat musluğu açtığımda sıcak su 70 dereceye kadar yükseliyor duşta resmen haşlanıyorum. ayarladığım derecede sıcak su vermesi gerekmiyor mu yoksa kombi de sıkıntı mı var. teşekkür ediyorum.

   1. Merhaba Murat Bey… Kombiyi en düşük sıcaklıkta kullanıyorsunuz. Kombiler her zaman tesisatta suyu dolaştırırken ısı kaybı olmasın diye ayarlanan derecenin üstünde ısıtma yapar. Fakat bu derece farkı iki katı kadar olmaz. Kombiniz suyu 35°C ye ayarlamanıza rağmen 70°C de ısı veriyorsa cihazda aşırı ısınma sorunu var demektir. Bu da birçok sebebe bağlıdır. Teknik bir arıza olabileceği için soruna yerinde bakmak gerekir. Bu yüzden servis çağırmalısınız.

  26. Merhabalar,
   Evimizi yeni kiraladık. Ev daha yeni ev, sıfır daire. 3. Katta oturuyoruz ve şebeke suyunun basıncında sürekli bir değişkenlik var. Şebeke suyu vanası sonuna kadar açık.
   ECA CONFEO PLUS kombi kullanıyoruz. Kombiyi en düşük sıcaklıkta kullanıyoruz, yani 35 derece. Fakat banyo ya da mutfakta sıcak su tarafını açtığımızda su sıcaklığı 55-60 derece arasına kadar yükseliyor. Bunun nedeni ne olabilir. Kombinin servisine sorduk bu durumu: bir yerde tıkanma olabilir dedi ve bu nedenle kombi zorlandığı için suyu fazla ısıtıyor olabilir dedi. Sizin görüşünüz nedir bu konuda?

   1. Merhaba Serkan Bey… Şebekeden gelen su tazyiği düşük olursa veya yüksek olursa bu alacağınız suyun sıcaklığını da etkiler elbette ki… Ancak her kombi çalışma sistemi gereği ayarladığınız sıcaklığın 15-20°C üstünde ısıtma yapar. Bunun sebebi de suyu tesisatta dolaştırırken ısı kaybı olmaması içindir. Kombiniz henüz sıfır olduğu için bu parça arızası da değildir. Yani cihazınızda bir sorun olmadığını belirtebiliriz. Su tazyiği sebebiyle de sorun yaşanıyor olabilir tabi.

  27. MERHABA KOLAY GELSİN ECA KOMBİ KULLANICISIYIM EVİMİZ DUBLEKS DUŞA SICAK SU GELMİYOR.BANYODAKİ LAVABO BATARYASINA SICAK SU GELİNCE DUŞA DA SICAK SU GELİYOR.FAKAT BİR MÜDDET SONRA SOĞUYOR.BU ARIZANIN SEBEBİ NE OLABİLİR.YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM.İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.

   1. Merhaba Cemal Bey… Banyo tesisatınızla alakalı bir sorun olabilir. Kombide sorun olsa hiçbir şekilde sıcak su vermez. Banyodaki bataryaları değiştirin, sorun düzelmezse uzman bir tesisatçıdan yardım alın.

  28. Slm ustam.ustam eski tip ( üstünde hangi firma olduguda yazili deyil)kombi var.led ariza lambasi yaniyor.ne yaz konumunda nede kış konumunda çalışmıyor.anakart bazan led yesile dönüyor ama hemen tekrar kırmızı oluyor.su akış turbinini sicak su açtığımda aometre ile ölçtüm iki uca degdirdigimde aometre ötüyor.yani turbini bu şekilde kontrol ettigimde sağlam olup olmadığı anlasilir mi?
   Yoksa yaniltma yaparmi?degistirmem gerekirmi?ama kışlık konumdada fan motoru çalışmıyor.onuda aometre ile kontrol ettim sorun yok.direk elekt.denedim çalışıyor.sorun nerden kaynaklanmış olabilir?

   1. Merhaba Mehmet Bey… Cihazınız hem eski hem de LED li. Bu gibi durumlarda yaptığınız yöntem için ne doğru denilebilir ne de size şunları yapın denilebilir. Arızanın tespit edilmesi ve müdahalesi için servis çağırmalısınız. Arıza Led i birçok sebeple belirir. Sorunu yerinde görmek gerekir.

  29. Ustam kolay gelsin. Buderus Logomax kombide sıcak su problemim var. Peteklerin çalışması gayet normal. Petekler açıkken tüm sıcak su musluklarından sıcak su geliyor. Derece yüksek olursa gayet de ısınıyor, yani suyun sıcaklığı peteklerin ısısıyla belirleniyor. Ancak petekler kapalıyken sıcak su ayar düğmesini kısıp artırmak hiçbir işe yaramıyor, yani sıcak su ayar düğmesi etkisiz eleman durumunda. Kalorifer ayar düğmesi kapalıyken sıcak suyu açınca kombi alev almıyor. Sorun nedir acaba?
   Servisi aradım kombiyi söküp ilaçla temizlememiz lazım, fiyatı da 350-400 lira olur dediler. İşe yarar mı? Bu dedikleri işlem ejanjör temizliği mi oluyor acaba?

   1. Merhaba Mehmet Bey… Kombi sıcak su kullanımında (uzun süre kullanımda özellikle) içinde bulunan suyu tesisata göndererek petek konumu kapalı dahi olsa en yakın bir kaç peteği ısıtabilir. Bu durum kalorifer tesisatı için de geçerli. Kaloriferleri çalıştırdığınızda ısı sıcak su tarafına da geçer ve bu yüzden sıcak su alabilirsiniz. Ancak bu şekilde alınan sıcak su hem uzun süreli olmaz hem de aşırı sıcak olmaz. Sıcak su ayar düğmesinde sorun olabilir tabi bu ayrı bir durum ancak sizin yaşadığınız sorun sıcak suyla alakalı. Kombi suyu ısıtmıyor. Yani bu demektir ki parçalarda sorun var. Kombi ilaçla temizlenmez. Kombi parçaları kimyasal ilaca temas ederse arızalanır. Tesisat ilaçla temizlendiğinde bile kombi etkilenmesin diye nötr ilaç yani kimyasal ilaç ayrıştırıcı kullanılır. Yani böyle bir işlem yapılamaz. Parça arızası olabileceğinden parçalar kontrol edilir, arızalı parçalar tespit edilerek onarılır veya değiştirilir. Önerimiz farklı bir servisi daha çağırmanız yönündedir.

  30. Viessmann vitopent 100 kombim var sıcaksuyu açtığım zaman su bir süre geliyor sonra kombi duruyor bir süre sonra kombi tekrar çalışıyor böylece kesik kesik sıcaksu elde ediyoruz kombide bir arızamı oluştu saygılarımızla

   1. Merhaba Mehmet Bey… Kombiniz sıcak suda devreden çıkıyor. Bu durum birçok sebebe bağlıdır. Yani sensör, tribün, elektronik kart gibi birçok parçada sorun olabilir. Net arıza teşhisi için sorunu yerinde görmek gerekir.

  31. Ustam E.C.A. Kombide duş alırken kombi ledleri kırmızı yanıyor devreye girmiyor yani suyu ısıtmıyor. Kombiyi kapatıp açınca yeşil yanıp devreye giriyor arızası ne olabilir. görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

   1. Merhaba İsmail Bey… Kombiler ara sıra farklı sebeplerle arızaya geçebilir. Resetleme işlemi yapıldığında yani bir nevi cihaz kapatılıp açıldığında sorun düzeliyorsa bu şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. Açma kapama veya resetleme işlemi sonrası sorun düzelmiyorsa eğer ancak bu şekilde net arıza teşhisi yapılabilir. Ancak bunun için de sorunu yerinde görmek gerekir.

  32. Merhaba ECA kombi kullanıyorum
   Ancak banyoda sıcak suyu açtığımda su ısınıyor daha sonra birden kaynar akıyor
   Bu neden olur bilgi alabilirmiyim?

   1. Merhaba Kübra Hanım… Kombiyi bir de düşük dereceye ayarlayarak deneme yapın. En düşük derecede bile sıcak su kaynar akıyorsa eğer cihazın sıcak su sensörü, elektronik kartı, üç yollu vanası, eşanjörü gibi parçalarda sorun olabilir. Ancak net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden de bi servis yardımı almalısınız.

  33. MERHABALAR HOCAM BENİM KOMBİM FERROLİ MARKA . SICAK SUYU AÇTIĞIMIZDA SÜREKLİ BİR ŞEKİLDE SICAK SU AKIŞI SAĞLAMIYOR SU BİR ARA SICAK BİR ARA SOĞUK OLARAK AKIYOR CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

   1. Merhaba Özkan Bey… Kombide sıcak su devresinde çalışan birçok parça vardır. Cihaz bir hata kodu vermeden ya da sorun yerinde görülmeden arıza durumu hakkında net bilgi vermek doğru olmaz elbette ki. Ancak bu gibi arıza durumlarında genelde sensör, tribün, elektronik kart gibi parçalarda sorun görülüyor. Yine de net teşhis yapılması adına bi servis yardımı almanızı öneriyoruz.

  34. merhaba kombi kullanma suyu 38 dereceye ayarlı batarya sonuna kadar açık olunca 41-42 derecelerde sabit kalıyor.ama bataryadan suyu kısıp azaltınca sıcaklık artıyor 60-70 derecelere çıkıyor kombi yanmaya devam ediyor suya elle dokunulmuyor.bu normalmi, arıza varsa neden olabilir.
   teşekkür kolay gelsin.

   1. Merhaba Yavuz Bey… Kombi ayarı dakikada en az 2 litre akacak şekilde hesaplanmaktadır. Suyun daha kısık olması ısıyı yükseltebilir. Bu da normal bir durumdur.

  35. Banyonun tesisatı yenilendi. Dün bitti. Akşam kombiyi calistirdik. Kombi de petek düğmesi kapali oldugu halde banyo ya 2 dakika sıcak su gelip hemen soğuğa geçti. Ve peteklere di isitmis. Ne yapmam gerekiyor.

   1. Merhaba Mehmet Bey… Yaşadığınız soruna göre kombinizde üç yollu vana veya anakart arızası olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden cihaza herhangi bir işlem yapmadan servis yardımı almanızı öneririz.

  36. Merhabalar benim sorunum sıcak su musluğunu açınca kombi ateşleme yapmıyor ikinci bir musluk açınca ateşleme yapıyor.teşekkürler.

   1. Merhaba Çetin Bey… Kombide sıcak su tesisatı ayrıdır, kalorifer tesisatı ayrıdır. Kombinizde sıcak su ile alakalı bir sorun olsa tüm muslukları açtığınızda sıcak su alamazsınız. Kombi ikinci veya üçüncü musluğun açılmasını beklemez. Musluğu açtığınız andan kısa bir süre sonra suyu ısıtmaya başlar. İlk açtığınız musluk hangisi ise muslukta ya da oraya gelen tesisatınızda sorun olabilir. Bu kombi ile alakalı bir arıza durumu değildir. Sıcak su gelmeyen musluğunuzu yani bataryayı değiştirin, sorun düzelmezse eğer tesisatçı ile görüşerek yardım alın.

  37. Merhaba Lamber LX A 24 Fi kombim var kullanım suyu sıcaklığını 35 dereceye ayarlıyorum ancak 70 dereceye kadar çıkıyor ve kombi sıcaklığı 60 lara düşürüp tekrar çalışıyor tekrar 70 lere cıkıyor sıcaklık ve bu devamlı oluyor özellik duş alırken felanda sıcak suda sorun yaşıyorum sebebi nedir. Birde bu kombide basınç düşürmek için tahliye vanası vs. varmı yerini söyleyebilirseniz sevinirim teşekkürler.

   1. Merhaba Cihat Bey… Kombiler her zaman için tesisatta suyu dolaştırırken ısı kaybı olduğu için ve bu ısı kaybının önüne geçmek için ayarladığınız derecenin 15-20°C üstünde ısıtma yapar. Ancak bu değer 35°C den 70°C lere kadar çıkmaz. Cihazınızda aşırı sıcaklık sorunu olabilir ve bu arızayı tespit etmek için soruna yerinde bakmak gerekir. Kombi basıncı yüksekse yani fazla su bastıysanız kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmını (hava alma müşürünü) açın ve oradan su alın. Siz su aldıkça basınç düşecektir.

    1. Cevabınız için teşekkürler ancak Evimde petek yok yerden ısıtmalı bu durumda nasıl fazla havayı alırım

     1. Yeniden Merhaba Cihat Bey… Kombinin altında boru bağlantılarının orada kollektör vardır. Oraya bakın ağzı açık bırakılmış vana vardır. Vanayı açarak oradan su boşaltabilirsiniz. Bu sayede yüksek basınç siz su aldıkça düşecektir.

  38. Merhaba biz Bosch gazlı, yoğuşmalı kombi kullanıyoruz. Kombinin üstünde 65 derece yanıp sönüyor ama su ısınmıyor. Petekler de kombi çalışmasına rağmen ısıtmıyor

   1. Merhaba Pelin Hanım… Kombiniz aslında ekranda yüksek bir sıcaklığı gösteriyor. Yani 65°C yi gösteriyor ancak sıcak su ve peteklerde ısı durumu yok. Kombi altındaki tesisat ve petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncının 1,5 bar civarında olduğundan emin olun. Bu kontrollerden sonra yine de cihaz çalışmıyorsa servis yardımı almanız gerekir.

  39. Merhaba. Demirdöküm kalisto kombi. Sıcak su veriyor. Ama sıcak su derecesi 40 dereceye. Gelince. Hemen. Geri. Soğuyor.

   1. Merhaba Serhat Bey… Kombi suyu yeterli şekilde ısıtmadan devreden çıkıyor anladığım kadarıyla. Bu durumda cihazın sensörü, anakartı gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Ancak yine de soruna gelip yerinde bakılması gerekir. Servis yardımı almanızı öneririz.

  40. Merhbalar.

   Eca kombi var petekleri actigimda basinc yukseliyor. Kapadigimda basinc dusuyor.

   Son zamanlarda sicak su vermiyor. Suyu acip kombiye baktigimda devreye girip ciktigini fark ettim. Sorun ne olabilir acaba. Tesekkurler

   1. Merhaba Ersin Bey… Kombi petekleri açtığınızda basıncı yükseltiyor, kapattığınızda basıncı düşürüyorsa bu genleşme tankı arızasıdır. Yani genleşme tankı delik olabilir ya da genleşme tankının havası bitmiş olabilir. Bu durum sıcak su alımını etkiliyor olabilir. Tabi yine de servis ekiplerinin sorunu yerinde incelemesi gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

  41. Merhaba bir aydır mutfağımdaki çeşmeden sıcak su gelmiyor soğuk su geliyor ama banyo çeşmesinden geliyor ne yapmam gerek

   1. Merhaba Şükran Hanım… Sadece mutfaktaki muslukta sıcak su sorunu yaşıyorsanız bu kombi ile alakalı bir durum değildir. Mutfakta yer alan bataryayı yani musluğu değiştirmenizi öneririz. Musluk değişimi sonrası arıza durumu yine de devam ederse mutfakta musluğa giden su tesisatında tıkanma olma ihtimali olabilir. Bunun için uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz.

  42. Merhaba buderus marka yoğuşmalı kombi emniyet ventili su kaçırdığı için değiştirildi türbin okuyucu ve ntc sensörde değiştirildi ama hala sıcak kullanım suyu vermiyor.neden olabilir Petekler çok güzel ısınıyor

   1. Merhaba Mahmut Bey… Kombide sıcak su arızaları evet bu bahsettiğiniz parçalara da bağlıdır ancak cihaz bir hata kodu vermiyorsa eğer görmeden sorun hakkında net bilgi vermek çok zor. Kombide bulunan parçaların neredeyse birçoğu sıcak su için çalışıyor. Peteklerde ısınma oluyorsa yalnızca sıcak su için çalışan parçaların kontrol edilmesi gerekir. Tribün değişmiş, sensör değişmiş. Akış şalteri, üç yollu vana, eşanjör, anakart gibi parçaların da kontrol edilmesi gerekir.

  43. Kombi çalışır durumda iken birden sarı ve kırmızı ışık aynı anda yanıp sönmeye başladı ve derecesi birden hızlıca yükseldi ve garip sesler çıkarttı resetleme yapmamıza rağmen aynı sonuçla karşılaştık kombi eski model ferroli markadır dijital göstergeli değildir ne yapmamız gerek

   1. Merhaba Sevil Hanım… Ferroli kombide kırmızı ve sarı ışık aynı anda yanıp sönüyorsa eşanjör koruması devreye girmiş demektir. Öncelikle su basıncını kontrol edin, basınç 1 barın altında ise basıncı 1,5 bara yükseltin. Yani kombi tesisatına su basma işlemi uygulayın. Basınç ideal seviyede ise servis yardımı almanız gerekir. Eşanjör, pompa, kalorifer sensörü, üç yollu vana, anakart gibi birçok parçada sorun olabilir. Yapabileceğiniz başka bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekir.

  44. buderus uo12 kombim var petekler ısınıyor problem yok ama sıcak su ılık geliyor ara sıra ısınır gibi oluyor tekrar ılık oluyor tam soğuk akmıyor servis anakart diyor her arızada anakart arızalı diyip kombi değişin diyorlar sizce ne yapmalıyım teşekkürler..

   1. Merhaba Osman Bey… Kombide oluşan her arıza durumu anakarta bağlı diye bir şey yok ancak anakart kombinin beyni olduğu için ve parçalara çalışma voltajı gönderip aldığı için genelde karşımıza arızalı olarak çıkabilmektedir. Sıcak su arızalarında önce ntc sensörlerin kontrol edilmesi gerekir. Sıcak su ntc si, tribün, akış şalteri, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali vardır. Ancak bi servis gelip tespit yaptıysa ve doğru bir tespitse eğer anakarta müdahale edilmesi gerekebilir. Evet Buderus u012 model kombiler eski kombiler ama aynı zamanda sağlam kombilerdir. Anakart arızalı diye değiştirin önerisinde bulunmak çözüm değildir. Cihazın parçaları kontrol edilir, parçalar kullanım ömrünü tamamlamış veya cihaz çok kötü durumdaysa eğer biz de müdahale etmeden kullanıcımıza bilgisini aktarıyoruz. Yani biz bu cihaza müdahale edersek yarın bir gün farklı sorunlarla da karşılaşabilirsiniz, en sağlıklısı cihazı değiştirmek diyebiliyoruz. Ancak bu durumu cihazı kontrol etmeden, incelemeden sunmuyoruz ve sunulmamalıdır da. Peteklerinizin ısınmasında bir sorun yoksa, kombi parçaları sağlamsa veya özelliğini yitirmemiş durumdaysa, daha uzun yıllar çalışabilir durumdaysa anakartta da sorun tespit edildiyse kartı tamir ettirerek çözüm bulabilirsiniz. İşlem sonrası başka sorunlar yaşarsanız ya da servis ekipleri ısrarla biz bu cihaza müdahale edemiyoruz diyorlarsa tek çare cihazı değiştirmektir. Çünkü yapacağınız masraflara değmez.

  45. İyi gunler kombiden sicak su gelmiyor ama petekler yanıyor sorun ne olabilir bi yardimci olabilir msnz

   1. Merhaba Halit Bey… Petekler ısınıyor kombi sıcak su vermiyorsa sadece sıcak su devresinde çalışan parçalarda sorun var demektir. Ancak kombide birçok parça vardır. Cihaz bir hata kodu da vermediği için arızayı yerinde görmeden bi tespit yapmadan hangi parça veya parçalarda sorun olduğunu belirtmek çok zor. Bi servis yardımı alarak cihazı yerinde kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

  46. kombi ntc sensörleri kalorifer suyu için ve banyo kullanım suyu için ayrı ayrı mı oluyorlar.
   yoksa iki yerde de aynı ntc sensör kullanılıyor.

   1. Merhaba Recep Bey… Kombilerin marka modeline göre değişir. Ancak genel modellerde sıcak su için ayrı kalorifer devresi için ayrı sensörler vardır. Bazı kombilerde sensör sayısı 6 ya kadar çıkabilmektedir.

  47. Buderus Logamax Gb612 yoğuşmalı kombi kullanıyorum.Evim 3 katlı villa.En üst katta sıcak suyu açtığımız zaman ancak bir kişi banyo yapabiliyor.Su hemen soğuyor.Sıcak suyu kapattığınız zaman kombi 15-20 dakika sıcak su konumunda çalışmaya devam ediyor.Ancak 3.kattaki iki odada ve banyodaki petekler ısınıyor.Ancak 20 dk.sonra sıcak su kendini kapatıyor ve petekler soğuyor.Sorun hakkında cevap verirseniz memnun olurum.Saygılarımla.

   1. Merhaba İbrahim Bey… Anladığım kadarıyla sıcak su kullanımında bir sorun var. Su kısa sürede soğumaya geçiyor. Sıcak su kullanmadığınız zaman cihaz direk kalorifere geçmesi gerekirken geçmiyor ve sıcak su devresinde sanki sıcak su açıkmış gibi kalmaya devam ediyor. Yalnız bu durum olurken 3.katta yer alan iki odadaki petek ile banyodaki petekler ısınmaya devam ediyor. Ortalama 20 dakika sonrasında ise kombi kendini tamamen kapatıyor. Yaşadığınız sorun anladığım kadarıyla ya üç yollu vanaya ya da anakarta bağlı bir durumdur. Tabi soruna yerinde bakmak daha sağlıklı olur.

  48. Kombiyi açıyorum sicak su bazen geliyor bazen gekmiyor yada sicak su akiyor bir anda soguyor ve 80 dereceye çıkıyor petek modunu açınca sıcak su normale dönüyor kombi atesliyor sonra duruyor bazen hic ateslemiyor suda bazen kesik kesik akiyor hidrofordan kaynakli

   1. Merhaba Fırat Bey… Kombi anladığım kadarıyla sadece sıcak su konumunda yani yaz konumunda suyu ısıtıp soğutuyor. Sıcaklık 80°C ye kadar çıkıyor. Kombi kış konumuna alındığında sıcak su normal şekilde geliyor. Ancak ara sıra cihazın hiç ateşlemediği oluyor. Bu sorunda aslında birçok arıza durumu söz konusu olabilir. Kombi içindeki suyun sıcaklığı 80°C olmasına rağmen suda ısınıp soğuma durumu var. Aksine suyun aşırı sıcak olması gerekir. Kış konumunda sıcak su normale dönüyor ancak kombinin ateşlemesinde yani devreye girmesinde bir sorun oluyor. Yani; üç yollu vana, sıcak su sensörü, anakart, pompa gibi birçok parçada sorun olabilme ihtimali var. Arızayı yerinde görmeden net bilgi sunmak çok zor. Sunduğumuz bilgiler de tahmini bilgilerdir. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz. Kontrol ve müdahale için de bizi 444 1 837 numaramızdan arayabilirsiniz.

  49. Merhaba Baykan kombi var sıcak suyu ısıtmıyor ekranda kırmızı arza lambası yanıyor peteklere geçtiğinde sıkıntı yok ısıtıyor ama ekrandaki derce sayılar üç kere ters gösteriyor acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

   1. Merhaba Durali Bey… Kombiniz petek devresinde çalışıyor ancak sıcak su devresinde arızaya geçiyor. Arıza durumunu tam olarak anlayamadık. Yani üç kere ters gösteriyor derken? hangi uyarıyı veriyor onu anlayamadık. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekiyor. Bizi arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

  50. Merhabalar beyefendi benim kombi baymak energ kombi petekleri ısıtıyor ama sıcak su vermiyor sıcak su açınca sıcaksuyu musluğa değil peteklere veriyor musluk ta kisu soğuk akıyor arızası ne olabilir fiyat ortalama ne tutar

   1. Merhaba Fatih Bey… Kombi anladığım kadarıyla sıcak suyu kalorifere kaçırıyor. Bu durum genel olarak üç yollu vana ya da anakarta bağlıdır. Ancak yine de arızayı yerinde görüp bi tespit yapmamız gerekir. Arıza tespiti yapmadan tahmini de olsa fiyat bilgisi aktaramıyoruz maalesef. Servis yardımı almanızı öneririz.

   1. Merhaba Adem Bey… Kalorifer konumu kapalı olmasına rağmen sıcak suyu açınca kaloriferleriniz de ısınıyor sanırım. Burada önemli olan tüm kaloriferler mi ısınıyor yoksa kombiye yakın birkaç kalorifer mi ısınıyor? Birkaç kaloriferde ısı oluyorsa bu durum normal. Ancak tüm kaloriferler ısınıyorsa; üç yollu vana ya da anakartta sorun olabilir. Net teşhis ancak arıza yerinde görülerek yapılabilir. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekiyor.

  51. Demirdöküm c275 f hermetik şofben de su sıcaklığı musluk tam açıkken 33 derecede sabit kalıyor ,derece 60 bile olsa yükselmiyor, musluğu kısarsam su sıcaklığı biraz yükseliyor. Su tam açıkken şofben sürekli çalışıyor fakat yeterli ısınmıyor, problem nerde olabilir.

   1. Merhaba Ramazan Bey… Musluktan gelen suyun tazyiği yüksek olursa kombi bu suyu ısıtmakta güçlük çeker. Bu yüzden musluğu tam açtığınızda beklediğiniz sıcaklığı alamıyorsınız, kıstığınızda beklentinize yanıt alıyorsunuz. Dairenize gelen şebeke tazyiği yüksekse eğer bu soruna çözüm bulmak için dairenize basınç düşürücü taktırmanız gerekir. Bu konudaki yardımları da tesisatçıdan alabilirsiniz.

  52. bosch clasic silver kombide kalorifer konumunda her şey normal çalışıyor.sıcak suyu açtığımızda pompa duruyor 3 yollu step motor konum değiştirmiyor. kombide alev devam ediyor fan devrede ve sıcaklık anideb yükseliyor emniyet ventili açıyor.
   sorun şu sıcak suyu açtığımızda pompa neden duruyor.?
   step motor neden konum değiştirmiyor.

   1. Merhaba Cihan Bey… Öncelikle kombiniz çift eşanjörlüdür. Çift eşanjörlü cihazlarda pompa sıcak su devresinde de çalıştığı için sıcak su kullanımında kapanmaması gerekir. Üç yollu vananın da sıcak su talebi olduğu için kalorifer devresini kapatıp, sıcak su devresini açması gerekir. Ancak bu durum olmuyor. Yani cihaz tek eşanjörlü gibi çalışıyor. Bu durumun sebebi genel olarak anakarttır. Kartın swich kısmında sorun olabilir. Ancak sorunu yerinde incelemeden yine de arıza durumu hakkında net bilgi vermemiz çok zor. Bu yüzden sorunun yerinde incelenmesi ve net tespit edilmesi adına servis yardımı almanızı öneriyoruz.

  53. merhaba, demirdöküm nepto kombi sıcak suyu açınca ateşleme yapıyor yarım olarak birlörler alev alıyor lakin geri sönüyor, acaba gaz valfindemi sorun vardır, yada başka parçadamı, arada bir birlörler tam yanıyor pat pat ses yaparak tam sıcaksu veriyor, üç defa oldu servis geliyor arızayı gideremiyor paramı alıp gidiyor, sizin bilginizle parçayı sizden alıp kendim değiştireceğim

   1. Merhaba Veysel Bey… Kombiniz sıcak suda sorun veriyor yani anladığım kadarıyla brülördeki alev dönüyor ve kombi devre dışı kalıyor. Bu durum direk gaz valfine bağlı diyemeyiz. Alevin sönmesi; fan, prosestat, anakart, gaz valfi ve iyon elektrodu gibi parçalara bağlıdır. Tabi sorunu yerinde görmeden bir tespit yapmadan size net olarak şu parçada sorun var da diyemeyiz. Firmamızda parça satışı yok maalesef. Parça sorunu varsa tespiti yapar, değişim veya tamir uygulamasını da kendimiz yaparız. Bu konuda yardım almak isterseniz eğer 444 1 837 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

  54. Merhabalar.

   Arçelik DGK 20 HP LCD kombim var. Kalorifer bölümünü açtığımda normal çalışıp ayarladığım derecede ısıtıyor. Önce kalorifere alıp kalorifer normal çalışırken sıcak suyu açınca da derece hızlıca 70’in üstüne çıkıp alev kesiyor. Yaz modunda sadece sıcak suyu açtığımda hiç ateşleme yapmadan derece hızla 40-50’lerden 75-80’lere çıkıyor. Basınç 1,5-2 arası ve herhangi bir hata kodu v.b. vermiyor. Su basıncıda normal görünüyor. 3-4 ay önce sıcak su musluğunu açtığımda sürekli ateşleme yapıp, kapanma tekrar ateşleme yapıp kapanma sorunu nedeniyle kart tamiri yapıldı ve sorun giderildi kombim normal çalışmasına döndü. Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

   1. Merhaba İsmail Bey… Kombinizde anladığım kadarıyla yüksek sıcaklık yani aşırı ısınma sorunu var. Sıcaklık derecesi 70°C nin üstüne çıktıktan sonra alev kesiliyor cihaz devre dışı kalıyorsa limit devreye giriyor demektir. Yani limit dediğimiz parça aşırı sıcaklık algıladığında cihazı devre dışı bırakan, bloke eden bir parçadır. Sıcaklığın hızlı bir şekilde yükselmesi ve sonrasında cihazın devre dışı kalması birçok sebebe bağlıdır. Bu durumda; eşanjör kireçlenmesi, anakart, sensör, üç yollu vana arızası, kalorifer filtresi tıkanıklığı, tesisat tıkanıklığı, pompa sıkışıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir. Ancak bu durumlar ihtimaldir. Net arıza teşhisi için sorunu yerinde görüp incelememiz gerekir. Yardım almak isterseniz bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

    1. Teşekkürler. Yalnız yaz konumunda kombi daha ilk çalıştırmada sıcak suyu açtığımda hiç ateşleme yapmadan 70 in üstüne çıkıyor. Hiç ısınmadan limit devreye giriyor diyebiliriz. Kış konumunda kalorifer çalıştıktan sonra sıcak suyu açtığımda alev kesiyor. İyi çalışmalar dilerim.

     1. Kombi sıcak su talebi olmadan direk 70°C nin üstüne çıkıyorsa anakart veya sensör arızası olabilme ihtimali yüksek. Kombi kalorifer konumu açıkken musluğu açtığınız zaman kalorifer devresi kapanır, kombinin sıcak su beklentinize yanıt vermesi gerekir. Kaloriferi kapatmıyorsa, sıcak su vermeyip kalorifer ısınmaya devam ediyorsa üç yollu vana arızası da olabilir. Ancak dediğimiz gibi bi servis yardımı almanız gerekir. Sorunu yerinde net olarak tespit etmemiz gerekir.

  55. Demirdöküm Aden kombi su akuş türbini ve ay parçası yeni değişti. Suyu çok açınca çalışmaya başlıyor. Önceden suyu açınca hemen çalışıyordu.

   1. Merhaba Cüneyt Bey… Parçalar yeni değiştiyse yaşadığınız durum parçalara bağlı olabilir. Bir süre kadar daha cihazı gözlemleyin. Yine aynı durum olursa işlem yaptırdığınız firmayı yeniden arayarak durumu izah edin, gelip cihazı yeniden bi incelesinler.

  56. merhaba,

   Hocam evim ters dublex kombi üst katta. Üst katta mutfak lavabosu ve tuvalet lavabosu var. Alt katta da yine ayrı bir tuvalet ve duş için batarya mevcut. Kombinin sıcaklık derecesini 60 a kadar çıkarıyorum fakat alt katta da üst katta da ısınma çok düşük. Ayrıca işin enteresan tarafı şı ki banyodaki duş kısmında bulunan bataryanın sıcak su gelen kısmındaki metale el değmiyor oldukça sıcak fakat fiskiyeden su ılık denilecek kadar az sıcak su akıyor. Evin diğer kısımlarında da yine aynı şekilde ılık bir su akışı mevcut. Sıkıntı sizce ne olabilir?

   1. Merhaba Salih Bey… Kombi kapasite açısından yetersiz olsa kombinin bulunduğu katta sıcak su alımında sorun olmaz diğer katta olabilir. Ancak kombinin bulunduğu katta da sıcak su sorunu varsa yani suyun ısınmasında bir sorun varsa anlattığınız kadarıyla tesisat veya batarya sorunu var gibi duruyor. Çünkü bataryanın metal kısımlarına el değmiyor diyorsunuz. Bu demektir ki kombi suyu ısıtıyor, tesisatta dolaştırıyor ancak musluk veya bataryalara gelince kesiyor. Bu kesintiyi aslında kombi yapmaz. Batarya ve muslukları değiştirmenizi öneririz. Bir musluk ya da bataryayı değiştirerek deneme yapın. Muhtemelen sorununuz düzelecektir. Kombide sorun olsa o metal dediğiniz tesisat kısmı da aynı sıcaklıkta olur. Tabi bir de kombiyi yerinde incelemek gerekir. Muslukların hepsi aynı anda arızalanmış veya bozulmuş olamaz. Kombideki muhtemel durumlar da; anakart, tribün, sensör gibi birçok parçadan kaynaklı olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmemiz gerekiyor. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda uzman yardımı alabilirsiniz.

  57. merhabalar kombim en düşük musluk suyu sıcaklık ayarında olmasına rağmen su sıcaklığı çok yüksek ,neden böyle oluyor acaba …

   1. Merhaba Deniz Çakır… Kombi en düşük ayardayken bile suyu aşırı ısıtıyorsa bu durum ntc sensör, anakart gibi parçalara bağlıdır. Yine de tabi sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

  58. bosch classic plus kullanmaktayım.Musluktan sıcak suyu açtığımda suyun çok sıcak gelmesi üzerine kombinin sıcak su ayar düğmesinden sıcaklığı düşürmek istedim.Fakat düğmeden sıcaklığı düşürmeme rağmen sıcaklı düşmedi.Sıcak su ayar düğmesi çalışmıyor.Sorun ne olabilir?Yardım rica ederim.
   İyi çalışmalar…

   1. Merhaba Veli Bey… Sıcak su ayar düğmesini en düşüğe getirmenize rağmen sıcaklık yüksekse eğer bu durum anakart veya sensöre bağlıdır. Düğme arızalanmaz ancak düğmenin arka kısmında anakart vardır anakart potans kısmı arızalandığı zaman düğme takılı kalır ve ayarladığınız sıcaklığa göre çalışmaz yani boşa döner. Bu yüzden sıcaklık yüksek olabilir ya da bir sensör arızası olabilir. Servis yardımı almanız gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir uygulama yok maalesef. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

  59. Demir döküm kombi suyu ısıtmıyor F10 arızası veriyor barını ayarladım yine aynı ne yapmam lazım saygılar

   1. Merhaba İbrahim Bey… Demirdöküm kombilerde F10 uyarısı basınç düşük ya da yüksek olduğunda ekranda belirir. Basınç 1 barın altındaysa doldurma musluğuyla basıncı 1,5 bara çıkarmak gerekir. Basınç 2,5 barın üstündeyse fazla suyu petekten boşaltarak düşürmek gerekir. Kombinin basıncı ideal seviyede olmasına rağmen F10 uyarısı devam ediyorsa eğer; basınç swichinde sorun olabilir, göstergede sorun olabilir, pompa arızası olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. F10 uyarısı vermemesine karşın yine de sıcak su alamıyorsanız bu sorun hakkında görmeden bilgi sunmak çok zor. Aslında her iki durum için de servis yardımı almanız şarttır.

  60. Sıcak su açıldığında ocak sönüyor armada dan geldiler 3.kez yine aynı şekilde devam ediyor sorun ne olabilir

   1. Merhaba Melike Hanım… Ocağa gelen gaz ayrıdır, kombiye gelen gaz ayrıdır. Şebeke ve doğalgaz kutusu aynı olsa da ocağın yanında ayrı bir gaz vanası olur, kombinin yanında ayrı bir gaz vanası olur. Sıcak su kullanımı ocağı etkilemez, ocak kullanımı yine sıcak su yani kombiyi etkilemez. Bu imkansız bir durumdur. İkisi de çalışmasa sorun doğalgaz kesintisinden veya vanaların kapalı olmasından kaynaklıdır. İki ayrı üründe de sorun yaşıyorsanız eğer servis yardımı almanız gerekir.

  61. AUER Marka Kombim var.yaz konumunda sıcak suyu kullandım kombinin diyaframın üstünden su damlattığını ve peteklerin sıcak olduğunu fark ettim sıcak su kullanmadığım ve kombi yaz konumunda olduğu halde kombi çalışıyor hala petekleri ısıtmaya devam ediyordu diyafrımı hareket ettiren kolu diyaframa doğru bastırınca durdu sıcak suyu her açtığımda kol diyaframa basmıyor ve aynı sıkıntıyı veriyor.Diyaframı geçen sene değiştirmiştim.Tekrar değiştirince sorun gider mi?

   1. Merhaba Tamer Bey… Diyafram dediğiniz parça üç yollu vana tamir takımına ait diyafram sanırım. Kombi yaz konumunda olduğu halde sıcak su açıkken peteklerin hepsi ısınıyorsa bu üç yollu vana arızası olabilir. Ancak bu durumda tek sorun üç yollu vanaya bağlı olmuyor maalesef. Anakart veya sensörden kaynaklı da olabiliyor. Bu yüzden sorunu yerinde görüp incelemeden diyaframı değiştirirseniz sorun düzelir gibi bir bilgi aktaramıyoruz.

  62. Merhaba benm kombim protherm f hatası verdi ve sıcak su gelmiyor Du su vanasını açıp su doldurdum fakat su akıttı kombim ama şuan geliyor sıcak su bunun için bişey yaptırmam gerekirmi

   1. Merhaba Emel Hanım… Muhtemelen kombinin basıncı düştüğü için F uyarısı vermiş. Aslında F sonrası bir rakam daha vermiştir ancak onu görmeden kombiye fazla su basmış olabilirsiniz. Bu yüzden fazla suyu dışarı atmıştır. Su akıntısı yavaş yavaş azalır sonrasında durur. Alt kısma kap ya da bi kova koyun, problem olmaz. Ancak su akıntısı devam ederse ya da bu sorun çok sık yaşanırsa servis yardımı almanız gerekir.

  63. Demir döküm nitron kombimiz var. Her sey normal calisirken bu yaz dus almak istedigimizde sicak su gelmedigini farkettik. Kombiyi bir kac defa (elektrigini) acip kapadiysak ta bir sey degismedi. Kombinin göstergesi calisiyor ve hata kodu yok. Banyoda muslugu acinca kombide yanma (alev) göremiyoruz. Kombiyi kapattigimizda lavobadaki bataryayi soguk tarafina cevirip actigimizda soguk su geliyor. Ancak sicak su kismina dogru actigimizda hic su gelmiyor.
   Kombi calismiyorken sicak su kismini kilitliyor mu ? Kombi calismiyorken lavobadaki bataryayi sicak kismina cevirip actigimizda da sicak olmasa da oradan su gelmesi gerekmiyor mu ?

   1. Merhaba Aykut Bey… Kombi şebekeden aldığı suyu sadece ısıtmakla görevli bir üründür. Asıl amacı sıcak su beklentisini karşılamaktır. Kombilerde kalorifer sistemi ekstra sistemdir. Kış döneminde ısınmanızı sağlar. Ancak kombilerin önceliği her zaman sıcak sudur. Kombi açık olsun olmasın fark etmez. Sıcak-soğuk tarafa aldığınızda her şekilde musluktan su akması gerekir. Kombi musluktan akan suyu kilitleyemez. Bu su ince akıyorsa ya da hiç akmıyorsa bunun en temel sebebi tesisat veya musluk-batarya sorunudur. Öncelikle banyo musluk-bataryanın ayrıca banyo tesisatının kontrol edilmesini öneririz. Filtre tıkanmış olabilir, musluk bozuk olabilir. Özellikle de sağa sola çevrilebilir (mix) bataryalarda sıkça karşılaştığımız bir durumdur bu. Batarya bozuksa eğer değiştirin, kontrol edin. Yine aynı sorun olursa kombi servisi çağırarak cihazı kontrol ettirin.

  64. vizman kombi sıcak su musluğunu 3 aldığımda kombi çalışmaya başlıyor normalde suyu aç çatığımda çaşıması lazımken

   1. Merhaba Metin Bey… Yani kombi musluğu açmadığınız halde sadece ısı ayarlaması yaptığınızda bile kendiliğinden çalışıyor anladığım kadarıyla. Bu durum sensör, kart gibi birçok parçaya bağlı olabilir. Sorunu yerinde görüp incelmeden buradan bilgi sunmak çok zor tabi. Bu yüzden sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. Servis talebi için bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.