Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Profesyonel olarak yapılan ilaçlı ve makineli tesisat temizliği
faturalarınızda ciddi tasarruf sağlar!
Makineli Petek Temizleme İşlemi

Tesisat Yıkama Nedir?

Tesisat Yıkama
Zaman içerisinde petek sisteminde meydana gelen kireç, toz, pislik ve tortulardan sistemin arındırılması, sağlıklı kullanım sağlanması ve tasarruf yaşanılması amacı ile uygulanması gereken işlemdir.
Tesisat yıkama işlemi

Hangi sıklıkla yapılmalı?

Tesisat temizliği petek
Uygulama yaz dönemlerinde kışa girmeden önce yapılmalıdır. Kış döneminde yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat işlem kışa hazırlık olduğundan genelde kışa girmeden önce yapılması önerilmektedir. Bu sebeple de yaz döneminden hem kombi hem de tesisat temizliği işlemini işin uzmanına yaptırmanızı öneririz. Uygulama petekler sürekli kullanılır durumda olmadığı için, sadece kış döneminde kullanıldığı için 3 yılda bir kez yapılmalıdır.
BİLMENİZİ İSTERİZ! Tesisatın daha iyi ısıtması, verimli olması ve tasarruf sağlaması için tesisata antifiriz koyma gibi söylemler ve uygulamalar vardır. Firma olarak kalorifer tesisatına antifiriz konulur mu? Konusunda detaylı bilgiler açıkladık. Bilgiler için linki tıklayabilirsiniz.
Petek Yıkama Videolu Anlatım

Tesisat Yıkama İşlemi Detaylı Videolu Anlatım

13 Adımda Petek Yıkama Nasıl Yapılır?

Tesisat Yıkamada Hangi İşlemler Uygulanır?

Tesisat temizliği özel makine ve kimyasal ilaçlar ile yapılması önerilen bir uygulamadır. İşlem kimyasal ilaç ile yapılmazsa alınan sonuçta bir değişiklik olmaz. Bu nedenle de işlemi yaptıracağınız firmadan öncelikle nelerin yapıldığını ve işlemin nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz.
Hem tesisatınızı yıkatmak hem de kombinize bakım yaptırarak kış öncesi sezona yüksek verimde girmek isterseniz size özel hazırlanan kampanyayı hemen inceleyin. Tesisat temizliği yaptırana KOMBİ BAKIMI HEDİYE! kampanya detayları için hemen linki tıklayabilir, işlemi yaptırmak istiyorsanız da hemen kayıt oluşturabilirsiniz.