Kombi Basıncı Düşüyor

Kombi Barı Sürekli Azalıyor

Kombi basıncı eğer tabiri caizse ayda yılda bir düşüyor ise bu normal bir durumdur. Tesisat zamanla içerisinde bulunan suyu bitirebilmektedir. Bu durumda kombilerin marka modeli ve çeşidine bağlı olarak ekranda ya hata kodları yer alır ya da arıza lambaları yanar. Böyle bir uyarı alındığında su basıncı 1,5 bara kadar ayarlanmalı yani cihaza su basılmalıdır.

Tesisat su basıncı; haftada birkaç kez veya günde birkaç kez düşmekte ise bu durumda kombinizde bir sorun olduğunu düşünerek cihaza su basmadan mutlaka Kombi Servisi yardımı almalısınız.

Kombilerde su basıncının düşmesi birçok etmene bağlıdır. Bu gibi arıza durumlarında kombide veya tesisatta su kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kombide su kaçağı varsa su kaçağı Kombi Servisi uzman ekibi tarafından tespit edilerek çözümlenmelidir. Tesisatta yani peteklerde su kaçağı görülür ise bu durumda uzman bir tesisatçıdan yardım alınması gerekmektedir. Kombide veya tesisatta su kaçağı görülmüyorsa mutlaka servis aranmalı ve yardım talebinde bulunulmalıdır.

Kombi Basıncının İdeal Seviyesi Kaçtır?

Bu konuda bilgi almak üzere linki tıklayabilirsiniz.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

 • Kombide ya da tesisatta su kaçağı olduğunda
 • Genleşme tankının havası bittiğinde
 • Genleşme tankı delik olduğunda
 • Ana eşanjör kireçlendiğinde
 • Sıva altında gözle görülmeyen tesisat kaçakları olduğunda düşmektedir


Kombi Basıncı Düşüyor

►►► Su basıldığı anda basınç direkt sıfırlanıyor ise bunun muhtemel sebebi sıva altı kaçaklarıdır. Çünkü kombi bu kadar kısa sürede basıncı düşüremez. Sıva altı kaçakları için ise alanında uzman ve sertifikalı tesisatçıdan yardım almalısınız. Aksi halde sıva altı kaçağı tespit edilemez ve sorununuz çözümlenemez.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (54 Yorum)

 1. Fatmaonat dedi ki:

  Esanjor ve bar göstergesi değişti ama suyu 1.5bar basıyorum petekler ısınınca 2 oluyor sogudigunda 1gun içerisinde 1.5altina iniyo ısınınca 2 yanaşıyor 23gun içinde 1ina altına iniyor soğukken sicakken 1.5civari oluyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatma Hanım… İdeal seviye 1,5’tur ve basınç değerinde cihazın kullanımına bağlı ufak tefek yükselme ve düşmeler normaldir. Kombi basıncı çok çabuk 1 barın altına inmediği veya 2,5 barın üstüne çıkmadığı sürece bir sorun yok diyebiliriz.

 2. Gökhan bey dedi ki:

  Daikin excolix kombim var yaklaşık 10 gün önce devamlı bar düşüklüğünden ötürü genleşme tankım değişti değişen tankla beraber hiç bir sorun olmadan kullanıyorduk takı bugün bar aniden sıfıra düştü bar kendiliğinden yuklselmeyince ben şu bastım normale döndü yaklaşık 4 saat sonra yine aynı olay oldu ben yine su bastim normale döndü sebebi ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey… Petek, tesisat veya kombide su kaçağı yoksa basıncın bu kadar sürede düşmesi normal değildir ve muhtemelen tesisata bağlıdır. Bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

Petek Yıkama