Kombi Servisi

Profesyonel bir kombi servisi hizmeti almak istiyorsanız ne yapmanız gerekir?
Kombi tamircisi servis hizmet süreci nasıl işliyor?
Profesyonel Kombi Servisi

Kombi Servis Süreci Nasıl İşliyor?

ARIZAYI DİNLİYORUZ
Kombide oluşan arızayı çözümlemek adına sizden gelen çağrıyı yanıtlıyoruz.
UZAKTAN ÇÖZÜM
Arızaya uzaktan müdahale edilebilirse, kullanıcımıza yardımcı oluyoruz.
SERVİS KAYDI
Arızanın profesyonel çözümü için size uygun bir randevu oluşturuyoruz.
ARIZANIN ÇÖZÜMÜ
Uzman ekiplerimiz adresinize gelerek kombide bulunan arızayı çözümler.
Dolandırılmayın!

En Ekonomik, En Güvenilir Kombi Servisi Nasıl Seçilir?

Kombi Arızası

Profesyonel bir servis için; Kurumsal firma tercih edin!

Kombi Servisi denildiği zaman kullanıcılar artık 2 kere düşünmeye başladılar. Sebebi ise güvenilir kombi tamiri yapan firmayı bulamamasıdır. Kombi servisi seçiminde bazı konular dikkate alındığı vakit uygun fiyatla kombi arıza çözümü gerçekleştirilebilmektedir.

Yapılan Hata!

Kombi arıza durumunda soğukta kalacağım endişesi ile biran önce kullanıcılar kombi tamir servisi arayışına geçerler bu doğru bir davranıştır fakat araştırmadan yapılan yanlış kombi tamiri uygulaması hem maddi olarak zarara uğratır hemde soğukta kalma sürenizi uzatır. Bunun yanı sıra en yakın kombi servisi arayışında bulunan kullanıcılar hiç bir yetkisi bulunmayan kişilere kombisini emanet etmek zorunda kalırlar.
Bu durumlar kullanıcının biran önce bu mağduriyetten kurtulma çabası ile oluşuyor fakat hızlı kombi ustası isterken yapılan yanlış işlemlerden dolayı tamirat dahada gecikiyor.
Bu noktaya Dikkat!

Çalışma yetkisi bulunmayan kombi servisi adı altında kombi tamiri yapan kişilerin en büyük yalanları; “anakart tamiri”. Yanlış yapılan kombi teknik servisi veya kişilerin seçimi bu yalanı çok kez kullanırlar. Gelen kişi kombinin içerisini bile açmadan cihazı görür görmez anakart tamiri veya anakart değişimi gerekiyor gibi cümleler kullanıyorsa bu onun işinde ne kadar profesyonel olduğunu değil, sizi dolandırma çabalarıdır. Çünkü kombi reset atılıp çalıştırılmadan arızası çözümlenemez.

Kombi markaları kombi teknik servis seçimi için fark etmeksizin aynıdır. Bu bahsi geçen kişiler her türden ve her markadan kombinin tamiratını yapabildiklerini belirtirler.

Kombi Servisi
Manevi Zarar Almayın!

Evlerimiz içerisinde bulunan doğalgaz kombi servisi yanlış müdahalesi sonucunda büyük manevi zararlar hatta ölüme yol açabilecek kadar büyüyebilir. Kombi doğalgaz ile çalışan elektronik bir alet olduğundan, kesinlikle kombi arıza durumunda sizin müdahale etmemeniz gerekir ve araştırma yaparak profesyonel bir ekip çağırmanız gerekmektedir.

Telefondan Fiyat Almayın!

Her firmanın kendi belirlemiş olduğu kombi servis ücretleri bulunmaktadır. Bu fiyat dışında kombi bakımı veya tesisat yıkama işlemleri için fiyat bilgisi talep edebilirsiniz. Harici olarak herhangi bir işlem için fiyat talebinde bulunmayın.

Kombi Servisi

Çünkü; Telefondan alacağınız fiyat ile ikna olabilir kendinizi şartlandırabilirsiniz bu şartlandırma sonucunda gelen kişinin sizden parayı alması daha kolay olacaktır. Kombiler her zaman büyük arızalar vermez ufak arızalar vermesi durumunda kombi servis ücreti ile çözümlenebilir. Öncelikle ekiplerin gelip cihazı görmesini talep edebilir, daha sonrasından fiyatlandırma isteyebilirsiniz.

Not: Kombi servis ücretleri sabit değildir, firmaya göre değişkenlik gösterebilir

7/24 Kombi Servisi

7/24 Kombi Servisi başlıklı ilanlardan firma olarak uzak durmanızı öneriyoruz. Bir firma bizler gibi 7/24 çağrı merkezi hizmeti verebilir fakat evlerde teknik destek vermesini biz firma olarak uygun görmüyoruz. Bu sebepten ötürü o tür başlıklı ilanlar ve hizmetler genellikle çalışma yetkisi bulunmayan kişiler tarafından verilmektedir.

Kombi Tamir Maliyeti

Maliyet Yüksek Geldi Ne Yapmalıyım?

Kombiler bazı durumlarda maliyeti yüksek arızalara sebebiyet vermektedir. Güvenilir kombi servisi ekiplerinin tespitleri sonucunda maliyetin yüksek gelmesi sonucunda kombi değişimi yapmanızı öneriyoruz. Çünkü genellikle miladı dolan (10 -15 yıllık) kombiler sürekli masraf açar. Bu masrafları karşılamak yerine yeni bir kombi talebinde bulunabilirsiniz.

Eski Kombi

Eski Kombimi Kullanmak İstiyorum!

Kombinizi kullanmaya devam etmek isterseniz, parça değişimi yerine tamirat talep edebilirsiniz. Kombi yetkili servisler tarafından tamirat işlemleri yapılmamakta sadece sıfır parça ile değişimleri yapılmaktadır. Buda yüksek maliyetler ortaya çıkartmaktadır. Örneklendirmek gerekirse bir parçanın 0 maliyeti 700 800 ₺ civarlarında ise tamiratı 300 400 ₺ civarlarına kadar düşebilmektedir. Kombi tamiri işlemleri için bir özel kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Güvenebileceğiniz bir özel kombi servisi nasıl bulacağınızı yazının devamında bulabileceksiniz.

Kombi Arızasının Sebepleri

Kombi Neden Arızalanır?

Kombiler elektronik bir cihazdır, her elektronik cihazda olduğu gibi arızalanması an meselesi olabilmektedir. Bunun haricinde kombilerin ömürleri dolabilir ve işlevselliğini yitire bilmektedir. Kombinin arıza yapmasının sebepleri iç aksamında yer aldığı parçaların, kombinin çalışma sistemine uygun olarak hareket etmemesidir.

Kombinin çalışma prensibi adlı konumuza göz atarak kombinin nasıl çalıştığına dair bilgiler edinebilirsiniz. Kombide bir çok arıza oluşabilir, belli başlı arızalar bulunmaktadır ve bu arızalara dair cihaz modeline göre size hata kodları verir veya led ışığı ile hangi parçalarda arıza olabileceğini sizlere belirtir.

Sizde cihazın vermiş olduğu bu hata kodlarına göre buradan marka ve modelinizi seçerek arıza sebeplerini öğrenebilir ve hangi parçalarda arıza olduğunu parçaların görevleri sayfamızdan tahmin edebilirsiniz.

Kombi kullanıcıları bazı zamanlar kendi hatalarından kombide arızaya sebep olabilmektedir. Bunlardan bazıları elektronik kartın yanmasıdır. Dairede elektrikler gidip tekrardan geldiği zaman tüm voltaj kombiden geçmekte ve doğrudan ana kartı yakabilmektedir.

Kombi Servisi olarak sizlere önerimiz bu durumun önüne geçebilmek için kombi regülatörü kullanmanızdan geçmektedir. Elektronik kart sadece bu yüzden tabi ki hasar görmüyor daha detaylı bir incele yapmak için kombide kart arızasının sebepleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Başka bir kullanıcı hatasından bahsetmek gerekir ise; Kombinin basıncı ısınan suyun genleşmesi ile birlikte zamanla azalmaktadır ve bu doğal bir durumdur. Basınç azaldığından dolayı kombiye su basmak gerekmektedir. İşlemi kullanıcılar kendileri yapmaktadır ve yaparken cihazın doldurma musluğunu bularak sola doğru çevirmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için Doldurma musluğu sayfasını inceleyin.

Doldurma musluğu hassas bir parça olduğundan sert çevirmeler dolayısıyla iç aksamları kırılabilir ve parça boşa döner. Boşa dönen parça kombiye su dolduramayacağı için arızaya sebep olabilmektedir. Bu durumda kullanıcı hatası ile kombinin arızaya geçmesine sebep olur ve kombi servisi çağırmanız gerekebilir.

Servis Çağırmadan Yapılacaklar

Kombi Servisi Çağırmadan Arızayı Nasıl Çözebilirim?

Kombi Servisi Çağırmadan Yapılacaklar

Bazı durumlarda kombiler basit hatalar verebilmektedir.

Kullanıcılar tarafından zaman zaman çözümlenebilen bazı hata kodları mevcuttur bunlardan bazıları F37, E10, F22, F10, F0, E4, E9 arızaları olabilmektedir. Bu arızaları kombiye su basma sayfamızdan çözebilirsiniz.

Kombiye Su Basma

Ayrıca kombi F28, F1, F4, 6A, EA, C6, F05, E03 arıza kodları veya cihaz kırmızı led ışık uyarısını veriyorsa kombiye reset atma sayfamızdan bilgiler alarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Kombiye Reset Atma
Tabi bu hatalardan önce ilk olarak dairenize gazın gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Saymış olduğumuz arıza kodları kesin olarak bir çözüm üretmese de parçalarda bir problem olmadığı ve daireye gaz geldiği sürece arızayı çözümleyebilmektedir.

Kombi Servisi olarak sizlere en iyi hizmeti verebilmek için hazırladığımız kombi arızasında kullanıcı olarak yapılacaklar videosunu’da izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Doğru, Profesyonel ve

Güvenilir Kombi Servisi Nasıl Çağırabilirim?

Kombi Servisi Çağırmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu bölümde doğru bir servis çağırmanız için bazı ipuçlarını sizlere sunacağız.

  • Öncelikle ilk yapmanız gereken çağıracağınız servisin çalışmak için yetkisi olduğunu yani vergi mükellefi olup olmadığına mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonra internet üzerinden araştırmalar yapmanız gerekmektedir. Örneğin sosyal medya hesaplarını inceleyebilirsiniz.
  • Bizim sizlere bilgiler sunduğumuz örnek bir facebook sayfası.
  • Yada google map üzerinden almış olduğu yorumları inceleyebilirsiniz. Sizlere sunacağımız örnek google map sayfamız da aldığımız bir çok yorum ile kullanıcıların kombi servisi sektöründe güvenini kazanmış bulunmaktayız.

Ayrıca daha da kaliteli bir kombi servisi istiyorsanız mutlaka basında çıkan haberlere bakın bizleri de basında incelemek isterseniz basında sayfamızı ziyaret edebilir ya da özet olarak aşağıda sunduğumuz videoları  inceleyebilirsiniz.

Tüm bunları dikkate alarak profesyonel, güvenilir ve ekonomik kombi servisi seçimi yapmanızı önermekteyiz. Tüm bu bilgileri verirken sizlere de firmamızı tanıtmış bulunmaktayız. 25 yıldır sektörün içerisinde olan firmamıza kayıt bırakmak isterseniz iletişim bölümünden bize telefon ile ulaşabilir ya da online kayıt oluşturarak %20 İndirim kampanyamızdan yararlanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra diğer kampanyalarımız bölümüne göz atarak kombi servisi kampanyalarımız hakkında bilgiler edinebilirsiniz.