Kombinin Su Akıtması

Kombi Neden Su Akıtır?

Kombinin Su Akıtması neye bağlıdır? Kombi neden su akıtır? İşte sırası ile sebepleri:

Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

Kombinin su akıtma gibi sorununda birçok parçada sorun olabilmektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle suyun nerden aktığı da önemlidir. Yani soruna yerinde tespit gerekir.

Su akıntısı kombi içinden geliyorsa kombi servisinden, borulardan geliyor ise tesisatçıdan yardım almalısınız.

Öncelikle doldurma musluğunu kontrol edin açık kalmış olabilir. Doldurma musluğu kapalı ise servisi arayın. Servis ekipleri gelene kadar cihaza müdahale etmeye çalışmayın ya da bir işlem yapmaya kalkışmayın. Kombilerde su akıntısı olduğunda genelde su emniyet ventilinden gelmektedir. Fakat bu her zaman emniyet ventili sorunu değildir.

Doldurma musluğu, plaka-ana eşanjör, genleşme tankı, emniyet ventili, pompa, blok gibi parçalarda sorun olabilir. Genleşme tankının havası eksik olabilir, hava prujörünün ağzı tıkalı olabilir. Bağlantılarda gevşeme durumu söz konusu olabilir

Kombinin su akıtma videosunu izleyerek de bilgiler alabilirsiniz.

Kombi Su Akıtıyor

Sorun Nasıl Çözümlenir?

Su akıntısı sorunlarında uzman yardımı almanız gerekir. Uzman teknik servis ekibi sorunu yerinde görüp sizi konu hakkında bilgilendirecektir. Sorunun çözümlenmesi adına gereken tespit yapılır ve arızalı parçalar çıkarılarak kullanıcı talebine bağlı uygulama ya da işlemler yapılır.

Kombide su akıntısı sorunu kapsamlı bir sorundur. Bu nedenle de görülmeden direk olarak arıza durumu hakkında net bilgiler vermek doğru olmaz.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

Su akıntısı gibi önemli sorunlarda aslında kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Yani ancak doldurma musluğunu kontrol edersiniz açık ise kapatırsınız. Onun dışında cihaza müdahale etmemeye çalışın. Su akıntısı en azından servis gelene kadar dursun diyorsanız kombi altındaki sağdan ikinci boru üstündeki vanayı kapatın. Su akıntısı hemen kesilmeyecektir fakat bir süre sonra kesilecektir. Yalnız bu durumda sıcak su alamazsınız. Yani bu geçici bir çözümdür. Konusunda uzman servis yardımı almanızı öneririz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (230 Yorum)

 1. Ahmet Çiçek dedi ki:

  Kombiden gazı daire içerisine veren sarı hortumdan damla damla su geliyor, sebebi ne olabilir, bar normal seviyede (1.7)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Sarı hortum dediğiniz gaz flexidir. Doğalgaz renksiz, kokusuz ve hava kadar hafif bir gaz çeşididir. Yani su gelmemesi lazım. Su geliyorsa da su muhtemelen başka bir yerde sızıyordur.

 2. Behsat ARABACI dedi ki:

  Merhaba,havalar ısındığı için petekleri vanalarından kapatmıştım.Baktimki basınç biraz düşmüş 0.2 bar kadar bende su ilavesi yapmak istedim ilave musluğunu açtığımda 3 bar emniyet ventilindende su geliyordu biraz inceledim şunu farkettim 1 tane peteğin giriş ve çıkış vanasini açtığımda su ilavesi yaparken 3 bar emniyet ventilinden su gelmemekte,sorun ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Behsat Bey… Çünkü vana açıldığında kombi suyu doğrudan tesisata aktarır. Ventilden su geliyorsa parçanın bozuk olma ihtimali yüksektir. Ancak ventil bozulduysa iç aksamlarda da sorun olabilme ihtimali vardır. Bu yüzden sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan teknik servis yardımı alabilirsiniz.

Petek Yıkama