Kombide Doldurma Musluğu Arızası

Kombi kullanıcıları genelde cihazına her konuda hakim olmak ister. Yaşadıkları arıza durumlarında soruna servis öncesi müdahaleyi kendine şart görür. Yalnız her arıza durumu kullanıcı müdahalesi gerektirmez ve her arıza durumunda servis yardımı almak şart değildir. Bazı arıza durumları kullanıcı müdahalesi ile sonuç buluyorken bazı arıza durumları uzman yardımı gerektirir. Sizlere bu yazımızda doldurma musluğu sorunu hakkındaki bilgileri sunacağız. Kombide Doldurma Musluğu Arızası hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer oluşturduğumuz bu metni mutlaka inceleyin. Sizlere yardımcı olabilecek ve aklınıza takılan sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bilgiler makalemiz içerisinde yer almaktadır.

Kombide Doldurma Musluğu Arızası

Kombide Doldurma Musluğu Nedir?

Tesisat su basıncı 1 barın altına düştüğü zaman tesisata su basılmasına yani kombiye su eklenmesine yardımcı olan parçadır. Genelde kombilerin alt kısımlarında monteli durumdadır. Kombi marka model ve çeşidine bağlı olarak kombi altındaki yeri, şekli ve rengi değişebilmektedir.

Kombide Doldurma Musluğu Arızası Nasıl Anlaşılır?

  • Kombi basıncı yükselir: Kombinizdeki bar göstergesi sürekli arttığında yani basınç yükselme durumları olduğunda genelde doldurma musluğu arızası karşımıza çıkar. Yalnız bu demek değildir ki basınç yükselme sorunlarının tek sebebi doldurma musluğudur. Basınç yükselme sorunlarında doldurma musluğunun yanı sıra kombide daha birçok parçada sorun olabilmektedir. Fakat genel anlamda sebep doldurma musluğu arızası veya parçanın kırılmasıdır diyebiliriz.
  • Kombi su akıtır: Kombide doldurma musluğu arızası bir de su akıntısı sorununu meydana getirir. Doldurma musluğu arızalı veya kırık ise su dolumu devam eder. Basınç 2,5 veya 3 barı geçerse otomatik emniyet ventili devreye girer ve kombideki fazla suyu dışarı tahliye ederek su akıntısı sorununu oluşturur. Su akıntısı sorunlarında tek sebep doldurma musluğu değildir. Birçok parçada sorun olabilmektedir.

Kombide doldurma musluğunun arızalı olduğunu bu sorunları yaşayarak anlayabiliriz. Bu sorunlar dışında doldurma musluğu arızasında başka bir sebep ya da neden olmaz. Farklı sorunlar yaşanılmaz. Bu gibi arıza durumlarında da uzman yardımı almak gerekmektedir.

Kombide Doldurma Musluğu Arızasında Ne Yapılmalı?

Doldurma musluğunu kullanırken kırılabilir, açık unutabilirsiniz veya arızalı olabilir. Doldurma musluğu ile su basma işlemi yaptığınızda açık unutmayın. Mutlaka kapattığınızdan emin olun. Arızalı olduğunda su basma işlemi yapılamaz. Cihaz düşük su ile çalışmayacağından bloke olur ve servis yardımı almanız gerekir. Bunun yanı sıra parça su basma işlemi sırasında kırıldı ise su basma işlemi durdurulamaz devam ederse de kombi su akıtmaya başlar. Bu durumda da parçanın değişimi gerekir.

►►► Kombide doldurma musluğu arızası var ise parça tamir edilemez, kullanıcı tarafından temin edilip monte edilemez. Parça değişimi adına uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?