444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Tesisat Yıkama Kampanyasıslogan
down
Paylaş:

Kampanya Detayları

Kampanyamız gereği sadece radyatörlerini yıkatmak isteyenlere %30 oranında indirim sunuyoruz.

Kampanyamız gereği radyatörlerini yıkatmak isteyip kombisine bakım yaptırmamış olan kullanıcılarımızdan kombi bakım ücretini almıyoruz. Normal şartlarda 130 tl olan kombi bakımı ücretsiz olarak yapılmaktadır.

 • Kampanyamız gereği radyatör temizliği ücreti daire içinde yer alan kalorifer adedine göre değişmektedir. Bu konudaki fiyat bilgisini almak üzere çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
 • Kampanyamız günün kesintisiz saatlerinde gerçekleştirilmektedir.
 • Kampanyadan yararlanmak için kombinizin garanti süresinin dolmuş olması gerekmektedir.
 • Kampanyamız her marka model ve çeşitteki kombi ve tesisat için geçerli olmaktadır.
 • Kampanyamızdan yararlanmak için randevu almanız gerekmektedir.
 • Kampanya gereği birden çok dairede radyatör temizliği talep edildiğinde ücretlerinde yine indirim yapılabilmektedir.
 • Kampanyadan yararlanmak üzere acil olarak çağrı merkezimize ulaşın ve kaydınızı şimdiden oluşturun. Vakit nakittir. Bunu unutmayın ve geç olmadan kampanyamızdan yararlanın.

Radyatör Temizliği Ne Zaman Yaptırılmalı?

► Radyatör temizliği 4 yılda bir yapılması gereken bir işlemdir.

Neden Radyatör Temizliği Yaptırmak Gerekir?

Çünkü zamanla radyatör tesisatı tıkanabilmektedir, boru çaplarında daralma meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlar her zaman için alınan sonucu etkiler. Kullanıcıların özellikle de kaloriferlerim az ısınıyor gibi şikayetlerinin temel sebebi tesisatın tıkanması ve temizliğe ihtiyacı olmasıdır. Bu gibi sorunları yaşamamak adına radyatör temizliğini önemsemeli ve mutlaka vakti geldiğinde yaptırmalısınız.

Kalorifer filtrelerinin tıkanması, peteklerin alt kısımlarında çamurun birikmesi, tesisat boru çaplarının daralması %40 a varan sarfiyat demektir. Yakıt tüketiminde hem en iyi sonuç hem de tasarrufu yaşamak istiyorsanız kaloriferlerinizin temizliğini ihmal etmeden vakti gelince yaptırın.


Tesisat Yıkama Kampanyası

Tesisat Yıkamada Neler Yapılır?

Tesisat yıkama bu konuya özgü üretilen özel Röthenberger makine yardımı ile yapılır. İşlem başlatılmadan önce kalorifer filtresi sökülerek temizlenir. İşlem öncesinde makine ile sistemin bağlantısı yapılır. Ardından petek adedine ya da sistem büyüklüğüne göre kimyasal ilaç makineye dökülür. Aynı zamanda makineye su da eklenir. Dairede yer alan 3 ya da 4 petek açık kalacak şekilde ayarlanır ve geriye kalan petek vanaları kapatılır.

Sonrasında makinenin su gidiş ve dönüş ayarları yapılır. Ardından makine çalıştırılır. Bu şekilde yıkama işlemi yaklaşık 40 dk kadar sürmektedir. İşlemin hemen sonrasında kapalı durumda olan petekler açılır açık olan petekler ise kapatılır. Bir 40 dk kadar da en başta kapalı olup sonrasında açılan peteklerin yıkanmasını sağlanır. Sonrasında tesisata temiz su basılır ve tesisattaki kirli su boşaltılır.

İşlemin hemen sonrasında Röthenberger makinesine tesisat koruma maddesi (nötralize toz) dökülerek sistem yeniden yıkanır. Bu uygulama kimyasal ilacın zarar vermemesi adına yapılır. Yaklaşık yarım saat kadar bu şekilde çalışma sağlanır. Bu durumda tesisata temiz su basılır ve içindeki tüm su boşaltılır. İşlemin sonrasında makine sökülür ve makine ile bağlanan borular önceki haline getirilir. Ardından tesisat suyu tamamlanır.

Uygulamanın sonrasında ısıtma cihazı ısıtma sisteminde çalıştırılır ve tesisat kontrol edilir. Peteklerde hava oluşumu var ise direk havası alınır. Uygunsa reglaj ayarı da yapılır. Son etapta cihaz sorunsuz çalışır durumda kullanıcıya teslim edilir.

Kampanya hakkında yapılacak her tür değişikliği ve kampanyanın bitiş süresini firmamız saklı tutmaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. Merhaba, petek temizliğinde kimyasal madde kullanılmasının zararlı olduğu söyleniyor. Böyle bir durum var mı. Tesisatta daha sonra akma, çatlatma vs . durumlar ortaya çıkabilir mi.

   1. Merhaba Bahadır Bey… Yanlış yapılan her uygulama her şekilde tehlike ve zarar yaratabilir. Önemli olan doğru şekilde uygulanmasıdır. Kimyasal ilaç elbette ki tesisata, peteklere ve kombiye zarar verebilir. Ancak tesisatta zamanla ısınıp soğuyan suyun oluşturduğu çamurlaşmanın giderilebilmesi adına tesisat yıkama işlemlerinde kimyasal ilacın kullanılması gerekir. Kimyasal ilaçla tesisatın yıkanmasından sonra nötr ilaç yani kimyasal ilaç ayrıştırıcı ile tesisat yeniden yıkanırsa bir sorun arz etmez. Önemli olan tesisatın kimyasal ilaçla yıkanmasından sonra yeniden nötr ilaçla yıkanmasıdır. Bu şekilde ne tesisata, ne kombiye ne de peteklerinize zarar vermeyecektir. Uygulamayı uzmanına yaptırırsanız sorun yaşamazsınız.