Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Kombi Bakımı Nedir?

Kombilerin genel kontrolden geçirilmesi, içeriğinin ve parçaların temizlenmesi, gerekli olan ayarların yapılması işlemidir. Her bir kombi kullanıcısının mutlaka yılda 1 kez yaptırması gereken bir uygulamadır.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Tasarruf yaşanılamaz, sürekli sorunlar yaşanır, beklentinize yanıt alamazsınız, kombi ömrü kısalır ve kısa süreliğine kullanıyor olmanıza rağmen temel kullanım ömrünü yitirir. Bu sebeple bakımlar ihmal edilmeyen veya ihmal edilmemesi gereken uygulamaların başında gelmektedir. Kombi bakımının önemi linkini tıklayarak bu konuda daha detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Kombi Bakımı Ne Zaman Kim Tarafından Yapılmalı?

Kombi bakımı YILDA 1 DEFA İşin Uzmanı Tarafından Yapılmalıdır. Bakım denilen uygulama sadece iç temizlik değildir. Bakımda ileride oluşabilecek arızalar tespit edilir, mevcut sorunlar tespit edilir, gereken müdahale yapılır. Bu uygulamaları kullanıcı olarak yapamazsınız. Bu sebeple de mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Kombi bakımı videosunu izleyerek de işlemler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Bakımı

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

 • Kombinin içindeki su boşaltılarak kirli su tahliye edilir.
 • Genleşme tankının havası ölçülür eğer 0.75 mbar dan az ise 0.75 mbar’a kadar hava basılır.
 • Yanma odası sökülür ve içinde oluşan toz ve pislik temizlenir.
 • Brülör sökülüp tel fırça yardımı ile gözenekler temizlenir.
 • Fan test edilir ve gerek görülürse temizlenir.
 • Kalorifer dönüş filtresi sökülerek temizlenir. (kalorifer filtresi nasıl temizlenir merak ediyorsanız linki tıklayabilirsiniz)
 • Kombinin tamamında oluşmuş toz ve kir temizlenir.
 • Kombide sökülen parçaların hepsi titizlikle tekrar toplanır ve kombinin suyu doldurulur.
 • Gaz ayarları kontrol edilir.
 • Gaz sızdırmazlık testi yapılır.
 • Kullanıcı ile birlikte kontrol edilir ve kullanıcıya kombi teslim edilir.

BİLMENİZİ İSTERİZ! Kombinizin bakımı için hazırladığımız birkaç kampanyayı belirtmek isteriz. Aşağıda sunulan kampanyaların birini seçerek yararlanabilir, daha ekonomik ve profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 • Gaz alarm cihazı isteyen herkese KOMBİ BAKIMI HEDİYE! Daha fazla bilgi için tıklayın.
 • Tesisat temizliği isteyen herkese KOMBİ BAKIMI HEDİYE! Daha fazla bilgi için tıklayın.
 • Birden fazla KOMBİ BAKIMINDA %40 A VARAN İNDİRİM! Detaylı bilgi için tıklayın.

Bu kampanyalar tam da bütçenize göre… Gelin kar kış gelmeden kombiniz temizlensin, bu işlem ucuza, bazen de bedavaya gelsin… Hemen çağrı merkezimize ulaşın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. İyi günler, kombi bakımı ile ilgili sayfanızı inceliyordum. yanma odası ile plakalı esanjör farklı iki şey mi ? kombi bakımında plakalı esanjör de temizlik kapsamına giriyor mu ? bu konuda bilgim olmadığı için servis ne yapıyor ne yapmıyor maalesef anlamıyoruz. bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

  1. Merhaba Doğan Bey… Yanma odası; kombide alevin oluştuğu bölümdür. Plaka eşanjör; şebekeden gelen suyla kombi içindeki suyu birbirinden ayıran yani birbirine karıştırmayan parçadır. Kısacası ayrı şeylerdir. Kombi bakımında plaka eşanjör temizliği olmaz. Makalemizde bakımda yapılması gereken uygulamalar açıklanmıştır. İncelediğinizde hangi işlemlerin bakıma dahil olduğunu anlayabilirsiniz.

 2. hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz belki insanlar bilgilenip kombilerine önem verirler

  1. Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz Ozan Bey… Elimizden geldiğince tüm müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başarabiliyorsak ne mutlu bize.

  1. Merhaba Mehmet Bey… Bosch kombilerde bakım ücretimiz 100 ₺ dir. Kocaeli Çayırova ilçesine hizmet sunuyoruz. Talep ederseniz yönlendirme yapabiliriz.

  1. Merhaba Mehmet Bey… Kombi bakımları standart işlemlerdir. Ancak cihazın çeşidine göre bazı işlemler değişebilir. Kombiyi yeni aldıktan sonra hemen bakım önerilmez. 1-2 yıl sonra bakım yaptırmaya başlamanız gerekir. Her sene düzenli olarak 1 kez bakım yaptırırsanız daha tasarruflu ve sağlıklı verim alırsınız. Ayrıca kombinizin kullanım ömrü de uzar. Firmamızda hermetik ve bacalı kombi bakımları 100 ₺’dir. Yoğuşmalı kombi bakımları 150 ₺’dir.

Petek Yıkama