Kombide Baca Sensörü

Kombide Baca Sensörü nün Görevi Nedir?

Yalnızca bacalı kombilerde bulunan parçadır. Görevi ise atık gaz sistemindeki sıcaklığı ölçerek atık gaz sisteminde sorun olup olmadığını bildirmektir.

Baca Sensörünün Arızalanma Sebepleri Nelerdir?

 • Zamanla oksitlenmeden ve yüksek ısıya maruz kaldığı için arızalanabilmektedir.

Kombide Baca Sensörü

Kombide Baca Sensörü Arızası Nasıl Anlaşılır?

 • Kombi marka model ve çeşidine bağlı olarak ekranda atık gaz sistemi sorunu (hava akış arızası) verir. Her hava akış sorununda tek sebep baca sensörü değildir. Bacalı kombilerde bulunan bu parçanın arızalı olduğu durumlarda kombi çalışmaz.

Baca Sensörü Arızası Nasıl Çözümlenir?

 • Arızanın öncelikle uzmanı tarafından yerinde görülerek tespit yapılması gerekir. Tespit neticesinde sorun görülür ise parçanın değişimi yapılarak arıza çözümlenmiş olur. Parçanın tamiri olmaz, arıza durumunda sıfır parça ile değişimi gerekmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Ali kolay dedi ki:

  Merhaba ariston kombı markası sıcak suyu açtığımız zaman baca arıza işigi yanıp sönüyor su soguyor Bi de suyu sıcak soguk hiç Bi şekilde ayarlayamiyoruz hemen soguyor baca agrıza işigi hızlı şekilde yanıp sönüyor bunun arızası ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombiniz bacalı ise; baca sensörü sorunu harici olarak bacada tıkanıklık-çekmeme gibi sorunlar olabilir. Kombiniz hermetik ise; fan, kart, prosestat sorunu olabilir. Kombiniz yoğuşmalı ise; fan, kart sorunu veya baca sistemi sorunu olabilir. Her durum için de servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama