Sıcak Su Az Akıyor

Sıcak Su Tazyiği Düşük

Bu sorunda aslında anlatılmak istenen suyun ısısının az olması değil, musluktan su tazyiğinin düşük olmasıdır. Örneğin; duş sırasında ya da mutfakta bulaşık yıkarken musluğu açtığınızda su iğne gibi ince akıyor ise bu bir sorundur.

 • Musluk sıcak su kısmında açıldığında mı bu sorun yaşanıyor yoksa hem sıcak su hem de soğuk su kısmında da açıldığında mı sorunun yaşanıyor? Bu sorunun yanıtı önemlidir ve çözümü de duruma bağlı değişmektedir.

Hem Soğuk Hem de Sıcak Suda Tazyik Düşükse

 • Bölgede bulunan su idaresinden gelen suyun basıncı düşük durumda olabilir.
 • Binaya veya daireye gelen su borularında tıkanıklık olabilir,
 • Su borularında daralma olabilir,
 • Su saatinin vanası kısık olabilir.

Kullanıcı olarak öncelikle su saat vanasının ayarına bakın. Kısık ise açın. Açmanıza rağmen musluğu hem sıcak su hem de soğuk su kısmında açtığınızda tazyik yine de düşük gelmekte ise bu konudaki yardımları su tesisatçısından almanız gerekmektedir. Tesisatçı gereken tespit ve müdahaleyi yerinde sağlayarak size bu konudaki yardım ve bilgileri sunacaktır. Bu sorunun kombi ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. Yok yere Kombi Servisi çağırarak sorunu çözümletmeye kalkmayın deriz.

Soğuk Su Tazyiği Yüksek Sıcak Su Tazyiği Düşükse

 • Musluk ya da bataryanın uç kısmında yer alan filtreye bakılır. Filtre sökülür ve temizlenerek yerine takılır. Sorun düzelir ise kullanılmaya devam edilir.
 • Kombi altında yer alan sıcak su borusu içerisindeki filtre sökülerek temizlenir. Temizleme sonrasında yeniden yerine takılarak musluktan sıcak su tazyiği kontrol edilir. Düzelme olur ise kullanılmaya devam edilir.
 • Ana eşanjör gibi parçalarda sorun olabilir. Bu durumda uzman kombi servisi teknisyeni yerinde tespit yapar. Sorun gördüğü parça veya parçalar hakkındaki bilgileri kullanıcısına sunar, gereken işlemi yaparak sorunu çözümler.
 • Sıcak su tesisat boruları tıkalı olabilir. Bu durumda da uzman bir su tesisatçısından yardım almak gerekir. Tıkanma durumu var ise açılır ve sorun çözümlenmiş olur.

Musluğu soğuk su tarafına çevirdiğinizde tazyik iyi, sıcak su tarafına çevirdiğinizde tazyik düşük ise belirtilen durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu durumların dışında kombide tribün arızası da olabilir. Bu durumda yardımları öncelikle su tesisatçısından almalısınız. Tespit sonrasında bir sorun görülmez ise bu durumda Kombi Servisi yardımı alınmalıdır.

Sıcak Su Tesisatı Tıkandığında Neler Yapılır?

Öncelikle belirtmek isteriz ki sıcak su tesisatı zemin altındadır. Kullanıcı olarak sizlere sunduğumuz bilgileri sadece bilgi amacı ile kaile almalısınız. Uygulamayı yapmanız veya yapmaya çalışmanız birçok sorun oluşturabilir. Bu sebeple de işi uzman bir tesisatçıya bırakmanızı tavsiye etmekteyiz.

 • Öncelikle ters basınç yöntemi yapılır. Yani kombi altıda bulunan ince borulardan sol taraftaki sıcak su bağlantısı sökülür, boşa alınır. Ardından sıcak su musluğu sökülür ve test pompası bağlanır veya kompresör bağlantısı yapılır. Bu uygulama ile tesisat içinde tıkanmaya yol açan parça ters yönden basılmakta olan hava ile dışarıya atılır. Pislik var ise kombi altından sökülen boru içinden dışarı çıkma olasılığı %50’dir. İşlemin ardından boru yeniden yerine takılır, musluk yerine takılır ve kontrol edilir. Uygulama ardından sorun düzelebilir. Düzelme olmaz ise tesisatçı su kaçağı tespit cihazı kullanarak gereken teşhisi yapar. Sıcak su hattında tarama yapılır ve tıkalı durum cihaz ile tespit edilir. Tıkanma durumu zemin altında hangi bölgede ise uzman tesisatçı o bölümü kırar ve tıkanıklık giderilir. Kırılan tesisat için boru ilavesi yapılır veya duruma göre gerekli ise dirsek kullanılır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (60 Yorum)

 1. Volkan dedi ki:

  Merhaba benim evimde soğuk su normal tazyikli fakat sıcak su basıncı evin hiçbir yerinde tazyikli akmıyor banyo bike yapamıyoruz sebebi acil yardim istiyoruz bu olay 5veya 6 aydan beri devam ediyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Volkan Bey… Bu durum hem tesisata hem de kombiye bağlı olabilir. Bize kalırsa önce tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz. Tesisatınızda sorun görülmezse eğer bu aşamada kombiyi kontrol etmek gerekir. Kombide eşanjör, tribün gibi parçalara bakmak gerekir.

 2. Bayram Erdem dedi ki:

  Merhaba, banyodaki duş musluğunun soğuk tarafı gayet tazyikli akarken sıcak tarafı çok az akıyor. Banyo lavabosunda böyle bir sorun yok. Lavabonun sıcak-soğuk tarafı gayet iyi akıyor. Sorun ne olabilir? İyi çalışmalar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bayram Bey… Sorun yaşadığınız musluk-bataryada problem olabilir, filtrede tıkanıklık olabilir. Bu durumda uzman bir tesisatçıdan yardım almanız gerekiyor.

 3. Durmuş Gegin dedi ki:

  Selam aleyküm
  Benim kombide sorun olduğunu düşünüyorum
  Çeşmeyi soğuk açtığımda su basıncı çok tazyikli sıcak açtığımda su basıncı çok düşük neden olabilir acil yardım gerek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Aleyküm Selam Durmuş Bey… Tesisatınızda tıkanıklık olabilir, filtre tıkalı olabilir. Tabi tesisat dışında kombinizi de kontrol etmek gerekir. Eşanjör, tribün gibi parçalarda problem olabilir. Bu aşamada uzman yardımı almanız gerekiyor.

 4. volkan koşar dedi ki:

  merhabalar..termosifon,duş alırken 5 aniye sıcak,3 saniye soğuk veriyor…Bunun sebebi bir arızamıdır?ya da ne arızasıdır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Volkan Bey… Firma olarak termosifon hizmeti vermediğimiz için bilgi sahibi değiliz maalesef. Termosifon hizmeti sunan firmalardan bu konuda bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

 5. Ali karabulut dedi ki:

  Ferroli kombi kullanıyorum mutfak ta da banyo musluğu da sıcak su gayet iyi gelirken duştaki musluktan ip gibi geliyor,ve sadece duştan acarsam sıcak suyu kombi hiç devreye girmiyor,ancak mutfak çeşmesinden yada banya lavabosunun sıcagını acıyorum osekılde duşa da sıcak su gelıyor ancak ip gibi akıyor.bunun çözümü nedir sularımız kireçli acaba banyo bataryasınımı değiştirmek gerekıyor . yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Sıcak su alamadığınız batarya-musluğu değiştirmelisiniz. Sorun yine devam ederse tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz.

 6. Tolga Yılmaz dedi ki:

  Sıcak su durduk yere az akmaya başladı.Kombinin altındaki filitreleri hatta ana girişteki rekoru bile söküp temizledim.Acaba basınç tankından yapıyor olabilirmi.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tolga Bey… Genleşme tankıyla alakalı bir durum değil. Şebekeden gelen suyun tazyiği tüm musluklarda az ise kombide; eşanjör, tribün gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Ayrıca tesisatta veya musluklarda da sorun olabilir. Bize kalırsa önce uzman bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

 7. Ensar yılmaz dedi ki:

  Yen’i termisifon bağlattım şofben kullanırken sıcak su tarafından geliyordu şimdi termisifon takınca iğne ucu kadar geliyor tahmini olarak ne olabilir ona göre çözüm arıcam

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ensar Bey… Termosifon hizmeti vermediğimiz için bu konuda net bilgi sahibi değiliz. Ancak tazyik düşükse bu tesisat sorunu da olabilir, musluk-bataryalarda da sorun olabilir, filtre de tıkalı olabilir.

 8. MÜCAHİT ULUIŞIK dedi ki:

  Merhaba evimizde termosifon var ve banyodan sıcak su geliyor ama mutfakta bir türlü akıttıramadık sıcak suyu.acaba termosifondan kaynaklı bir problemmi var yoksa su hattında mı bir problem olabilir termosifona herhangi bir şey yapabilirmiyiz. teşşekürler iyi çalışmalar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mücahit Bey… Termosifonda sorun olsa hiçbir musluktan sıcak su gelmezdi. Tek bir musluktan alamıyorsanız; musluk-batarya bozuk olabilir veya tesisatınızda sorun olabilir.

 9. BAYHAN YILDIZ dedi ki:

  Merhaba Bursa Osmangazi den yazıyorum bundan 15 gün önce falan bursa su idaresi tüm mahallede su barlarını yükseltti şimdi soğuk su aşırı tanzikli akmaya başladı. Fakat ne hikmetse sıcak su tam aksi şekilde serçe parmak kalınlığında akarken artık iğne kadar kalınlıkta gelmeye başladı ve kesinlikle ısınma gerçekleşmiyor. Şimdi bu durumda sorun Kombidemi ?
  Yoksa sıcak su tesisatındamı bunun kesin çözümünü nasıl sağlarım.
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bayhan Bey… Yüksek gelen tazyik sebebiyle eşanjörde sorun meydana gelmiş olabilir. Bu duruma bağlı olarak da sıcak su tazyiği azalmış olabilir. Ancak sorunu yerinde incelemeden sebep kombi mi yoksa tesisat mı bunu bilemeyiz. Eğer bu durum tüm sıcak su musluklarında aynı ise sorun kombiden kaynaklıdır, bu durum sadece tek bir muslukta oluyorsa (mesela sadece banyoda) sorun tesisattan kaynaklıdır.

 10. Tahir Tas dedi ki:

  benim eca proteus kombim de musluktan sıcak suyu incecik veriyor. Bazen tazyikli biraz artıyor bazen azalıyor. Geçen gün banyoya 15 dakika hiç gelmedi. Soğuk su tazyikli sicak su incecik akıyor. Bir sürü tamirci geldi sonuç yok. Eşanjör temizlendi, üç yollu kontrol edildi. Filtreler bakıldı, musluklar, duş başlıklarına.. Ne bileyim her şeye baktılar. En son şu Tesisatçısi çağırın kombiye az su giriyor olabilir dediler. Sonuç sıfır. Hala sıcak suyum az akıyor. Bu arıza aşağı yukarı 2 aydır devam ediyor. Öncesinde yoktu. Ayrıca kombiyi aldığımdan beri (8 sene) banyoda yıkanırken su bir sıcak bir soğuk oluyor. Garantili yetkili servisi dahil 1001 kişi geldi baktı. Sonuç sıfır. Sekiz sene bitti. Arıza bitmedi. Artık kombiyi degisme vakti geldi arıza bitmedi. Ne yapabiliriz. Eskişehir de çözüm bulamadım. Bir tavsiye lütfen..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tahir Bey… Anlattıklarınız kadarıyla yapılması gereken işlemlerin tamamı uygulanmış. Sorun özellikle de tek başlıkta yani muslukta oluyorsa sebep tesisattır. Ancak tüm musluklarda aynı durum varsa tribün kontrol edilmemiş sanırım. Bu parçanın da kontrol edilmesi gerekiyor. Eskişehir iline hizmetimiz olmadığı için size servis hizmeti konusunda maalesef ki yardımcı olamıyoruz.

 11. Aytekin KARATAŞ dedi ki:

  Merhabalar benim sorum duş alırken sıcak su basıncı az ve kısık geliyor suguk su kısmında basınç yüksek ve tazikli sorunun kaynağı ne olabilir acaba teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aytekin Bey… Yaşadığınız sorun sadece duş başlığında oluyorsa duş başlığı-musluk bozuk olabilir, filtre tıkalı olabilir veya tesisatınızda sorun olabilir. Tüm musluklarda aynı durum oluyorsa kombiyi yerinde kontrol etmek gerekir.

 12. ahmet avcı dedi ki:

  Kombinin bakımını eylül 2019 da yaptırdım. daha önce basınçlı akan sıcak suyun basıncı çok düştü. sorun nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Bu durum tek bir muslukta oluyorsa eğer; musluk bozuk olabilir, filtre tıkalı veya tesisat sorunu olabilir. Sorun tüm musluklarda oluyorsa ya tesisat problemidir ya da kombide eşanjör, tribün gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 13. Uğur akçay dedi ki:

  Bizim sadece sıcak su termosifonu var yani merkezi sistem şuan sadece banyoya sıcak su geliyor lavabolarda sıcak su yerine soğuk akıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Firma olarak termosifonlara bakmadığımız için sistem hakkında maalesef ki bilgi sahibi değiliz. Termosifon hizmeti veren firmalardan bu konuda yardım alabilirsiniz.

 14. Burak Külcü dedi ki:

  Merhaba. Benim sorunum, banyo musluğundan sadece sıcak taraf açıkken su tam ısınmıyor. Arada ılıklaşıp tekrar sıcaklaşıyor. Ama hiçbir zaman kaynar su olmuyor. Neden olur acaba?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Burak Bey… Bu durum banyo ve mutfak olarak her iki tarafta da oluyorsa kombiyi yerince görüp incelemek gerekir. Ancak tek bir tarafta yani sadece banyoda oluyorsa; banyo musluğu bozuk olabilir, musluk filtresi tıkalı olabilir veya banyoya gelen tesisatınızda sorun olabilir.

 15. AYŞE YARAMIŞ dedi ki:

  MERHABALAR;
  BİR KAÇ AY ÖNCESİNDE KADAR EVİMDEKİ SICAK SUYLA İLGİLİ BİR SIKINTIM YOKTU FAKAT SON BİR KAÇ AYDIR EVDEKİ TÜM MUSLUKLARDAN SICAK SUYU AÇTIĞIMDA İLK BİR KAÇ DAKİKA TAZYİĞİ İYİ AKARKEN BİR ANDA SERÇE PARMAK KALINLIĞINA DÜŞÜYOR HATTA DAHA AZ AKIYOR. SEBEBİ NE OLABİLİR?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım… Sorun tüm musluklarda olduğu için öncelikle bi tesisatçıdan yardım alarak tesisatınızı kontrol ettirmenizi öneririz. Tesisatçı tesisatınızda sorun görmezse eğer kombide bir problem olabilir. Bu durumda sorunu gelip yerinde incelememiz gerekir.

 16. erhan yavuz dedi ki:

  sadece mutfaktaki sıcak su gelmiyor ama soğuk geliyor ve banyo tuvaletinde sıcak su geliyor anormal bi durunmı sadece mutfakta sıcak su gelmemesi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erhan Bey… Su sıcak su tarafında hiç akmıyorsa veya akmasına rağmen ısınmıyorsa ve bu durum tek bir tarafta oluyorsa; mutfakta yer alan batarya-muslukta filtre yer alır. Önce bu filtreyi sökerek temizleyin. Yine de durum aynı ise batarya-musluğu değiştirin. Sorun hala çözümlenmiyorsa tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Tek bir musluktan sıcak su gelmiyorsa bu durum kombiyle alakalı değildir.

 17. Adem elitaş dedi ki:

  Sıcak su azgeliyo güneş enejisinden 2 yıldır böyle yazları kullandıgımızda güneş enerjisi suyu baya az geliyo tesisatçı tıkanıklık var demişti mesela kombiyi açtıgımda ise tazikli akıyo yani yukardan gelen tesisatta sorun var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Tesisatınızda sorun olsa kombiyi açtığınızda da tazyik düşük olur. Güneş enerji sistemini ve bu sisteme bağlı tesisatınızı kontrol ettirmenizi öneririz.

 18. Devran şeran dedi ki:

  Daha bugün almış oşduğum termosifonun sıcak suyu çok az gelirken soğuk suyu gayet iyi geliyor. Servis yetkilileri termosifona gelen suyun yeterli şiddette ve basınçta olmadığını söyledi ama ben anlam veremedim sizce neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Devran Bey… Termosifon hizmeti vermediğimiz için maalesef bu konuda detaylı bilgiye sahip değiliz. Ancak tesisat, musluk-batarya sorunu olabilir veya sistemde hava olabilir. Önce bi tesisatınızı kontrol ettirin. Sorun yok deniliyorsa musluk-bataryayı değiştirmeyi deneyin. Yine de sorun devam ediyorsa servisini çağırarak cihazı yerinde kontrol ettirin.

 19. rahmi akın dedi ki:

  Merhaba,Benim sorunum güneş enerjisi ile ilgili.Enerjiden gelen su sıcaklığı çok az.Enerji peteklerinde bir yerden su sızıntısı falan yok,petekte kireçlenme olabilir mi?veya nasıl bir sorun olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rahmi Bey… Firma olarak güneş enerji sistemlerine hizmet vermiyoruz maalesef. Bu sistemden anlayan ustalardan ya da servislerden yardım alabilirsiniz.

 20. adem oncu dedi ki:

  evimde demirdöküm kombi var evimizin suyun tazziki az bu nedenle bazen su ısınmıyor(kombi çalışmıyor) ne yapmamız gerekir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Su tazyiği hem soğuk hem de sıcak tarafta düşükse eğer bu bir tesisat sorunudur. Uzman bir tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin. Bir tıkanıklık durumu olabilir, tesisat yenileme gibi işlemler gerekebilir. İşlemi yapmadığımız için tam detayı da bilemiyoruz tabi. Su tazyiği sadece sıcak su tarafında düşük, soğuk su tarafında yeterli şekildeyse kombide sorun olma ihtimali de vardır. Ancak öncelikle uzman bir tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirmenizi öneririz.

 21. Rıfat akdeniz dedi ki:

  Portherm marka kombim var son zamanlarda mutfak ve banyoya sıcak su çok az geliyor filtreleri temizledim yine aynı kombi girişine gelen su ve soğuk musluk suyu gayet tazyikli akıyor sıcak suda niye tazyik olmaz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rıfat Bey… Suyun tazyiği genel olarak şebekeye bağlıdır. Sıcak-soğuk her iki durumda da su tazyiği düşük olsa sorun şebekeden kaynaklı denilebilir. Ancak soğuk su gayet tazyikli akıyor sıcak suya gelince tazyik düşüyorsa; sıcak su tesisatında tıkanıklık olabilir, kombide eşanjörde kireçlenme meydana gelmiş olabilir. Bu gibi birçok durum söz konusu olabilir. Kombi tesisatında sıcak su değil kalorifer filtresi daha çok tıkanır. Yani filtreleri temizleseniz bile bu sorun düzelmeyecektir. Bize kalırsa önce bi tesisatınızı kontrol ettirin. Sıcak su tesisatınızda sorun olmadığından emin olun. Sorun yine de düzelmez ya da tesisatçı tesisatta bir sorun görmezse o zaman bi kombi servisi yardımı almanız gerekebilir. Eşanjör gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir.

 22. Burvu dedi ki:

  Merhabalar
  Banyonun lavabo daki sıcak su akıyor fakat duşa kabin deki sıcak su akmiyor soguk suyu akıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Kombide sorun olsaydı eğer tüm musluklarda sıcak su sorunu yaşanırdı. Lavaboya kadar su geliyorsa duşa kabine gelmiyorsa duşa kabinde yer alan musluk ya da bataryada sorun olabilir, tesisatta sorun olabilir. İmkanınız varsa musluk veya bataryayı değiştirin, sorun düzelmezse tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin. Kombinizde bir sorun yok.

 23. Orhan ÇETİNKAYA dedi ki:

  iyi günler.benim basınçlı güneş enerjisi var..bu güne gelene kadar sıkıntı yok tu.şimdi sıcak su busluğundan pirinç tanesi büyüklüğünde parçalar geliyor..bir de tanzik yok denecek kadar azaldı.sebebi ve çözümü hakkında yardımcı olursanız..teşekürler..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Orhan Bey… Şebekeden gelen su pis olabilir ya da eşanjör kireçlenmiş olabilir. Tazyik de düşük diyorsunuz. Bu durumda önce bi tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin. Tesisatta sorun varsa eğer giderilir, sorun çözümlenir. Ancak tesisatçı tesisat normal sorun yok diyorsa eşanjörde sorun olabilme ihtimali var. Yine de tabi sorunu yerinde görüp incelemek lazım. Bunun için de bi servis yardımı almalısınız.

  2. BÜLENT KOÇ dedi ki:

   Mutfak ve banyo da sıcak su az akıyor, ısıtıyor ama az soğusun diye çevirdiğin zaman kesiyor ısıtmıyor.yani mutfakta ve banyoda sicak az, soğuk tazikli neden olabilir.teşekkürler

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Bülent Bey… Bu durum tek bir muslukta olsaydı eğer; musluk bozuk, filtre tıkalı veya tesisat sorunu denilebilirdi. Ancak tüm musluklarda aynı durum varsa kombide; tribün, eşanjör gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 24. ilker sağcık dedi ki:

  Merhabalar.vaillant marka kombi kullanıyorum. Mutfakta sıcak su da sorun yaşamıyoruz ancak 1 haftadır banyoda su cok az ısınıyor.ancak banyodaki lavoba da sorun yok sıcak su geliyor 1 metre ilerdeki duş kısmına çok az ılık su geliyor.Bataryanın el duşunuda cıkardım denedim bir değişiklik olmuyor. çeşmede nasıl bir sorun olabilir. aç kapa musluk.kartuş bozulmuş olabilir mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlker Bey… Öncelikle kombinizde bir sorun yok diyebiliriz. Yani kombide sorun olsaydı eğer bu durum her muslukta aynı şekilde olurdu. Tek bir muslukta bu sorun yaşanıyorsa ya musluk bataryasında sorun vardır ya da tesisatta. Bu işlemleri tesisatçılar yaptığı için net olarak hangi sorun olabilir bilemiyoruz maalesef. Tesisatçı çağırarak yardım talep edebilirsiniz.

 25. AHMET AYAN dedi ki:

  banyo bataryasına sıcak su geliyor.(su konumu aşağı durumda iken) Ancak bataryanın konumunu yukarı aldığınızda sıcak su akmıyor. nedeni ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Anladığım kadarıyla duş başlığı ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuz. Başlık kısmına gelindiğinde sıcak su gelmiyor, çeşme kısmına gelindiğinde sıcak su geliyor. Durum bu şekildeyse eğer duş başlığında sorun vardır. Duş başlığını veya duş setini komple değiştirmenizi öneririz.

   1. Yunus dedi ki:

    Merhaba mutfak ataryasından sıcak su normal seviyede akarken banyoda sıcak su tanziği çok düşük seviyede neden olabilir

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Yunus Bey… Banyo bataryasındaki filtre tıkalı olabilir. Öncelikle filtreyi kontrol edin. Tıkalıysa temizliği gerekir. Banyo bataryası bozuk olabilir veya tesisatınızda bir sorun olabilir.

 26. Nafi Şerbetcioğlu dedi ki:

  Yararlı bilgiler için teşekkürler.
  Mutfak ve banyo lavabolarından sıcak su tazyiki iyi, ancak banyoda duş bataryasında sıcak su tazyiki çok düşük. Bunun nedeni hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler ve kolaylıklar.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Bu tip arızaların büyük bir bölümü batarya arızasından karşımıza çıkıyor. Çok nadir tesisat tıkanıklığından olmaktadır. Bataryayı değiştirirseniz sorununuz düzeleceğini düşünüyorum. Kombi tek hattan su yolladığı için kombi ile ilgili değildir.

 27. cengiz özcan dedi ki:

  soğuk su tazyiği iyi olduğu halde kombiden sıcak su az geliyor. Kombiye gelen filtreleri ve muslukları söküp temizledim fakat sorun giderilmedi. Bunların dışında neler olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cengiz Bey… Sıcak su tesisat borularında tıkanıklık olabilir. Öncelikle bir tesisatçıdan yardım alın. Tesisatçı tesisatı kontrol etsin ve tıkanıklık varsa eğer gidersin. Tıkanıklık giderildiğinde sorun düzelir. Ancak borularda tıkanma gibi durumlar söz konusu değilse eğer kombide eşanjör gibi parçalarda sorun olabilir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

 28. okan okan dedi ki:

  Merhaba,

  Benim bütün evimin tesisatı baştan aşağıya değişti ve yeni ECA Luna bataryalar takıldı. yan yana konumda banyo ve wc bölümlerim var. ikisinde de aynı batarya olmasına rağmen birin tazyiği diğerinden daha fazla ve soğuk kısmına çevirdiğimde daha soğuk akıyor. Bu arıza tesisat kaynaklı mı yoksa batarya kaynaklı mıdır? Ayrıca musluğu %70 açmam ile %100 açmam arasında hiçbir tazyik artışı olmuyor.

  İyi çalışmalar dilerim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Okan Bey… Tesisat işlemlerini yapmadığımız için bu konuda size yardımcı olamıyoruz maalesef. İşlemi yapan tesisatçıyla görüşürseniz veya bir tesisatçı yardımı alırsanız net bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Petek Yıkama