444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Sıcak Su Neden Geç Gelirslogan
down
Paylaş:

Musluğu Açınca Hemen Sıcak Su Gelmiyor

Kombi açık olduğu sürece ve sıcak su ayarı minimum seviyenin biraz üstüne olduğu sürece musluklar her açıldığında sıcak su elde edilebilir. Kombilerin temel çalışma prensipleri sıcak su üzerinedir. Kombiler sıcak suyun yanı sıra ekstra kış dönemlerinde ısınmayı kolaylaştırmaktadır. Fakat kombilerin her şekilde öncülüğünün sıcak su sağlamak olduğunu belirtebiliriz.

Sıcak Su Neden Geç Gelir?

Her bir kullanıcı musluğu açar açmaz kombisinden sıcak su almak ister. Musluktan sıcak su gelsin diye bazen kısa süre bazen de uzu süre beklemek durumunda kalabilir. Musluk açıldığı an itibari ile kombinin direk sıcak su vermesi imkansız bir durumdur. Çünkü kombi ısıttığı suyu önce borulardan geçirmesi gerekir. Yani tesisata aktarmadan direk musluğa gönderemez. Birkaç dakika kadar beklersiniz kombi sıcak suyu tesisattan geçirerek musluğa gönderir. Bu bekleme uzun sürerse eğer bu durumda sorun yaşanılıyor demektir.

 • Musluk ile kombi arasındaki mesafe uzun olabilir Aradaki mesafenin uzun olması demek tesisattaki suyun anca musluğa sıcak suyu aktarması demektir. Bu da aradaki mesafeye göre sıcak suyun geç akmasına neden olabilmektedir.
 • Sensör, tribün, akış şalteri, üç yollu vana arızalı olabilir Bu parçalarda sorun olduğunda da sıcak suyu kombi geç algılar ve geç algıladığı için de musluğa geç gönderebilir. Yalnız parçalar arasındaki üç yollu vanada sorun varsa eğer hem sıcak su musluğa geç gelir hem de su tam olarak ısınmaz.
 • Mix batarya kullanılıyor ise sıcak su musluğa geç gelebilir Mix batarya dediğimiz şey sağa sola çevrilmeli bataryalardır. Mix bataryalar kolay arızalanmaktadır. Arızalandığı zaman da sıcak su tarafına soğuk su kaçırmaktadır. Bu sebeple de suyun ısınması olması gerekenden sürenin üzerine çıkar. Uzun süre su akıtarak suyun ısınmasını beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda önerilen ise başka bir batarya alarak deneme sağlamaktır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. E.C.A. proteus plus kombi kullanmaktayım. 1 hafta önce kombiye elektrik gelip hemen kesiliyordu. öncelikle fişi değiştirdim. sorun düzelmeyince servis geldi. en önde bulunan ışığın yandığı sanırım kontrol paneli ni değiştirdi. petekler yanarkende sıcak suyu ayırmadığını söyledi. sorun düzeldi. ancak hafta sonu evde olmayacağım için gazı kapatıp kombiyi kapadım. pazartesi günü kombiden sıcak geç geliyor veya tam ısınmıyor. kombinin kapanması ile mi alakalı yoksa başka bir sorun mu var.

   1. Merhaba Yaşar Bey… Anladığım kadarıyla anakart üzerinden bir ayarlama yapılmış ve sorun düzelmiş. Ancak yapılan bu müdahale sıcak su kullanımını etkilemiş olabilir. Kombide sıcak suyla kaloriferi birbirinden ayıran parça üç yollu vanadır. Bu parça her kombide olmaz, parça kombide olmadığında veya arızalı olmadığında anakarta müdahale edilir. Yapılan müdahale hatası olabilir veya farklı bir sorun olabilir. Kombide birçok parça sıcak suda görev aldığı için görmeden biz de bilemeyiz ya da bu konuda size net bilgi aktaramayız. Yardım almak isterseniz bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz ya da direk işlemi yaptırdığınız firmadan yardım isteyebilirsiniz.

  2. Merhabalar; evim 20 yıllık olup merkezi ısıtma ile ısınıyor,ayrıca sıcak su kullanımı için ekstradan kombi konulmuş. kombi mutfakta olup soğuk su girişi ile sıcak su çıkışları mutfak musluğuna bağlanmış. benim sorunum mutfak sıcak su çabuk gelirken banyoda sıcak su en az 4 kova soğuk su aldıktan sonra sıcak su gelmektedir bunun sebebi ne olabilir? teşekkürler. kombinin markası demir döküm manuel

   1. Merhaba Mustafa Bey… Kombide sorun olsa mutfağa da sıcak su gelmez. Mutfağa sıcak su geliyor banyoya gelmiyor ya da banyoya sıcak su gelmesi uzun sürüyorsa ya banyo tesisatında sorun vardır ya da banyo bataryasında. İmkanınız varsa önce banyo batarya ya da musluğunu değiştirin. Sorun düzelmez aynı şekilde devam ederse tesisatçı çağırarak banyoya giden sıcak su tesisatınızı kontrol ettirin.