Kombide Akış Şalteri

Kombide Akış Şalteri Görevi Nedir?

Sıcak su talebi için musluk açıldığı an elektronik karta bildirme ve kombinin sıcak su konumunda çalışmasını sağlama görevinde olan parçadır.

Akış Şalterinin Arızalanma Sebepleri Nelerdir?

 • Suyun içinde bulunan kireç ile akış şalteri içindeki mevcut parçaların iletkenliği kaybolabilmektedir. Direk olarak şebeke suyundan gelmekte olan yabancı cisimlerden kaynaklı arızalanabilir. Parça bu gibi durumlarda çalışmaz ve arızaya geçer.

Kombide Akış Şalteri

Akış Şalteri Arızası Nasıl Anlaşılır?

 • Sıcak su konumunda görev alan akış şalterinin arızalanması halinde kombi sıcak su vermez. Sıcak su arızalarında genelde karşımıza sık çıkan arızalı parçalardan biridir. Farklı sorunlarda karşımıza arızalı olarak çıkmamaktadır. Yalnız kombideki her sıcak su arızası akış şalteri arızası demek değildir.

Akış Şalteri Arızası Nasıl Çözümlenir?

 • Akış şalterinin arızalı olduğu ancak yerinde görülür ise tespit edilebilir. Bu tespit alanında uzman servis ekipleri tarafından yapılır. Arıza durumunda ise parçanın tamiri olmaz. Parça değişimi ile arıza çözümlenebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

 1. oktay tokatlı dedi ki:

  Merhabalar.ECA konfeo marka kombimde sıcak su çalışıyor ve bir süre sonre soğuk suya dönüyor. NTC sensörü değişti ama durum düzelmedi. İncelediğimde; Sıcak suyu maksimum sağ üst kısımda açınca sıcak su devamlı geliyor ama suyu azalttığımızda kombi sıcak suyu kesiyor ve soğuyor. Duş kısmında hidrokabin mevcut. Tepe duş ve ayak sıcak suda problem yapmıyor ama el duşunda sıcaklık birden çok artıyor ve ardından devamlı soğuk suya dönüyor. Akışmetreden şüpheleniyorum. Yorumunuzu merak ediyorum.
  selamlar,saygılar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oktay Bey… Kombide sorun olsaydı eğer muhtemelen her bir muslukta aynı şikayetiniz olurdu. Yani suda tazyiğe bağlı dalgalanma durumu söz konusu olurdu. Ancak bu durum sadece el duşunda veya tek bir muslukta oluyorsa bize kalırsa bu bir tesisat sorunudur ve uzman bir tesisatçıdan bu konuda yardım almanızı öneriyoruz.

 2. mutlu gören dedi ki:

  kombi calışıyor sorun yok sadece peteklere su basmıyor petekler boş hangi parcayı almam gerekiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mutlu Gören… Kaloriferler çalışmıyor yani devreye girmiyorsa bu bir arızadır. Bu arızanın muhtemel sebepleri https://kombitamircisi.com.tr/bilgi-servisi/radyatorler-calismiyor/ makalemizde detaylı şekilde yazmaktadır. Ancak firma olarak cihazınız bir hata kodu vermediği için sizi uzaktan yönlendiremiyor veya işlem yaptıramıyoruz. Can ve mal güvenliğiniz açısından servis yardımı almanız gerekiyor.

 3. Erhan ulupinar dedi ki:

  Dd nitron kombi petekler sorunsuz ısınıyor musluktan sıcak su yu açtığımda kombi su moduna geçiyor ateşleme oluyor ama su soguk geliyor bu esnada petekler cok fazla ısınıyor sebebi nedır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erhan Bey… Kombi sıcak su vermiyor, peteklerde ise normalinden fazla ısı oluyorsa; üç yollu vana, kart, sensör gibi birkaç parçada sorun olabilir. Yine de tabi sorunu yerinde görmemiz gerekiyor. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 4. Ahmet Ayaz dedi ki:

  ECA eurostar kombimin su akış şalterinden su akıtma arızasını sormuştum ve siz de can ve mal güvenliğiniz için yönlendirme yapamayız, servise danışın yanıtı verdiniz. Acaba bu tehlikeli bir durum mu? Kombiyi hemen kapatmalı mıyım?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombi doğalgaz, elektrik ve su ile çalıştığı için yapılabilecek en ufak bir yanlış bile can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atar. Kullanıcı olarak arıza durumunda yapabileceğiniz su basma, resetleme dışında başka bir işlem olmadığı için her bir sorunda ve her bir işlemde uzman yardımı almanız gerekir. Size bu yüzden servis yardımı alın önerisinde bulunduk.

 5. Ahmet Ayaz dedi ki:

  Eski tip ECA eurostar kombimin sıcak su akış şalterinden hafif su sızıyor. Kombinin çalışmasında sorun yok. Basınç da normal. Bu akıntının kesilmesi için ne önerirsiniz? Teşekkürler..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Can ve mal güvenliğiniz açısından sizi yönlendirerek yaptırabileceğimiz bir işlem yok maalesef. Bu konuda sadece servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama