Kombi Basıncı Düşüyor

Kombi Barı Sürekli Azalıyor

Kombi basıncı eğer tabiri caizse ayda yılda bir düşüyor ise bu normal bir durumdur. Tesisat zamanla içerisinde bulunan suyu bitirebilmektedir. Bu durumda kombilerin marka modeli ve çeşidine bağlı olarak ekranda ya hata kodları yer alır ya da arıza lambaları yanar. Böyle bir uyarı alındığında su basıncı 1,5 bara kadar ayarlanmalı yani cihaza su basılmalıdır.

Tesisat su basıncı; haftada birkaç kez veya günde birkaç kez düşmekte ise bu durumda kombinizde bir sorun olduğunu düşünerek cihaza su basmadan mutlaka Kombi Servisi yardımı almalısınız.

Kombilerde su basıncının düşmesi birçok etmene bağlıdır. Bu gibi arıza durumlarında kombide veya tesisatta su kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kombide su kaçağı varsa su kaçağı Kombi Servisi uzman ekibi tarafından tespit edilerek çözümlenmelidir. Tesisatta yani peteklerde su kaçağı görülür ise bu durumda uzman bir tesisatçıdan yardım alınması gerekmektedir. Kombide veya tesisatta su kaçağı görülmüyorsa mutlaka servis aranmalı ve yardım talebinde bulunulmalıdır.

Kombi Basıncının İdeal Seviyesi Kaçtır?

Bu konuda bilgi almak üzere linki tıklayabilirsiniz.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

 • Kombide ya da tesisatta su kaçağı olduğunda
 • Genleşme tankının havası bittiğinde
 • Genleşme tankı delik olduğunda
 • Ana eşanjör kireçlendiğinde
 • Sıva altında gözle görülmeyen tesisat kaçakları olduğunda düşmektedir


Kombi Basıncı Düşüyor

►►► Su basıldığı anda basınç direk sıfırlanıyor ise bunun muhtemel sebebi sıva altı kaçaklarıdır. Çünkü kombi bu kadar kısa sürede basıncı düşüremez. Sıva altı kaçakları için ise alanında uzman ve sertifikalı tesisatçıdan yardım almalısınız. Aksi halde sıva altı kaçağı tespit edilemez ve sorununuz çözümlenemez.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (42 Yorum)

 1. Oktay ALGANTÜRK dedi ki:

  Selam daha önce bar yüksekliği hakkında bir ricam oldu . göstergede petek görüntüsünün yanıp sönmesi neyi ifade ediyor. teşekkür ediyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oktay Bey… Petek sembolünün yanıp sönmesi ile alakalı bilgileri https://kombitamircisi.com.tr/kombi/petek-simgesi-yanip-sonuyor/ linkinde paylaşmıştık. Bu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Petek Yıkama