ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombide Emniyet Ventilislogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Kombide Emniyet Ventili Ne İşe Yarar?

Kombi tesisat basıncı 3 barı geçtikten sonra, kombinin yüksek basınç sebebi ile zarar görmemesi için, kombideki fazla suyu dışarı tahliye etme görevindeki parçadır. Kombinin marka modeli ya da çeşidi ne olursa olsun emniyet ventili mutlaka vardır.

Kombide Emniyet Ventili Arızası Nasıl Anlaşılır?

  • Kombide emniyet ventili arızalı ise kombi sadece su akıtır. Yalnız her su akıntısı sorununu emniyet ventili arızasına bağlamamak gerekir. Ya da emniyet ventili su akıttığında bu sadece emniyet ventilinde sorun var anlamına gelmez.

Emniyet ventili kombi basıncı 3 barı geçmesi halinde açılır. Bu yüzden 3 BAR EMNİYET VENTİLİ adı verilir. Kombinizde eğer basınç yükselme sorunu var ve basınç değeri 3 barı geçiyor ise emniyet ventili otomatik devreye girer. Kombideki fazla suyu dışarı gönderir ve su akıntısı sorunu oluşur.

Kombide Emniyet Ventili

Emniyet ventili arızalı ise ya da pislik ile tıkanmış ise bu durumda da kombi su akıtabilir. Emniyet ventilinin su akıttığı durumlarda basınç yükselme durumu olup olmadığı kontrol edilir. Basınç yükselmesi sebebi ile emniyet ventilinden su geliyor ise bu durumda basınç yükselmeye sebep olan nedenler bulunur ve çözüm ona göre sağlanır. Basınç yükselme durumu olmadan emniyet ventilinden su geliyor ise muhtemelen parça arızalıdır.

Emniyet ventili kombilerin marka-model ve çeşidine bağlı yer olarak, şekil olarak ve renk olarak değişmektedir.

  • Emniyet ventili arızalı olduğunda parçanın tamiri olmaz, yenisi ile değişimi yapılarak sorun çözümlenir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.