ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Sıcak Su Az Akıyorslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Sıcak Su Tazyiği Düşük

Bu sorunda aslında anlatılmak istenen suyun ısısının az olması değil, musluktan su tazyiğinin düşük olmasıdır. Örneğin; duş sırasında ya da mutfakta bulaşık yıkarken musluğu açtığınızda su iğne gibi ince akıyor ise bu bir sorundur.

 • Musluk sıcak su kısmında açıldığında mı bu sorun yaşanıyor yoksa hem sıcak su hem de soğuk su kısmında da açıldığında mı sorunun yaşanıyor? Bu sorunun yanıtı önemlidir ve çözümü de duruma bağlı değişmektedir.

Sıcak Su Az Akıyor

Hem Soğuk Su Hem de Sıcak Su Tarafında Tazyik Düşük ise;

 1. Bölgede bulunan su idaresinden gelen suyun basıncı düşük durumda olabilir.
 2. Binaya veya daireye gelen su borularında tıkanıklık olabilir,
 3. Su borularında daralma olabilir,
 4. Su saatinin vanası kısık olabilir.

Kullanıcı olarak öncelikle su saat vanasının ayarına bakın. Kısık ise açın. Açmanıza rağmen musluğu hem sıcak su hem de soğuk su kısmında açtığınızda tazyik yine de düşük gelmekte ise bu konudaki yardımları su tesisatçısından almanız gerekmektedir. Tesisatçı gereken tespit ve müdahaleyi yerinde sağlayarak size bu konudaki yardım ve bilgileri sunacaktır. Bu sorunun kombi ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. Yok yere Kombi Servisi çağırarak sorunu çözümletmeye kalkmayın deriz.

Soğuk Su Tazyiği Yüksek Sıcak Su Tazyiği Düşük ise;

 1. Musluk ya da bataryanın uç kısmında yer alan filtreye bakılır. Filtre sökülür ve temizlenerek yerine takılır. Sorun düzelir ise kullanılmaya devam edilir.
 2. Kombi altında yer alan sıcak su borusu içerisindeki filtre sökülerek temizlenir. Temizleme sonrasında yeniden yerine takılarak musluktan sıcak su tazyiği kontrol edilir. Düzelme olur ise kullanılmaya devam edilir.
 3. Ana eşanjör gibi parçalarda sorun olabilir. Bu durumda uzman kombi servisi teknisyeni yerinde tespit yapar. Sorun gördüğü parça veya parçalar hakkındaki bilgileri kullanıcısına sunar, gereken işlemi yaparak sorunu çözümler.
 4. Sıcak su tesisat boruları tıkalı olabilir. Bu durumda da uzman bir su tesisatçısından yardım almak gerekir. Tıkanma durumu var ise açılır ve sorun çözümlenmiş olur.

Musluğu soğuk su tarafına çevirdiğinizde tazyik iyi, sıcak su tarafına çevirdiğinizde tazyik düşük ise belirtilen durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu durumda yardımları öncelikle su tesisatçısından almalısınız. Tespit sonrasında bir sorun görülmez ise bu durumda Kombi Servisi yardımı alınmalıdır.

Sıcak Su Az Akıyor

Sıcak Su Tesisatı Tıkandığında Neler Yapılır?

Öncelikle belirtmek isteriz ki sıcak su tesisatı zemin altındadır. Kullanıcı olarak sizlere sunduğumuz bilgileri sadece bilgi amacı ile kaile almalısınız. Uygulamayı yapmanız veya yapmaya çalışmanız birçok sorun oluşturabilir. Bu sebeple de işi uzman bir tesisatçıya bırakmanızı tavsiye etmekteyiz.

 • Öncelikle ters basınç yöntemi yapılır. Yani kombi altıda bulunan ince borulardan sol taraftaki sıcak su bağlantısı sökülür, boşa alınır. Ardından sıcak su musluğu sökülür ve test pompası bağlanır veya kompresör bağlantısı yapılır. Bu uygulama ile tesisat içinde tıkanmaya yol açan parça ters yönden basılmakta olan hava ile dışarıya atılır. Pislik var ise kombi altından sökülen boru içinden dışarı çıkma olasılığı %50’dir. İşlemin ardından boru yeniden yerine takılır, musluk yerine takılır ve kontrol edilir. Uygulama ardından sorun düzelebilir. Düzelme olmaz ise tesisatçı su kaçağı tespit cihazı kullanarak gereken teşhisi yapar. Sıcak su hattında tarama yapılır ve tıkalı durum cihaz ile tespit edilir. Tıkanma durumu zemin altında hangi bölgede ise uzman tesisatçı o bölümü kırar ve tıkanıklık giderilir. Kırılan tesisat için boru ilavesi yapılır veya duruma göre gerekli ise dirsek kullanılır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

  1. Merhaba,

   Benim bütün evimin tesisatı baştan aşağıya değişti ve yeni ECA Luna bataryalar takıldı. yan yana konumda banyo ve wc bölümlerim var. ikisinde de aynı batarya olmasına rağmen birin tazyiği diğerinden daha fazla ve soğuk kısmına çevirdiğimde daha soğuk akıyor. Bu arıza tesisat kaynaklı mı yoksa batarya kaynaklı mıdır? Ayrıca musluğu %70 açmam ile %100 açmam arasında hiçbir tazyik artışı olmuyor.

   İyi çalışmalar dilerim.

   1. Merhaba Okan Bey… Tesisat işlemlerini yapmadığımız için bu konuda size yardımcı olamıyoruz maalesef. İşlemi yapan tesisatçıyla görüşürseniz veya bir tesisatçı yardımı alırsanız net bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

  2. soğuk su tazyiği iyi olduğu halde kombiden sıcak su az geliyor. Kombiye gelen filtreleri ve muslukları söküp temizledim fakat sorun giderilmedi. Bunların dışında neler olabilir

   1. Merhaba Cengiz Bey… Sıcak su tesisat borularında tıkanıklık olabilir. Öncelikle bir tesisatçıdan yardım alın. Tesisatçı tesisatı kontrol etsin ve tıkanıklık varsa eğer gidersin. Tıkanıklık giderildiğinde sorun düzelir. Ancak borularda tıkanma gibi durumlar söz konusu değilse eğer kombide eşanjör gibi parçalarda sorun olabilir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

  3. Yararlı bilgiler için teşekkürler.
   Mutfak ve banyo lavabolarından sıcak su tazyiki iyi, ancak banyoda duş bataryasında sıcak su tazyiki çok düşük. Bunun nedeni hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler ve kolaylıklar.

   1. Merhaba… Bu tip arızaların büyük bir bölümü batarya arızasından karşımıza çıkıyor. Çok nadir tesisat tıkanıklığından olmaktadır. Bataryayı değiştirirseniz sorununuz düzeleceğini düşünüyorum. Kombi tek hattan su yolladığı için kombi ile ilgili değildir.