Kombide Tribün

Kombide Tribünün Görevi Nedir?

Kombide sıcak su aksağında bulunan elektronik hissedici parçadır. Sıcak su talebi olduğunda suyun akışını ölçme görevindedir.

Tribünün Arızalanma Sebepleri Nelerdir?

 • Tribünün arıza yapmasının en temel sebebi şebeke hattından gelen suyun temiz olmamasıdır. Şebekeden gelen su pis ya da kireçli olur ise tribün arızalanabilir. Buna ek olarak teknik açıdan arıza oluşturabilmektedir.

Tribünün Arızalandığı Nasıl Anlaşılır?

 • Tribün sadece sıcak su aksağında yer alıp sıcak su sağlama görevinde olduğu için karşımıza sıcak su arızalarında çıkar. Yalnız kombinin sıcak su vermemesi sadece tribünün arızalı olduğu anlamına gelmemektedir. Tribün arızası ancak uzman servis ekipleri tarafından tespit edilebilir.

Kombide Tribün Arızası Nasıl Çözümlenir?

 • Parça kombi servisi uzman ekibi tarafından arızalı olarak tespit edilirse eğer değişimi ile sorun çözümlenir. Tribün tamiri yapılamamaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Emre öztürk dedi ki:

  Merhabalar kombimiz airfel minimax 24ff kombinin sıkıntısı ise sıcak akıyor ama sıcak suyu kapattıktan sonra kalorifer sistemine geçmiyor ya da sistem kendini kapatmıyor ateşleme devam ediyor su sıcaklığını 99 dereceye kadar çıkartıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… Kış döneminde sıcak su talebi sona erdikten sonra kaloriferlerin otomatik devreye girmesi gerekir. Devreye girmiyorsa ve akabinde 99 arızasına geçiyorsa bu durum temel olarak 3 sebebe bağlıdır. Kart, sensör, üç yollu vana. Bu parçaların birinde ya da birkaçında sorun olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama