444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombi Arıza Kodlarıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 • Merhaba ECA Colaris marka kombi kullanmakatayım. Bir süredir sıcak su akışı 1-5 dakika içinde sonlanmaktadır.
  Kalorifer ısıtmasında herhangibir sorun yok, Bu durum için açıklamanızı bekliyorum. saygılar sunarım.

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Cihan Bey… Eca markalı Colaris model kombi yok. Calora olabilir mi modeli? Sıcak su ile alakalı yaşadığınız sorunda net arıza teşhisi için sorunu yerinde görmek gerekir. Kalorifer sisteminde sorun yoksa eğer sadece sıcak su konumunda görev alan parçalarda sorun var demektir. Birçok parçada sorun olabileceği için arızayı yerinde görmeden net bilgi veremeyiz maalesef.

 • Sezai Özkılıç

  1- Kombim alarko serena eski model evim 3+1 yeni ev alta üstte oturan yok toplam 10 – 11 metre peteğim var saatte 1 m3 gaz yakıyorum ısınma suyunu 45 dereceye alıyorum 47 dereceye geliyor ve hiç ara vermeden devamlı 47 derecede yanıyor arada bir durması gerekirken devamlı yanıyor buda haliyle saatte 1 metreküp gaz sarfiyatı yaptırıyor akrabamın buderus yoğüşmalı kombisi var ısıtma petek suyunu 45 dereceye aldım saatin dönüşünü tel. kamerasına çektim kendi saatimle karşılaştırdığım zaman benim sayacım inanılmaz şekilde 45 derece su sıcaklığında 10 da bir daha az yakıyor ama 40 dereceye aldığımda daha fazla yakıyor 35 derece dede denedim 45 de yaktığından daha fazla yakıyor ama 35 de ve 40 da aralarda de aralarda mola veriyor sanki kombim 45 de yoğuşmalı olmadığı halde yoğuşma yapıyor gibi 40 derecedeki gaz harcamasından daha az yakıyor neden 45 derecede mola vermiyor 50 dereceye aldığımda yine aynı aniden 52 53 oluyor orada kalıyor yükselemiyor ve mola vermiyor devamlı yanıyor acaba petekleri ısıtamıyor mu baca borusu uzunluğu 1 metre baca boğazına daha önceden kutu içerisinden çıkan 2 adet hava emiş ayarını bir ara taktım ayarı beşe getirdim arıza verdi söktüm dışarısı soğuk olduğu için cehennemliğe çok soğuk hava akımı girdiğinden mi acaba suyu çok ısıtamıyor. neden 45 derece ve yukarısında aralarda mola vermiyor (ısıtmasını da karşılaştırdım 45 derecede aynı ama ısı yükselmesi olmuyor olsada çook uzun sürüyor) 2 – Birde soğuk su dönüş borusundaki filtrenin içerisinden çıtır çıtır ses geliyor eski evimdede gelirdi aceba tesisatta pislik kum falan mı var acaba bina sıfır yoksa filtreye vuran su sesimi (filtreyi açmadan temizlemeden önce sizlere sorayım dedim tıkalı veya pislik olursa tesisat suyunun gecikmesinden de su sıcaklığı artmıyor olabilir mi? Sizlerden ricam bu makina neden bu kadar gaz yakıyor tavsiyeniz varsa çok memnun olurum (aslında bu makinayı yeni eve hiç taktırmamam yoğuşmalı kombi taktırmam gerekirdi) 3 – Kombiye 1.5 e kadar su basıyorum suyu haftada 0.25 eksiltiyor soğukken 1.25 de iken çalıştırdığımda ise hemen 1.75 e ibre dayanıyor genleşme tankının içi su dolmuş olabilir mi? tesisatta kaçak yok. Yazım biraz uzun oldu kusura bakmayın ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Sezai Bey… Sorularınızın yanıtı:
   1- Daireniz 3+1, dairenizde 10-11 adet petek var ve üst-alt katta oturan biri yok. Kombinizin fazla yakması ve sürekli çalışıyor olması normaldir. Çünkü dairenize göre kapasite açısından yetersiz bir kombi kullanıyorsunuz. Ayrıca üst ve alt katınızda kimse olmaması sebebi ile daireniz daha soğuk olur ve kombi ortam sıcaklığını yakalayamadığı için sürekli çalışmak zorunda kalır. Dairenize kapasite açısından uygun bir kombi alarak bu sorunu çözümleyebilirsiniz.
   2- Filtre tıkanmış olabilir. Filtre temizliği gerekebilir. Kombi basıncını sıfırlamadan yani kombideki suyu boşaltmadan işlemi yapmayın. Bina eskiyse eğer tesisatta da tıkanıklık ya da hava olabilir.
   3- Kombide ısınan su genleşir yani çoğalır. 1 haftada 0.25 bar eksiltmesi normaldir. Aynı şekilde 1.25 bardan 1.75 bara çıkması da normaldir. Basıncın çok sık 1 bar altına düşmemesi veya 2.5 bar üstüne çıkmaması gerekir. Böyle bir durum varsa eğer sorun olabilir.

 • ADEM AYDEMİR

  merhabalar,

  Demirdöküm neva kombi kullanıyorum F10 basınç hatası veriyor (2,50 bar) basıncı düşürüyorum.
  petekten havasını ve fazla suyu boşaltıyorum 1,5 bar olarak ayarlıyorum kombi çalışıyor 10 dk sonra yine aynı hata veriyor ve basınç 2,50 oluyor. ve kombi açılıp kapanıyor durmadan hangi parça arızalanmıştır acaba.

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Adem Bey… Kombinizde basınç yükselme sorunu var. Genleşme tankının havası eksik olabilir, genleşme tankı membranı delik olabilir, eşanjör ya da doldurma musluğu arızalı olabilir. Sorunun net tespiti için yerinde görülmesi gerekir.

 • naci çarkçı

  F.28 SORUNU VERİYOR

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Naci Bey… F28 ateşleme sorunudur. Vaillant ve Demirdöküm Nitromix model kombilerde karşımıza çıkar. Öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olun. Yani ocağınız doğalgazlıysa ocağı deneyin. Ocak çalışıyorsa dairede gaz vardır. Kombi yanındaki gaz vanasını da kontrol edin. Vana açıksa kombiye de gaz geliyordur. Son olarak kombiyi birkaç defa resetleyin. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; gaz armatörü, elektrotlar veya elektronik kartta sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.