Kaloriferin Su Akıtması

Kaloriferden Su Geliyor

  • Kaloriferin Su Akıtması sorunu varsa kalorifer delinmiş olabilir Delinme söz konusu ise yeni bir kalorifer gerekir. Bu durumun önüne ancak değişim uygulaması ile geçilebilir. Kalorifer delindi ise gövdesinden bir yerden su sızıntısı olur. Bu duruma kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz.

Kalorifer Vanasından Su Geliyor

  • Rekorunda sorun var demektir Bu durumda radyatör veya vananın yerinden sökülmesi gerekir. Vana teflon veya ketenle sarılıp yeniden yerine takılmalıdır. Bu işlemi kullanıcı olarak yapamazsınız. Radyatörünüze müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederiz.

Bu Sorunda Kimden Yardım Alınmalı?

Bu gibi arıza durumları önemlidir. Kullanıcı olarak kesinlikle herhangi bir müdahalede bulunamazsınız. Teknik açıdan yardımları ancak uzman, sertifikalı ve profesyonel tesisatçıdan almalısınız. Uzman tesisatçı yerinde tespit yapar ve problem ne ise müdahale neyi gerektiriyor ise sizi ona göre bilgilendirir. Sizin de onayınız olur ise gereken müdahale ve işlemler yapılarak sorun çözümlenir.

Kalorifer veya kaloriferlerde su kaçağı var ise uzman bir tesisatçıdan yardım talep etmelisiniz. Bu gibi durumlarda uzmanlık önemlidir. Kaloriferleriniz eski ise yeni kalorifer döşetmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bu sorun yaşandığında “KOMBİDE BASINÇ DÜŞME PROBLEMİ” da yaşanır. Çünkü tesisatta su kaçağı durumu söz konusudur. Tesisattaki yani petek ya da peteklerdeki su kaçağı giderilir ise kombideki basınç düşme sorunu da çözümlenmiş olur. Bunun için ekstra Kombi Servisi yardımı almanıza gerek yoktur. Su kaçağı olmadığı halde basınç düşüyor ise ancak bu durumda Kombi Servisi yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama