444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombide Doldurma Musluğu Arızasıslogan
down
Paylaş:

Kombide Doldurma Musluğu Nedir?

Tesisat su basıncı 1 barın altına düştüğü zaman tesisata su basılmasına yani kombiye su eklenmesine yardımcı olan parçadır. Genelde kombilerin alt kısımlarında monteli durumdadır. Kombi marka model ve çeşidine bağlı olarak kombi altındaki yeri, şekli ve rengi değişebilmektedir.

Kombide Doldurma Musluğu Arızası Nasıl Anlaşılır?

 • Kombi basıncı yükselir Kombinizdeki bar göstergesi sürekli arttığında yani basınç yükselme durumları olduğunda genelde doldurma musluğu arızası karşımıza çıkar. Yalnız bu demek değildir ki basınç yükselme sorunlarının tek sebebi doldurma musluğudur. Basınç yükselme sorunlarında doldurma musluğunun yanı sıra kombide daha birçok parçada sorun olabilmektedir. Fakat genel anlamda sebep doldurma musluğu arızası veya parçanın kırılmasıdır diyebiliriz.
 • Kombi su akıtır Kombide doldurma musluğu arızası bir de su akıntısı sorununu meydana getirir. Doldurma musluğu arızalı veya kırık ise su dolumu devam eder. Basınç 2,5 veya 3 barı geçerse otomatik emniyet ventili devreye girer ve kombideki fazla suyu dışarı tahliye ederek su akıntısı sorununu oluşturur. Su akıntısı sorunlarında tek sebep doldurma musluğu değildir. Birçok parçada sorun olabilmektedir.

 

Kombide Doldurma Musluğu Arızası nda Ne Yapılmalı?

Doldurma musluğunu kullanırken kırılabilir, açık unutabilirsiniz veya arızalı olabilir. Doldurma musluğu ile su basma işlemi yaptığınızda açık unutmayın. Mutlaka kapattığınızdan emin olun. Arızalı olduğunda su basma işlemi yapılamaz. Cihaz düşük su ile çalışmayacağından bloke olur ve servis yardımı almanız gerekir. Bunun yanı sıra parça su basma işlemi sırasında kırıldı ise su basma işlemi durdurulamaz devam ederse de kombi su akıtmaya başlar. Bu durumda da parçanın değişimi gerekir.

►►► Kombide doldurma musluğu arızası var ise parça tamir edilemez, kullanıcı tarafından temin edilip monte edilemez. Parça değişimi adına uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. Merhaba, Ariston kombinin alt tarafındaki basınç artırmak için kullanılan vana o kadar sertki döndürmek mümkün görünmüyor. Zorlamak mı lazım yoksa başka bir yöntemi mi var. Kolay gelsin.

   1. Merhaba Ferhat Bey… Doldurma muslukları yani kombi basıncını artırmanızı sağlayan doldurma vanaları genelde iyice sıkılır. Uzun süre kullanılmadıysa eğer sıkışmış olabilir ve bu yüzden dönmüyor olabilir. Döndürmeye zorlarsanız parça kırılabilir. Hassas olduğu için kırılabilme ihtimali var. Ancak bu parça dışında kombi basıncı başka türlü artırılamaz. İşlemi yapamıyorsanız servis yardımı alabilirsiniz.

  2. Su doldurma muslugunu açık bıraktım dolup patlarmş gibi oldu şimdide su akıtıyor. Basınçsa hemən sıfırlıyor ne yaoa bilirim

   1. Merhabalar… Doldurma musluğu açık kaldığı için basınç değeri 3 barı geçmiştir ve kombi fazla suyu tahliye etmek adına emniyet ventili açılmıştır. Kombi yüksek basınç sebebiyle su akıtmış. Şuanda su akıntısı devam ettiği için muhtemelen basıncı sıfırlamış. Öncelikle doldurma musluğunu çevirerek cihaza yeniden su basın. İdeal su basıncı 1 ile 2 bar arasıdır. Basıncı ayarladıktan sonra doldurma musluğunu kapatın ve iyice sıkın. Su akıntısı devam eder ve basınçta yine düşme olursa eğer emniyet ventilinin arızalanmış olma ihtimali olabileceği için servis çağırmanız gerekir. Bu konuda yardım almak için bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.