Kombi Basıncı Düşüyor

Kombi Barı Sürekli Azalıyor

Kombi basıncı eğer tabiri caizse ayda yılda bir düşüyor ise bu normal bir durumdur. Tesisat zamanla içerisinde bulunan suyu bitirebilmektedir. Bu durumda kombilerin marka modeli ve çeşidine bağlı olarak ekranda ya hata kodları yer alır ya da arıza lambaları yanar. Böyle bir uyarı alındığında su basıncı 1,5 bara kadar ayarlanmalı yani cihaza su basılmalıdır.

Tesisat su basıncı; haftada birkaç kez veya günde birkaç kez düşmekte ise bu durumda kombinizde bir sorun olduğunu düşünerek cihaza su basmadan mutlaka Kombi Servisi yardımı almalısınız.

Kombilerde su basıncının düşmesi birçok etmene bağlıdır. Bu gibi arıza durumlarında kombide veya tesisatta su kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kombide su kaçağı varsa su kaçağı Kombi Servisi uzman ekibi tarafından tespit edilerek çözümlenmelidir. Tesisatta yani peteklerde su kaçağı görülür ise bu durumda uzman bir tesisatçıdan yardım alınması gerekmektedir. Kombide veya tesisatta su kaçağı görülmüyorsa mutlaka servis aranmalı ve yardım talebinde bulunulmalıdır.

Kombi Basıncının İdeal Seviyesi Kaçtır?

Bu konuda bilgi almak üzere linki tıklayabilirsiniz.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

 • Kombide ya da tesisatta su kaçağı olduğunda
 • Genleşme tankının havası bittiğinde
 • Genleşme tankı delik olduğunda
 • Ana eşanjör kireçlendiğinde
 • Sıva altında gözle görülmeyen tesisat kaçakları olduğunda düşmektedir


Kombi Basıncı Düşüyor

►►► Su basıldığı anda basınç direk sıfırlanıyor ise bunun muhtemel sebebi sıva altı kaçaklarıdır. Çünkü kombi bu kadar kısa sürede basıncı düşüremez. Sıva altı kaçakları için ise alanında uzman ve sertifikalı tesisatçıdan yardım almalısınız. Aksi halde sıva altı kaçağı tespit edilemez ve sorununuz çözümlenemez.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. VAİLLLANT KOMBİ SÜREKLİ BASINÇ DÜŞÜYOR SU TAKVİYE EDİYORUM ÇALIŞTIRIYORUM ÇALIŞIRKEN BASINÇ DÜŞMÜYOR. KOMBİYİ KAPATTIKTAN BİR SÜRE SONRA BASINÇ KENDİLİĞİNDEN DÜŞÜYOR SEBEBİ NEDİR

  1. Merhaba… Çalışmadığında düşüyor çalıştığında yükselme oluyor ise genleşme tankı arızası olabilir.

 2. merhaba . kombi basıncı düşüyor su yüklemesi yapıyorum 1.5 bara kadar kombi çalışınca bar sona kadar çıkıyor tahliyeden suyu atıyor .1 yada 2 gün sonra bar yine sıfıra kadar düşüyor tekrar 1.5 bar su yüklüyorum aynı şekilde kombi çalışınca bar sona kadar yükseliyor tahliyeden atıyor bu neden olur . bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler kolay gelsin

  1. Merhaba Fatma Hanım… Anlattığınız kadarıyla sorun genleşme tankından kaynaklı gibi görünüyor. Basınç değerinde sürekli bir artış değil aynı zamanda düşüş de var. Genleşme tankının havası bitmiş ya da tank delik olabilir. Tabi sorunu yine de yerince incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 3. baymak 24fi kombimde su basıncı bir iki günde düşüyo4. su basıyorum tekrar düşüyor .petekte damlama vardı. degistirdim petegi hala düşüyor.

  1. Merhaba Şenol Bey… Petekte su kaçağı olduğu için basınç düşer. Bu doğru bir bilgidir. Ancak petek değişmesine karşın yine de su basıncı düşmeye devam ediyorsa sorun kombide olabilir. Kombi uzun süre bakımsız kaldıysa yani bakım yapılmadan kullanılıyorsa genleşme tankının havası eksik veya tank delik olabilir. Bu durum için servis çağırmalı ve yardım almalısınız.

Petek Yıkama