Baymak E03 Arızası

Baymak E03 Hata Kodu Çözümü

Baymak kombilerin modellerine ve çeşitlerine göre değişebilen bir arıza kodudur. Bazı modellerde aşırı ısınma sorunu bazı modellerde ise hava akış sorunu anlamına gelmektedir.

Baxi Luna 5, Dolcevita Felice 240/310, Luna Avant, Luna 5, Lambert LPY, Falke Condense, Dolcevita DPY, Brötje Star Bridge, Brötje Novadens, Duo Tec, Luna 24 Fi, Lambert Attivo model kombilerde

Baymak E03 Arızası

 1. Aşırı Isınma Sorunu

Kombi içerisindeki su sıcaklığının maksimum seviyeyi aşması sonucunda emniyet termostatı olan limit termostatın devreye girerek kombiyi bloke ettiğini belirten bir sorundur.

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

 • Kombi basıncını kontrol etmeniz gerekir. Basınç 1 barın altında olabilir. Basınç düşükse eğer kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bara kadar basmanız gerekir.
 • Kombi altındaki vanaları kontrol etmeniz gerekir. Kombi altında genelde 4 boru vardır. Borular üzerindeki vanaların açık olması gerekir. Kontrol edin vanalar kapalı ise açın.
 • Kombi kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Kalorifer vanaları açık şekilde olmalıdır. En az 3 kaloriferi kullanır durumda olmanız gerekir. Vanalar kapalı ise mutlaka açın.
 • Kombiyi resetlemeniz gerekir. Arıza düzelmediği sürece resetleme işlemini birkaç kez tekrar etmeniz gerekir.

Yapılan işlemlerden sonra arızada düzelme olmaz ise Baymak Servisi yardımı almalısınız.

Falke 24 HCY/24 BCY, Baxi Eco 3 Comfort, Baxi Luna3 Avant, Star Bridge Extra, Lambert LX 24 Fi, Falke Master, Falke FX 24 Fi, Eco 24 Fi, Eco 5 24 Fi, Dolcevita Felice 24/31, Brötje Energy Digit 240 Fi, Digitech, BLYSS BX, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/24 BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC, Energy Digit 24 Fi, Baxi Luna 3, Star Extra model kombilerde

 1. Hava Akış Sorunu

Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırılabilir. Baymak hermetik, yoğuşmalı ve bacalı kombilerde hava akışı farklı şekilde olur. Aşağıda çeşitlere göre sorunun muhtemel sebepleri sıralanmıştır.

 1. Baymak Hermetik Kombilerde;
 • Fan arızası,
 • Prosestat arızası,
 • Anakart arızası olabilir.
 • Hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir ya da ebatı uzun olabilir.
 1. Baymak Bacalı Kombilerde;
 1. Baymak Yoğuşmalı Kombilerde;
 • Fan arızası,
 • Anakart arızası,
 • Hava akım borusu yerinden çıkmış ya da ebatı uzun olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (62 Yorum)

 1. Alibeke Koçak dedi ki:

  İyi günler dilerim,ben düz baymak kombi kullanıyorum,rüzgarlı havalarda E03 arızası veriyor,sebebi ne olabilir ve çözümü nedir?Teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Makalemizde belirtildiği üzere, basınç normal seviyedeyse ve dairede gazın olduğundan eminseniz cihazı resetleyin. En fazla birkaç kez olacak şekilde resetleme işlemi uygulamanıza rağmen düzelme olmazsa, Ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma olabilir. Kalorifer filtresinde veya tesisatta tıkanma olabilir. Devirdaim pompası sıkışmış olabilir. Üç yollu vana konum atlıyor ya da ortada kalıyor olabilir. Sıcaklık sensöründe sorun olabilir. Elektronik kart arızası olabilir. Sorunun tespiti ve çözümü için teknik yardım almalısınız.

 2. Metin ışık dedi ki:

  Copa minik kombi aşırı ısınıyor ayrıca E3 arızası veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Firma olarak Copa marka kombiler için teknik destek hizmeti vermediğimiz için cihazın kullanım kılavuzuna sahip değiliz. Firmanın yetkili servisine ulaşırsanız size yardımcı olurlar.

Petek Yıkama