Kombide Sıcak Su Arızası

Kombi Sıcak Su Vermiyor

Kombi birçok sebeple sıcak su vermeyebilir. Her şeyden önce kombilerin önceliği sıcak sudur. Bu yüzden tüm kombiler yaz-kış her mevsim sıcak su ihtiyacına yanıt verir, ekstra kış dönemlerinde ısıtma sağlar. Kombi sıcak su vermediği zaman direk servis çağırmak yerine birkaç işlem uygulamak gerekir. Daha çok bilinçli olup, bilinçli hareket etmek gerekir.

Servis Öncesi Yapılması Gereken İşlemler

 1. Kaloriferleriniz çalışır durumda mı?
 • Sıcak su sorunu yaşadığınızda cihaz hangi konumda olursa olsun kaloriferlerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz. Kaloriferleriniz ısınıyor ise sorun sadece sıcak su sistemindedir. Kaloriferleriniz de ısınmıyor ise bu sıcak su ve kaloriferin ortak çalıştığı büyük parçalarda sorun olabileceği anlamına gelir. Her koşulda servis yardımı almalısınız.
 1. Kombi sıcak su ayarı hangi derecede?
 • Kombilerin marka model ve çeşitlerine göre minimum maksimum sıcak su dereceleri değişir. Dereceyi minimum seviyenin biraz üstüne aldıysanız bu sebeple de sıcak su sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Kombinizin minimum sıcak su ayarının yaklaşık 10-15°C üstüne çıkararak yeniden bir deneme sağlamalısınız. Su aşırı sıcak akar ise dereceyi isteğe bağlı kısabilir veya yükseltebilirsiniz.
 1. Kombiye gaz ve elektrik geliyor mu?
 • Kombiye gaz geldiğinden ve elektrik geldiğinden emin olmanız gerekir. Kombiye elektrik gelmiyor ise ekranda hiçbir şey belirmez. Cihaz ledli ise hiçbir led yanmaz. Bu durumda önce dairenizde elektrik olduğundan emin olun. Elektrik yoksa eğer gelene kadar bekleyin. Elektrik var ve buna rağmen ekrana elektrik gelmiyor ise muhtemelen anakartta sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız. Kombiye gaz geldiğinden emin olmak adına da dairenizde doğalgazlı cihaz var ise çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Çalışır durumda ise kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve açık olduğundan emin olun. Vana açık ise kombiye gaz geliyordur. Doğalgazlı diğer cihazınız (ocak gibi) çalışmıyor durumda ise kapı dışındaki gaz vanasına bakın kapalı ise açın. Açık olmasına karşın ocağın çalışmaması, sıcak suyun alınamaması gibi durumlarda bölgede gaz kesintisi olabileceğinden bilgileri bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak alabilirsiniz.
 1. Kombi basıncı ideal seviyede mi?
 • Kombilerde olması gereken ideal basınç seviyesi 1 ile 2 bar arasıdır. Bu değer 1 in altına düştüğünde basınç düşük, 2,5-3 barın üzerine çıktığında basınç yüksek demektir. Kombi her iki durumda da arızaya geçerek sıcak su vermeyebilir. Basınç 1 barın altında olduğunda kombi altında bulunan doldurma musluğu ile su basmalı, basınç 3 barı geçtiğinde kombiye en yakın peteğin hava alma kısmını açıp su alarak basıncı düşürmelisiniz. Arıza bu sebeple yaşanıyor ise sorun işlemlerden sonra düzelecektir.
 1. Kombi ekranda hata kodu var mı ya da arıza ledi yanıyor mu?
 • Kombinin sıcak su vermemesinin genelde sebebi arızaya geçmesidir. Parçalarda sorun olabilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman kombiniz ekranlı ise ekranda hata kodu var mı diye bakın. Kombi ledli ise arıza ledi yanıyor veya yanıp sönüyor mu diye kontrol edin. Ekranda hata kodu var ya da arıza ledi yanıyor ise kombinizin marka modeline ve çeşidine göre arıza kodları ve ledlerin açıklaması değişir. Bu konuda bilgi almak için ya kullanım kılavuzunu okumalı ya da bizi arayarak arızanın sebepleri hakkındaki bilgileri almalısınız. Ekranda hata kodu var ise ya da arıza ledi yanmakta ise kombiye servis öncesi resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumlarında resetleme uygulaması maksimum 3 kez yapılmalıdır.

Bu kontrol ve uygulamalardan sonra kombiniz yine de sıcak su vermiyor ise bu durumda yapmanız gereken başka bir işlem bulunmaz. Arızanın net tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına mutlaka uzman Kombi Servisi yardımı almalısınız. Kombide çok farklı sorunlar varsa, mesela; kombi yaz konumunda sıcak su vermiyor kış konumunda sıcak su veriyorsa yani kombi sadece kış konumunda sıcak su veriyorsa bu konuda bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.

Kombide Sıcak Su Arızası (Videolu Anlatım)

Kombi Su Akıtıyor

Muhtemel Sebepler Nelerdir?

Ntc, tribün, akış şalteri, plaka eşanjör, fan, elektronik kart, üç yollu vana, diyafram, çift eşanjörlü kombilerde pompa gibi birçok  parçada sorun olabilir.

Tabi bu sıraladığımız parçalar sıcak su arızalarında genel anlamda karşımıza arızalı olarak çıkan parçalardır. Net tespit ve çözüm için uzman servis ekibinin sorunu yerinde görmesi ve yerinde tespit yapması gerekir. Bu hususta kombiye kullanıcı olarak kesinlikle müdahalede bulunmamalısınız. Kombi musluklara suyu düşük debide veriyorsa yani sıcak su az akıyorsa bu konuda bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.

Sıcak Su Tek Bir Musluktan Gelmiyorsa

 • Bu durumda kombide bir sorun olmadığını belirtmek isteriz. Sorun kombide olsaydı eğer hiçbir musluğunuza sıcak su gelmezdi. Hangi musluk olduğu fark etmeksizin bir musluğa sıcak su geliyor bir musluğa gelmiyor ise bu sıcak su gelmeyen bölümdeki bataryada sorun olabileceği anlamına gelir. Tabi oraya gelen tesisatta ya da musluk tesisatında da sorun olabilir. Bu arıza durumunda önce sıcak su gelmeyen bölümdeki bataryayı değiştirmeyi deneyin. Batarya değişimi sonrasında da sorunda düzelme olmaz ise uzman bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.

Tabi bu durumlar dışında kombi musluktan akan suyu geç ısıtıyorsa ya da musluktan sıcak su geç geliyorsa linki tıklayarak bu sorunun sebeplerini ve varsa eğer servis öncesi yapılması gereken işlemleri öğrenerek uygulayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (457 Yorum)

 1. Harun berk dedi ki:

  Merhabalar bende vaillant turbo tech plus var sorunum su sekilde kalorifer normal bir sekilde calisiyor ve isitiyor ama sicak suda birkac dakika calistirdiktan sonra fan ve baca arizasi resmi cikip stop ediyor derece biraz dusuyor 5 10 saniye arasi geri atesleyip yaniyor tekrar 55 derecelere cikinca tekrar stop ediyor 3 yollu vana saglam peteklere kacirmiyor baca ve fan temiz ve calisiyor hava prosestati yeni degisti

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Harun Bey… Baca sistemi ile üç yollu vananın bir alakası olmaz. Ancak cihaz baca hatasına geçiyor kendi kendine düzeliyorsa hava akışında bir aksaklık var demektir. Çünkü cihazda alev sönüyor ve bu yüzden devre dışı kalıyor. Bu durum fan, prosestat, kart gibi parçalara bağlıdır. Ayrıca baca ebatı uzun, baca yerinden çıktı ise veya baca ile alakalı bir sorun var ise bu yüzden de bu sorun yaşanabilir. Bu durumda tabi sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 2. Filiz dedi ki:

  Petekler çalışıyor sıcak su musluğu akıyor ama sıcak akmıyor. bahsedilen parçaların fiyatı ne kadar acaba böyle bir durumda

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım… Kombinizde sıcak su sorunu var ve kombi bir hata kodu-uyarı vermiyor. Bu aşamada makalemizde belirtilen birçok parçada sorun olabilir. Parçaların teker teker fiyatını verme gibi bir durumumuz söz konusu değil maalesef. Ayrıca uzaktan sunulan her bir fiyat bilgisi de bize göre yanlıştır. Çünkü harici birçok durumun söz konusu olma ihtimali var. Bu yüzden sorunu yerinde görmeden net bir bilgi aktaramıyoruz maalesef.

 3. Yüksel Ünal dedi ki:

  Merhabalar Protherm leopard kombinm var benim Sorunum kombi peteklerdeki ısıyı hatalı gösteriyor kombi tüm gün kapalı olsa bile açtığımda peteklerdeki suyun ısısını 65 derece gösteriyor ve bunun altındaki hiçbir değerde çalışmıyor ancak petek ısısını 75 derece yaptığımda devreye girip çalışıyor son 3 gündür sürekli böyle cevap için şimdiden tşk ederim kolaylıklar diliyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yüksel Bey… 65-75°C ler yüksek sıcaklıklardır. Yani bu sıcaklıklarda peteklere el değmemesi ve cihazın yüksek sıcaklıktan arızaya geçmesi gerekirdi. Böyle bir durum olmuyor aksine cihaz açıldığında 65°C den başlıyorsa; sensör, kart gibi birçok parçayı kontrol etmemiz gerekiyor.

 4. Mahmut kaplan dedi ki:

  Petekler çalışıyor ama sıcak su gelmiyor musluklardan sebebi ne olabilir sıcak suyu açtığımızda kombi devreye girmiyor teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey… Kombi bir arıza kodu ya da uyarı vermiyorsa eğer makalemizde belirtilen birçok parçada sorun olabilir. Kombi uyarı vermediği için uzaktan net bilgi aktarmamız çok zor. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 5. Turan dedi ki:

  Merhaba suyu açtığımda sıcak su gelmiyor kombi çalışıyor ama petekler ısınıyor sorun nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Turan Bey… Kombi bir arıza kodu veya uyarı vermediği için maalesef ki özellikle de bu sorunda uzaktan bilgi aktaramıyoruz. Makalemizi incelediyseniz eğer orada belirtilen parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilmektedir. Bu aşamada tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

  2. ersan adıgüzel dedi ki:

   merhaba demirdöküm vinto kombim var petekler ısınıyor ama su ayarı 65 derecede olduğu halde ılık su alıyorum su el yakmayacak derecede akıyor sebebi nedir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Ersan Bey… Tüm musluklarda aynı durum varsa eğer; sensör, üç yollu vana, kart dahil birçok parçayı kontrol etmemiz gerekiyor. Ancak bu durum sadece tek bir muslukta (mesel sadece banyoda) oluyorsa tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

 6. Hakan Işın dedi ki:

  ECA protheus kombi var. Eco mode kullanıyorum. Banyoda musluk OK ancak el ve tepe duşundan sıcak su gelmiyor. Soğuk su da Ok sorunsuz çalışıyor. 1. Eğer sıcak soğuk sular kombiden geliyorsa neden sıcak suda el ve tepe duşuna tazyik veya debi yetmiyor? Ayrica, sıcak su banyo musluktan soğuk suya gore daha az tazyikli geliyor. 2. Sıcak su tazyiki yükseltmek mümkün müdür?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Kombilerde her zaman ya hep ya hiç kuralı vardır. Yani sıcak su verirse ya tüm musluklara verir ya da hiçbir musluğa vermez. Petekleri de aynı şekilde ya hepsini ısıtır ya da hiçbirini ısıtmaz. Sıcak su bir bölümden geliyor, bir veya birkaç bölümden gelmiyorsa bu durumda; musluk-batarya bozuk olabilir, filtrede tıkanıklık olabilir ya da tesisatınızda sorun olabilir. Kısacası bu durumun kombi ile bir alakası yoktur. Sıcak su tazyiğinin düşük olması eğer yine tek bir muslukta veya dairede yer alan bazı musluklarda oluyorsa yine az önceki belirttiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Tabi her ihtimale karşı tazyik durumu için kombideki eşanjör, tribün gibi parçaları kontrol etmemiz gerekiyor.

 7. Gökhan karagöz dedi ki:

  Kombi petekleri ısıtıyor banyoda şu bir sıcak bir soğuk geliyor ntc dendir dediler değiştik ama sonuç degismedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey… Sıcak su sorununu sadece banyoda yaşıyorsanız banyo batarya-musluğunda sorun olabilir, tesisatta veya filtrede tıkanıklık olabilir. Ancak hem mutfak hem de banyoda sıcak su sorunu yaşıyorsanız bunun tek sebebi ntc sensör değildir. Makalemizde yer alan ve belirttiğimiz birçok parçada sorun olabilir. Bu durumda cihazı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 8. Rahmi Şimşek dedi ki:

  Merhaba sıcak su kullanırken kombi den sesler geldi suyu ısıtmıyor petekler kapalı iken aşırı ısıtıyor petekleri sorun ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rahmi Bey… Bu durumda; sensör, kart, üç yollu vana arızası olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. Harici durumlar da söz konusu olabilir.

 9. Caner kieiktas dedi ki:

  Kalorifer petekleri ısınıyor. Musluklardan sıcak su geliyor. Yalnız duş ılık akıyor. Sebebi kombiden midir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Caner Bey… Sorun kombiden değil tesisattadır. Duş başlığı-musluğu bozuk olabilir, filtre tıkalı olabilir ya da tesisatınızda sorun olabilir. Uzman bir tesisatçıdan bu konuda yardım almanızı öneririz.

 10. Ümmü Aydın dedi ki:

  Kombine sıcak su gelmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ümmü Hanım… Sanırım kombiniz bir hata kodu da vermiyor. Hata kodu veya uyarı veriyor olsaydı eğer uzaktan tahmini de olsa sebeplerini açıklayabilirdik. Ancak böyle bir uyarı olmadığı için maalesef ki bilgi aktaramıyor, size yardımcı olamıyoruz. Sayfamızı incelediyseniz eğer orada belirtmiş olduğumuz parçalarda sorun olabilir. Bu durumda kontrol, tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

 11. Asuman Turan dedi ki:

  Socak su ayarım 3 senefir 42 deydi hic değiştirmedik ama son 2 haftadır ayar yapmadığımız halde 49 gosteriyor yuvarlak ayar düğmesini 0 a getirsem de bu sefer su sıcaklığı 38 gosteriyor ne yapmam gerekir teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Asuman Hanım… Kombi ekranda ayarladığınız sıcaklığı sadece ayarlama esnasında birkaç saniyeliğine gösterir. Birkaç saniye sonra ekrana yansıyan cihazın içinde ölçtüğü suyun sıcaklığıdır. Kombinizin en düşük-en yüksek sıcaklığını marka model belirtmediğiniz için söyleyemiyoruz. Ancak cihazınızda sıcak su sorunu yaşamıyorsanız belirttiğiniz durumların normal olduğunu söyleyebiliriz.

 12. Aksin Allahverdi dedi ki:

  Salamun aleykum. Baymak eco 4 .24. Kaloriferler isiniyor. Amma sicak su muslugunu acinca atesleme yapmiyor. Bir musluk acik oldugu halde diger bir yerden de muslugu acinca atesleme yapiyor. Ve ya ateslemesi icin bir muslugu maksimum acmak gerekiyor o haldede su cok fazla sicriyor etrafa. Daha once muslugu az acdikda bile atesleme yapiyordu. Lutfen detayli cevaplandirin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aksin Allahverdi… Bu durum; eşanjör, sensör, tribün, kart gibi birçok parçadan kaynaklı olabilir. Tabi bir de tesisatı ve filtreyi kontrol etmemiz gerekiyor. Yani bu konuda kullanıcı olarak sizi yönlendirebileceğimiz veya size yaptırabileceğimiz bir işlem olmadığı için uzman yardımı almanızı öneririz.

 13. şenol küçük dedi ki:

  Buderus marka kombi kullanıyorum, mutfak ve banyo muslukları dan sıcak su geliyor fakat peteklere sıcak su gelmiyor neden dir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şenol Bey… Kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan bu gibi sorunlarda net bilgi aktarmak çok zordur. Yine de https://kombitamircisi.com.tr/bilgi-servisi/radyatorler-calismiyor/ linkini tıklayarak arıza durumunda servis öncesi yapılacak işlemler ile arızanın muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Bu konuda servis talebiniz olursa bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.

 14. Fikri demircan dedi ki:

  Auer marka kombi var 2 gündür sıcak suda sorun var petekler ısınıyor lakin sıcak suyu açınca soğuk bayağı bi kısınca ancak sicak su geliyor oda çok az aktığı için işe yaramıyor kombiyi restledim herhangi bir arıza göstergesi de yanmıyor komple kapatıp yeniden açtım gene düzelmedi yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fikri Bey… Kombi ekranda bir hata kodu vermediği sürece özellikle de sıcak su arızalarında hem uzaktan bilgi aktaramıyoruz hem de size yaptırabileceğimiz bir işlem olmuyor maalesef. Cihazı bu durumda resetlemek de bir çözüm sağlamıyor. Çünkü resetleme işlemi ekrana resetlenebilir bir hata kodu yansırsa işe yaramaktadır. Yaşadığınız problem hakkında sadece şu bilgiyi aktarabiliriz: su tazyiği durumuna bağlı bir çalışma varsa eğer dairenize gelen su tazyiği düşürülebilir, kombide harici olarak eşanjör, tribün gibi birçok parçada sorun olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 15. Ferhat Fırat dedi ki:

  Hocam merhabalar benim kombi bazen suyu ısıtıyor bazen ısıtmıyor ama her zaman değil ara sıra oluyor. Baymak doutech.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferhat Bey… Kombide yaşanılan sıcak su sorunlarında kombi bir hata kodu veya uyarı vermediği sürece uzaktan bilgi aktarmamız maalesef ki zorlaşıyor. Makalemizi de incelediyseniz eğer orada bu sorunla alakalı birçok parçadan bahsettik. Yani bu aşamada birçok parçada sorun olabileceği için arızayı yerinde görmemiz gerekiyor.

 16. Samet tosun dedi ki:

  Sadece tek musluk ta geliyo sıcak su duşta ama orda sıcak su açık olunca her yerde sıcak su geliyo ama o kapalı olduğun da hiç bir yere sıcak su gelmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Samet Bey… Yaşadığınız sorun tribün, diyafram gibi parçalardan yapabilir ancak yine de sorunu gelip yerinde incelememiz gerekiyor.

 17. Kenan Önal dedi ki:

  ideal yogusmali kombim sıcak su vermiyor, kalorifer calismiyor ve bi yarım saat çalışmıştı ozaman tahliye

  den de su atmadi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kenan Bey… Kombiniz her iki konumda (sıcak su ve ısıtma) da çalışmıyor. Yani ortak parçalarda, cihazdaki en önemli parçalarda sorun olabilir. Yalnız sorunu yerinde görüp incelemeden uzaktan net bilgi aktarmamız çok zor. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalı, dairede gaz kesintisi olmadığından emin olmalı, kombiye gaz geldiğinden, gaz vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Bunlara rağmen yine de cihazda çalışma olmazsa servis yardımı almalısınız.

 18. Kadir Göksu dedi ki:

  Merhabalar;
  Bosch condense 2500 w kombi kullanmaktayım son iki gündür sicak su sorunu yaşıyorum tüm ayarlar normal olması gereken standartta sıcak suyu açıyorum önce biraz akıyor sonra ılık hale geliyor sıcaklıkta bayağı bir düşüş yaşanıyor ve evin tüm musluklarında durum aynı sebebi ne olabilir teşekkürler şimdiden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey… Makalemizi incelediyseniz eğer sıcak su arızaları birçok sebepten kaynaklı olabilmektedir. Kombi bir hata kodu vermediği sürece de uzaktan sorunun sebepleri hakkında bilgi aktarmamız zordur. Kombiniz bir hata kodu veya uyarı veriyor olsaydı eğer daha ayrıntılı bilgiler aktarabilirdik. Ancak böyle bir durum olmadığı için bu aşamada servis yardımı almanız gerekiyor.

 19. NAKİ ÖZDEMİR dedi ki:

  Banyo ve mutfağa sıcak su kesik kesik geliyor sebebi ne olabilir acaba.teşekkürler. Kombi baymak baxi Eco 240 fi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Naki Bey… Sıcak su kesik geliyor derken? Su bi ısınıyor bi soğuyor mu? yoksa tazyik olarak mı düşük oluyor? Tazyik düşük ise hem tesisat hem kombi sorunu olabilir. Ancak su bi ısınıyor bi soğuyorsa ve bu durum hem banyoda hem mutfakta oluyorsa kombide birçok parçada sorun olabilir. Arızayı yerinde görüp bi tespit yapmamız gerekiyor.

 20. Emre karaduman dedi ki:

  Merhaba, vaillant kombi sicak suyu belli süre kullandıktan sonra bir kaç ateşleme yapıp, sanki gaz yokmuş gibi ateş yanmıyor. f.28 arızasına geciyor. Resetleme yapıyorum belli süre kullanim sonrası aynı. Esanjor ve fani temizledim. Sıkıntı devam ediyor. Petekleri yakınca sıkıntı yok sadece sicak suda yapıyor. Cevaplarınız için şimdiden tesekkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… F28 arızasının fan ve eşanjörle hiçbir alakası yoktur. Çünkü F28 gaz yokluğu-ateşleme arızasıdır. Yani brülörde alev oluşmadığı zaman veya söndüğü zaman bu sorun yaşanır. Arıza durumu; kart, iyon elektrodu, ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi birçok parçaya bağlıdır. Ancak can ve mal güvenliğiniz için cihaza müdahale etmemenizi ve mutlaka servis yardımı almanızı öneriyoruz.

  2. Ebru dedi ki:

   Auer kombim su ısıtmıyor kombi ateşleme yapiyo sıcak suyu açınca sonuyo suyu kapatınca ateşleme yapiyo ama arıza ışığı da yanmiyo sebebi nedir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Ebru Hanım… Kombinizde sıcak su sorunu var ve makalemizde de bu durum hakkındaki tüm bilgiler, arızalı olabilecek parçalar hakkında detaylar yazmaktadır. Kombi bir uyarı veya hata kodu vermediği için bu durumda sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Yani bi servis yardımı almanız gerekiyor.

 21. Hilal Arslan dedi ki:

  Kombi yeni taktırdım C37 kaldı hic bi düğme etki etmiyor reset yaptım açtım yine aynı suda ısınmıyor, öyle kaldı ne.dmek kapıcam selamlar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hilal Hanım… 37°C de takılı kaldı sanırım kombi. Kombi yeni takılmış. Açılışını yapan servisle görüşürseniz daha sağlıklı olacaktır. Cihaz kilitli olabilir.

 22. Rüştü kafalı dedi ki:

  Merhaba. Dün mahallemizde sularımız kesildi ve akşam üzeri geldi. Suların gelmesinden beri kombimden sıcak su alamıyorum. Kombi ekranında herhangi bir arıza kodu da yazmıyor herşey normal. Su basıncı da 1.7 civarında. Sorunun kaynağı ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rüştü Bey… Makalemizi de incelediyseniz eğer kombi bir hata kodu vermediği sürece arızalar hakkında bilgi aktarmamız çok zor. Çünkü sıcak su sorunları birçok sebebe bağlı olabiliyor. Sizi uzaktan yönlendirebileceğimiz bir işlem de olmadığı için bu konuda servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 23. Yüksel Topuz dedi ki:

  Banyoya giriyorum sıcak su akıyor birden su soğuyor kombiye gidip bakıyorum kırmızı yanıyor düğmeden aç kapat yaptığımda arıza ışığı kırmızı sönüyor sarı ışık yanıyor normale dönüyor tekrar suyu açtığımda bu bazen oluyor bazen olmuyor normal çalışıyor sıkıntı olmuyor bazen günde 3,4 defa üst üste arızayada geçtiği olabiliyor en son 3 gün önce böyle oldu kombinin markası viesman vitopant 100 modelidir
  Şimdiden bana yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yüksel Bey… Bu durumu bir de mutfaktan denemenizi tavsiye ediyoruz. Mutfakta da aynı şikayetiniz olursa eğer kombiyi yerinde incelememiz gerekiyor. Uzaktan özellikle de sıcak su arızaları hakkında bilgi aktarmak zordur. Ancak bu durum kontrolleriniz neticesinde sadece banyoda oluyorsa; batarya-musluk arızası, filtre veya tesisat tıkanıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir.

 24. Ahmet Türkkan dedi ki:

  Merhaba,Buderus GB 12 kombi kullanıyorum.Su basıncı yeterli,doğal gaz ve elektrikte sorun yok,ancak su bir ısınıyor bir soğuyor,sabitlemek imkansız.Geçen yıl Petek temizliği yapılmıştı,apartmanda su arıtma sistemi de var.Bu durumda sorun ne olabilir acaba.Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Bu durum eğer tüm musluklarda oluyorsa sorun kombidedir ve kombiyi yerinde incelememiz gerekir. Yani arızayı yerinde görmeden uzaktan tahmini de olsa bilgi sunmak zordur. Ancak bu durum sadece banyoda veya sadece mutfakta kısacası tek bir tarafta oluyorsa; filtre tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir veya musluk-batarya bozuk olabilir.

 25. Zafer iNCEDAYİ dedi ki:

  Merhaba,Kullanım suyu sıcaklık sensör hatası lambası ve hava akış svici hatası lambası aynı anda yanıp sönüyor,çözüm işin önerinizi rica ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zafer Bey… Kombinizin marka modelini belirtmiş olsaydınız daha sağlıklı bilgiler aktarabilirdik. Bu şekilde çok zor. Sensör arızası farklıdır hava akış swichi arızası farklıdır. İki ledin aynı anda yanması daha farklı sorun olabileceği anlamına da gelebilir. Ancak belirtmek isteriz ki her iki sorun için de kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Servis yardımı almalısınız.

 26. doğan dedi ki:

  Merhaba vaillant vck kombi var sıcak su akmıyor du üç yollu vana değişti o an akıyordu şimdi gene akmıyor. ışıkta yanmıyor sıcak su bildirimi napmalıyız.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Doğan Bey… VCK eski modellerdir. Hiçbir ışık yanmıyorsa kart arızası olabilir. Ancak uyarı ışığı yanmıyorsa cihazı yerinde görmemiz gerekiyor. Sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem yok maalesef.

 27. Kezban soysal dedi ki:

  Soğuk suyu kapatinca kombi yaniyo iki üç saniye kapanıyor sonra

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kezban Hanım… Kombinin yazın sadece sıcak su kullanılırken devreye girmesi gerekir. Soğuk su kullanılırken de devreye giriyorsa bu durumda sensör, kart gibi birkaç parçaya bakmak gerekir. Yani bu konuda servis yardımı almanız gerekir.

 28. Ümmü Gülsen Özaydın dedi ki:

  Vailand kombi sıcak su gelmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ümmü Gülsen Hanım… Makalemizi de incelediyseniz eğer sıcak su arızaları birçok sebebe bağlıdır. Kombi bir uyarı ya da bir hata kodu vermediği sürece uzaktan, sorunu yerinde görmeden, incelemeden bilgi aktarmak da zor maalesef. Bu aşamada sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem de olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 29. Fuat yildizli dedi ki:

  Merhabalar. Bosch marka kombim var. Reset atiyoruz biraz sicak su geliyor sonra yine soguyor. Tekrar reset atmamiz gerekiyor. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fuat Bey… Cihaz reset atıldığında düzeliyorsa eğer ekranda veya panelde bir uyarı olması gerekir. Beliren hata kodu veya uyarıyı da yazarsanız uzaktan bilgi aktarmaya çalışırız. Bir hata kodu veya uyarı yok diyorsanız da sıcak su arızaları birçok sebebe bağlı olabileceği için sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 30. Selahattin dedi ki:

  Mrb c.c.a marka kombi var bizde peteklere sıcak su gidiyor musluklara sıcak su gelmiş ve musluk suyu açınca kombi çalışmiyor ama petekleri açınca kombi çalışıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selahattin Bey… Makalemizi incelerseniz eğer sıcak su sorunları birçok sebebe bağlıdır. Burada önemli olan kombi bir hata kodu veriyor mu vermiyor mu? Bir uyarı yoksa sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 31. sinan Odabaşı dedi ki:

  Şu tesisatıydı yapıldı kaloriferce yapıldı ama kısmının suyunu tamamlıyorum sonra banyodan şicak su muslugunu.aciyorom.kombideki.suyu.bosaltiyor.neden.lutven.cev

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sinan Bey… Kombi altındaki tesisat vanaları kapalı olabilir. Vanaları kontrol edin. Vanalar boru ile aynı hizada olmalıdır. Yani boru gibi dik hizada olması gerekir. Bu şekilde değilse vanayı düzeltmelisiniz. Sorun yine devam ederse tesisatçıdan yardım almalısınız.

 32. Derya Üner dedi ki:

  Merhaba.Daxom marka kombi kullanıyorum. Musluktan sıcak suyu açınca kombi ötmeye başlıyor. Sıcak su tazyikli gelmiyor. Kombiden 44 derece sıcak su ayarlasam bile ısı düşüyor, ve su soğuk akmaya başlıyor. Nedeni nedir teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Derya Hanım… Sıcak su tazyikli gelmiyorsa bu durum hem kombiye hem de tesisata bağlı olabilir. Bize kalırsa öncelikle bi tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz. Sorun varsa giderilir. Ancak tesisatınızda sorun görülmezse kombiyi yerinde incelememiz gerekiyor.

 33. Dilek gün dedi ki:

  Kombi çalışıyor arıza ışığı yanmıyor,petekler ve Ocak çalışıyor,ilk su ısınıyor ama sonra ılık akıyor,,

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Dilek Hanım… Makalemizi de incelediyseniz eğer sıcak su arızaları genel itibari ile kapsamlı arızalardır ve kombi bir hata kodu ya da uyarı vermeden uzaktan bilgi aktarmak zordur. Birçok sebepten kaynaklı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Firma olarak uzman teknisyenlerimizle size adresinize gelerek yardımcı olabiliriz. Çünkü sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem de bulunmuyor. Servis talebiniz olursa da bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 34. hasan demir dedi ki:

  merhaba eca kombi kullanıyorum sıcaksuyu maksimuma getirince ancak suyu ısıtıyor sensörden olabilirmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Sorunu sadece sensör arızasına bağlamak doğru olmaz. Kart arızası olabilme veya harici bir sorun olabilme ihtimali de vardır. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekiyor.

 35. Erkan G. dedi ki:

  Merhaba ,

  Eca proteus plus kombim var. Petekler ısıttığı halde musluk suyu ısıtmıyor ve ekranda F1 hatası görünüyor klavuzdan baktığım kadarı ile aşırı ısınmaya bağlı korumaya geçtiğini anlıyorum ancak aşırı ısınacak kadar bile çalışmıyor 2 dk gibi bir sürede hataya geçip suyu ısıtmıyor. Destek için şimdiden tşk.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erkan Bey… Kombi içinde bulunan suyu bir sebeple tesisatta dolaştıramazsa, kendi içinde dolaştırır ve yüksek sıcaklık sebebiyle cihazın koruma sensörü devreye girerek cihazı bloke eder. Yani sandığınız gibi cihaz aşırı ısınarak arızaya geçmiyor, ısıtma sağlayamadığı için, suyu dolaştıramadığı için kendini korumaya alıyor. Bu durum birçok sebebe bağlıdır. Yani; sensör, kart, üç yollu vanaa, eşanjör, pompa gibi parçaları ayrıca kalorifer filtresini ve tesisatı kontrol etmek gerekir. Kombi su basıncı ideal değerde ise, petek ve tesisat vanaları açıksa bu sorunda cihazı resetlemeli, sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız.

 36. Ali Zıypak dedi ki:

  Merhaba.sıcak suyu kullanırken direk soğuk sudan almıyormu kombim eca. Bir ara baktım kombinin lambası kırmızı yanıyor kombini altındaki kalorifere giden sıcak suyu açtım 1.8 kadar sonra düzeldi benim merakım sıcak suyu direk soğuk sudan almıyormu. Saygılarla. Kolay gelsin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombi şebekeden gelen soğuk suyu eşanjör içerisinden geçirir, ısıtır, bu şekilde musluklara gönderir. Kombi tesisat basıncı düşmüş, su basmışsınız ve cihaz düzelmiş. Bu durum çok sık yaşanırsa uzman yardımı almalısınız.

 37. Heval atlı dedi ki:

  Merhabalar sıkıntı şöyle kombi açık. Banyodaki sıcak suyu açtığımda kombi çalışmamakta.veya suyu ısıtmamakta ancak lavabo ve mutfaktaki suyu ısıtıyor. Ve banyo Çeşmesi açıkken lavabonunkini de açıyorum o zaman devreye giriyor ve banyo suyuna ısınmaya başlıyor. Sebebi ne olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Heval Hanım… Kombide sorun olursa eğer tüm musluklarda sıcak su problemi yaşanır. Yani hiçbir musluğa sıcak su gelmez, su hep soğuk akar. Tek bir tarafta bu sıkıntı varsa eğer bu durum tesisata bağlıdır. Sıcak su gelmeyen musluk-bataryada problem olabilir, tesisatınızda tıkanıklık olabilir veya son ihtimal filtre tıkalı olabilir. Bu konuda net teşhisi yapacak olan uzman bir tesisatçıdır. Uzman tesisatçıdan yardım almalısınız.

 38. Ertuğrul Tuç dedi ki:

  Merhaba, ben arçelik dijital ekranlı kombi kullanıyorum daha yeni alındı, takıldı. Yaz modundayken Musluk suyu ayarını 40 dereceye getiriyorum. Ama herhangi bi musluktan sıcak su açtığımda kombinin musluk suyu derecesi hızla artmaya başlıyor. 70-80lere kadar çıkmış oluyor birkaç dakikada. Sorun nerededir ve ya bunun başka bi ayarı var mıdır?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ertuğrul Bey… 40°C ye ayarlı bir kombinin sıcak su kullanımında 70-80°C lere kadar çıkmaması gerekir. Bu durumu mutfak ve banyo olarak tüm musluklarda deneyin. Tüm musluklarda aynı durum varsa eğer cihaz yeni olduğu için kendi servisi ile görüşerek yardım alın. Ancak bu durum tek bir muslukta oluyor diğer musluk-musluklarda olmuyorsa musluk-batarya bozuk olabilir, filtrede ya da tesisatınızda tıkanıklık olabilir.

 39. Ismail degirmenci dedi ki:

  Error code yaziyo surekli ötüp duruyor termodinamik marka kombimiz var. Suyu isitmiyor sıfır kombi takıldı gene ayni usandik

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Error code kelimelerinin anlamı hata kodudur. Ancak cihaz ne hatası veriyor bunu sorunu yerinde görmeden bilemiyoruz. Cihaz yeniyse eğer servisi ile görüşerek bu konuda yardım almalısınız.

 40. bülent yıldız dedi ki:

  termodinamik kombimin kaloriferi normal ısınıyorken ,,muslukta kullandığımız su 45 dereceye ayarlı olmasına rağmen ısınmıyor,,belirtmiş olduğunuz kontrolleri yapmama rağmen,,(bar,,elektrik,,gaz gaz geliyor) kayseride bir iki servise durumu anlattım tatmin edici bir cevap alamadım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bülent Bey… Kombinizde sıcak su sorunu var ve kombi bir hata kodu vermiyor. Hata kodu veriyor olsaydı eğer tahmini de olsa uzaktan bilgi aktarılabilirdi ancak bir hata kodu olmadığı için sizi uzaktan bilgilendiremiyoruz. Yapabileceğiniz bir işlem de olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 41. Turgut şirin dedi ki:

  Merhabalar kombimi sıcak su alma ayarını 50 dereceye getiriyorum lakin kombi kendisi 70/74 derece gosteriyo kullanım sonrası ve kombinin dış kasası dahi çok sıcak oluyor bu neden kaynaklanır (petek tarafı kapalı)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Turgut Bey… Sensör, kart gibi parçalarda sorun olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Cihazın dış yüzeyi de ısınıyorsa hava akışında da ekstra bir sorun olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

   1. Kadrıye dedi ki:

    Sıcak su gelmiyor kombi den

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Kadriye Hanım… Makalemizi incelediyseniz eğer sıcak su arızası birçok sebebe bağlıdır. Kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan bu sorun hakkında bilgi aktarmak da zordur. Bu yüzden direk servis yardımı almanızı öneriyoruz.

 42. Sait Yurtbay dedi ki:

  Merhaba kombi de sıcak su gelmiyor peteklere geliyor çeşmeye sıcak su gelmiyor sensörde problem olabileceğini düşündüm değiştirdim yine düzelmedi hata kodu veriyor 20 kod acba aldığım sensörde arızalı olabilirmiş veya başka neyden yapıyor olabilir.?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sait Bey… Makalemizi incelediyseniz eğer kombi bir hata kodu vermiyorsa sıcak su arızaları bilindiği gibi sadece sensöre değil birçok parçaya bağlıdır. Ve yine kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa bilgi sunmak zor. Can ve mal güvenliğiniz açısından servis yardımı almalısınız.

 43. Armin Çınar dedi ki:

  Merhaba
  Sıcak suyu açtığımda kombi açık olmasına rağmen ateşleme yapmıyor ve su ısınmıyor. Diger yandan petekleri ısıtma konumuna getirdiğimde petekler ısınıyor ancak o esnada suyu açınca gene ateşleme duruyor ve sıcak yerine soguk su geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Armin Bey… Kombide sıcak su problemi var ama kombi bir uyarı hata kodu vermiyor. Bu aşamada sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Arızanın tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

 44. Semih öz dedi ki:

  Merhaba kombi çogu zaman banyo ve mutfaga sıcak su verıyor. Fakat aralıklarla hem banyo hemde mutfakta sıcak suyu açtıgımda çok az su geliyor ve kombide sanırım az su geldıgı ıcın calısmıyor. Evde gunes enerjısı vs yok dogalgazlı kombi ile sıcak su ıhtıyacı karsılanıyor. kombide herhangi bir arıza hata vs yapmıyor.Bır fıkrınız varmı?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Semih Bey… Dairede iki musluk aynı anda açılırsa musluklardan birinden sıcak su gelirken diğer musluktan zaten sıcak su gelmez ve suyun debisi de düşer. Bu her konut ve her kombi için geçerli bir durumdur. Debi-tazyik baya düşük ise kombi bu sebeple suyu ısıtamıyor olabilir. Bize kalırsa sadece bu durum için uzman bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz. Muhtemel sebep tesisat gibi görünüyor.

 45. Engin aktaş dedi ki:

  Beko kombimiz suyu 35 dereceye kadar isitiyor sonrasinda kendiliginden soguyor yani kombi duruyor sebebi ne olabilir ayrica ilk farkettigimde ekranda f4 aruza kodu vardi kombiyi kapatip actim ama ayni sorun devam ediyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Engin Bey… F4 uyarısı kombilerde genellikle gaz yokluğu-ateşleme sorunudur. Bu arıza durumu birçok sebebe bağlıdır. Ancak öncesinde dairenizde doğalgaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Kombiye gaz geliyor ve vanalar kapalı değilse kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemi de bir işe yaramıyor yani sorun devam ediyorsa bu aşamada servis yardımı almalısınız. Kart, gaz valfi, iyon ve ateşleme elektrotlarını kontrol etmek gerekir.

 46. Erkan Arı dedi ki:

  2000 condence bosh limni sıcak su dalgalanma yapıyor 3 kattayız çözümü ne olabilir acaba…..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erkan Bey… Sudaki dalgalanma durumu eğer tüm musluklarda oluyorsa sorun ya kombide ya da tesisatınızda olabilir. Ancak tek bir muslukta oluyorsa (mesela banyoda oluyor mutfakta olmuyor ya da tam tersi ise) bu durumda musluk-batarya bozuk olabilir, filtre tıkalı olabilir ya da tesisatınızda bir problem olabilir.

 47. İrfan tunçel dedi ki:

  Nitron plus kombi banyo yaparken ateşlemeyi geç yapıyor daha sonra ısıtmayı kesip f5 arızaya geçiyor resetleme yapınca çalışması düzeliyor bu arızayı arada sırada tekrarlıyor prostatite yi söküp baktık sorun gözükmüyor fan gayet rahat dönüş yapıyor sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İrfan Bey… F5 arızası hava akış sorunudur. Bu sorunda; fan, kart, prosestat gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Tabi bir de baca sistemini incelemek gerekiyor. Bu durum sadece banyo sırasında oluyorsa yani mutfakta sıcak su kullanırken olmuyorsa banyodaki musluk-batarya da bozuk olabilir, filtre de tıkalı olabilir, tesisatınızda da sorun olabilir. Arızayı yerinde incelememiz gerekiyor.

 48. Bayram şeker dedi ki:

  Mutfak ta sıcak su var banyo da yok buderus 012 kombin var bazen 15 dk sonra banyo ya sıcak su geliyor bazen 5 dk sonra sıcak su dalgalanması var banyoda ki lavabo çeşmesini değiştirdim yine aynı çok tutarsız ne ile ilgili olabilir sıcak su sensörlü olabilirmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bayram Bey… Musluk bataryada sorun yoksa eğer; ya filtre tıkalıdır ya da tesisatınızda sorun vardır. Kombide sorun olacağını düşünmüyoruz. Eğer öyle olsaydı aynı durum tüm musluklarda olurdu.

 49. CELAL TAŞGIN dedi ki:

  Atron kombimiz sıcak su bir müddet sonra kesiliyor sonra tekrar devreye giriyor kombi herhangi bir hata kodu yanmıyor ekranda ntc akış türbini 3 yollu vana içerisindeki oring değişti prosestat ta baktık ondada sorun yok arızayı bulamadık bir tek ay tipi türbin okuyucu değişmedi o arızalı olabilir mi arızalı olsa startı verdirmez anlamadık gitti tavsiyeniz nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Celal Bey… Kombi bir hata kodu vermediği sürece ve sorunu yerinde görmediğimiz sürece özellikle de sıcak su arızasında uzaktan bilgi aktarmamız çok zor. Belli başlı ihtimali olan parçaları zaten değiştirmişsiniz ve sorun düzelmemiş. İşi uzmanına bırakarak bu konuda servis yardımı almanızı tavsiye ederiz. Sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem yok maalesef.

 50. b.celik dedi ki:

  Demirdöküm Nitron hkf22 kombim var. Tesisat suyu sıcaklığı 35-40 dereceyi geçmiyor .Kombiyi şalterinden kapatıp tekrar açtığım andan itibaten düzgün bir şekilde çalışıyor ancak iki gün sonra tekrar aynı şeyi yapıp 35 derecede takılı kalıyor tekrar kapatıp açıyorum düzeliyor sebebi ne olabilir teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba B.Çelik… Kombi kartında veya sensöründe sorun olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Harici durumlar da söz konusu olabilir.

 51. murat dedi ki:

  selam kolay gelsin eca kombi var sıcak su muslugunu acıyoruz sıcak su geliyor ama sıcak su muslugu kapatınca calışmaya devam ediyor petekler daha sıcak musluktan akan sudan
  basınç 1,5 bar petek ısıtması iyi ama sıcak suyla ilgili sıkıntı var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Sıcak su geliyor ancak musluğu kapatınca çalışmaya devam ediyor demişsiniz. Petekler musluktan akan sudan daha sıcak demişsiniz. Musluk suyu beklediğiniz şekilde mi ısınmıyor? Biz sorununuzu böyle anladık. Su beklediğiniz ısıda değilse eğer ve bu durum tüm musluklarda yaşanıyorsa kombide ntc sensör dahil birçok parçayı kontrol etmek gerekir. Yani bu konuda servis yardımı almalısınız.

 52. Cevat aydin dedi ki:

  Ferroli kombi kalorifer sıcak su gelmiyur musluklar akiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cevat Bey… Kombiyi kış konumuna aldığınızdan eminseniz, petek vanaları ve tesisat vanaları açıksa, kombi su basıncı ideal seviyede ise ve buna rağmen peteklerinizde ısı yoksa servis yardımı almanız gerekir. Sorunu net teşhis etmek için yerinde incelememiz gerekiyor.

 53. Kazım Ertürk dedi ki:

  Merhaba, ECA CONFEO Plus kombi, Ara sıra sıcak su açılmadığı halde kendi kendine 10-15 saniye çalışıp duruyor.Sebebi nedir? Kolay gelsin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kazım Bey… Kombi yaz konumundayken kendi kendine sıcak su talebi varmış gibi devreye giriyorsa; sensör, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Tabi net teşhis için sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 54. Elif dedi ki:

  Yaz aylarına yaklaştığımız için hava da sıcak olduğu için dereceyi 2-3 derece kadar dusurduk ilk 3 gun sıkıntı yoktu ancak bugün sıcak su gelmemeye başladı. Dereceyi eski haline çevirdik yine de sıcak su gelmiyor. Dogalgaz var elektrik de var. Sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım… Sıcaklık derecesini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bu durum kombiyi bozmaz. Ancak harici bir sorun meydana gelmiş olabilir. Kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan bilgi aktarmak da zor. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 55. NİHAT KOCAGÖZ dedi ki:

  İyi çalışmalar, 2019 MART ayında BUDERUS Logamax plus GB122i model kombi aldım. Daha bir sene bile olmadan, ana eşansörde ve plakalı eşansörde şişme meydana geldi. Sıcak su bir soğuk bir sıcak akmaya başladı. Gelen servis bina yeni sisteme göre döşenmesine rağmen, OKSİJEN BARİYERLİ BORU kullanılmadığı için tesisatımızdan kaynaklandığını belirtmektedir. Apartmanda sadece 3 daire bu marka kombiyi kullanmakta ve sıkıntı yaşamaktadır.
  Yaptığımız araştırmada BUDERUS kombinin alüminyum eşanjör kullandıkları bu amaçla kireçli sularda bu sıkıntının yaşadıkları sonucuna varılmıştır.
  Sonuç olarak ana eşansör ve plakalı eşansör değişimi yapılacaktır. Bu sıkıntıyı bir daha yaşamamak için;
  1-Filitre takılıp, sentetinel X100 tesisatı uygulamamız gerektiği
  2-Tesisata Çelik plakalı eşanjör devrisi takılması gerektiği gibi yollara başvurulması gerektiği sonucuna varılmaktadır. Bu amaçla hangisinden daha iyi verim alacağımızı bir uzman olarak bildirebilirseniz çok memnun olurum.Böyle bir site hazırlayıp, hizmet verdiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımla

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nihat Bey… Bize kalırsa çelik plaka eşanjör devrisi takmak daha mantıklı ancak yine de uzman bir tesisatçıdan bu konuda bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

 56. ibrahim bulut dedi ki:

  dalkin kombi kullanıyorum .sıcak su geliyor yanlız kendiliginden 1dk sonra soguyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Kombi bir hata kodu vermediği sürece sıcak su arızalarında sorunu yerinde görmeden uzaktan bilgi aktarmak çok zor maalesef. Bu açıdan servis yardımı almanızı öneririz. Bir hata kodu olmadığı için maalesef ki sizi yönlendirebileceğimiz bir uygulama da bulunmuyor.

 57. Vahap SAĞLAM dedi ki:

  KOMBİ SICAK SU VERMİYOR F43 ARIZASI GÖSTERİYOR. TEŞEKKÜR EDERİM.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Vahap Bey… F43 arızası genellikle Ferroli markalı kombilerde karşımıza çıkan eşanjör koruması durumudur. Cihazda veya tesisatta tıkanma, kireçlenme veya sorun olduğu zaman bu arıza kodu ekranda belirir. Kombi basıncı düşükse basıncı 1.5 bara çıkarın. Petek vanaları kapalıysa açık konuma getirin. Tesisat vanaları kapalıysa açık konuma getirin. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Bu işlemlerden sonra yine de sorun düzelmiyor ve devam ediyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 58. Ali GÖKŞEH dedi ki:

  kombide sıcak su 40 dereceye kadar ısıtıyor bu sıcaklıkta normal olarak banyo yapılıyor herhangi bir sorun olmuyor ancak 41 derece ve üzeri ayarlandığında ve bu sıcaklığa geçtiğinde aniden gösterge 90 rakamını gösteriyor ve sıcak su aniden soğuyor… yani 40 derecelik sıcak su soğuk oluyor. neden olabilir.. Teşekkürler. (Not: kombi Bosch condence 2500)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombi sanırım 41°C ve üzerine ayarlandığında aşırı ısınma arızasına geçiyor ve kendini korumaya alarak devre dışı kalıyor. Bu sorun genellikle; kart, sensör gibi parçalara bağlı olabilmektedir. Ancak yine de sorunu gelip yerinde görmek gerekir. Harici parçalarda da problem olabilir.

 59. Mustafa ÖZ dedi ki:

  Merhabalar; kardeşim kombi normal olarak gaz girişi yani ateşleyicisi yanıyor gaz atesleniyir yinede arada sırada soğuk su yolluyor kafasına göre.
  Sıcak musluk açıldığında basınç saati önceleri 2’ye kadar yükseliş yapıyordu, şimdi 1,5’da kombi çalışsa da aynı kalıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi bu durumu tüm musluklarda yaşatıyorsa teknik sorundur. Kombi hata kodu vermediği için sorunu yerinde incelememiz gerekir. Ancak tek bir muslukta varsa; musluk-batarya sorunu olabilir, tesisatta problem olabilir.

 60. Serkan okumuş dedi ki:

  İyi günler baymak marka kombim var havaların ısınmaya başladığı bu günlerde kombimizi yaz konumuna aldık fakat arızaya geçti ama garip bir şekilde cihaz kış konumunda normal herşey çalışıyor yaz konumuna alınca petekler yine çalışıyor fakat sıcak suyu açınca kombi kapanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Kombinin yaz konumunda kalorifer devresini kapatması gerekir. Kalorifer devresi kapanmıyorsa ve tüm kaloriferler ısınıyorsa; sensör, kart, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 61. Levent Karadaş dedi ki:

  Kombi ilk önce ekran da hiç gösterge çalışmıyordu ekran kartında arızalı olan bir diyot tespit ettim diyotu değiştirdim fakat bu sefer f11 arızası verdi ana kart üzerinde kontrolörlerin arızalı olduğunu tespit ettim ve değiştirdim bu seferde kombi sıcak su vermiyor petekleri ısıtmıyor ateşleme yapacakken kombi kendini resetlemeye alıyor ateşleme yapmıyor bununla alakalı yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Levent Bey… Anlattıklarınıza göre kombi kartında bir arıza olduğu anlaşılıyor fakat biz kendimiz kart tamir etmediğimiz için buradan size yardımcı olamayacağız.

 62. rasim aykut dedi ki:

  meraba benim kombi duzgun sicak su vermiyo ısïsı hep degisiyo petekler calisiyo ne yapmam lazim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rasim Bey… Tüm musluklarda aynı durum oluyorsa eğer sorun kombidedir. Ancak kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan, sorunu yerinde görmeden bilgi aktarmak çok zordur. Makalemizde belirttiğimiz gibi birçok parçada sorun olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 63. Necip şahin dedi ki:

  Baymak novadens yoğuşmalı kombilerde, sıcak su 45 dereceye ayarlı. İlk açtığımda ısıtıyor ve termostat devreye girip çıkarak ateşleyi takip ediyor. Ancak için bitip musluğu kapatır kapatmaz su sıcaklığı bir anda 80 derece üstlerine çıkıyor ve kombi e03 arızası (aşırı sıcak, su) vererek duruyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Necip Bey… Kombi yüksek sıcaklık sebebiyle kendini korumaya alıyor ve bu sebeple E03 arızasına geçiyor. Bu durum; sensör, kart, üç yollu vana, eşanjör, pompa gibi parçalara ayrıca tesisata da bağlı olabilir. Sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

 64. Erdem şen dedi ki:

  iyi günler . Mutfakta sıcak su kısmı açıldığında kısa sürede ısınma yapan su artık çok geç ısınmaya başladı nedeni ne olabilir acaba. Luna 5 baymak kombi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdem Bey… Bu durum aynı şekilde banyoda da oluyorsa kombide sensör, tribün dahil birçok parçayı yerinde incelemek gerekir. Sadece mutfakta oluyorsa mutfak batarya-musluğunda veya tesisatında sorun olabilir.

 65. Ergün Kurtyemez dedi ki:

  iyi günler, 4 ay önce demirdöküm atromix marka kombi taktırdım. Bugüne kadar düzgün çalıştı. Petekler ısınıyor ama bazen sıcak su akıtmıyor. F32 arızası veriyor. Kombiyi açıp kapayınca 6 saat bekleyince sıcak su geliyor. Servisi baktı kombide sorun yok, bacanızda su birikmiş olabilir, bacanın temizliğini yaptırmamızı önerdi. Baca buna neden olabilir mi. Ayrıca kombiden kısa bir süre tak tak şeklinde ses gelip kayboluyor, kombi ilk çalışırken kısa süre aşırı gürültülü çalışıyor. Servisi baktığında gürültülü ana denk gelmediği için kombide sorun yok diyor. Ne yapmak gerekli yardımcı olur musunuz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ergün Bey… Kombiniz baca sistemine bağlı bir hata verdiği için bacaya bağlı olabilir. Ancak bir fan-kart arızası da olabilir. Teknik bir durum olduğu için sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem yok ancak cihaz da yeni olduğu için biz müdahale edemiyoruz. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 66. Deniz ünlü dedi ki:

  Alarko trendy kombim yaz konumunda musluklara sıcak su vermiyor ama kombi ısınıyor sebebi nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Deniz Bey… Makalemizi oluşturmamızdaki sebep sıcak su arızalarında yapılması gerekenleri servis öncesi uygulamanız, arıza durumuna sebep olabilecek parçalar hakkında bilinçlenmeniz içindir. Ancak kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan sorunu yerinde görmeden net bilgi aktarmak çok zor. Makalemizde belirtmiş olduğumuz birçok parçada sorun olabilme ihtimali var. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekiyor.

 67. İnanç korkuku dedi ki:

  Merhaba arçelik lcd kombim var bgn anakart değişti sıcak su gelmemeye başladı.daha öncesinde sıcak su geliyodu.servisde su basıncınız az iskiyi arayın dedi.sizce sorun nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba inanç Bey… Musluktan akan suyun tazyiği düşükse eğer bu sebeple sıcak su alamıyor olabilirsiniz. Ancak sıcak su arızası makalemizi de incelediyseniz tek bir sebebe bağlı değildir. Kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan bu konuda bilgi aktarmak da zordur maalesef.

 68. Yüksel EFİLOĞLU dedi ki:

  Mrb kolay gelsin kombinin markası Bosch zwc 24-3 petekler çalışıyor fakat sıcak suyu kullandığımız zaman banyoda dahil C4 arızası veriyor resetliyoruz sonra çalışıyor sıkıntı nedir acaba bende az çok elektrik işinden anlıyorum evde yapabileceğim birşey varmı acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yüksel Bey… C4 arızası baca sistemine bağlı bir sorundur. Yani cihaz bir sebeple baca yoluyla hava akışı sağlayamazsa bu hatayı verir. Ancak kullanıcı olarak sizi bu sorunda yönlendirebileceğimiz veya uzaktan yaptırabileceğimiz bir işlem olmadığı için bu konuda servis yardımı almalısınız.

 69. Turgut ilhan dedi ki:

  Merhaba benim Eca proteus kombi bir yol önce çift yollu vana ve ntc değişti şimdi hiç bir arıza işareti yok banyo sıcak su tam gelmiyor su basıncı 1.5 -2 arası sıcaklık 60 derece resetlemede yaptım sorun nedir.? Yardımınız için şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Turgut Bey… Yaşadığınız bu durum sadece banyoda oluyorsa daha doğrusu banyo musluğunda oluyorsa musluk bozuk olabilir, bataryada sorun olabilir, tesisatta sorun olabilir ya da filtre tıkalı olabilir. Ancak bu durum tüm musluklarda oluyorsa ve cihaz bir uyarı vermiyorsa size buradan yani uzaktan yaptırabileceğimiz bir işlem de yok maalesef. Cihaz da biraz eski olduğu için sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 70. Yusuf ozan dedi ki:

  Merhaba bugün demirdöküm kombim kalorifer ısıtıyor ama musluk suyu ısıtmıyor bende arıza kombi servisi aradım geldiler türbin arızalı dediler tamirat benden 450 TL aldılar bende araştırma yaptım başka kombi servisi 150 TL yapıyorlar aradaki farkı anlamak zor engelli olduğumu ve parayı bir kısmını komşudan borç alarak verdim ama hakkımı helal etmiyorum şu mübarek günde bune yahu nasıl bir dünya hırsızlık almış başını gitmiş ondan sonra Corona deprem insanlık bitmiş maalesef

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey… Firmaya ait olan ve belirttiğiniz telefon numarasını paylaşmadık. Ancak bize ait olmadığını belirtmek isteriz. Fiyat olarak evet yüksek alınmış. Ancak bir şikayetiniz varsa, bunu işlemi yapan firmaya iletebilir oradan bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

 71. Emrecan Saka dedi ki:

  Viesman vitopend 100 petekte yanıyor suya çekildiği zaman arıza kedi yanıp sönüyor. Su konumundayken çalışmıyor diyaframlı kombi değil

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emrecan Bey… Sıcak suda arıza kodu yanıp sönüyor demişsiniz ama arıza kodunu belirtmemişsiniz. Arıza kodunu da belirtebilirseniz size uzaktan yardımcı olmaya çalışabiliriz.

 72. Serif seref dedi ki:

  Mrb benim kombi Ariston
  Sıcak su tarafını açtığımda yarım kova kadar çamurlu su akıyor.nedeni nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şerif Bey… Tesisatınızda da sorun olabilir kombinizde de. Bi servis yardımı alarak kombiyi ayrıca tesisatınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Kireçlenme, tıkanma gibi durumlar söz konusu olabilir.

 73. Rahman Kantar dedi ki:

  Banyo için sıcak suyu actigimda makineden çok gürültülü bir şekilde ses geliyor ve 30 saniye olmadan kırmızı ışık yanıyor ekranda 6 rakamı görünüyor… kombi matlrkasi ECA comfeo plass

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rahman Bey… Eca Confeo Plus model kombilerde 6 arızası aşırı ısınma sorunudur. Kombi yüksek sıcaklık sebebiyle bloke oluyor. Bu durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken işlemler; kombi basıncı düşükse su basmak, petek ve tesisat vanaları kapalıysa açmak, kombiyi resetlemek. Bu işlemlere rağmen yine de arıza durumu devam ediyorsa servis yardımı almalısınız. Filtrede ya da tesisatta tıkanma olabilir. Eianjör, devir daim motoru, üç yollu vana, sensör, kart gibi parçaları da kontrol etmek gerekir.

 74. Nilay Eroglu dedi ki:

  Kombimin markasi demirdokum nitron kalorriferler ısınıyor banyodayken sıcak su akarken bir anda sogudu ne yaparsak yapalim isinmadi. sicak su sensoru gecen sene degistirildi bu kadar cabuk bozulurmu.. yaz konumundada kis konumundada sicak su gelmemektedir. bazen cakmak cakiyor bazen cakmiyor. cok az bir kere isinir gibi oldu kapatip actik şalteride kapatip actik gaz kontrol ettik ama su dahada buz gibi.. bir anda gitti. arizasi sensordenmidir yoksa baska bir problemmidir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nilay Hanım… Her sıcak su arızası sensör arızası olmuyor maalesef. Makalemizi de incelediyseniz sıcak su arızalarının birçok sebebi vardır. Özellikle de kombi bir hata kodu vermediği sürece sıcak su sorunlarında uzaktan, sorunu yerinde görmeden sunulabilecek tüm bilgiler bize göre yanlış bilgilerdir. Servis yardımı alarak kombiyi yerinde kontrol ettirmeniz gerekiyor.

 75. ünal demirkalp dedi ki:

  bu olay dün oldu.. kombide sıçak su kısmı musluklar kapalı iken çalışıyor… petekler ise çalışmıyor… arızası nedir acaba….

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ünal Bey… Musluk kapalıyken sıcak suyun çalıştığını nasıl anladınız anlayamadık? Petekler ısınmıyor, kombi musluk açıldığında suyu ısıtıyorsa bu sıcak su değil peteklerin ısınmama sorunudur. Petekler de birçok sebeple ısınmaz. https://kombitamircisi.com.tr/bilgi-servisi/radyatorler-calismiyor/ linki tıklayarak bu durumun muhtemel sebeplerini ve servis öncesi yapılması gereken işlemleri öğrenebilirsiniz.

 76. Ceylan güngör dedi ki:

  Kombi petek ve sıcak su çalışıyor evde sadece banyodaki sıcak su musluğunu açınca kombi çalışmıyor petek ve sıcak su ayarları 0 oluyor acaba neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ceylan Hanım… Petek ve sıcak su ayarlarının 0 olması cihazın donması demektir. 0 dediğiniz çok düşük sıcaklıktır. Sıcaklık 0 olmaz ancak su ısınmadığı için çok düşük derecelere düşebilir. Sadece banyoda sorun yaşıyorsanız; tesisatınızda veya filtrede tıkanıklık olabilir, sıcak su gelmeyen musluk-bataryada sorun olabilir. Bu durumun kombi ile bir alakası yok diyebiliriz. Tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz.

 77. Emre dedi ki:

  Merhaba
  Demirdöküm yoğuşmasız kombi var. Hiçbir muslukta sıcak su akmıyor. Petekler çalışıyor. Basınç seviyesi 1.9. Tavsiyeniz var mıdır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… Makalemizi incelediyseniz kombi bir uyarı vermediği sürece birçok parçada sorun olabilme ihtimali vardır. Ancak sorunu yerinde görmeden net bilgi vermemiz çok zor. Servis yardımı almalısınız.

 78. Muharrem arslan dedi ki:

  Merhaba e.c.a marka kombi kullanıyorum sıcak suyu ısıtmıyor daha doğrusu musluğu ilk açtığımda sıcak su akıyor bir daha ısınmıyor sebebi ne olabilir. Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muharrem Bey… Kombi bir hata kodu veya led ile uyarı vermiyorsa eğer sıcak su arızalarını yerinde incelememiz gerekiyor. Yani sorunu yerinde görmeden arıza durumu hakkında maalesef ki bilgi veremiyoruz. Makalemizde belirttiğimiz parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 79. Mahir süngü dedi ki:

  ECA marka kombi kullanıyoruz sıcak su gelmiyor hata kodu LO rwsetleyince 10 yazıyor sizce sebebi ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahir Bey… Eca kombilerde 10 arızası genelde düşük basınç sorunudur. Kombinizin tam olarak modelini bilemiyoruz ancak panelde yuvarlak bar saati olması gerekir. Bar saati 1 barın altını gösteriyorsa basınç düşüktür. Kombi altında monteli durumda olan (genelde siyah veya mavi olur. Her ikisi de varsa doldurma musluğu siyah olandır) doldurma musluğunu sola çevirin. Su sesi duyduktan sonra basıncı takip edin. Basınç 1,5 bara gelince parçayı kapatın. Sorunun düzelmiş olması gerekir. Sorun düzelmezse veya işlemi yapamazsanız servis yardımı almanız gerekir.

 80. İSMAİL ERDEM dedi ki:

  Merhaba e.c.a marka şofben kullanıyoruz ama kullanma suyu 60 dereceye ayarladığımız zaman sıcaklık 41 dereceyi geçmiyor. Birkaç defa aç kapa yaptıktan sonra sorun kalmıyor ve böyle devam ediyor. Aradan birkaç gün geçtikten sonrs tekrar su sıcaklığı 40 veya 41 derece olacak şekilde kullanıyoruz. Bunun sebebi sizce nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Aslına bakılırsa şofben veya kombilerde 60°C kullanım suyu açısından yüksek bir sıcaklıktır. Şofbeni bu sıcaklıkta kullanırsanız musluktan illa ki ılışlama yapmak durumunda kalırsınız. Bu da tabi tüketimi artırır. Kombide yaşadığınız soruna gelecek olursak eğer; kart, sensör gibi parçaların kontrol edilmesi gerekiyor. Tabi harici bir sorun da olabilir. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmelisiniz.

 81. hasan duman dedi ki:

  kombım alarko trendy d marka arızası su peteklerde ve muslukta sıcak su akıyor 5 ve ya 10 dk sonra arızaya gecırıyor resetleyıncxe tekrar duzelıyor 15 dk sonra tekrar arızaya gecıyor sebep ne olabılır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Kombi ne arızası veriyor? Yani resetlenince düzelen, akabinde devam eden arıza kodunu öğrenebilirsek size yardımcı olabiliriz. Dilerseniz direk https://kombitamircisi.com.tr/alarko/trendy-d-ariza-kodlari/ sayfamızı inceleyerek karşınıza çıkan hata kodunu bulabilir, yazdığımız bilgilerden yola çıkarak sorunun sebeplerini öğrenebilirsiniz. Servis talebiniz olursa da 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 82. Yunus özger dedi ki:

  Aırfel kombi sıcak suyu kapattıktan sonra yeşil lamba kırmızı yanıyo beşkere dıt dıt diye ötüyor sonrasında düzeliyor neden böyle yapar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yunus Bey… Kombi kış konumundayken, sıcak su musluğunu kapattığınızda kombinin kalorifere geçiş yapması gerekir. Bu aşamada muhtemelen arızaya geçiyor. Yani kalorifer devresini direk açmıyor. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Hem kombideki; sensör, kart, üç yollu vana gibi parçaları hem de tesisatı yerinde kontrol etmek gerekir.

 83. Abdullah kürklü dedi ki:

  Merhaba kiturami marka kombi kullanmaktayım sıcak su geç ısınmakta veya sıcak akarken birden buz gibi oluyor su ve 3-5 dakika soğuk akıp tekrar ısınıyor neden olur acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdullah Bey… Bu durum tek bir muslukta oluyorsa; musluk-batarya bozuk olabilir, filtre tıkalı olabilir veya tesisatınızda sorun olabilir. Ancak tüm musluklarda aynı durum varsa makalemizde de belirttiğimiz gibi sorunun birçok sebebi olabilir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 84. Dursun Göksun dedi ki:

  Yeni ev aldım ve ilk evde olduğumuz gece duşa girdim. Sıcaksu ara ara geldi ve bir süre sonra hep kesildi. Sıcaksu akmıyor sorun nerede olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Dursun Bey… Bu durum mutfak-banyo olarak tüm musluklarda yaşanıyorsa makalemizde belirttiğimiz gibi birçok parçada sorun olabilir. Ancak sadece banyoda oluyorsa; batarya-musluk bozuk olabilir, filtre tıkalı olabilir veya tesisatınızda sorun olabilir.

 85. Sevda çetin dedi ki:

  Teşekkürler yanıtınız için kombi baymak star bridge extra 24 Fİ-31Fİ yazıyor. Resetledik gene aynı ekranda çıktı 06e arıza kodu. Bir kere düzeldi sonra tekrar oldu ondan sonra da değişmedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Rica ederiz Sevda Hanım. Dediğimiz gibi kombi suyu ısıtıyorsa şu anlık bir sorun teşkil etmez. Ancak bir zaman sonra su soğuyacaktır. O zaman bi servis yardımı almanız gerekir.

 86. Sevda çetin dedi ki:

  Bizim kombide 06Earıza işareti çıkıyor. Ama kombi de sıcak su da çalışıyor nedenini anlayamadık napmamız gerekir. Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sevda Hanım… Kombinizin marka modelini yazmamışsınız. Muhtemelen cihaz sensör arızası veriyor. Kombi sıcak su veriyorsa şu anlık bir sorun olmaz. Ancak cihaz ileride sıcak su alımını tamamen kesebilir. Bir kart arızası varsa bu yüzden de bu uyarı beliriyor olabilir.

 87. Ayşe karaca dedi ki:

  Merhaba kombimin sarteli kendikendine atıyor hiçbir görünmüyor ekranda sebebini ogrenebilirmiyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım… Kombinin elektrik bağlantılarını ve elektronik kartını kontrol etmek gerekiyor. Yani bu konuda bi servis yardımı almanız gerekiyor.

 88. Oktay mantar dedi ki:

  Baymak bazı kombim sıcak suyu normal isitiyo yani ilikdan biraz fazla 60dereceyi yukarı cikmiyo arıza olarak da gostermiyo sıcak su sensorunde değiştirdim düzelmedi su basincida sürekli düşüyor nedendir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oktay Bey… Genelde sıcak su arızalarını kullanıcılar sensöre bağlıyor fakat kombide sıcak su devresinde çalışan tek parça sensör değildir. Kullanım suyu genelde 50 maksimum 60°C yi geçmez. Ancak buna rağmen beklenen ısıda gelmiyorsa kombide makalemizde belirttiğimiz parçaların kontrol edilmesi gerekir. Kombide bir de basınç düşme durumu varsa tesisatta kaçak olabilir, kombiye bakım gerekebilir veya ekstra bir parça arızası da olabilir. Sorunları yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 89. Tuğrul kaya dedi ki:

  Lambert marka kombide sıcaklık göstergesi çok hızlı birşekilde artıyor ve azalıyor 55 den 68 e çıkıyor sonra birden iniyor ve tekrar çıkıyor sayılar devamlı değisiyor geçen hafta contası değişti nedeni ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuğrul Bey… Sensör, kart gibi parçalarda sorun olabilir. Sorunu yerinde incelemek gerekir.

 90. Yeşim Kara dedi ki:

  Merhaba. Benim bir sorum olacaktı. kombiyi açtığımda peteklerim ısınmıyordu. üst kısımları biraz ısınıyor sonra soğuyordu. Sıcak su da sorun yoktu. 2 gün sonra evdeki sıcak su musluklarından hiç su akmadığını farkettim. Kombi dolabı açık şekilde balkonda yer alıyor. kar yağışının etkisi olur mu bilemiyorum . sebebi ne olabilir ne yapabilirim acaba. Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yeşim Hanım… Tesisat borularının donmasına bağlı bir durum olabilir. Kombi dolap açık şekilde kalıyorsa soğuk havadan etkilenmiş olabilir. Bize kalırsa öncelikle bi tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin. Bir sorun görülmezse o zaman kombi servisi yardımı almanız gerekebilir. Kullanıcı olarak maalesef ki yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor.

 91. Huseyin Karagoz dedi ki:

  Merhaba iyi günler.Benik bir sorunum var sizlerle paylaşmak istedim.Falke kombi kullanıyorum.Sıcak Suyu açtığımda ekran da direk 99 derece gösteriyor ve kombi ateşlemiyor sıcak su da gelmiyor.Yardimci olursanız çok sevinirim.İyi günler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… 99 arızası genelde elektronik karta bağlıdır. Ancak bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef. Servis yardımı almalısınız. Harici bir sorun da olabilir.

 92. Hakan uzun dedi ki:

  Mrb. Soğuk su akıyor sıcak su yerine cevirdigim zaman hicc su akmıyor kesik. Dışarda kar var bu sebep mi donmusmu ama soğuk alıyor. Kombide hiç arıza göstergesi yok

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Bize kalırsa önce bi tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin. Borularda donma olsa bile bu duruma tesisatçı müdahale ediyor. Tesisatçı tesisatta sorun görmezse eğer kombiyi kontrol etmek gerekir.

   1. SERDAR GÖKÇE dedi ki:

    Aynı sorun bende de var. Demirdöküm nitromix kombi. bazen peteklere sıcak su vermiyor. Bazende Lavaboların sıcak su musluğundan su bile akıtmıyor.(bu durumda soğuk su tarafı akıyor).
    Kombi evin içinde borularda donma gibi bir sorun olma ihtimali yok.
    Aynı zamanda Kombi petek sıcaklığı 50 C ve üzerin olduğunda ekrandaki “düşük basınç göstergesi” (damla işareti üzerinde eğik çizgi) yanıyor. Ama su basıncım ekranda 2,5 bar olarak görülüyor. Kombi petek sıcaklığı 40-45 C lere düşürdüğümde ekrandaki uyarı siliniyor. Ama basınç hala 2,5 bar.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Serdar Bey… Kombi içeride olsa bile çalışmak için gereken suyu şebekeden alır. Soğuk hava tazyiği azaltmış olabilir. Yine de her ihtimale karşı bi tesisatçıdan yardım almalısınız. Tesisatçı sorun yok derse eğer kombide eşanjör, tribün gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Kombinizde bir de muhtemelen bar göstergesinde ya da basınç ölçerde sorun var gibi görünüyor. Onun da ayrıca kontrol edilmesi lazım.

 93. Ahmet dedi ki:

  Merhaba. Bendeki eski kombi var demirdöküm 15 yıllık. Bu kombinin üstğnde sıcaklık hep 60_70 dere gösteriyor. Dolayısıyla petek soğusa bile devreye girmiyor. Musluk suyunda sıcaklık sorunu yok. Ntc sensörüne multimetreyle baktım direnç değerleri sıcaklığa göre değişiyor..Sorun nerededir teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombi 60-70°C leri gösteriyorsa sıcaklık derecesi yüksek olabilir. Bahsettiğiniz Demirdöküm Aden modeli olabilir. Bu modellerde ekran olmadığı için sıcaklık 30°C den başlar 90°C ye kadar devam eder. Sadece 60-70°C ledleri değil 60-70°C ye kadar olan tüm ledler yanıyorsa, cihaz sıcaklık ayarı da bu kadar yüksek değilse aşırı ısınma sorunu olabilir. Sorunu yerinde görmeden bilgi aktarmak çok zor. Bu sorunda maalesef ki sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem de bulunmadığı için servis yardımı almanız gerekiyor.

 94. Ali oztoprak dedi ki:

  ECA proteus marka kombi petekleri kapalı oldugu halde duşa girince sıcak su gelmiyor fakat peteklere el vurulamayacak kadar ısınıyor açıp kapatınca yıne aynı sorunla karsılasıyoruz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombinizde muhtemelen; kart, sensör veya üç yollu vana arızası mevcut. Yani kombi sıcak suyu kalorifere kaçırdığı için sıcak su vermiyor ve petekleri aşırı ısıtıyor. Bu parçaların kontrol edilmesi lazım.

 95. Filiztot dedi ki:

  Kombinin yanları üst kısımları aşırı derecede ısındı kombiyi kapattım dinlendi tekrar açtım normale döndü sıcak suyu açmaya korkuyorum bi daha ısınır diye

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım… Kombide aşırı ısınma durumu olabilir ve buna bağlı sıcaklığı dışa vuruyor ya da yansıtıyor olabilir. Kombiyi yeniden açarak bi deneme yapın. Aynı durum devam ederse servis yardımı almanız gerekir. Sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

 96. Recep Mutlu dedi ki:

  İyi günler
  (Bosch condense 2000w)Kombiden banyo ve diger musluklara gelen su çok az akıyor. Su alma vanasını açtığım zaman su tazyikli akıyor ama sayaçtaki basınç çok hızlı düşüyor. Sorun ne olabilir yardım olabilirseniz sevinirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Su alma vanası dediğiniz parçayı anlayamadık. Doldurma musluğundan mı bahsediyorsunuz acaba? Doldurma musluğundan bahsediyorsanız eğer doldurma muslukları şebekeden aldığı suyu sadece kombi tesisatına basar yani kombiye su doldurur, basıncı yükseltir diyebiliriz. Yani bu parçanın musluktan akan suyun debisi-tazyiği ile bir alakası yoktur. Farkı bir parçadan bahsediyorsak bu parçayı bize belirtirseniz ona göre bilgi aktarabiliriz. Bu parçayı açınca basınç çok hızlı düşüyor demişsiniz, kombide basıncı bu şekilde düşürecek bir parça da yok. Yani bir yerde bir su kaçağı olacak kombi basıncı bu kadar kısa sürede düşecek. Kısacası biz sorunuzu net anlayamadığımız için tam olarak bilgi aktaramıyoruz. Mümkünse daha detaylı açıklayabilir veya direk 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak ekiplerimizle görüşebilirsiniz.

 97. Elif KENAR dedi ki:

  Kombimiz çalışıyor, petekler ısınıyor fakat musluktan sıcak su alamıyoruz. Hiç bir arıza ışığı yanmıyor, basınç normal, elektrik-gaz sorunsuz… Bir iki kez resetleme yaptık yine de çözemedik. Neden olabilir, nasıl düzeltebiliriz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım… Kombi bir hata kodu veriyor olsa veya arıza ışığı yanıyor olsa belki sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem olabilir. Ancak petekler ısınıyor, kombi sıcak su vermiyorsa sıcak su parçalarında sorun vardır. Bu parçalar makalemizde açıkladığımız parçalardır. Maalesef ki kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekiyor.

 98. Fethi gültetekin dedi ki:

  Eşanjörler temiz petekler ısınıyor ama banyodaki su ısınmıyor ve su akma seviyesi yarıya düştü

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fethi Bey… Sorun sadece banyoda ise; filtre tıkalı olabilir, musluk bozuk olabilir veya tesisatınızda sorun olabilir.

 99. SEVİM HAKKOYMAZ dedi ki:

  ECA kombimizin sıcak suyu kapalıyken çesmeden sıcak su geliyor.Petekler ısınıyor.Mavi ışık arada yanıyor sönüyor.Arıza kodu vermiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sevim Hanım… Eca kombilerin hatta genel olarak birçok kombinin sıcak suyu kapatma özelliği veya fonksiyonu yoktur. En düşük sıcaklığa getirildiğinde kullanıcı kapattığını düşünür ancak kapanmaz. En düşük sıcaklıkta yine musluk suyunu ısıtmaya devam eder. Kombinizin net olarak modelini belirtirseniz bu konuda daha net bilgiler aktarabiliriz. Kombilerde sıcak su düğmesi ayrı kalorifer düğmesi ayrıdır. Kalorifer düğmesi güneş sembolüne getirildiğinde kalorifer konumu kapatılır. Bu işlemi yaptığınız halde kaloriferleriniz ısınıyorsa; kart, üç yollu vana, sensör gibi parçalara bakmak gerekir.

 100. Kemal dedi ki:

  Merhaba, sıcak su modunu açtığımızda hem su ısınıyor(yeteri kadar değil) ancak bunun yanında kalorifer modu açık olmamasına rağmen kalorifer petekleri de yanıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kemal Bey… Kombi kalorifer konumu kapalı olmasına karşın tüm kaloriferleri ısıtıyorsa ayrıca suyu da yeterli şekilde ısıtmıyorsa; ntc sensör, üç yollu vana ve kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yani servis yardımı almanız gerekiyor.

 101. Ahmet ÇOMAK dedi ki:

  Kombi eca sicak su gelirken bazen soğuk su gelmektedir. Sebebi ne olur

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombi sıcak su kullanımında birçok sebeple suyu soğutabilir. Bu durum mutfak ve banyo olarak tüm musluklarda varsa eğer kombinizi yerinde incelemek, sorunu yerinde tespit etmek gerekir. Ancak tek bir muslukta bu sorun oluyorsa; musluk bozuk olabilir, filtre tıkalı olabilir veya tesisatınızda bir tıkanma olabilir.

 102. RzaEknci dedi ki:

  Merhabalar

  Kombide şöyle bir durum var anlam veremiyorum sıcak suyu açtığımda su derecesi 60 dereceye kadar çıkıyor sonrasında kombı devreden çıkıp 40 dereceye düşüyor ısınan su musluga gelıyor (60 derece kadar) sonrasında yavaş yavaş su soguyor (40dereceyekadar) sürkilasyon bu sekılde devam ediyor sorun neyle alakalı olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rıza Bey… Dediğiniz durum kalorifer sisteminde olabilir ancak kullanım suyunda olmaması gerekir. Yani musluk açık olduğu sürece siz musluğu kapatana dek suyun aynı ısıda kalması gerekir. Böyle bir durum olmuyorsa eğer suda soğuma oluyorsa bu durumu yerinde incelemek gerekir. Kombide bulunan birçok parça sıcak su devresinde çalıştığı için uzaktan tahmini de olsa bilgi aktarmak çok zor maalesef.

 103. Metin SADIKOĞLU dedi ki:

  Merhabalar. ECA Proteus marka kombi kullanıyorum . Bende sıcak su problemi yaşıyorum . Peteklerde sorun yok ısınıyor ama sıcak suyu açtığım gibi kombi petekleri ısıtmak için yanıyorsa bile sönüyor ve suyu ısıtmıyor. su açık olduğu sürece kombi suyun aktığını gösteren ışık yanıp sönüyor olması gerektiği gibi fakat ateşleme yapmıyor. yetkili servisi çağırdım bana gaz valfi bozulmuş fiyatı 980 lira ama bence siz kombinizi değiştirin bunun seneye de eşanjörü bozulur muhtemelen oda zaten 1500 tl deyip beni yeni kombi almaya yönlendirdi. kombiye bir şey yaptı bir parça taktı söktü kombi 8-10 gün daha çalıştı sonra yine aynı problemi yaşatmaya başladı. kombi 8.5 senelik bu arada 2 sene öncede anakartı değiştirip 480 lira almışlardı. Yetkili servis olduğu halde çok güvenemedim sizinde fikrinizi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Kombide sıcak su arızaları birçok sebebe bağlı ve cihaz led ile bir uyarı vermediği zaman bu konuda uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Evet kombiniz çok yeni değil ancak bir güvensizlik yaşadıysanız cihazı başka bir servise daha gösterebilirsiniz. Sıcak su arızaları genel arızalardır. Yani bir kombinin basıncının yükselmesi 3 sebebe bağlıdır fakat sıcak su kombinin temeli olduğu için en ufak contadan başlayarak en büyük eşanjöre kadar sorun olabilme ihtimali var. Bu yüzden üzülerek belirtmek isteriz ki sorunu yerinde görmeden arızanın sebepleri hakkında buradan yani uzaktan bilgi aktaramıyoruz. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak kayıt bırakabilir bizzat servisimizden yardım alabilirsiniz.

 104. mustafa dedi ki:

  merhaba benim kombi cihazı hem ısınmıyor hem de sıcak su vermiyor basın 1 barın altında , Kombi bir hata kodu 0E bu durumda ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi E0 dışında bir rakam daha göstermesi gerekir. Mesela E01, E03, E05 gibi… Bu rakamı da belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 105. Mehmet Kara dedi ki:

  Selamlar kolay gelsin,

  Kombim saatler boyu çalışmasa dahi petek suyu sıcaklığını 62-63 derece gösteriyor ve dolayısıyla sıcaklığı çok yüksek algıladığı için devir daim çalışmasına rağmen ateşleme yapmıyor. Denemek için petek ısı ayarını 68 e çıkardım. Bu seferde 1-2 dakika suyu ısıttıktan sonra 80’li dereceler göstermeye başlayarak yine ateşlemeyi kesti. Acaba sorun nedir? Kullanım suyunda bir sorun olmuyor.Sadece petek suyunda sorun yapıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombi bir hata kodu vermediği sürece arızalar konusunda tahmini de olsa bilgi aktarmak çok zor. Kombi yüksek sıcaklığı gösteriyor ancak ısıtma sağlamıyor. Dilerseniz kalorifer vanalarını kontrol edin, vanalar kapalı durumdaysa açın. Kombi altındaki tesisat vanaları da kapalıysa açın. Kombi basıncı düşükse, su basarak basıncı 1,5 bara kadar çıkarın. Yine de bir değişiklik olmazsa her şekilde servis yardımı almanız gerekir.

   1. Pınar hacer yılmaz dedi ki:

    Merhabalr petekler ısınıyor fakat musluğa sıcak su gelmiyor banyo peteginde hafif su sızıntısı oluyordu ve peteği kapattım fakat yinede fayda sağlamadı sıcak suyun gelmemesi neyden kaynaklı olabilir

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Pınar Hanım… Petek su akıttığı için en fazla basınç düşer. Ancak basınç düşerse petekleriniz de ısınmaz. Yani kombi düşük basınç arızasına geçer ve kendini kilitler devreye girmez. Sadece sıcak su alamıyorsanız ve kombi bir hata kodu vermiyorsa sorunu uzaktan bilemeyiz veya tahmin edemeyiz. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmeniz gerekiyor.

    2. Özbay aksu dedi ki:

     Merhaba kombim eca pratuhus etekler ısınıyor sıkıntı yok ama banyo sıcak su soğuyor ve kırmızı Led yanıyor reset yapıyorum ama yine tekrarlıyor

     1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Özbay Bey… Cihaz resetlenmesine karşın arıza durumu çok sık tekrar ediyorsa bi servis yardımı almanız gerekir. Kombide kırmızı ışık bir çok anlama gelmektedir. Sıcak su aksağında bir sorun olduğu için de sorunu yerinde görerek bir tespit yapmamız gerekiyor.

  2. Remzi Gunal dedi ki:

   Merhaba Demirdöküm nitron condanse kombi…
   Banyo suyunu/kullanim suyu 35 e ayarliyorum ancak belirli bir sure sonra su asiri derecede ısınıyor nerdeyse kaynar hale geliyor.ancak soğuk su ile kombine ederek kullanabiliyoruz…

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Remzi Bey… Sıcaklık derecesi 35°C aslında ideal bir sıcaklık değil. Yani düşük bir sıcaklıktır. Ancak bu sıcaklığa rağmen yine de su aşırı derecede ısınıyorsa; sıcaklık sensörü ve kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yani bu konuda bi servis yardımı almanızı öneririz.

 106. Muharrem Pek dedi ki:

  Merhaba,
  Vaillant ecofit start kombi kullanıyorum.Kaloriferlerde sorun olmamasına rağmen banyo suyunu açtıktan 30-40 saniye sonrasında f05 hatası veriyor.Kombinin barı 1,5ta ve bunu kombinin bakımını yaptırdıktan 20gün sonra yapmaya başladı.
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muharrem Bey… Kombi hava akış hatası veriyor. Yani baca sisteminde bir sorun olabilir. Bakıma bağlı bir sorun olduğunu düşünmüyoruz ancak yine de soruna yerinde bakmak gerekir. Bu durumda genelde; fan, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 107. Bahar kurkut dedi ki:

  Merhaba kiraciyim doğalgazı actirali 1 buçuk ay oldu sabah kalktigimizda kombi suyu ve petekleri isitmiyordu basıncı 1 2 arasında ve gazda herhangi problem yok ev sahibi sorunu karşılamak istemiyor evden 4 aya kadar çıkacağız ve yeni kullanmaya başlamıştık ne yapabiliriz parayı karşılamak istemiyoruz çünkü kendiliğinden bozuldu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bahar Hanım… Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer, (kombi basıncı normal seviyede) kombi bir hata kodu veriyorsa veya led uyarısı varsa kombiyi resetlemeniz gerekir. Ancak cihaz resetleme işlemi ile düzelmiyorsa ya da bir arıza durumu yoksa servis çağırmaktan başka çareniz yok maalesef. Eve taşınalı yeni olmuş ancak ev sahibiniz de ödemeyi kabul etmiyor. Bize kalırsa sorun kullanıcı hatası değildir ancak yine de sorunu yerinde incelemeden ve arızayı tespit etmeden, sorunun neyden kaynaklı olduğu da bilinemez. Sizi buradan yönlendirebileceğimiz bir işlem de olmadığı için servis yönlendirmek dışında bizim de yapabileceğimiz bir şey yok maalesef.

 108. HÜSEYİN ERDOĞAN dedi ki:

  Merhaba…
  Viessmann vıtodens 50-T model kombi kullanıyorum, combi çalıştıkdan bir süre sonra F0d hatası veriyor.
  Arıza peteklerde anlık çeşmelerde ise kalıcı halde çeşmede su ısınmıyor, metekler ısınıyor.
  Kullanım klavuzunda “yoğuşma suyu tahliyesi blokedir” “yoguşma suyu tahliyesini kontrol ediniz” uyarısı mevcut.
  ne yapabilirim?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… O halde yoğuşma suyu tahliyesi ile alakalı bir durum söz konusu. Yoğuşmalı kombilerde yoğuşma suyu tahliyesi gidere bağlıdır. Gidere bağlı değilse bağlı olduğu bir kap veya kova gibi cisimler varsa dolu olabilir. Suyu boşaltmalısınız. Ancak bir yoğuşma suyu bir gidere bağlı olmasına karşın böyle bir durum yaşanıyorsa cihazda bir kireçlenme veya tıkanıklık durumları da söz konusu olabilir. Bu konuda bi servis yardımı almanızı öneririz.

 109. Şükrü Keklikci dedi ki:

  Merhabalar hocam benim ariston eco kombim var. Sıcak suyu açıyorum kombi ateşleme yapıyor. Belli bir süre sonra sönüyor ekranda 1p2 hata kodu veriyor. Sonra tekrar kendi kendine ateşli yor sıcak su geliyor ama aşırı hızlı fan dönüyor. Acaba sorun presustad damı. Yada iyi devir daim yapmıyo mu.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şükrü Bey… Kombiniz sirkülasyon veya düşük basınç hatası veriyor. Öncelikle su basıncını kontrol edin. 1 bardan az ise su basma işlemi gerekir. Yani basınç değeri 1,5 bara gelene kadar su basma işlemi uygulayın ve sonrasında işlemi sonlandırın. Kombi basıncı normalse cihaz sirkülasyon hatası veriyor demektir. Dairede en az 3 petek vanası mutlaka açık olsun. Petek vanaları kapalıysa mutlaka açın. Kombiyi çok sık aç/kapa şeklinde kullanıyorsanız veya uzun süre kapalı kaldıysa bu duruma bağlı olarak da bu sorun yaşanabilir. Kombiyi bu şekilde kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde kullanmamanıza rağmen sorun oluştuysa; tesisat temizliği veya filtre temizliği gerekebilir, pompa, eşanjör, üç yollu vana, sensör, kart gibi birçok parçada sorun olabilir. Bu konuda arıza tespiti ve çözümü adına servis yardımı almanızı öneririz.

  2. M. Nurullah Özbayraktar dedi ki:

   Merhabalar ustam benim kombi eca comfeo premix ustam kombini derecesini 35’e getirdiğimizde 45 dereceye kadar kendiliğinden çıkıyo bir müddet yandıktan sonra dinlemeye geçiyo ve çalışmıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba M.Nurullah Bey… Kombi devreye girip ısıtma yaptığı zaman ayarlanan sıcaklığın üstüne çıkar. Sonra brülördeki alev söner ve sıcaklık yavaş yavaş düşer. Ntc sensör tesisatta düşük sıcaklık algıladığında kombide yeniden alev oluşur ve kombi yeniden devreye girip aynı şekilde ısıtmayı yapar. Bu döngü de bu şekilde devam eder. Bu durum her kombi için geçerlidir. Yani her kombi bu şekilde çalışır ve bu bir arıza değildir.

 110. ALİ Durakçay dedi ki:

  kombiden kalorifere sıcak su geldiği halde banyo için sıcak su gelmiyordu sitenize girip tarif ettiğiniz gibi uyguladım sağolun sorunumu hallettim teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz.

 111. Rüştü YILMAZ dedi ki:

  Sayın ustam merhaba, viesman vitopend 100-w kombi kullanım kılavuzunda kazanın Kullanma Suyu Tarafını boşaltın yazıyor, buradaki suyu nasıl boşaltabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rüştü Bey… Kullanım kılavuzunu incelediğimizde dediğiniz bilgiye ulaşamadık. Ancak kullanım suyu tarafını boşaltın diye bir işlem olamaz. Kullanım suyu dediğimiz musluk suyudur. Musluk suyu direk şebekeden gelir ve kombi sadece bu şebekeden gelen suyu ısıtmakla görevlidir. Kombinizdeki sorun nedir? veya yapmak istediğiniz işlem neydi de bu bilgiye kullanım kılavuzundan ulaştınız? Bize bu durumu belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

 112. EROL İBİÇ dedi ki:

  Merhaba protherm kombim sıcak su vermiyor petekler ısınıyor ama müslüklara sıcak su gelmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erol Bey… Kombi bir hata kodu da vermiyor sanırım. Bir hata kodu olmadığı sürece bu konuda bilgi sunmak çok zor. Kombi her mevsim sıcak su devresinde çalıştığı için birçok parçada sorun olabilir. Arızanın yerinde görülmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde net bir tespit yapılabilir ve sorun çözümlenebilir.

 113. Ahmet VANLIOĞLU dedi ki:

  Mrb bizim kombi demirdöküm yoğuşmasız sıcak su 37 derecede çalışıyor ama hep soğuk geliyor az ılık oluyor normal mi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombinizin tam olarak modelini bilmediğimiz için en düşük sıcak su ayarını da bilmiyoruz. Ancak kullanım suyu açısından 37°C çok yüksek bir sıcaklık değildir. Özellikle de kombinizdeki kullanım suyu sıcaklığı en düşük 35°C den başlıyorsa 37°C de suyun ılık olması normaldir. Dereceyi 40-45°C civarı ayarlayarak deneyin. Hatta 50°C de deneyin. Su yine ılık oluyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 114. Bulut aydın dedi ki:

  Merhaba demirdöküm kombi kullanıyorum F0 yani şu basıncı düşük hatası alıyorum ve basınç 1 in altında kombinin altındaki basınç musluğundan suyu açıyorum ama hiçbir değişiklik olmuyor basınç ekranında

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bulut Bey… Doğru parçayı çevirdiğinizden emin olun. Doğru parçayı yani doldurma musluğunu çevirmenize rağmen su sesi duymuyorsanız parça bozuk olabilir. Yani boşa dönüyor olabilir. Bu yüzden işlem yapamıyor olabilirsiniz. Servis yardımı almalısınız.

 115. Mehmet Gürçetin dedi ki:

  benim kombi Ariston evo class hermetik ister sıcak su ister kalorifer olsun…saniye içinde termometre olsun olmasın bir yanıyor bir sönüyor.
  servis geldi sorun çözülmedi.. selamlar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombi devreden çıkıyor ama neden devreden çıktığını yerinde görmeden bilemeyiz. Bulunduğunuz ilçe hizmet alanımız içerisindeyse eğer kayıt oluştururuz servis ekiplerimizi yönlendirir, cihazı kontrol ettiririz isterseniz. Bunun için de 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 116. Salih duman dedi ki:

  Mhb benim kombi Ariston sıcak su musluğunu açınca H39 arızası veriyor ve sıcak su gelmiyor arızası ne olabilir ve maliyeti ne kadardır tesekkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Salih Bey… Ariston kullanım kılavuzlarında H39 diye bir hata kodu yok. Bizim de daha önce karşılaştığımız bir hata kodu olmadığı için uzaktan bilgi veremiyoruz maalesef. Sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

 117. Ayfer KARADAŞ dedi ki:

  Merhaba
  Eski model ECA confeo kapaklı kombiyi kullanıyoruz fakat ara ara arızaya geçiyor ve ekranda ES yazısı yanıp sönüyor tabii sıcak su soğuk akıyor. Sebebi ne acaba
  Reset tuşuna basınca tekar normale dönüyor ama çok sık arızaya geçmeye başladı ve özellikle hava soğukken yapıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayfer Hanım… Kombiniz baca sistemi hatası veriyor. Yani atık gaz devresinde sorun var diyebiliriz. Kullanıcı olarak cihazı çok sık resetlemek zorunda kalıyorsanız yani arıza durumu çok sık tekrarlıyorsa servis yardımı almalısınız. Sorun özellikle de rüzgarlı havalarda oluyorsa fan yeterli hava akışı sağlayamıyordur. Bu yüzden cihaz E5 arızasına geçiyordur.

 118. Vedat yıldırım dedi ki:

  Sıcak su 1.5 aliyorum sıkıntı yok peteği açınca 5 dk sonra normal sıcak su akmıyor ama petek yaniyor sebep ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Vedat Bey… Kombilerde sıcak su devresi ayrıdır, kalorifer devresi ayrıdır. Petekler ısınıyor kombi sadece musluk suyunu ısıtmıyorsa sadece sıcak su devresindeki parçalarda sorun olabilme ihtimali yüksek. Ancak kombi ekranda bir hata kodu vermediği sürece veya ledli bir kombi ise led uyarısı vermediği sürece bu konuda bilgi sunmak çok zor. Bu yüzden arıza tespiti ve onarımı için servis yardımı almanızı öneririz.

 119. Metin arslan dedi ki:

  Merhabalar benim baymak marka kombi var sicak su ısıtılmasında sorun var. Petekler 35 derecede iken suyu muslukta açtığımız anda petek ısıları 55 derece olan su sıcaklığına çıkıyor fakat musluktan akan su ilik kalıyor ısınmıyor sebebi ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Üç yollu vanada sorun var gibi görünüyor. Ancak bu sadece bir ihtimaldir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

 120. Hasan maden dedi ki:

  Merhabalar.benim wiesman marka kombim var.banyo bataryansan sağlıklı bir şekilde sıcak su alabiliyorum.fakat mutfak ve lavabo bataryasını açtığımda kombi çalışmıyor.nedeni hakkında görüş belirtirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Kombide sorun olsaydı eğer tüm musluk ve bataryalardan sıcak su alamazdınız. Kombi sıcak su musluğu açıldığında devreye bile girmezdi. Ancak banyodan sıcak su alıyorsunuz, mutfaktan ve lavabodan alamıyorsanız; mutfak-lavabo batarya-musluğunda filtre vardır. Kontrol edin. Tıkalıysa temizleyin. Bozuk olma ihtimali olduğu için imkanınız varsa yenisi ile değiştirin. Yine de sorununuz devam ederse tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin.

 121. Barış Günaydın dedi ki:

  Merhaba benim vaıllant kombımın sadece sıcak su problemi var su açıldığında bir de n soğuk su geliyor şu ısınmıyor petekler ısınıyor bar basıncı normal şu ısınma nedeni ne olabilir aceba teşekkür ederim hayırlı aksamlar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Barış Bey… Kombilerin önceliği her zaman sıcak su olduğu için sıcak su devresinde çalışan birçok parça vardır. Kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan sıcak su arızası hakkında tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz. Kombi basıncı düşük olsa hem cihaz uyarı verir hem de petekler ısınmazdı. Petekler ısındığı için sadece sıcak su devresi parçalarında sorun var diyebiliriz. Tabi bu tespiti yapmak için de sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 122. Mehmet Hamarat dedi ki:

  Eva proteus marka kombi var sıcak su her musluktan geliyor fakat sıcak suyu musluktan açtığımda veya dus başlığında açtığımda kombi arızaya geçiyor 2 dakika ile 5 dakika arasında

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Sıcak su sadece duş başlığından gelmiyorsa duş başlığına ait filtreyi kontrol edin. Filtre tıkalıysa temizlenmesi gerekir. Filtre temizse ya da temizleme işlemi sonrası düzelme olmazsa duş başlığını değiştirmeyi deneyin. Yine de sorun devam ederse tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz. Kısacası sıcak su bir musluktan geliyor, diğer musluktan gelmiyorsa bu tesisat sorunudur. Kombide sorun olduğu zaman hiçbir musluktan sıcak su alamazsınız.

 123. Hakan özeren dedi ki:

  Demir döküm Aden model hiçbir arıza ışığı yanmıyor sıcak su vermiyor Petek çalışıyor Petek çalışırken de sıcak su vermiyor acaba arıza nedendir şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Kombiniz led ile bir uyarı verse, örneğin; 30°C ledi yanıp sönüyor olsa tahmini bilgi aktarılabilir. Ancak hiçbir uyarı vermiyorsa sebebini uzaktan bilemeyiz. Çünkü kombilerin asıl çalışma amacı sıcak sudur ve bu devrede birçok parça görev alır. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 124. Aytun Aytun dedi ki:

  Merhaba,
  Banyo kullanım suyu derecesini 45 ten yukarıya aldığımda E2 arıza kodu veriyor.40 derecede sorunsuz çalışıyor bu normal midir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aytun Bey… Kombinizin marka modelini belirtmiş olsaydınız arıza kodu açıklamasına bakar ona göre bilgi aktarırdık. Kombilerde arıza kodları marka modellere göre değişir. Hangi sorunu verdiğini bilemediğimiz için net bilgi de sunamıyoruz. Ancak yaşadığınız durum normal değil, bunu belirtmek isteriz. Sıcaklık yükselince kombi arızaya geçiyor, sıcaklık düşürülünce kombi normal çalışıyor. Ne arızası verdiğini bilirsek daha sağlıklı bilgiler sunabilir ya da size bu konuda yardımcı olabiliriz. Dilerseniz direk 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

   1. Aytun Aytun dedi ki:

    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Kombimin markası Termodinamik. Musluk suyu sıcaklık derecesini arttırınca kısa sürede E2 arızasına geçiyor.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Rica ederiz Aytun Bey. Termodinamik kombilerde E2 arızası ateşleme sorunudur. Alevin kesilme sorunu. Derece yükseldiğinde alev boyu da yükselir. Ancak cihaz o zaman hata veriyor. Yani cihazda alevi kesen bir durum söz konusu. Gaz valfi, iyon elektrodu, anakart, fan, prosestat gibi birçok parçayı kontrol etmek gerekir. Tabi bir de cihazın içinde kaçak durumu varsa o yüzden de alev kesilebilir. Servis yardımı almanızı öneririz.

   2. Salim Çelik dedi ki:

    Viessmann VİTODENS 100 kombi kullanmaktayım. Kombi genel bakım yapıldıktan sonra banyoda sıcak su açıldığı zaman sıcak su göstergesi 80 dereceyi geçiyor. Sebebi ne olabilir.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Salim Bey… Bakımda normalde temizlik işlemi yapılır. Ekipler ne yaptı bilemeyiz tabi. Ancak kombi derecesini düşürmeyi deneyin. Yüksek dereceye alınmış olabilir. Kombi sıcak su derecesi düşük olmasına rağmen yine de sıcaklık 80°C ye kadar çıkıyorsa; kart ya da sensör arızası olabilir, cihaza gaz ayarı gerekebilir. Servis yardımı almalısınız.

 125. Harun akkurt dedi ki:

  Merhaba demir döküm Eco marka kombi çok sesli çalışıyor bide derece hemen düşüyor yani kaç dakika da ateşleme yapması gerekir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Harun Bey… Demirdöküm markasına ait Eco model bir kombi bulunmuyor. Kombi ses yapıyorsa bu zaten bir problemdir. Sıcaklık eğer düşük dereceye ayarlıysa bu yüzden çık sık devreye girebilir. Sıcaklığı yükselterek deneme yapın. Yine çok sık devreye girip sıcaklık çok çabuk düşüyorsa bu da ayrı bir sorundur.

 126. Saliha Acar dedi ki:

  Merhabalar. Ben demirdöküm kombi kullanıyorum. Kombide sıcak suyu açtığım zaman suyun içinde siyah demir pası gibi maddeler görüyorum. Bu neden olmuştur ? Sıcak su kısmındaki suyu yiyeceklerime ve içeceklerime kullanamıyorum. Sadece duş alıyoruz ve oda sağlıklı değil. Evde yapabileceğimiz bişey varmı ? Neden böyle bi sorun olmuştur sizce.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Saliha Hanım… Bu durum sadece mutfak musluğunda oluyorsa musluğu değiştirmenizi öneririz. Ancak mutfak banyo gibi her tür muslukta aynı sorunu yaşıyorsanız önce bi tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Tesisatınız eskiyse veya bir şeyler tıkadıysa bu yüzden böyle bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Tesisatçı gelip kontrol ettiğinde size daha net bilgiler aktaracaktır. Ancak; tesisatçınız tesisatta sorun yok, sorun kombide derse ana eşanjör gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Bu durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 127. Yasin Unal dedi ki:

  Merhaba,
  ECA PROTEUS kombim var.
  Kalorifer sistemi calisiyor,
  Kullanma suyunu vermiyor,isitmiyor.
  Kalorifer sistemi calisirken kullnma suyunu actigimizda kombi yanmayi birakiyor.
  L7 sık araliklarla yanip sonuyor.
  Aydinlatirsaniz sevinirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yasin Bey… Eca Proteus kombide L7 dediğimiz led musluk ve kalorifer sembolü olan leddir. Kombi sıcak su musluğu açık olduğu sürece veya petekler devrede olduğu sürece bu led sabit yanar veya yanıp söner. Bu bir sorun değildir. Cihazın o an bi talebe yanıt verdiğini belirtir. Ancak cihaz normal çalışıyor gibi gösterip sıcak su vermiyorsa bu bir sorundur ve sorunu yerinde incelememiz gerekir. Sıcak su arızaları makalemizde de açıkladığımız gibi birçok sebebe bağlıdır. Cihaz bir arıza kodu vermediği sürece uzaktan bilgi sunmak da çok zordur. Bu yüzden arıza tespit ve onarımı için servis yardımı almanızı öneririz.

 128. Adem yasak dedi ki:

  Sıcak su mutfakta çok güzel banyoda musluktan da akıyor ama duşa verdiğim zaman sıcak su akmıyor ve kombi hataya düşüyor. Ne yapmam gerekir acaba duşta mı sorun var kombi de mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Kombide sorun olsa hiçbir musluktan sıcak su alamazsınız. Yani suyu hiçbir şekilde ısıtmaz. Mutfak ve banyo musluklarından sıcak su geliyor. Duşa başlığından veya musluğundan gelmiyorsa; ya duş başlığı-muslukta sorun vardır ya da banyoya giden tesisatınızda. Bize kalırsa önce bir tesisatçıdan yardım almalı ona göre hareket etmelisiniz.

 129. EMRULLAH Bozacı dedi ki:

  Merhabalar benim kombim vailant sicak su musluğunu 4 veya 5 defa açıp kapatinca kombi devreye giriyor acaba neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emrullah Bey… Bu durumu tüm musluklarda denemenizi öneririz. Eğer tüm musluklarda aynı şikayetiniz olursa kombide sorun var diyebiliriz. Bu durum tribün, akış şalteri, üç yollu vana gibi birçok parçaya bağlı olabilir. Ancak bu durum bi muslukta yaşanıyorsa musluk-bataryayı değiştirmeyi deneyin. Yine aynı sorun olursa tesisatınızı kontrol ettirin.

 130. Murat tavukçu dedi ki:

  Airfel digifix kombi sıcaksu açıkkenalev sürekli minimumda yanıyor alev yüksekmiyor.sıcak suyu ılık yapıyor neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Öncelikle kombi sıcak su ayarını kontrol edin. Sıcaklık düşük ayardaysa bu yüzden alev boyu düşük olur. Yüksek ayarda da yine aynı durum olursa sorunu yerinde görmek gerekir. Gaz ayarı gerekebilir. Bu durum dışında parça (sensör, kart, gaz valfi gibi birçok parça) arızası da olabilir. Servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 131. Fatih karataş dedi ki:

  Merhaba
  Bosch kombim var 7 yıldır kullanıyorum düzenli bakım yaptıyorum ama son 1 aydır dusdaki sıcaklık suyunu ayarlayamıyorum ya sıcak ya soguk akıyor daha once yoktu bu sorun evde tadilat yaptırdım petekleri soktuler sokulmüşken içlerini yıkadım takıldı sorunsuz ısınıyor bşrde duş başlıgını degiştirdim bunlarla alakalı olabilirmi yada sorun nedir
  Cevap yazardanız sevinirim
  Şimdiden çok teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Suyun ısınıp soğuması durumu sadece duşta mı oluyor yoksa mutfakta da oluyor mu? Öncelikle bu durumu bi kontrol edin. Eğer sadece duşta oluyorsa; duş başlığında veya tesisatta sorun olabilir. Ancak mutfak-banyoda yani her iki tarafta da bu sorun yaşanıyorsa kombide sorun var denilebilir. Ancak bu durumda arızayı yerinde görerek tespit etmek ve müdahale etmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

   1. Fatih karataş dedi ki:

    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim suyun bi sıcak bi soğuk akmasını mutfaktada denedim maalesef sonuc ordada aynı degil orda sabit sıcak bu durum tadilattan sonra oldu petekler suan soguk olmadıgından yakmıyorum dus baslıgını degıstırıcem

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Rica ederiz Fatih Bey… Mutfakta aynı durum yoksa o halde ya duş başlığında sorun var ya da tesisatta. Önce tabi duş başlığını değiştirmeyi deneyin. Sonuç yine aynıysa bi tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin.

 132. Niketefe dedi ki:

  Kombi petek ve sıcak su akmıyor bozulmuş ne yapmam lazım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Kombiniz öncelikle bir hata kodu veriyor mu diye bakın. Hata kodu varsa bize iletin ya da araştırarak açıklamasını inceleyin. Cihazı bu durumda resetleyebilirsiniz. Kombinizin tesisat basıncına bakın, 1 bardan az ise basını yükseltin. Kombiye su basın ve basıncı 1,5 bara çıkarın. Petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Yine de peteklerde ısı yoksa ve sıcak su da alamıyorsanız servis yardımı almanız gerekir.

 133. HAMZA YILMAZ dedi ki:

  Merhaba ;
  Arçelik marka kombim herhangi bir arıza kodu vermemesine , basınç 1ile 2 arasında ve su debisinin gayet iyi olmasına ve su sıcaklığının maksimum da olmasına rağmen sıcak suyu açtığımda (herhangi bir musluk ve duşakabin dahil) ısınması ortalama 5 dakikayı buluyor ve herzaman yapmasa da ısınıp soğuma gibi bir sorun oluşuyor.Sebebi ne olabilir ?
  NOT : Gözlemlememiz ; Doğalgazı vanadan kapatmıştık ve gazı açmadan sıcak suyu açtığımızda kombi hata vermişti. Daha sonra resetleyip hata kodu kalkmıştı.Tahminimiz o andan itibaren bu sorunu yaşıyoruz sanırım .

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hamza Bey… Doğalgazı açmadan yani vana kapalıyken sıcak su musluğu açıldıysa cihaz gazsız çalışmaya zorlanmıştır ve bu durumdan parçalar hasar görmüş olabilir. Ancak sorun bu sebeple yaşanıyor olsaydı eğer resetleme işlemi yaptığınızda sorun düzelmez devam ederdi. Bu sebeple cihazda yaşadığınız sorun farklı diyebiliriz. Ancak cihaz bir uyarı vermediği için uzaktan tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Bu yüzden bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

   1. YÜCEL AKMAN dedi ki:

    Merhaba usta..ben demirdöküm nitron condence kullanıyorum..benim sorunum kullanım suyunda..kullanım suyu sıcaklığını en düşüğe-yani 35 dereceye-ayarlıyorum…ama gelen su 68-71 derece civarı geliyor..musluktan ayarlamak zorunda kalıyorum..sorun ne olabilir

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Yücel Bey… Normalde ekranda beliren sensörün ölçtüğü sıcaklıktır. Ancak 35°C ye ayarlı bir kombi en fazla 55°C ye kadar çıkabilir. Sıcaklık 70°C ye kadar çıkıyorsa eğer bu bir sorundur. Bu durum genelde ntc sensör, kart gibi parçalara bağlı olabiliyor. Ancak yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

 134. tayfun karahan dedi ki:

  eca kombide sıcak su bir geliyo bir gelmiyo herhangi bi hata göstermiyo peteklerde sorun yok dereceyi 50 ye getiriyorum ama gösterge 23 derecelerde gösteriyo suyu cınca basıncı arada düşüyor 1,5 e getiriyorum ama olmuyo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tayfun Bey… Kombi suyu ısıtıyor olsa zaten sizin ayarladığını sıcaklığın da üstünde bir sıcaklık derecesi ekrana yansır. Kombi suyu ısıtmadığı için ekranda NTC sensör tarafından ölçülen sıcaklık değeri beliriyor. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmuyor maalesef. Çünkü cihaz bir hata kodu da vermiyor. Bu yüzden arızanın teşhis edilerek onarılması için servis yardımı almanız gerekir.

 135. ÖMER FARUK MERTOĞULLARI dedi ki:

  Ben kiracıyım. Evde Baymak FX 24 Fİ çift eşanşörlü kombi var. Ancak sıcak su vermesi sıkıntılı. En son dereceye yani 60 derece getirsem de 34 ya da 36 dereceye geliyor orada kalıyor. Kafasına eserse bazen ısıtıyıyor. Isıtınca da kafasına göre ayarda durmuyor sıcaklık fırlıyor. Bunun sıkıntısı nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Faruk Bey… Kombiniz ekranda bir hata kodu vermediği sürece özellikle de sıcak su arızalarında görmeden bilgi sunmak çok zor. Arızanın yerinde görülerek tespit edilmesi gerekir. Sıcak su arızalarında; sensör dahil olmak üzere elektronik kart gibi birçok parçada sorun olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

   1. Nursel kalkan dedi ki:

    Demirdokum atron kombimin ana karti degisti musluk suyunu en düşük seviyeye ayarlamama ragmen 70 dereceyi gördüm sonra farkettimki su az akinca derece 70eyukseliyor su cogalinca normal calisiyor.anakarti degistirmeden once boyle bir sorun yoktu acaba baska bir problemmi var su az aksa bile normal calisiyordu anakart degisince boyle oldu bilgilendirirseniz sevinirim

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Nursel Hanım… Suyun debisi ne kadar yüksek olursa su o kadar az ısınır. Bu her kombi için geçerli bir durumdur. Anakart değişimine bağlı olmaz aslında. Ancak yine de işlemi yaptırdığınız firmayla görüşerek durumu izah edebilir ve cihazı bi kontrol ettirebilirsiniz.

 136. Erkan bahar dedi ki:

  Merhaba benim demirdokum aden marka kombim var bataryayi aciyorum sicak su geliyor 5 dakika kapatip tekrar bataryayi actigimda kombi devreye girmiyor ancak kombinin şarterini kapatip açınca düzeliyor bunu sık sık yapmaya başladi yardimci olursaniz sevinirim saygılar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erkan Bey… Kombide sensör veya kart arızası olabilir. Cihazı yerinde görmeden veya incelemeden tabi net bilgi sunmak çok zor. Bi servis çağırarak cihazı kış öncesi kontrol ettirmenizi öneririz. Bize ulaşmak için de 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 137. abdullah agıllı dedi ki:

  kombi kalorifer konumunda ateşleme yapıyor sıcak su konumunda ateşleme yapmıyor sebebi ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdullah Bey… Kombide sıcak su devresinde görev alan birçok parça vardır. Kombi bir hata kodu ya da led ile uyarı vermediği sürece buradan yani uzaktan tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem de bulunmuyor maalesef. Yani her şekilde servis yardımı almanız gerekiyor.

 138. metin başarslan dedi ki:

  vizman kombi sıcak su musluğunu 3 aldığımda kombi çalışmaya başlıyor normalde suyu aç çatığımda çaşıması lazımken

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Yani kombi musluğu açmadığınız halde sadece ısı ayarlaması yaptığınızda bile kendiliğinden çalışıyor anladığım kadarıyla. Bu durum sensör, kart gibi birçok parçaya bağlı olabilir. Sorunu yerinde görüp incelmeden buradan bilgi sunmak çok zor tabi. Bu yüzden sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. Servis talebi için bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 139. Aykut DALGIC dedi ki:

  Demir döküm nitron kombimiz var. Her sey normal calisirken bu yaz dus almak istedigimizde sicak su gelmedigini farkettik. Kombiyi bir kac defa (elektrigini) acip kapadiysak ta bir sey degismedi. Kombinin göstergesi calisiyor ve hata kodu yok. Banyoda muslugu acinca kombide yanma (alev) göremiyoruz. Kombiyi kapattigimizda lavobadaki bataryayi soguk tarafina cevirip actigimizda soguk su geliyor. Ancak sicak su kismina dogru actigimizda hic su gelmiyor.
  Kombi calismiyorken sicak su kismini kilitliyor mu ? Kombi calismiyorken lavobadaki bataryayi sicak kismina cevirip actigimizda da sicak olmasa da oradan su gelmesi gerekmiyor mu ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aykut Bey… Kombi şebekeden aldığı suyu sadece ısıtmakla görevli bir üründür. Asıl amacı sıcak su beklentisini karşılamaktır. Kombilerde kalorifer sistemi ekstra sistemdir. Kış döneminde ısınmanızı sağlar. Ancak kombilerin önceliği her zaman sıcak sudur. Kombi açık olsun olmasın fark etmez. Sıcak-soğuk tarafa aldığınızda her şekilde musluktan su akması gerekir. Kombi musluktan akan suyu kilitleyemez. Bu su ince akıyorsa ya da hiç akmıyorsa bunun en temel sebebi tesisat veya musluk-batarya sorunudur. Öncelikle banyo musluk-bataryanın ayrıca banyo tesisatının kontrol edilmesini öneririz. Filtre tıkanmış olabilir, musluk bozuk olabilir. Özellikle de sağa sola çevrilebilir (mix) bataryalarda sıkça karşılaştığımız bir durumdur bu. Batarya bozuksa eğer değiştirin, kontrol edin. Yine aynı sorun olursa kombi servisi çağırarak cihazı kontrol ettirin.

 140. Emel tiryaki dedi ki:

  Merhaba benm kombim protherm f hatası verdi ve sıcak su gelmiyor Du su vanasını açıp su doldurdum fakat su akıttı kombim ama şuan geliyor sıcak su bunun için bişey yaptırmam gerekirmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emel Hanım… Muhtemelen kombinin basıncı düştüğü için F uyarısı vermiş. Aslında F sonrası bir rakam daha vermiştir ancak onu görmeden kombiye fazla su basmış olabilirsiniz. Bu yüzden fazla suyu dışarı atmıştır. Su akıntısı yavaş yavaş azalır sonrasında durur. Alt kısma kap ya da bi kova koyun, problem olmaz. Ancak su akıntısı devam ederse ya da bu sorun çok sık yaşanırsa servis yardımı almanız gerekir.

 141. TAMER SARI dedi ki:

  AUER Marka Kombim var.yaz konumunda sıcak suyu kullandım kombinin diyaframın üstünden su damlattığını ve peteklerin sıcak olduğunu fark ettim sıcak su kullanmadığım ve kombi yaz konumunda olduğu halde kombi çalışıyor hala petekleri ısıtmaya devam ediyordu diyafrımı hareket ettiren kolu diyaframa doğru bastırınca durdu sıcak suyu her açtığımda kol diyaframa basmıyor ve aynı sıkıntıyı veriyor.Diyaframı geçen sene değiştirmiştim.Tekrar değiştirince sorun gider mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tamer Bey… Diyafram dediğiniz parça üç yollu vana tamir takımına ait diyafram sanırım. Kombi yaz konumunda olduğu halde sıcak su açıkken peteklerin hepsi ısınıyorsa bu üç yollu vana arızası olabilir. Ancak bu durumda tek sorun üç yollu vanaya bağlı olmuyor maalesef. Anakart veya sensörden kaynaklı da olabiliyor. Bu yüzden sorunu yerinde görüp incelemeden diyaframı değiştirirseniz sorun düzelir gibi bir bilgi aktaramıyoruz.

 142. Melike Yazıcıoğlu dedi ki:

  Sıcak su açıldığında ocak sönüyor armada dan geldiler 3.kez yine aynı şekilde devam ediyor sorun ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Melike Hanım… Ocağa gelen gaz ayrıdır, kombiye gelen gaz ayrıdır. Şebeke ve doğalgaz kutusu aynı olsa da ocağın yanında ayrı bir gaz vanası olur, kombinin yanında ayrı bir gaz vanası olur. Sıcak su kullanımı ocağı etkilemez, ocak kullanımı yine sıcak su yani kombiyi etkilemez. Bu imkansız bir durumdur. İkisi de çalışmasa sorun doğalgaz kesintisinden veya vanaların kapalı olmasından kaynaklıdır. İki ayrı üründe de sorun yaşıyorsanız eğer servis yardımı almanız gerekir.

 143. İbrahim çiçek dedi ki:

  Demir döküm kombi suyu ısıtmıyor F10 arızası veriyor barını ayarladım yine aynı ne yapmam lazım saygılar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Demirdöküm kombilerde F10 uyarısı basınç düşük ya da yüksek olduğunda ekranda belirir. Basınç 1 barın altındaysa doldurma musluğuyla basıncı 1,5 bara çıkarmak gerekir. Basınç 2,5 barın üstündeyse fazla suyu petekten boşaltarak düşürmek gerekir. Kombinin basıncı ideal seviyede olmasına rağmen F10 uyarısı devam ediyorsa eğer; basınç swichinde sorun olabilir, göstergede sorun olabilir, pompa arızası olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. F10 uyarısı vermemesine karşın yine de sıcak su alamıyorsanız bu sorun hakkında görmeden bilgi sunmak çok zor. Aslında her iki durum için de servis yardımı almanız şarttır.

 144. veli sarıca dedi ki:

  bosch classic plus kullanmaktayım.Musluktan sıcak suyu açtığımda suyun çok sıcak gelmesi üzerine kombinin sıcak su ayar düğmesinden sıcaklığı düşürmek istedim.Fakat düğmeden sıcaklığı düşürmeme rağmen sıcaklı düşmedi.Sıcak su ayar düğmesi çalışmıyor.Sorun ne olabilir?Yardım rica ederim.
  İyi çalışmalar…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Veli Bey… Sıcak su ayar düğmesini en düşüğe getirmenize rağmen sıcaklık yüksekse eğer bu durum anakart veya sensöre bağlıdır. Düğme arızalanmaz ancak düğmenin arka kısmında anakart vardır anakart potans kısmı arızalandığı zaman düğme takılı kalır ve ayarladığınız sıcaklığa göre çalışmaz yani boşa döner. Bu yüzden sıcaklık yüksek olabilir ya da bir sensör arızası olabilir. Servis yardımı almanız gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir uygulama yok maalesef. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 145. deniz çakır dedi ki:

  merhabalar kombim en düşük musluk suyu sıcaklık ayarında olmasına rağmen su sıcaklığı çok yüksek ,neden böyle oluyor acaba …

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Deniz Çakır… Kombi en düşük ayardayken bile suyu aşırı ısıtıyorsa bu durum ntc sensör, anakart gibi parçalara bağlıdır. Yine de tabi sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

 146. Salih DOĞANPINAR dedi ki:

  merhaba,

  Hocam evim ters dublex kombi üst katta. Üst katta mutfak lavabosu ve tuvalet lavabosu var. Alt katta da yine ayrı bir tuvalet ve duş için batarya mevcut. Kombinin sıcaklık derecesini 60 a kadar çıkarıyorum fakat alt katta da üst katta da ısınma çok düşük. Ayrıca işin enteresan tarafı şı ki banyodaki duş kısmında bulunan bataryanın sıcak su gelen kısmındaki metale el değmiyor oldukça sıcak fakat fiskiyeden su ılık denilecek kadar az sıcak su akıyor. Evin diğer kısımlarında da yine aynı şekilde ılık bir su akışı mevcut. Sıkıntı sizce ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Salih Bey… Kombi kapasite açısından yetersiz olsa kombinin bulunduğu katta sıcak su alımında sorun olmaz diğer katta olabilir. Ancak kombinin bulunduğu katta da sıcak su sorunu varsa yani suyun ısınmasında bir sorun varsa anlattığınız kadarıyla tesisat veya batarya sorunu var gibi duruyor. Çünkü bataryanın metal kısımlarına el değmiyor diyorsunuz. Bu demektir ki kombi suyu ısıtıyor, tesisatta dolaştırıyor ancak musluk veya bataryalara gelince kesiyor. Bu kesintiyi aslında kombi yapmaz. Batarya ve muslukları değiştirmenizi öneririz. Bir musluk ya da bataryayı değiştirerek deneme yapın. Muhtemelen sorununuz düzelecektir. Kombide sorun olsa o metal dediğiniz tesisat kısmı da aynı sıcaklıkta olur. Tabi bir de kombiyi yerinde incelemek gerekir. Muslukların hepsi aynı anda arızalanmış veya bozulmuş olamaz. Kombideki muhtemel durumlar da; anakart, tribün, sensör gibi birçok parçadan kaynaklı olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmemiz gerekiyor. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda uzman yardımı alabilirsiniz.

 147. Cüneyt Çalışkan dedi ki:

  Demirdöküm Aden kombi su akuş türbini ve ay parçası yeni değişti. Suyu çok açınca çalışmaya başlıyor. Önceden suyu açınca hemen çalışıyordu.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cüneyt Bey… Parçalar yeni değiştiyse yaşadığınız durum parçalara bağlı olabilir. Bir süre kadar daha cihazı gözlemleyin. Yine aynı durum olursa işlem yaptırdığınız firmayı yeniden arayarak durumu izah edin, gelip cihazı yeniden bi incelesinler.

 148. İsmail dedi ki:

  Merhabalar.

  Arçelik DGK 20 HP LCD kombim var. Kalorifer bölümünü açtığımda normal çalışıp ayarladığım derecede ısıtıyor. Önce kalorifere alıp kalorifer normal çalışırken sıcak suyu açınca da derece hızlıca 70’in üstüne çıkıp alev kesiyor. Yaz modunda sadece sıcak suyu açtığımda hiç ateşleme yapmadan derece hızla 40-50’lerden 75-80’lere çıkıyor. Basınç 1,5-2 arası ve herhangi bir hata kodu v.b. vermiyor. Su basıncıda normal görünüyor. 3-4 ay önce sıcak su musluğunu açtığımda sürekli ateşleme yapıp, kapanma tekrar ateşleme yapıp kapanma sorunu nedeniyle kart tamiri yapıldı ve sorun giderildi kombim normal çalışmasına döndü. Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Kombinizde anladığım kadarıyla yüksek sıcaklık yani aşırı ısınma sorunu var. Sıcaklık derecesi 70°C nin üstüne çıktıktan sonra alev kesiliyor cihaz devre dışı kalıyorsa limit devreye giriyor demektir. Yani limit dediğimiz parça aşırı sıcaklık algıladığında cihazı devre dışı bırakan, bloke eden bir parçadır. Sıcaklığın hızlı bir şekilde yükselmesi ve sonrasında cihazın devre dışı kalması birçok sebebe bağlıdır. Bu durumda; eşanjör kireçlenmesi, anakart, sensör, üç yollu vana arızası, kalorifer filtresi tıkanıklığı, tesisat tıkanıklığı, pompa sıkışıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir. Ancak bu durumlar ihtimaldir. Net arıza teşhisi için sorunu yerinde görüp incelememiz gerekir. Yardım almak isterseniz bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

   1. İsmail dedi ki:

    Teşekkürler. Yalnız yaz konumunda kombi daha ilk çalıştırmada sıcak suyu açtığımda hiç ateşleme yapmadan 70 in üstüne çıkıyor. Hiç ısınmadan limit devreye giriyor diyebiliriz. Kış konumunda kalorifer çalıştıktan sonra sıcak suyu açtığımda alev kesiyor. İyi çalışmalar dilerim.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Kombi sıcak su talebi olmadan direk 70°C nin üstüne çıkıyorsa anakart veya sensör arızası olabilme ihtimali yüksek. Kombi kalorifer konumu açıkken musluğu açtığınız zaman kalorifer devresi kapanır, kombinin sıcak su beklentinize yanıt vermesi gerekir. Kaloriferi kapatmıyorsa, sıcak su vermeyip kalorifer ısınmaya devam ediyorsa üç yollu vana arızası da olabilir. Ancak dediğimiz gibi bi servis yardımı almanız gerekir. Sorunu yerinde net olarak tespit etmemiz gerekir.

 149. Veysel demir dedi ki:

  merhaba, demirdöküm nepto kombi sıcak suyu açınca ateşleme yapıyor yarım olarak birlörler alev alıyor lakin geri sönüyor, acaba gaz valfindemi sorun vardır, yada başka parçadamı, arada bir birlörler tam yanıyor pat pat ses yaparak tam sıcaksu veriyor, üç defa oldu servis geliyor arızayı gideremiyor paramı alıp gidiyor, sizin bilginizle parçayı sizden alıp kendim değiştireceğim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Veysel Bey… Kombiniz sıcak suda sorun veriyor yani anladığım kadarıyla brülördeki alev dönüyor ve kombi devre dışı kalıyor. Bu durum direk gaz valfine bağlı diyemeyiz. Alevin sönmesi; fan, prosestat, anakart, gaz valfi ve iyon elektrodu gibi parçalara bağlıdır. Tabi sorunu yerinde görmeden bir tespit yapmadan size net olarak şu parçada sorun var da diyemeyiz. Firmamızda parça satışı yok maalesef. Parça sorunu varsa tespiti yapar, değişim veya tamir uygulamasını da kendimiz yaparız. Bu konuda yardım almak isterseniz eğer 444 1 837 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 150. CİHAN dedi ki:

  bosch clasic silver kombide kalorifer konumunda her şey normal çalışıyor.sıcak suyu açtığımızda pompa duruyor 3 yollu step motor konum değiştirmiyor. kombide alev devam ediyor fan devrede ve sıcaklık anideb yükseliyor emniyet ventili açıyor.
  sorun şu sıcak suyu açtığımızda pompa neden duruyor.?
  step motor neden konum değiştirmiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cihan Bey… Öncelikle kombiniz çift eşanjörlüdür. Çift eşanjörlü cihazlarda pompa sıcak su devresinde de çalıştığı için sıcak su kullanımında kapanmaması gerekir. Üç yollu vananın da sıcak su talebi olduğu için kalorifer devresini kapatıp, sıcak su devresini açması gerekir. Ancak bu durum olmuyor. Yani cihaz tek eşanjörlü gibi çalışıyor. Bu durumun sebebi genel olarak anakarttır. Kartın swich kısmında sorun olabilir. Ancak sorunu yerinde incelemeden yine de arıza durumu hakkında net bilgi vermemiz çok zor. Bu yüzden sorunun yerinde incelenmesi ve net tespit edilmesi adına servis yardımı almanızı öneriyoruz.

 151. Ramazan çetintaş dedi ki:

  Demirdöküm c275 f hermetik şofben de su sıcaklığı musluk tam açıkken 33 derecede sabit kalıyor ,derece 60 bile olsa yükselmiyor, musluğu kısarsam su sıcaklığı biraz yükseliyor. Su tam açıkken şofben sürekli çalışıyor fakat yeterli ısınmıyor, problem nerde olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Musluktan gelen suyun tazyiği yüksek olursa kombi bu suyu ısıtmakta güçlük çeker. Bu yüzden musluğu tam açtığınızda beklediğiniz sıcaklığı alamıyorsınız, kıstığınızda beklentinize yanıt alıyorsunuz. Dairenize gelen şebeke tazyiği yüksekse eğer bu soruna çözüm bulmak için dairenize basınç düşürücü taktırmanız gerekir. Bu konudaki yardımları da tesisatçıdan alabilirsiniz.

 152. adem çiftçi dedi ki:

  sıcak suyu açınca kombi kapalı ikek kombi yanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Kalorifer konumu kapalı olmasına rağmen sıcak suyu açınca kaloriferleriniz de ısınıyor sanırım. Burada önemli olan tüm kaloriferler mi ısınıyor yoksa kombiye yakın birkaç kalorifer mi ısınıyor? Birkaç kaloriferde ısı oluyorsa bu durum normal. Ancak tüm kaloriferler ısınıyorsa; üç yollu vana ya da anakartta sorun olabilir. Net teşhis ancak arıza yerinde görülerek yapılabilir. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekiyor.

 153. Fatih şahin dedi ki:

  Merhabalar beyefendi benim kombi baymak energ kombi petekleri ısıtıyor ama sıcak su vermiyor sıcak su açınca sıcaksuyu musluğa değil peteklere veriyor musluk ta kisu soğuk akıyor arızası ne olabilir fiyat ortalama ne tutar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Kombi anladığım kadarıyla sıcak suyu kalorifere kaçırıyor. Bu durum genel olarak üç yollu vana ya da anakarta bağlıdır. Ancak yine de arızayı yerinde görüp bi tespit yapmamız gerekir. Arıza tespiti yapmadan tahmini de olsa fiyat bilgisi aktaramıyoruz maalesef. Servis yardımı almanızı öneririz.

 154. Durali Topçam dedi ki:

  Merhaba Baykan kombi var sıcak suyu ısıtmıyor ekranda kırmızı arza lambası yanıyor peteklere geçtiğinde sıkıntı yok ısıtıyor ama ekrandaki derce sayılar üç kere ters gösteriyor acaba ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Durali Bey… Kombiniz petek devresinde çalışıyor ancak sıcak su devresinde arızaya geçiyor. Arıza durumunu tam olarak anlayamadık. Yani üç kere ters gösteriyor derken? hangi uyarıyı veriyor onu anlayamadık. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekiyor. Bizi arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 155. Fırat Çelik dedi ki:

  Kombiyi açıyorum sicak su bazen geliyor bazen gekmiyor yada sicak su akiyor bir anda soguyor ve 80 dereceye çıkıyor petek modunu açınca sıcak su normale dönüyor kombi atesliyor sonra duruyor bazen hic ateslemiyor suda bazen kesik kesik akiyor hidrofordan kaynakli

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fırat Bey… Kombi anladığım kadarıyla sadece sıcak su konumunda yani yaz konumunda suyu ısıtıp soğutuyor. Sıcaklık 80°C ye kadar çıkıyor. Kombi kış konumuna alındığında sıcak su normal şekilde geliyor. Ancak ara sıra cihazın hiç ateşlemediği oluyor. Bu sorunda aslında birçok arıza durumu söz konusu olabilir. Kombi içindeki suyun sıcaklığı 80°C olmasına rağmen suda ısınıp soğuma durumu var. Aksine suyun aşırı sıcak olması gerekir. Kış konumunda sıcak su normale dönüyor ancak kombinin ateşlemesinde yani devreye girmesinde bir sorun oluyor. Yani; üç yollu vana, sıcak su sensörü, anakart, pompa gibi birçok parçada sorun olabilme ihtimali var. Arızayı yerinde görmeden net bilgi sunmak çok zor. Sunduğumuz bilgiler de tahmini bilgilerdir. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz. Kontrol ve müdahale için de bizi 444 1 837 numaramızdan arayabilirsiniz.

 156. İbrahim Gazioğlu dedi ki:

  Buderus Logamax Gb612 yoğuşmalı kombi kullanıyorum.Evim 3 katlı villa.En üst katta sıcak suyu açtığımız zaman ancak bir kişi banyo yapabiliyor.Su hemen soğuyor.Sıcak suyu kapattığınız zaman kombi 15-20 dakika sıcak su konumunda çalışmaya devam ediyor.Ancak 3.kattaki iki odada ve banyodaki petekler ısınıyor.Ancak 20 dk.sonra sıcak su kendini kapatıyor ve petekler soğuyor.Sorun hakkında cevap verirseniz memnun olurum.Saygılarımla.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Anladığım kadarıyla sıcak su kullanımında bir sorun var. Su kısa sürede soğumaya geçiyor. Sıcak su kullanmadığınız zaman cihaz direk kalorifere geçmesi gerekirken geçmiyor ve sıcak su devresinde sanki sıcak su açıkmış gibi kalmaya devam ediyor. Yalnız bu durum olurken 3.katta yer alan iki odadaki petek ile banyodaki petekler ısınmaya devam ediyor. Ortalama 20 dakika sonrasında ise kombi kendini tamamen kapatıyor. Yaşadığınız sorun anladığım kadarıyla ya üç yollu vanaya ya da anakarta bağlı bir durumdur. Tabi soruna yerinde bakmak daha sağlıklı olur.

 157. recep turalı dedi ki:

  kombi ntc sensörleri kalorifer suyu için ve banyo kullanım suyu için ayrı ayrı mı oluyorlar.
  yoksa iki yerde de aynı ntc sensör kullanılıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Kombilerin marka modeline göre değişir. Ancak genel modellerde sıcak su için ayrı kalorifer devresi için ayrı sensörler vardır. Bazı kombilerde sensör sayısı 6 ya kadar çıkabilmektedir.

 158. Halit koç dedi ki:

  İyi gunler kombiden sicak su gelmiyor ama petekler yanıyor sorun ne olabilir bi yardimci olabilir msnz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halit Bey… Petekler ısınıyor kombi sıcak su vermiyorsa sadece sıcak su devresinde çalışan parçalarda sorun var demektir. Ancak kombide birçok parça vardır. Cihaz bir hata kodu da vermediği için arızayı yerinde görmeden bi tespit yapmadan hangi parça veya parçalarda sorun olduğunu belirtmek çok zor. Bi servis yardımı alarak cihazı yerinde kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 159. osman yıldız dedi ki:

  buderus uo12 kombim var petekler ısınıyor problem yok ama sıcak su ılık geliyor ara sıra ısınır gibi oluyor tekrar ılık oluyor tam soğuk akmıyor servis anakart diyor her arızada anakart arızalı diyip kombi değişin diyorlar sizce ne yapmalıyım teşekkürler..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Osman Bey… Kombide oluşan her arıza durumu anakarta bağlı diye bir şey yok ancak anakart kombinin beyni olduğu için ve parçalara çalışma voltajı gönderip aldığı için genelde karşımıza arızalı olarak çıkabilmektedir. Sıcak su arızalarında önce ntc sensörlerin kontrol edilmesi gerekir. Sıcak su ntc si, tribün, akış şalteri, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali vardır. Ancak bi servis gelip tespit yaptıysa ve doğru bir tespitse eğer anakarta müdahale edilmesi gerekebilir. Evet Buderus u012 model kombiler eski kombiler ama aynı zamanda sağlam kombilerdir. Anakart arızalı diye değiştirin önerisinde bulunmak çözüm değildir. Cihazın parçaları kontrol edilir, parçalar kullanım ömrünü tamamlamış veya cihaz çok kötü durumdaysa eğer biz de müdahale etmeden kullanıcımıza bilgisini aktarıyoruz. Yani biz bu cihaza müdahale edersek yarın bir gün farklı sorunlarla da karşılaşabilirsiniz, en sağlıklısı cihazı değiştirmek diyebiliyoruz. Ancak bu durumu cihazı kontrol etmeden, incelemeden sunmuyoruz ve sunulmamalıdır da. Peteklerinizin ısınmasında bir sorun yoksa, kombi parçaları sağlamsa veya özelliğini yitirmemiş durumdaysa, daha uzun yıllar çalışabilir durumdaysa anakartta da sorun tespit edildiyse kartı tamir ettirerek çözüm bulabilirsiniz. İşlem sonrası başka sorunlar yaşarsanız ya da servis ekipleri ısrarla biz bu cihaza müdahale edemiyoruz diyorlarsa tek çare cihazı değiştirmektir. Çünkü yapacağınız masraflara değmez.

 160. Sevil erdem dedi ki:

  Kombi çalışır durumda iken birden sarı ve kırmızı ışık aynı anda yanıp sönmeye başladı ve derecesi birden hızlıca yükseldi ve garip sesler çıkarttı resetleme yapmamıza rağmen aynı sonuçla karşılaştık kombi eski model ferroli markadır dijital göstergeli değildir ne yapmamız gerek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sevil Hanım… Ferroli kombide kırmızı ve sarı ışık aynı anda yanıp sönüyorsa eşanjör koruması devreye girmiş demektir. Öncelikle su basıncını kontrol edin, basınç 1 barın altında ise basıncı 1,5 bara yükseltin. Yani kombi tesisatına su basma işlemi uygulayın. Basınç ideal seviyede ise servis yardımı almanız gerekir. Eşanjör, pompa, kalorifer sensörü, üç yollu vana, anakart gibi birçok parçada sorun olabilir. Yapabileceğiniz başka bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekir.

 161. Mahmut dedi ki:

  Merhaba buderus marka yoğuşmalı kombi emniyet ventili su kaçırdığı için değiştirildi türbin okuyucu ve ntc sensörde değiştirildi ama hala sıcak kullanım suyu vermiyor.neden olabilir Petekler çok güzel ısınıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey… Kombide sıcak su arızaları evet bu bahsettiğiniz parçalara da bağlıdır ancak cihaz bir hata kodu vermiyorsa eğer görmeden sorun hakkında net bilgi vermek çok zor. Kombide bulunan parçaların neredeyse birçoğu sıcak su için çalışıyor. Peteklerde ısınma oluyorsa yalnızca sıcak su için çalışan parçaların kontrol edilmesi gerekir. Tribün değişmiş, sensör değişmiş. Akış şalteri, üç yollu vana, eşanjör, anakart gibi parçaların da kontrol edilmesi gerekir.

 162. şükran doğan dedi ki:

  Merhaba bir aydır mutfağımdaki çeşmeden sıcak su gelmiyor soğuk su geliyor ama banyo çeşmesinden geliyor ne yapmam gerek

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şükran Hanım… Sadece mutfaktaki muslukta sıcak su sorunu yaşıyorsanız bu kombi ile alakalı bir durum değildir. Mutfakta yer alan bataryayı yani musluğu değiştirmenizi öneririz. Musluk değişimi sonrası arıza durumu yine de devam ederse mutfakta musluğa giden su tesisatında tıkanma olma ihtimali olabilir. Bunun için uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz.

 163. Ersin ce dedi ki:

  Merhbalar.

  Eca kombi var petekleri actigimda basinc yukseliyor. Kapadigimda basinc dusuyor.

  Son zamanlarda sicak su vermiyor. Suyu acip kombiye baktigimda devreye girip ciktigini fark ettim. Sorun ne olabilir acaba. Tesekkurler

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ersin Bey… Kombi petekleri açtığınızda basıncı yükseltiyor, kapattığınızda basıncı düşürüyorsa bu genleşme tankı arızasıdır. Yani genleşme tankı delik olabilir ya da genleşme tankının havası bitmiş olabilir. Bu durum sıcak su alımını etkiliyor olabilir. Tabi yine de servis ekiplerinin sorunu yerinde incelemesi gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 164. Serhat öZkulluk dedi ki:

  Merhaba. Demirdöküm kalisto kombi. Sıcak su veriyor. Ama sıcak su derecesi 40 dereceye. Gelince. Hemen. Geri. Soğuyor.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serhat Bey… Kombi suyu yeterli şekilde ısıtmadan devreden çıkıyor anladığım kadarıyla. Bu durumda cihazın sensörü, anakartı gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Ancak yine de soruna gelip yerinde bakılması gerekir. Servis yardımı almanızı öneririz.

 165. Pelin Ölçer dedi ki:

  Merhaba biz Bosch gazlı, yoğuşmalı kombi kullanıyoruz. Kombinin üstünde 65 derece yanıp sönüyor ama su ısınmıyor. Petekler de kombi çalışmasına rağmen ısıtmıyor

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Pelin Hanım… Kombiniz aslında ekranda yüksek bir sıcaklığı gösteriyor. Yani 65°C yi gösteriyor ancak sıcak su ve peteklerde ısı durumu yok. Kombi altındaki tesisat ve petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncının 1,5 bar civarında olduğundan emin olun. Bu kontrollerden sonra yine de cihaz çalışmıyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 166. Cihat dedi ki:

  Merhaba Lamber LX A 24 Fi kombim var kullanım suyu sıcaklığını 35 dereceye ayarlıyorum ancak 70 dereceye kadar çıkıyor ve kombi sıcaklığı 60 lara düşürüp tekrar çalışıyor tekrar 70 lere cıkıyor sıcaklık ve bu devamlı oluyor özellik duş alırken felanda sıcak suda sorun yaşıyorum sebebi nedir. Birde bu kombide basınç düşürmek için tahliye vanası vs. varmı yerini söyleyebilirseniz sevinirim teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cihat Bey… Kombiler her zaman için tesisatta suyu dolaştırırken ısı kaybı olduğu için ve bu ısı kaybının önüne geçmek için ayarladığınız derecenin 15-20°C üstünde ısıtma yapar. Ancak bu değer 35°C den 70°C lere kadar çıkmaz. Cihazınızda aşırı sıcaklık sorunu olabilir ve bu arızayı tespit etmek için soruna yerinde bakmak gerekir. Kombi basıncı yüksekse yani fazla su bastıysanız kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmını (hava alma müşürünü) açın ve oradan su alın. Siz su aldıkça basınç düşecektir.

   1. Cihat dedi ki:

    Cevabınız için teşekkürler ancak Evimde petek yok yerden ısıtmalı bu durumda nasıl fazla havayı alırım

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Yeniden Merhaba Cihat Bey… Kombinin altında boru bağlantılarının orada kollektör vardır. Oraya bakın ağzı açık bırakılmış vana vardır. Vanayı açarak oradan su boşaltabilirsiniz. Bu sayede yüksek basınç siz su aldıkça düşecektir.

 167. Çetin KAYALIK dedi ki:

  Merhabalar benim sorunum sıcak su musluğunu açınca kombi ateşleme yapmıyor ikinci bir musluk açınca ateşleme yapıyor.teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Çetin Bey… Kombide sıcak su tesisatı ayrıdır, kalorifer tesisatı ayrıdır. Kombinizde sıcak su ile alakalı bir sorun olsa tüm muslukları açtığınızda sıcak su alamazsınız. Kombi ikinci veya üçüncü musluğun açılmasını beklemez. Musluğu açtığınız andan kısa bir süre sonra suyu ısıtmaya başlar. İlk açtığınız musluk hangisi ise muslukta ya da oraya gelen tesisatınızda sorun olabilir. Bu kombi ile alakalı bir arıza durumu değildir. Sıcak su gelmeyen musluğunuzu yani bataryayı değiştirin, sorun düzelmezse eğer tesisatçı ile görüşerek yardım alın.

 168. Mehmet EROL dedi ki:

  Banyonun tesisatı yenilendi. Dün bitti. Akşam kombiyi calistirdik. Kombi de petek düğmesi kapali oldugu halde banyo ya 2 dakika sıcak su gelip hemen soğuğa geçti. Ve peteklere di isitmis. Ne yapmam gerekiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Yaşadığınız soruna göre kombinizde üç yollu vana veya anakart arızası olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden cihaza herhangi bir işlem yapmadan servis yardımı almanızı öneririz.

 169. yavuz dedi ki:

  teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Rica ederiz Yavuz Bey…

 170. yavuz dedi ki:

  merhaba kombi kullanma suyu 38 dereceye ayarlı batarya sonuna kadar açık olunca 41-42 derecelerde sabit kalıyor.ama bataryadan suyu kısıp azaltınca sıcaklık artıyor 60-70 derecelere çıkıyor kombi yanmaya devam ediyor suya elle dokunulmuyor.bu normalmi, arıza varsa neden olabilir.
  teşekkür kolay gelsin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yavuz Bey… Kombi ayarı dakikada en az 2 litre akacak şekilde hesaplanmaktadır. Suyun daha kısık olması ısıyı yükseltebilir. Bu da normal bir durumdur.

 171. ÖZKAN ÇOBAN dedi ki:

  MERHABALAR HOCAM BENİM KOMBİM FERROLİ MARKA . SICAK SUYU AÇTIĞIMIZDA SÜREKLİ BİR ŞEKİLDE SICAK SU AKIŞI SAĞLAMIYOR SU BİR ARA SICAK BİR ARA SOĞUK OLARAK AKIYOR CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özkan Bey… Kombide sıcak su devresinde çalışan birçok parça vardır. Cihaz bir hata kodu vermeden ya da sorun yerinde görülmeden arıza durumu hakkında net bilgi vermek doğru olmaz elbette ki. Ancak bu gibi arıza durumlarında genelde sensör, tribün, elektronik kart gibi parçalarda sorun görülüyor. Yine de net teşhis yapılması adına bi servis yardımı almanızı öneriyoruz.

 172. Kübra ay dedi ki:

  Merhaba ECA kombi kullanıyorum
  Ancak banyoda sıcak suyu açtığımda su ısınıyor daha sonra birden kaynar akıyor
  Bu neden olur bilgi alabilirmiyim?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kübra Hanım… Kombiyi bir de düşük dereceye ayarlayarak deneme yapın. En düşük derecede bile sıcak su kaynar akıyorsa eğer cihazın sıcak su sensörü, elektronik kartı, üç yollu vanası, eşanjörü gibi parçalarda sorun olabilir. Ancak net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden de bi servis yardımı almalısınız.

 173. İsmail Ceylan dedi ki:

  Ustam E.C.A. Kombide duş alırken kombi ledleri kırmızı yanıyor devreye girmiyor yani suyu ısıtmıyor. Kombiyi kapatıp açınca yeşil yanıp devreye giriyor arızası ne olabilir. görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Kombiler ara sıra farklı sebeplerle arızaya geçebilir. Resetleme işlemi yapıldığında yani bir nevi cihaz kapatılıp açıldığında sorun düzeliyorsa bu şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. Açma kapama veya resetleme işlemi sonrası sorun düzelmiyorsa eğer ancak bu şekilde net arıza teşhisi yapılabilir. Ancak bunun için de sorunu yerinde görmek gerekir.

 174. Mehmet YILDIRIM dedi ki:

  Viessmann vitopent 100 kombim var sıcaksuyu açtığım zaman su bir süre geliyor sonra kombi duruyor bir süre sonra kombi tekrar çalışıyor böylece kesik kesik sıcaksu elde ediyoruz kombide bir arızamı oluştu saygılarımızla

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombiniz sıcak suda devreden çıkıyor. Bu durum birçok sebebe bağlıdır. Yani sensör, tribün, elektronik kart gibi birçok parçada sorun olabilir. Net arıza teşhisi için sorunu yerinde görmek gerekir.

 175. Mehmet Kaba dedi ki:

  Ustam kolay gelsin. Buderus Logomax kombide sıcak su problemim var. Peteklerin çalışması gayet normal. Petekler açıkken tüm sıcak su musluklarından sıcak su geliyor. Derece yüksek olursa gayet de ısınıyor, yani suyun sıcaklığı peteklerin ısısıyla belirleniyor. Ancak petekler kapalıyken sıcak su ayar düğmesini kısıp artırmak hiçbir işe yaramıyor, yani sıcak su ayar düğmesi etkisiz eleman durumunda. Kalorifer ayar düğmesi kapalıyken sıcak suyu açınca kombi alev almıyor. Sorun nedir acaba?
  Servisi aradım kombiyi söküp ilaçla temizlememiz lazım, fiyatı da 350-400 lira olur dediler. İşe yarar mı? Bu dedikleri işlem ejanjör temizliği mi oluyor acaba?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombi sıcak su kullanımında (uzun süre kullanımda özellikle) içinde bulunan suyu tesisata göndererek petek konumu kapalı dahi olsa en yakın bir kaç peteği ısıtabilir. Bu durum kalorifer tesisatı için de geçerli. Kaloriferleri çalıştırdığınızda ısı sıcak su tarafına da geçer ve bu yüzden sıcak su alabilirsiniz. Ancak bu şekilde alınan sıcak su hem uzun süreli olmaz hem de aşırı sıcak olmaz. Sıcak su ayar düğmesinde sorun olabilir tabi bu ayrı bir durum ancak sizin yaşadığınız sorun sıcak suyla alakalı. Kombi suyu ısıtmıyor. Yani bu demektir ki parçalarda sorun var. Kombi ilaçla temizlenmez. Kombi parçaları kimyasal ilaca temas ederse arızalanır. Tesisat ilaçla temizlendiğinde bile kombi etkilenmesin diye nötr ilaç yani kimyasal ilaç ayrıştırıcı kullanılır. Yani böyle bir işlem yapılamaz. Parça arızası olabileceğinden parçalar kontrol edilir, arızalı parçalar tespit edilerek onarılır veya değiştirilir. Önerimiz farklı bir servisi daha çağırmanız yönündedir.

 176. Mehemet abbaba dedi ki:

  Slm ustam.ustam eski tip ( üstünde hangi firma olduguda yazili deyil)kombi var.led ariza lambasi yaniyor.ne yaz konumunda nede kış konumunda çalışmıyor.anakart bazan led yesile dönüyor ama hemen tekrar kırmızı oluyor.su akış turbinini sicak su açtığımda aometre ile ölçtüm iki uca degdirdigimde aometre ötüyor.yani turbini bu şekilde kontrol ettigimde sağlam olup olmadığı anlasilir mi?
  Yoksa yaniltma yaparmi?degistirmem gerekirmi?ama kışlık konumdada fan motoru çalışmıyor.onuda aometre ile kontrol ettim sorun yok.direk elekt.denedim çalışıyor.sorun nerden kaynaklanmış olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Cihazınız hem eski hem de LED li. Bu gibi durumlarda yaptığınız yöntem için ne doğru denilebilir ne de size şunları yapın denilebilir. Arızanın tespit edilmesi ve müdahalesi için servis çağırmalısınız. Arıza Led i birçok sebeple belirir. Sorunu yerinde görmek gerekir.

 177. cemal demirağ dedi ki:

  MERHABA KOLAY GELSİN ECA KOMBİ KULLANICISIYIM EVİMİZ DUBLEKS DUŞA SICAK SU GELMİYOR.BANYODAKİ LAVABO BATARYASINA SICAK SU GELİNCE DUŞA DA SICAK SU GELİYOR.FAKAT BİR MÜDDET SONRA SOĞUYOR.BU ARIZANIN SEBEBİ NE OLABİLİR.YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM.İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cemal Bey… Banyo tesisatınızla alakalı bir sorun olabilir. Kombide sorun olsa hiçbir şekilde sıcak su vermez. Banyodaki bataryaları değiştirin, sorun düzelmezse uzman bir tesisatçıdan yardım alın.

 178. Serkan ALTIN dedi ki:

  Merhabalar,
  Evimizi yeni kiraladık. Ev daha yeni ev, sıfır daire. 3. Katta oturuyoruz ve şebeke suyunun basıncında sürekli bir değişkenlik var. Şebeke suyu vanası sonuna kadar açık.
  ECA CONFEO PLUS kombi kullanıyoruz. Kombiyi en düşük sıcaklıkta kullanıyoruz, yani 35 derece. Fakat banyo ya da mutfakta sıcak su tarafını açtığımızda su sıcaklığı 55-60 derece arasına kadar yükseliyor. Bunun nedeni ne olabilir. Kombinin servisine sorduk bu durumu: bir yerde tıkanma olabilir dedi ve bu nedenle kombi zorlandığı için suyu fazla ısıtıyor olabilir dedi. Sizin görüşünüz nedir bu konuda?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Şebekeden gelen su tazyiği düşük olursa veya yüksek olursa bu alacağınız suyun sıcaklığını da etkiler elbette ki… Ancak her kombi çalışma sistemi gereği ayarladığınız sıcaklığın 15-20°C üstünde ısıtma yapar. Bunun sebebi de suyu tesisatta dolaştırırken ısı kaybı olmaması içindir. Kombiniz henüz sıfır olduğu için bu parça arızası da değildir. Yani cihazınızda bir sorun olmadığını belirtebiliriz. Su tazyiği sebebiyle de sorun yaşanıyor olabilir tabi.

 179. murat demir dedi ki:

  eca comfeo plus kombi kullanıyorum musluk suyu ayarı 35 derecede fakat musluğu açtığımda sıcak su 70 dereceye kadar yükseliyor duşta resmen haşlanıyorum. ayarladığım derecede sıcak su vermesi gerekmiyor mu yoksa kombi de sıkıntı mı var. teşekkür ediyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombiyi en düşük sıcaklıkta kullanıyorsunuz. Kombiler her zaman tesisatta suyu dolaştırırken ısı kaybı olmasın diye ayarlanan derecenin üstünde ısıtma yapar. Fakat bu derece farkı iki katı kadar olmaz. Kombiniz suyu 35°C ye ayarlamanıza rağmen 70°C de ısı veriyorsa cihazda aşırı ısınma sorunu var demektir. Bu da birçok sebebe bağlıdır. Teknik bir arıza olabileceği için soruna yerinde bakmak gerekir. Bu yüzden servis çağırmalısınız.

 180. Ali Şimşekoğlu dedi ki:

  Merhaba hayırlı işler alarko trend kombim var. Kombim sıcak suda yada kaloriferde çalışmıyor, kombiyi açtığımız zaman fan çalışıyor ateşleme yapıyor 10 saniye sonra duruyor ve tekrar ediyor sorun ne olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Öncelikle panel üzerinde bir led yanıp sönüyor mu cihaz bir uyarı veriyor mu bunu kontrol etmelisiniz. Cihaz led uyarısı veriyorsa eğer hangi led yanıp sönüyorsa açıklamasına göre servis öncesi resetleme, su basma gibi bazı işlemleri deneyebilirsiniz. Cihaz hiçbir uyarı vermiyorsa sensör, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 181. levent hatuk dedi ki:

  demirdöküm atromix kombi kullanım suyunu açtığında neden kaynama sesi yapar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Levent Bey… Kombi sıcak su kullanımında kaynama sesi yapıyorsa eşanjör veya pompa arızası olabilir. Ancak Demirdöküm Atromix model kombiler yeni kombiler. Muhtemelen cihazınız garanti dahilindedir. Bu durum için bi servis çağırırsanız daha iyi olur.

 182. Efe dedi ki:

  Baymak eco kombim Dış kapaklarını kapatınca ateşleme yapmıyor kapak acıkken normal sıcak su geliyor ama kesik kesik ateşleme yapıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Efe Bey… Kombide ateşleme sisteminin kombi kapağı ile bir alakası yoktur. Ancak parça arızası olduğu için ateşleme yapmıyor olabilir. Bunun için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırırsanız net teşhis yapılarak arıza tespit edilir ve giderilir.

   1. Efe dedi ki:

    Protestat alt üst sensin sigorta degiştirdim e003 hatası cıktı simdide

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Yeniden Merhaba Efe Bey… E03 arızası atık gaz sistemi sorunudur. Prosestat, fan veya anakart arızası olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

     1. Efe dedi ki:

      Servis adam akıllı ücret istese veya saglam parcayı degilde ekmeginin peşinde olsa cagırırım hepsi yalan para ne kadar koparırım die bakıo haram helal ögrensin hepsi

     2. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Görüşünüze saygı duyarız Efe Bey… Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için, bizim buradan tarif edebileceğimiz bir uygulama olmadığı sadece servis çağırın önerisinde bulunabiliriz.

 183. izem palta dedi ki:

  merhabalar
  demirdöküm sargon condanse yoğuşmalı kombim var.kalorifer bölümünde açtığımda normal çalışıp ayarladığım derecede ısıtıyor.kaloriferde çalışırken sıcak suyu açınca da derece hızlıca 75 gösterip alev kesiyor. fakat sıcak suya aldığımda bir miktar çalışyor derece hızlıca 75 c. olup alevlemeyi kesiyor bazende ilk açılışta derece aynen 70 üstü gösterip hiç ateşlemiyor hata kodu v.b. vermedi.acaba sorun ne olabilir.Yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İzem Palta… Kombinizde aşırı sıcaklık sorunu olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görmeden net bilgi vermek doğru olmaz. Net arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

 184. şengül dedi ki:

  Merhaba demir doküm nitromix kombim yaklaşık bir aydır sıcak suyu az akıtıyo suyu ısıtmasında sorun yok ama kombiyi kapatıp denedim muslukların sıcak su bölümünde su aynı az akıyo suguk su bölümü tanzikli bu durumda kombi servisimi acıgırayım sucuyumu yardımcı olurmusunuz simdiden teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şengül Hanım… Su tazyiğinin düşük olması şebekeden gelen suya bağlıdır. Bu duruma bağlı olarak sıcak su tesisatında tıkanma da olabilir, bataryalarda da sorun olabilir. Öncelikle uzman bir tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Tıkanıklık gibi durumlar varsa giderilmesi gerekir. Tesisatçı eğer tesisatta herhangi bir sorun yok derse kombiyle alakalı da bir sorun olabilir. Ancak net teşhis için sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

 185. Koray Titiz dedi ki:

  merhaba hocam,
  demirdöküm tayros model kombim var,elektrik hiç gelmiyor idi,güç kartı arızası mevcut idi,güç kartını tamir ettirdim,tekrar taktığım da,elektrik geldi fakat petek düğmem kapalı malüm sıcaklarda petekleri yakmıyoruz:)musluk düğmesini açtığım sırada
  petekler de devreye giriyor,bunun sorunu ne olabilir?
  teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Koray Bey… Öncelikle sıcak su konumunda hangi peteklerin ısındığını kontrol edin. Kombiye yakın durumda olan bir iki petekte ısı oluyorsa cihazda sorun yok demektir. Bu her kombinin kendine has özelliğidir. Ancak tüm peteklerde ısı oluyorsa eğer kombinizin üç yollu vanasında sorun olabilir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

 186. özgür şahan dedi ki:

  Merhaba , benim evimde süsler kombi bulunmakta yaklaşık 5-6yıldır kullanıyorum ve bu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ancak son birkaç aydır mutfak ve banyo musluklarından sıcak su ayarladığım derecede akarken, duşa kabinde su sıcaklığı sürekli değişkenlik göstermekte bir soğuk bir sıcak akmakta, ayarladığım su derecesi 40 iken 15 ile 60 arası gidip geliyor bu problem kombi ile ilgili bir sıkıntımı acaba teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özgür Bey… Yaşadığınız sorun kombide olsaydı eğer mutfak ve banyo kısacası her muslukta aynı sorunu yaşardınız. Duşa kabin bataryasında yani musluğunda sorun olabilir veya duşakabine gelen tesisatta tıkanıklık olabilir. Öncelikle duşa kabinde yer alan bataryayı değiştirin, sorun düzelmezse eğer bu durum için uzman bir tesisatçıdan yardım alın. Yaşadığınız sorun kombiye alakalı değil.

 187. Emre ORHAN dedi ki:

  Merhaba, Fer Marka kombim var. kombi sıcak suda bazen ısınıyor sonra 15-20 dakika sonra ateşleme arızası veriyor ve resetlemeden tekrar sıcak su vermiyor. Ama petekleri yakınca her zaman sıcak su verebiliyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… Öncelikle kombiniz baya bi eski cihazlardan. Sıcak suda bir sorun yaşıyorsunuz. Sıcak su kullanımında cihaz arızaya geçiyor. Bu gibi durumlarda resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece tekrarlamalısınız. Resetleme sonrası da düzelme olmuyorsa servis çağırmalısınız. Bu durumda birçok sebep olabilir. Net teşhis için de sorunu yerinde görmek gerekir.

 188. uğur hamancı dedi ki:

  mutfak suyu normal derecede kalıyor ama banyo suyu aşırı ısınıyor. Sebebi ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Mutfak suları banyo suları kadar uzun süre kullanılmaz. Banyo suyu daha uzun süre kullanıldığı için kaynama yapabilir. O yüzden aşırı ısınma olabilir. Kombi üzerinden ayarı kısarak yeniden deneme yapabilirsiniz. Cihazınızda bir sorun yok gibi görünüyor.

 189. BAYBARS TEZ dedi ki:

  GB022-24 BUDERUS kombim var.Sıcak su açıldığında ateşleme ile birlikte patlama sesi gibi bir ses geliyor ve ateşleme arızası oluşuyor.Bu durum her zaman olmuyor.Genelde kombi uzun süre çalışmadığında ve sıcak suyu açtığımızda oluşuyor.Sonra resetleme yaptığımızda normal ateşleme ve yanma oluyor.Hava- gaz karışım valfi değişti.Fakat aynı durum arasıra oluyor.Bu durumda kombiden sanki gaz sıkışıp süpürülme yapılmadan ateşleme olduğunda bir patlama sesi gibi( PÖH diye)ve titreşim oluyor.Sebebi ne olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Barbars Bey… Kombinizde patlamalı yanma sorunu var. Bu durum genelde atık gaz sorunu olarak belirtilebilir. Yani baca tıkalı olabilir, bacayla alakalı bir durum olabilir ya da cihazın kartında sorun olabilir. Kombi atık gaz tahliyesi yapamadığı için genelde patlamalı yanma yapabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görmek gerekir diyebiliriz.

 190. Mehmet BARUT dedi ki:

  Sayın Yetkili,
  Vaillant VUW 242/3-3 model bir kombi cihazım var. 5 yıldır kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir sorun çıkarmadı. Ancak son altı aydır suyu yeterince sıcak yapmıyor. Ayarını sona (65) getirdiğim halde 25 derece kadar filan ısıtıyor. Sıcak suyu açınca yeşil yanıp sönüyor. Yorumlarınızdan okuduğum kadarıyla bu normal. Aynı zamanda (yeşil yanıp sönerken) sarı ışık da sürekli yanıyor. Kalorifer ısıtmasında bir sorun yok. Basınç normal, filtreler temiz. Görünürde çalışması gayet normal gözüküyor. Buna rağmen suyu yeterince sıcak yapmamasında ne gibi bir sorun olabilir? Cevaplarsanız sevinirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Arıza ledi yansa tahmini bilgi verilebilir ancak cihaz bir arızaya da geçmiyor. Suyu yeterince ısıtmıyorsa tribün gibi parçalarda sorun olabilir. Ancak sorunu yerinde görmeden hangi parçada sorun olabileceğini ya da hangi durum olabileceğini bilemiyoruz maalesef. Bu konuda net teşhis yapılması ve arızanın giderilmesi amacı ile servis yardımı almanızı öneririz.

 191. barış özkurt dedi ki:

  Merhabalar
  Buderus marka kombimde su basıncı normal. Petekler ısınıyor. Ancak 2 gündür sıcak su gelmiyordu. Şimdi Kalorifer kısmı açıkken musluğu açtım ve sıcak su geldi. Ancak Kalorifer kısmını kapatıp musluğu açtığımda sıcak su gelmedi. Acaba kombideki sorun ne olabilir. Böyle suyu ısıtmam tehlike yaratır mı?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Barış Bey… Kombinizde sıcak su arızası var. Kaloriferler çalıştığında kombi içinde ısınan sudan parçalar zarar görmesin diye kombi bu suyun bir kısmını sıcak su tesisatına aktarır. Bu yüzden kalorifer konumu açık olduğunda bir süre kadar musluklardan sıcak su gelebilir. Bu her kombinin özelliğidir. Ancak aldığınız sıcak su kısa süreli olur ve aşırı sıcak da olmaz. Kombinizde sıcak su sorunu olduğundan birçok parçada sorun olabilir. Bir tehlikesi bulunmasa da arızanın biran önce tespit edilerek onarılması gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 192. Talip kiçir dedi ki:

  Slm ECA confeo model kombim petekler ısınıyor ama sıcak suyu açtığımda soğuk geliyor ancak alesleme çalışıyor ve suyu peteklere pompalıyor daha önce böle olmuştu ama kurcalayan ak yapmıştım ama şimdi hatırlamıyorum sizce noldu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Talip Bey… Petekler ısınıyor, sıcak su alamıyorsanız bu teknik bir problemdir. Yani direk parça arızası denilebilir. Ancak kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur maalesef. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka servis yardımı almalısınız.

 193. emre dedi ki:

  kombim buderus gb022-24 logamax plus çeşmeye ve peteklere sıcak su vermiyor bar 1.5 gazda da sıkıntı gaz açık ekranda arıza kodu da yok neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… Kullanıcı olarak servis öncesi tüm kontrolleri yapmışsınız zaten. Dairenizde gaz var, kombi basıncı ideal seviyede. Ekranda arıza kodu olmadığı için resetleme işlemine gerek kalmıyor, resetleseniz bile cihaz düzelmeyecektir. Değerler normal ancak yine de kombi petek ve sıcak su konumunda çalışmıyorsa birçok parçada sorun olabilir. Direk parça arızası diyebileceğimiz bu arıza durumunda net arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı alın önerisinde bulunabiliriz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur maalesef.

 194. Recep Erdüvenci dedi ki:

  Bu yazı ve vermiş olduğunuz bilgiler yararlı olur diye düşünüyorum saygılarımla

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Görüş ve yorumunuz için teşekkür ederiz Recep Bey… Umarız size yardımcı olabilmişizdir.

 195. bedrettin hatatoğlu dedi ki:

  bende ariston uno 10 senelik kombi var.bir sıkıntımız var.bu sene agrızalı olarak kullanmaya calısıyorz.ateşleme sırasında sarı kırmızı yanıp sönüyor 3 4 defa.gün gectikçe yanıp sönmeler fazlalaşıyor.eninde sonunda calısıyor fakat calışırken ısılkar yanıp sönüp calışmaya devam ediyor .banyo suyunu actıgımız zaman daha kolay calısıyor sıkıntısı nedir acaba .teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bedrettin Bey… Ariston Uno model kombilerde sarı LED: Atık gaz tahliye sorunudur. Kırmızı LED: Gaz blokaj sorunudur. Muhtemelen cihazınızın atık gaz devresinde sorun olduğu için başarılı ateşleme gerçekleşmiyor ve cihaz bu yüzden arızaya geçiyor. Arıza durumu hakkında net bir bilgi veremeyiz. Sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

 196. Hande dedi ki:

  Merhaba
  Vailant kombim var ve en sağdaki yeşil led sürekli yanıyor (normalde yanıp sönmesi gerekiyor sanırım sıcak suyu açtığımda) diğer her şey normal petekler yanıyor basınç normal. Ne yapmam gerekir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hande Hanım… Vaillant kombilerde yeşil ledin yanması normal bir durumdur. Kırmızı ya da turuncu led yanarsa bir arıza olduğunu belirtir. Cihazınızda bir sorun yok.

 197. Tirkesh Amanow dedi ki:

  Merhaba Umit bey. 24kw bywarm star kombi alev alip chalishmaya bashladiktan bir iki dakika sonra alevi kesiyor. Gosterge de ancak 30 40 dereceye gelebiliyor. Ariza lamba yanmiyor. Gaz vanadan olabilirmi. O vananin bobinleri kach ohm dirench gostermesi gerekiyor. Ben direncini olchemedim. Lutfen yardim edin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba efendim… Brülörde alevin kesilmesi birçok sebebe bağlıdır. Gaz vanası ile alakalı sorun varsa zaten biz müdahale etmiyoruz bölgenizin doğalgaz firması ile görüşmeniz gerekir. Yalnız genelde bu gibi durumlarda sorun gaz vanası ile alakalı olmuyor kombi ile alakalı oluyor. Kullanıcı olarak dairenize gaz geldiğinden emin olun, kombiyi resetleyin. Bu uygulamalar dışında herhangi bir işlem yapamazsınız. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 198. Aydın Atılgan dedi ki:

  Eca Confeo Premix 30 Kw Kombi kalorifer sistemi sorunsuz çalışıyor sıcak suda problem var.
  Mutfak bataryasından sıcak su akışında da bir problem yok. Banyolara gelen sıcak suyun sıcaklığı yeterli değil.Musluk ilk açıldığında kombideki sıcak su geliyor sonra ılık akmaya devam ediyor.Kapatıp açınca gene aynı.Sıcak su ayarı 60 derecede çalışıyor su basıncında bir anormallik yok.Duş yaparken soğuk suyla duş almamak için açkapa bataryayı full sıcak tarafında kısık açarak suyun debisini düşürüp anca ılık vaziyette akan su ile yıkanılabiliyor.Geçen sene bu kadar değildi bu kış durum daha da kötüleşti.Güya yazın bakım yapılıp basıncı sürekli düşen tanka da hava basıldı.Bir arıza söz konusu sanırım ama nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Kombiyle alakalı bir sorun olsaydı eğer mutfak bataryasında da aynı sorun yaşanırdır. Bir taraftan sıcak su sorunsuz geliyor diğer tarafta sıcak su akışında sorun oluyorsa bu tesisatla alakalı bir sorundur. Banyoya giden sıcak su tesisatında tıkanma olabilir veya musluk bataryalarında sorun olabilir. Dilerseniz öncelikle bunun için uzman bir tesisatçıdan yardım alın. Tesisatınızı kontrol ettirin. Sorun görülmezse eğer banyo bataryasını değiştirerek yeniden deneme yapın.

   1. AYDIN ATILGAN dedi ki:

    Banyo tarafında 5 adet batarya var hepsinde sorun aynı.Akşam size yazdıktan sonra tekrar yaptığım test ve kontrollerde kalorifer sistemi çalışmaz iken sıcak suyu açtığımda kombinin altındaki peteklere giden ve dönen boruların sıcak olduğunu tespit ettim.Çeşmeyi kapatınca yavaş yavaş soğudular.Sıcak su peteklere mi yönleniyor acaba 3 yollu ventilde mi bir problem var?

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Tekrardan Merhaba Aydın Bey… Sıcak su çok kullanıldığı zamanlarda ilk petekler ısınabilir. Fakat sıcak su gelmiyor ve petekler ısınıyor ise üç yollu vana kalorifer tarafına kaçırıyor olabilir. Yine de net arıza tespiti için sorunu yerinde görmek gerekir.

 199. Ümit dedi ki:

  Kombin sıcak su açtığımda alevlenme yükseliyor sonra düşüp arızaya geçiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Yeniden merhaba Ümit Bey… Sıcak su musluğunu açtığınızda ekranda kombi içindeki suyun sıcaklık derecesi görünür. Yükselip sonra düşüyorsa su ısınamıyor demektir. Yani kombinizde sıcak su arızası vardır. Sıcak su arızalarında birçok sebep olabiliyor. Sorunu yerinde görmek gerekir.

 200. Ümit dedi ki:

  Hocam Ferroli kombi 5dk da petek isitimi yapıyor 10 dj dinlenmeye geçiyor sıcak su açtığımda ateşleme yükseliyor sonra düşüp arızaya geçiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ümit Bey… Kalorifer ısı ayarı düşükse eğer kısa sürede ısıtma yapması normaldir. Kombi düşük dereceyi kolay yakalar, bu yüzden kısa sürede ısıtma yapar. Ortam ısısı hemen düşeceği için de yeniden devreye girer. Bu durum genelde düşük derecede kullanımda karşımıza çıkar. Ancak yüksek derecede olmasına karşın böyle bir sorun varsa cihazda problem var demektir. Kombiler kış konumunda sıcak su talebi olduğunda kalorifer konumunu kapatır. Sıcak su talebi sonlandığında petekler yeniden ısıtmaya geçer. Bu normal bir durumdur. Her kombinin özelliğidir. Ancak sıcak su kullanımı sonrasında arızaya geçiyorsa net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

 201. Tirkesh Amanow dedi ki:

  Merhabalar. Bende Baykan 24kw bywarm star kombi var. Sorun alev aldiktan sonra da ateshleme elktrodlari ateshlemeye devam ediyor. Ariza ne olabalir, lutfen yardim edermisiniz.

  1. Tirkesh Amanow dedi ki:

   Lutfen cevaplayabilirmisiniz.

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba… İyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis edilmesi açısından sorunu yerinde görmek gerekir.

 202. Ttolda dedi ki:

  Merhaba Eca kombi var sicak su akmiyor ama petekler isiniyor su 1gostergede su doldurma vanasini bilmiyorum yardimci olabilirmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba efendim… Kombinin basıncı düşük olsa petekleriniz de ısınmaz. Sorun kombi basıncının düşük olmasından kaynaklı değildir. Petek sisteminde sorun yok demek ki yeterli devir daim yapabilecek basınç var. Sorun sadece sıcak su sistemindedir. Yalnız kombide birçok parça sıcak su devresinde görev alır. Net teşhis için sorunun yerinde görülmesi gerekir. Yine de kombi basıncını 1,5 bara yükseltmek isterseniz kombilerde doldurma musluğu cihazın marka modeline bağlı değişir. Eca kombinizin modelini söyleyebilirseniz doldurma musluğunun yeri konusundaki bilgileri de aktarabiliriz.

 203. Tuna uzunkaya dedi ki:

  Merhabalar.demirdokum atron kombim var petek tesisatı gayet iyi çalışıyor yalnız çeşmeden sıcak suyu açtığımda ortalama isi 43 dereceye gelip f8 hatasına geçip 3_5 saniye sonra tekrar kombi çalışıyor 43 e geldiğinde tekrar f8 e geciyor çeşmeden de bir sıcak bir soğuk su geliyor sebebi nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuna Uzunkaya… Demirdöküm Atron model kombilerde F8 aşırı ısınma sorunudur. Kombi içindeki su sıcaklığı maksimum seviyeyi aştığı zaman bu sorun yaşanır. Fakat 43°C yüksek bir sıcaklık değeri değildir. Sıcak su ntc sinde, üç yollu vanada, eşanjörde veya pompada sorun olabilir. Net arıza teşhisi için sorunun yerinde görülmesi gerekir.

   1. Tuna uzunkaya dedi ki:

    Yetkili servise sormuştum direkt esansor değişmesi gerek dediler telefonda sorunu teşhis ettiler!o yüzden sormustum

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Tekrardan Merhaba Tuna Uzunkaya… Yaşadığınız soruna göre pompa sıkışmış olabilir, dediğim gibi ntc sensörde, üç yollu vanada ya da eşanjörde sorun olabilir. Bu gibi arıza durumlarında yerinde görmeden net bilgi vermek doğru olmaz. Telefondan net şu parçada sorun vardır demek de yanlıştır.

 204. Eyüp dedi ki:

  Merhaba benim sorunum şu kombipeteklerde çalışıyor ama sıcak suyu açtıgımda sanki hava yapan bir araç gibi alevi yanıp sönmeye başlıyor ve sönüyor bu nedenle sıcak su gelmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eyüp Bey… Kombi alev algılamasa petekleriniz de ısınmaz. Peteklerde ısı oluyorsa sadece sıcak su sisteminde yani sıcak suda çalışan parçalarda sorun var demektir. Bu konumda birçok parça olduğu için net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

 205. ufuk0614 dedi ki:

  demirdökum vinto kombi kullanıyorum.petek su sıcaklığı 50 dereceye ayarlı kombi devreye giriyor tam ısıtma bitmeden 3-5 saniye çalışıp devreden çıkıyor.petekler soğuyana kadar devreye girmiyor.sebebi nedir ustam

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ufuk Bey… Kalorifer fitreleri tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, pompa devri düşük olabilir net teşhis için görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

 206. huseyno ulvin dedi ki:

  selam hocam bende 28 baykan kombiden var.sıcak suyu açtığımda su isinmiyor ve kombi ateşleme de yapmıyor.yalnızca kalorifer modunda normal çalısıyor.3 yollu vananın .iç takımını temizleyim yenisini takdım.Eşanjörü temizledim ,ntc sensorununu , türbünü ve 3yollu motor hepsi çalışıyor.ama yinede sıcak su problemini hall edemiyorum yardım edin hocam.
  CAVAB VER

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Efendim… Kombinizde tribün okuyucu veya elektronik kart arızası olabilir. Yalnız sorunu yerinde görmek gerekir. Görmeden net bilgi veremiyoruz maalesef.

 207. şeyhmus süğüt dedi ki:

  merhaba benim bir sorum olacaktı şimdi bizim kombide mutfak lavabosu ve banyo lavabosundan sıcaksu çok güzel akarken duşa kabindeki sıcaksu önce sıcak geliyor sonra soğuk

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şeyhmus Bey… Mutfak ve banyo lavabosundan sıcak su geliyor duşa kabinden sıcak su gelmiyorsa ya da su soğuyorsa sorun duşa kabinde kullandığınız bataryada olabilir. Duşa kabin bataryasını değiştirmeyi deneyin. Sorun düzelmezse uzman bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir. Bu kombi ile alakalı bir arıza durumu değildir.

  2. Mira Er dedi ki:

   Eve yeni taşındık ve doğalgazı dün açtırdık. Kombi çalışıyor fakat sıcak su gelmiyor. Sorun ne olabilir? Bir yerde hata mı yapıyoruz

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Mira Hanım… Ekranda bir uyarı kodu veriyor mu kombi? ya da arıza ledi yanıyor mu? Arıza kodu veriyorsa veya uyarı ledi yanıyorsa açıklamasına bağlı arıza durumu değişir. Ancak hiçbir uyarı vermeden sıcak su vermiyorsa parçalarda sorun olabileceği için sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için bi servis yardımı almalısınız.

   2. ömer sönmez dedi ki:

    baymak marka kombimin ateşlemesinde prop sorunu olduğu söylendi bunun tamir ücreti ne kadardır

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Ömer Bey… Prop sorunu dediğiniz elektrot sorunu sanırım. İyon veya ateşlemme elektrodu. Bu parçalarda sorun varsa modele göre ücretlendirme değişmektedir. Ücret konusunda bilgi almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Petek Yıkama