444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombide Ateşleme Sorunuslogan
down
Paylaş:

Kombi Neden Ateşleme Yapmaz?

Kombi; gaz girişleri kapalı olduğunda, parçalarda sorun olduğunda veya gaz ile alakalı bir sıkıntı olduğunda ateşleme yapmaz. Ateşleme sorunlarında önemli olan bilinçli olup bilinçli hareket etmektir. Direk servisi aramak da doğru olmaz. Sorun neden yaşanıyor diye bulunması gerekir.

Kombide Ateşleme Sorunu Varsa Kullanıcı Neler Yapabilir?

Kombi ateşleme yapmıyorsa eğer direk servisi aramak veya yardım talebinde bulunmak yerine birkaç işlem yapabilirsiniz. Bu sorunda doğru bir tespit için önemli olan konut içinde başka bir doğalgazlı cihaz olup olmadığıdır. Yapılacak müdahale bu duruma bağlı değişir. Sizlere sırası ile yapılması gerekenleri hemen sunalım…

Dairenizde Doğalgazlı Başka Cihaz Yoksa (Ocak gibi)

 • Bu durumda dairenize gaz gelip gelmediğini daha zor anlarsınız. Ocağınız doğalgazlı değilse bu durumda ancak kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol ederek ve kapı dışında yer alan ana vanayı kontrol edip gaz gelip gelmediğini anlayabilirsiniz. Kombi yanındaki gaz vanası aynı zamanda kapı dışındaki gaz vanası kapalı ise açmalısınız. Boru ile aynı hizada değilse eğer kapalı demektir. Aynı hizaya getirerek açmalısınız.
 • Kombiyi resetlemelisiniz. Gaz vanalarının açık olduğundan eminseniz eğer yapabileceğiniz diğer işlem resetleme işlemidir. Resetleme işlemi kombilerin marka model ve çeşidine göre değişmektedir. Kombinize göre resetleme işlemi uygulamalı ve bu uygulamayı birkaç kez tekrar etmelisiniz.

Bu uygulamaları yaptınız fakat kombiniz yine de ateşleme yapmıyorsa eğer bu durumda Kombi Servisi yardımı almalısınız. Çünkü kullanıcı olarak ateşleme sorununda yapabileceğiniz başka bir işlem ya da müdahale bulunmamaktadır. Uzman müdahalesi gerekeceğini unutmayın ve işi uzmanına bırakın.

Dairenizde Doğalgazlı Cihaz Varsa (Ocak gibi)

 • Önce ocağınızın çalışıp çalışmadığını deneyin, ocağınız çalışmıyorsa gaz ile alakalı sorun yaşıyorsunuz demektir
 • Kapının dışarısında yer alan ana gaz borusu üstündeki vanayı kontrol edin, vana kapalı durumda ise açın, sorun çözümlenecektir
 • Kapının dışındaki doğalgaz vanası üstünde mühür var ise gazınız kesilmiş demektir. Fatura gecikti ise bu sebeple kesilmiştir, faturayı ödeyin ve doğalgaz firmasını arayarak gazınızı açtırın.
 • Kapı dışındaki vana açık ama buna karşın ocak da çalışmıyor kombi de ateşleme arızası veriyor ise bu durumda ya dairenize gelen gaz ile alakalı bir sorun vardır ya da bölgede gaz çalışması olabilir ve bu sebeple gazınız kesilmiş olabilir. Bu konudaki bilgileri de doğalgaz firmasından alabilirsiniz.
 • Kapı dışındaki gaz vanası açık, ocak çalışıyor fakat kombi ateşlemiyor ise bu durumda kombi yanında bulunan gaz vanası kapalı olabilir. Gaz vanasını kontrol etmeniz gerekir. Kapalı şekilde ise açık konuma getirmelisiniz.
 • Ocak çalışıyor, kombi yanındaki gaz vanası açık yani dairenize gaz geliyor ise kullanıcı olarak yapmanız gereken son uygulama ve işlem resetlemedir. Kombinizi resetlemenizi öneririz. Resetleme uygulaması kombilerin marka modeline ve çeşidine bağlı değişmektedir. Kombinizde reset düğmesi var ise resetleme işlemini yapmalı, yoksa kombiyi kapatıp yeniden açmalısınız. Sorunda düzelme olmazsa eğer resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Kombide Ateşleme Sorunu Nasıl Çözümlenir?

 • Kombide beyin görevinde olan anakart arızalı olabilir
 • Kombide yanma odasında bulunan ateşlemeye ve alev algılamaya yardımcı olan iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir
 • Kombide şebekeden gazı alarak, bir kısmını brülöre gönderen ve brülörde yanma oluşmasını sağlayan gaz valfi arızalı olabilir

Markaların Ateşleme Arıza Kodları

 1. Airfel 
 • Modele bağlı olarak ekranda; bC, 10, C1 33, E01, E04/E18 belirebilir, ledli model Airfel kombilerde; kırmızı ışık ya da 40 ve 70 Ledi yanabilir.
 1. Alarko 
 • Modeline bağlı olarak ekranda; E01, F4, 0.1 belirebilir. Alarko ledli model kombilerde; 80 ledi yanıp sönebilir.
 1. Arçelik 
 • Modele bağlı ekranda ya E01 ya da A01 arıza kodu belirir.
 1. Ariston 
 • Modele bağlı olarak ekranda; 501, A01 arıza kodu belirir. Ledli modellerde; alev üzerine x işareti olan led yanabilir ya da kırmızı led yanabilir.
 1. Baykan 
 • Modele bağlı olarak ekranda E01 arıza kodu belirir. Ledli modellerde 80 Led ışığı yanar.
 1. Baymak 
 • Modele bağlı olarak ekranda; E01, A01, E133 arıza kodu çıkabilir. Ledli modellerde 30 ledi yanıp sönebilir ya da NEON1 kapalı, NEON2 açık olabilir.
 1. Beko 
 • Genel modellerde ekranda E01 arıza kodu belirir.
 1. Beretta
 • Genel modellerde ekranda 0.1 arıza kodu belirmektedir.
 1. Bosch 
 • Modele bağlı ekranda EA arıza kodu belirir. Ledli modellerde Reset+60°C ışığı yanar veya 50°C ledi yanar.
 1. Buderus
 • Genel modellerde ekranda; 6A, 3 arıza kodu belirir. Ledi model Buderus kombilerde ise; 2.led yanıp sönüyor 3.led yanmıyorsa cihaz ateşleme yapmıyor demektir.
 1. Demirdöküm 
 • Genel modellere bağlı olarak ekranda; F4, F04, F28, F1, F01 arıza kodları belirebilir. Ledli model Demirdöküm kombilerde ise; 80 ledi veya 90 Ledi yanıp sönüyor ise cihaz ateşleme yapmaz.
 1. Eca 
 • Modele bağlı olarak ekranda; Er 15, 04, F4, EA, E1 arıza kodlarından biri belirebilir. Ledli kombilerde; 2.led (L4) yanıyor veya 50°C ledi yanıyor ise cihaz ateşleme sorunu yaşatıyor demektir.
 1. Ferroli 
 • Modele bağlı olarak ekranda; A01, F1 arıza kodu belirir. Ledli modellerde ise; kırmızı ışık hızlı yanıp sönüyor ise cihaz ateşleme yapmıyor demektir.
 1. İmmergas
 • Modellere göre ekranda ya 01 ya da E01 arıza kodu belirmektedir.
 1. Maktek 
 • Genel modellerde ekranda E01 arıza kodu belirmektedir.
 1. Protherm
 • Modellere göre ekranda; F4, F1, F04 arıza kodlarından biri belirebilir. Cihaz ledli olup 70 Ledi yanıp sönüyor ise cihaz ateşleme yapmaz.
 1. Süsler ve Etna 
 • Genel modellerde ekranda E2 arıza kodu belirir.
 1. Vaillant 
 • Modellere göre ekranda F28, F29 arıza kodu belirebilir. Cihaz ledli ise kırmızı ışık yanabilir ya da alev üzerine x işareti olan düğme yanabilir.
 1. Vestel 
 • Genel modellerde 1.led yanıp söndükten sonra 2.led yanıyor ise cihaz ateşleme yapmıyor demektir.
 1. Viessmann 
 • Genel modellerde ekranda F4 arıza kodu belirmektedir.

 

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (34 Yorum)

  1. merhabalar kardeşim bir sorum olacaktı. lambert lx 24fi isimli kombimizde a 01 hatası veriyor .
   ateşleme de sorun ar herhalde çıt çıt çıt ediyo ale almıyo gaz . ne gibi bir sorunla karşı karşıyayız ve çözüm yolu ne olabilir yardımınız için şimdikten teşekkür ederiz

   1. Merhaba Fatih Bey… Öncelikle konutunuz içerisinde gaz olduğundan emin olun. Gaz kesintisi olup olmadığına bakın. Gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları kapalıysa açın. Gaz vanaları açıksa ve dairenize gaz geliyorsa kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrası da yine düzelme olmuyorsa eğer kombide sorun var demektir. Bu gibi durumlarda; elektronik kart, gaz armatörü veya elektrotlarda (ateşleme ve iyonizasyon elektrotlarında) sorun olabilir. Net arıza teşhisi için tabi sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bunun için de mutlaka servis yardımı almalısınız.

  2. Merhaba
   Eca kombim var kombi yaklaşık 3 yıldır kullanılmamış ilk girdiğimde sıcak suyu açmakta zorlandım filtreleri filan temizledim uğraştım ancak yapabildim şimdi ise petekleri yakmak istiyorum ama ilk petekleri açtığımda 1 kez ateşleme yapıyor ve sonra tekrar etmiyor üst komşumda aynı şekilde benim gibi kombisinde problem var servis çağırmadan ne yapmalıyız? Birde kkmbi arıza kofu vermiyor devamlı kendim kombinin başına gidip ateşleme yapmam gerekiyor

   1. Merhaba Gamze Hanım… Kombi kısa süreliğine de olsa kapatılsa kombiye gelen gaz ve elektrik kesiliyor. Doğal olarak parçalar duruyor ve çalışmıyor. Kombi 3 yıldır kullanılmıyorsa arıza yapması gayet normaldir. Cihazın devreden çıkıyor olması birçok sebebe bağlıdır. Hata kodu veriyor olsaydı eğer açıklamasına göre tahmini bilgi verebilirdik ancak öyle bir durum da yok. Cihaza bu durumda yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmuyor. Servis çağırıp baktırmanız gerekir.

  3. Merhaba. Etna marka kombim var. problem şu: yaz konumunda su sıcaklığı en sıcak tarafta iken ateşleme var ve su ısınıyor, ancak duş bölümünde çeşmeyi soğuk tarafa döndürdüğümüzde yani suyu ılıştırmak istediğimde kombi sönüyor, çalışmıyor. yani ya kaynar bir şekilde su akıyor yada soğuk ortası yok. bilgi rica edebilir miyim? Teşekkürler.

   1. Merhaba Ferhat Bey… Bu durum her iki muslukta yani mutfak ve banyoda oluyorsa kombi ile alakalı bir sorun vardır. Net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız. Ancak bu durum sadece duş bataryasında oluyorsa bataryayı yani musluğu değiştirin. Sorun yine de düzelmiyorsa tesisatınızda tıkanma olabilir, uzman bir tesisatçıdan yardım alın.

  4. benim kombi ferolli eski model sıcak su ateşleme yapıyor ama petege gecince arıza cerıyor neden acaba

   1. Merhaba Hakan Bey… Kalorifer vanalarının, kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun, kombi basıncı 1 bar altındaysa basıncı yükseltin. Yine de düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Kalorifer sisteminde çalışan birçok parça vardır. Bu parçalardan birinde veya birkaçında sorun olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görüp tespit yapmak gerekir.

  5. Buderus kombi mevcut.
   Düşük ısıda (30-60) 10sn sonra ateşlemeyi kesiyor (alev işareti sönüyor) fakat 70 derece üstünde ateşleme devam ediyor. Sıcak su derecesi kapalı….
   Oda ayarı 30 üstü…
   Kolay gelsin…

   1. Merhaba Serkan Bey… Cihaz düşük ayarda devreye girmiyor ancak yüksek ayarda ateşleme devam ediyor. Kombinizle birlikte eğer bir oda termostatı kullanıyorsanız zaten kombiden kalorifer ayarını en yüksek dereceye getirmeniz gerekir. (Oda termostatı üzerinden de 20-21°C civarı idealdir. Tabi yine de beklentinize göre yükseltebilirsiniz.) Cihaz oda termostatı kullandığınız için bu yüzden yüksek ayardayken ateşlemeye devam ediyor yani çalışıyor olabilir. Oda termostatı kullanmıyorsanız da cihazınızda bir sorun olabilir. Bu durum için servis yardımı almanız gerekir.

  6. Mrb.
   Yaklaşık 18 senedir AUER TERME modeli kombi kullanmaktayım. Son zamanlarda sıcak su musluğunu açtığımda, çok geç ateşleme yapıyor, veya hiç ateşleme yapmadığından, sıcak suyu kullanamıyorum. Mevcut su tesiatı da demir boru olduğundan, kullanım süresinden dolayı iç kısımları pas ve çürüme nedeniyle, tazyiki az oluyor.Su tazyikinin yetersiz olması ateşlemeye etkenmidir. Yoksa kombinin tamirimi gerekiyor.Bilgi verebilirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

   1. Merhaba Nihat Bey… Kombilerde sıcak su sorununun temel sebeplerinden biridir su tazyiğinin düşük olması. Bu durum elbette ki sıcak su alımını etkiler. Tesisat sebebiyle bu sorun yaşanabilir. Tesisatı değiştirmeden net arıza teşhisi yapmak da güçtür. İmkanınız varsa eğer tesisatı yenileyin, yeniden bir deneme yapın. Olur da sorunda düzelme olmazsa sorun kombide de olabilir. Net teşhis için tabi durumu yerinde incelemekte fayda var.

  7. Vaillant ecotec pro kombimin ekranında sıcaklık derecesi ve 3.0 sürekli yanıp sönmekte sorun mu var varsa ne ve nasıl çözebilirim?

   1. Merhaba Ayşe Hanım… 3.0 dediği kombi tesisat basıncıdır. Basınç yüksek durumda. Normalde 1,5 olması gerekir. Basınç kendiliğinden yükseldiyse eğer servis yardımı almanız gerekir. Kombiye siz fazla su bastıysanız kombiye en yakın peteğin üst yan kısmında hava alma müşürü vardır. Orayı düz tornavida ile açarak su alın, bu sayede kombi basıncını düşürmüş olursunuz. İşlemi yapamazsanız veya servis talep etmek isterseniz 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

  8. Buderus gbo22 yoguşmalı kombim fan motoru arızası (3L arıza kodu) veriyor .Arıza kodu ekrandayken resetleme işlemi yapınca bazen düzeliyor bazen de üzerindeki pervanesini resetleme işlemi anında elle müdahale edersem çalışmaya başlıyor.Motoru inceledim hehangi bir zorlanma olmuyor.Sizce arızanın sebebi fan motoru kartında mı yoksa anakartında mıdır? Teşekkürler.

   1. Merhaba İrfan Bey… Kombide fan motoru kartı diye bir parça yok. Fan ya da anakart arızası olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görüp incelememiz lazım. Çağrı merkezimize ulaşarak bu konuda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

   1. Merhaba Mahmut Bey… Kombide sıcak su kullanımında devreden çıkma gibi bir durum varsa eğer bu birçok sebebe bağlı olabilir. Cihaz bir arıza kodu da vermediği için kullanıcı olarak cihaza herhangi bir işlem ya da uygulama yapmadan servis yardımı almanızı öneririz.

  9. İyi günler hayırlı işler selamlar
   Benim kombi baymak baxi 24 fi
   Arızası 30 Led ışığı yanıp sönüyor ancak bazen bir kaç gün sorunsuz çalışıyor bazen günde iki kez reset yapıyorum ateşleme yapıp yanma olmayınca durup tekrar çalışıyor bunu üç kez tekrarlayıp yakmayınca 30 Led arızaya geçiyor üç ihtimal söylendi ya gaz valfi ya anakart yada temizlik olabilir denildi yakın zamanda ateşleme trafosu değişti onunla ilgili olabilirmi

   1. Merhaba Ercan Bey… Kombinizde gaz yokluğu arızası var. Yani cihaz 3 alev denemesi yapıyor ve brülörde alev oluşmadığı için ateşleme arızasına geçiyor. Bu durum 3 değil aslında birçok sebebe bağlıdır. Gaz valfi, iyon elektrodu, ateşleme elektrodu, elektronik kart, ateşleme trafosu, fan gibi parçalardır. Bu parçalar genelde bu soruna neden olabilir. Tabi cihazı yerince incelemek lazım. Yakın bir zamanda ateşleme trafosuna müdahale edilmiş. Yine arıza olma ihtimali var. İşlemi yapan firmayla görüşerek cihazı yeniden kontrol ettirebilir ya da müdahale için bizi arayabilirsiniz.

   1. Merhaba Cengiz Bey… Kombiniz sanırım bir arıza kodu da vermiyor. Sıcak su arızalarında genelde kullanıcı olarak yapılabilecek bir işlem bulunmuyor maalesef. Cihaz arıza kodu veriyor olsa cihazı resetleyin diyebiliriz, ancak arıza kodu da vermediği için direk servis yardımı almanız gerekir. Çözüm için de 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

  10. Merhaba, Demirdöküm atron 24 kW kombim var. 3-4 yıllık. F5 arızası veriyordu dıştaki beyaz kapağı çıkarıp içteki yanma odasını koruyan metal kapağı biraz oynattım f5 arızası almıyorum. (Deneme yanılma). Ancak şimdi de sıcak suyu açınca sorun yok. Kombi suyu ısıtıyor. Petekleri açınca kombi ateşliyor. Alev alıyor, 4-5 sn ateşlenmeye devam edip hemen alev sönüyor ve ateşleme kesiliyor. Bir süre baca fanı devam edip o da susuyor. Yani musluk suyunda sorun yok peteklerde çalışmıyor. Teşekkür ederim

   1. Merhaba Ahmet Bey… Demirdöküm Atron kombilerde F5 arızası atık gaz yani hava akışı sorunudur. Kombi kapağını açarak fanın hava almasını sağlamış olabilirsiniz ve bu yüzden cihaz kısa süreliğine F5 arızasını vermiyor olabilir. Ancak bu arıza durumu kapak açılarak veya yanma haznesi oynatılarak düzelmez. Geçici bir çözümdür ki çözüm de olmamış zaten. Bu arıza durumunun muhtemel sebepleri; fan, prosestat ve anakart arızasıdır. Baca yerinden çıkmamışsa veya tıkalı değilse bu parçaları kontrol etmek gerekir. Ancak bu durum kullanıcı olarak sizin müdahaleniz ile düzelmez. Can ve mal güvenliğiniz açısından işi uzmanına bırakarak servis yardımı almalısınız. Bu konuda yardım için bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

  11. kombi çalışıyor ama ateşleme yapmıyor 30 saniye sonra f2 arızası yanıyor kombinin markası demirdöküm milenyum plus bir kaç sefer kapatıp açtım olmadı ne yapmam gerekir

   1. Merhaba Seyit Bey… Kombinizde hava akış yani atık gaz devresi sorunu var. Cihaz bir sebeple hava akışını yeterli sağlayamadığı için arızaya geçmiş. Yani bu durumda fan, anakart veya prosestat gibi parçalarda sorun olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir, baca ebatı uygun olmayabilir. Kullanıcı olarak cihaza yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor. Demirdöküm Millennium Plus model kombilerde reset düğmesi olmadığı için aç/kapa yaparak cihazı resetleyebilirsiniz. Ancak bu arıza durumunda resetleme işlemi bir işe yaramaz. Belirtilen parçalara müdahale edilmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

  12. Ferroli kombim var arıza kodu vermiyor sıcak suyu actımda hic yan mıyor neden kaynaklanır ben ilkkez arıyorum hicbir şekilde ateşleme yapmıyor cıt ses bile gelmiyor

   1. Merhaba İbrahim Bey… Kombi arıza kodu veriyor olsa tahmini bilgi verilebilir. Ancak bir arıza kodu vermiyorsa ve çalışmıyorsa sorunu yerinde incelememiz gerekir. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz vanalarını kontrol edin, açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncının 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. 1 bardan az ise doldurma musluğu ile kombi tesisatına su basın. Yine de kombi çalışmıyorsa direk servis yardımı almanız gerekir.

  13. SAYIN İLGİLİLER, İYİ GÜNLER. VE ÇALIŞMALAR
   Temel sorunum, sıcak su akmaması.
   Cıhazım, demirdöküm neva hk 24 marka model kombi
   Cıhaz kış konumunda ve 5- 10 kadar sıcak su musluğu açık tutulduğunda brülörde parlama oluyor ve sıcak su akıyor. Ama şu an yaz mevsimine girdiğimizden YAZ KONUMUNA aldığımızda brüler 10 dakikadan fazla bile açık tutsak sıcak su akmıyor. Brülorda parlama olmuyor. Sıcak su akmıyor.
   Bu nedenle brülörü kapatıp açma, ve/veya RESET DÜĞMESİNE BASARAK RESET bile yapsam durum değişmiyor RESETLEMİYOR.
   SORUNUMUN NE OLABİLECEĞİNİ SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ. CEMİL PAKYÜREK

   1. Merhaba Cemil Bey… Kış konumundayken içinde bulunan suyu diğer tesisata gönderir. Yani petekleri ısıtırken, ısınan su sebebiyle bu suyu sıcak su tesisatına gönderir. Bu yüzden sıcak su kısa süreli ve çok yüksek sıcaklıkta olmasa da alınabilir. Aynı durum sıcak su konumu için de geçerlidir. Yani kombi yaz konumuna alındığında, sıcak su uzun süre kullanıldığında içinde bulunan suyu kalorifer tesisatına gönderir ve bu yüzden en yakın birkaç petekte ısı olabilir. Sanırım kombiniz bu yüzden kış konumundayken musluğa sıcak su gönderiyor ancak yaz konumuna geçildiğinde sıcak su vermiyor. Bu durum birçok sebebe bağlıdır. Yani kombiyi asıl kullanma amacımız sıcak su olduğu için, bu devrede çalışan bir çok parça vardır. Kombi bir arıza kodu da vermediği için arıza durumu hakkında tahmini de olsa bilgiler vermek çok zor. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirebilir, tespit sonrası meydana gelen sorun hakkında bilinçli olarak işlemi uzmanına yaptırabilirsiniz. Kombide; ntc sensör dahil olmak üzere, trinün, akış şalteri, eşanjör, üç yollu vana, anakart gibi birçok parçada sorun olabilir. Sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

  14. eskitip alarko serena kombi ateşleme yapmıyor gaz var su basıncı normal vanalar açık hiç bir arıza ışığı yanmıyor ama yazve kışta kombi çalışmıyor.hava fan motoru çalışmıyor bundan dolayımı ateşleme yapmıyor.yardımcı olmanızı rica ederiz.

   1. Merhaba Ömer Bey… Cihazında fan motoru olduğuna göre çeşidi hermetik. Hermetik cihazlarda fan çalışmazsa eğer cihaz hiçbir konumda çalışmaz. Çünkü bu tür cihazlar yanmak için gereken havayı dış ortamdan fan yoluyla alırlar. Ancak cihazı yerinde incelemeden direk fan arızası demek mümkün değildir. Cihaz eski olduğu için yerinde bakmak gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak yardım alabilirsiniz.

  15. Bu aralar duş alırken su kendiliğinden soğumaya başlıyordu. Bir çok şeyi kontrol ettim ve şöyle bir durum ile karşılaştım. Gene duş alırken su soğudu ve kurulanıp kombiye baktığımda ateşleme yapmadığını gördüm ( Su fıskiyeden akıyordu ). Tekrar banyoya dönüp sıcak/soğuk ayarı ile oynamadan suyu fıskiyeden alıp direk musluktan akmasını sağladım ve kombiye döndüğümde ateşlemenin başladığını gözlemledim. Bir kaç kez daha sıucak/Soğuk ayarı oynamadan suyu fıskiye ile çeşme arasında geçişler sağlmadığımda her seferinde su fıskiyeye geçtiğinde kombi ateşlemeyi kesmişti. (Kombi ECA Proteus Premix)
   Bu durumun nedeni ne olabilir ?

   1. Merhaba Ömer Bey… Sorun kombide olsa fiskiye bölümü dahil her musluğa sıcak su gönderimi yapamazdı. Yaşadığınız sorun anlattığınız kadarıyla fiskiyeden yani duş başlığından kaynaklıdır. Duş başlığını değiştirmeyi deneyin. Muhtemelen sorununuz da düzelecektir. Bu sorunda arızalı olan kombiniz değil, duş başlığınız diyebiliriz.