Tesisatını Yıkatana Kombi Bakım HEDİYE

Kar kış kapıda! Peki tesisatınız ne durumda? Isıtmaya hazır mı yoksa kirli mi? Tesisatınızı uygun fiyata uzman yardımı alarak temizletmeye ne dersiniz? O halde hemen aşağıda sunduğumuz bölüme dairenizdeki radyatör sayısını girin "Fiyat Hesapla" butonuna basın fiyat teklifi alın. Kombinizin bakımı da bizden HEDİYE olsun!

Kampanyaya Katılın

Kampanya Detayları

Kampanyadan Kimler Yararlanabilir?

  • Kampanya her tür daire, konut, iş yeri, ofis ve büro için geçerlidir.
  • Kampanya gereği "1 adet Kombi Bakımı HEDİYE" edilmektedir. Ortamda birden çok kombi varsa diğer kombi bakımları ücrete tabii tutulur.
  • Kampanyadan İstanbul (Anadolu ve Avrupa Yakası), Kocaeli, Bursa ve Kocaeli illerinde hizmet verdiğimiz ilçelerde ikamet eden tüm müşteriler yararlanabilir.
  • Kampanyada hediye edilen kombi bakımlarında kombi marka-model ya da çeşit ayırdımı yapılmamaktadır.
  • Kampanyada hediye edilen kombi bakımı kısa süre önce yapıldıysa tesisat yıkama uygulamasında indirim yapılmamaktadır.
  • Uygulamalar özel makine ve kimyasal ilaç, sonrasında nötr ilaçlarla eksiksiz, olması gerektiği gibi servisimizin uzman teknisyen ve teknikerleri tarafından yapılmaktadır.
  • Kampanyadan yararlanmak için randevu almanız gerekmektedir.

Tesisat Yıkama İşlemi Detayları

Tesisat Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Tesisat temizliğinin kış dönemi öncesi her "3 yılda 1 kez" yapılması önerilir.

Neden Tesisat Temizliği Yaptırmak Gerekir?

Zamanla ısınıp soğuyan su çamurlaşarak kalorifer tesisatı tıkayabilir. Bu durum boru çaplarınının daralmasına neden olur. Boru çapları daraldıkça kaloriferlerden aldığınız verim azalır. Kış dönemlerinde kombiyi yüksek dereceye alsanız bile sıcaklık düşük olur, üstelik ısınamadığınız halde yüksek faturalar ödemek durumunda kalırsınız. Bu yüzden işlemi düzenli olarak aynı dönemde yaptırmanız gerekir.

Tesisat Yıkamada Neler Yapılır?

İşlem; özel Röthenberger makine yardımı ile yapılır. İşlem başlatılmadan önce kalorifer filtresi sökülerek temizlenir. İşlem öncesinde makine ile sistemin bağlantısı yapılır. Ardından petek adedine ya da sistem büyüklüğüne göre kimyasal ilaç makineye dökülür. Aynı zamanda makineye su da eklenir. Dairede yer alan 3 ya da 4 petek açık kalacak şekilde ayarlanır ve geriye kalan petek vanaları kapatılır.

Sonrasında makinenin su gidiş ve dönüş ayarları yapılır. Ardından makine çalıştırılır. Bu şekilde yıkama işlemi yaklaşık 30-40 dk kadar sürer. İşlemin hemen sonrasında kapalı durumda olan petek vanaları açılır açık olan petek vanaları ise kapatılır. Bir 30-40 dk kadar da en başta kapalı olup sonrasında açılan peteklerin yıkanmasını sağlanır. İşlem bu şekilde peteklerin hepsi temizlenene dek sürer. Sonrasında tesisata temiz su basılır ve tesisattaki kirli su boşaltılır.

İşlemin hemen sonrasında Röthenberger makinesine tesisat koruma maddesi (nötralize toz) dökülerek sistem yeniden yıkanır. Bu uygulama kimyasal ilacın zarar vermemesi adına yapılır. Yaklaşık 30 dk kadar bu şekilde çalışma sağlanır. Bu durumda tesisata temiz su basılır ve içindeki tüm su boşaltılır. İşlemin sonrasında makine sökülür ve makine ile bağlanan borular önceki haline getirilir. Ardından tesisat suyu tamamlanır. cihaz çalıştırılır, ısıtılır ve işlem sonlandırılır.

Kampanya hakkında yapılacak her tür değişiklik ve kampanya bitiş süresi saklı tutmaktadır.