Kombide Baca Sensörü

Kombide Baca Sensörü nün Görevi Nedir?

Yalnızca bacalı kombilerde bulunan parçadır. Görevi ise atık gaz sistemindeki sıcaklığı ölçerek atık gaz sisteminde sorun olup olmadığını bildirmektir.

Baca Sensörünün Arızalanma Sebepleri Nelerdir?

 • Zamanla oksitlenmeden ve yüksek ısıya maruz kaldığı için arızalanabilmektedir.

Kombide Baca Sensörü

Kombide Baca Sensörü Arızası Nasıl Anlaşılır?

 • Kombi marka model ve çeşidine bağlı olarak ekranda atık gaz sistemi sorunu (hava akış arızası) verir. Her hava akış sorununda tek sebep baca sensörü değildir. Bacalı kombilerde bulunan bu parçanın arızalı olduğu durumlarda kombi çalışmaz.

Baca Sensörü Arızası Nasıl Çözümlenir?

 • Arızanın öncelikle uzmanı tarafından yerinde görülerek tespit yapılması gerekir. Tespit neticesinde sorun görülür ise parçanın değişimi yapılarak arıza çözümlenmiş olur. Parçanın tamiri olmaz, arıza durumunda sıfır parça ile değişimi gerekmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Faruk aktaş dedi ki:

  Baymak star bridge kombinin odo termotatı ongündür çalıştığı sıcaklıktan 2 derece eksik gösteriyor servis çağırdım oda terlostatı bozuk dedi aynısından komşuda var onu tamtık arıza devam etti sizce benim kombinin arızası nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Faruk Bey… Oda termostatı hizmeti sunmadığımız için net bilgi aktarmamız çok zor. Ancak termostat değişimi yapıldığı halde durumda değişiklik olmadıysa kart sorunu olabilir. Yine de tabi cihazı yerinde görüp incelemek gerekir.

Petek Yıkama