Demirdöküm F01 Arızası

Demirdöküm F01-F1 Arıza Kodu Nedir?

Nitromix, Atromix Kombide ve Nitromix CS Kazanda F01 Arızası

 1. Dönüş suyu sensör sorunudur.
 • Dönüş suyu sensöründe,
 • Sensör kablolarında ya da sensöre bağlı borularda sorun olabilir.
 • Elektronik kart arızası olabilir.

Adonis, Neva, Atron, Nepto Kombide F01 Arızası, Sargon Premix, Sargon Condense, Nanomix, Kalisto Digital, Nitron, Aden Digital, Solaris Digital, Nitron Condense Kombide F1 Arızası

Servis Öncesi; Öncelikle kombi basıncına bakın, basınç düşük ise kombiye su basın. Kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol edin. Vanaların açık şekilde olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa mutlaka açın. Kombiye birkaç kez reset atın. Resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece birkaç kez daha tekrar edin.

 1. Aşırı ısınma problemidir.

Vinto, ThemaFAST Kombide F01 Arızası, Millennium Plus Kombide F1 Arızası

Servis Öncesi; Öncelikle konutunuzda gaz olup olmadığına bakın. Gaz vanalarını kontrol edin, ocağınız doğalgazlı ise ocağın çalışıp çalışmadığına bakın. Ocağın çalışmasında sorun yoksa dairede gaz olduğunu anlayabilirsiniz. Kombi yanındaki gaz vanası da açıksa sorun kombide demektir. Birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız.

 1. Ateşleme sorunudur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Ozgur karpuz dedi ki:

  Eski Demirdöküm neva marka kombi F_ 01 yazıyor
  01 de önce küçük harflerle resmet yazıyor sıcak su vermiyor bar seviyesi 1.5 neden arıza vermistir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özgür Bey… Kombiniz aşırı ısınma hatası veriyor. Tesisat ve petek vanaları açıksa, kombi su basıncı ideal seviyede ise; tesisatta veya filtrede tıkanıklık olabilir. Kombide; eşanjör, kart, sensör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Arızayı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 2. Metin DAĞABAKAN dedi ki:

  Filtreleri temizledim demir dokum nitron 3 bar doldurdum arızalar geçti F1 ve anahtar resmi çıktı 3 4 kere resort yaptım ariza gecnedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Kombiniz aşırı ısınma arızası veriyor. Kombiye fazla su basmışsınız. 1.5 bara kadar su basılması gerekir. 3 bar fazladır ve kombi devreye girdiğinde su akıtmaya başlar. Filtreler temizse, cihaz resetlenmesine rağmen düzelmiyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 3. Sibel Çe dedi ki:

  Demirdöküm vinto kombim f1 ,f4 ve f13 arızası veriyor. Ateşleme yapmıyor.5_6 kez kapatıp açtım düzelmiyor. Ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sibel Hanım… F1 ve F4 uyarısı Vinto modellerde gaz yokluğu sorunudur. Cihazı fazla resetlemiş olmalısınız ki F13 yani aşırı reset uyarısına da geçmiş. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından eminseniz (kombiyi çok resetlediğinize göre sorun düzelmiyor) yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 4. Ayşenur özcan dedi ki:

  Kombimiz F 01 hatası veriyor ve sıcak su kullanamıyoruz bir kaç kez resetlememize rağmen düzelmedi, ne yapabiliriz ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşenur Hanım… Kombinizin modelini de belirtmiş olsaydınız arıza durumu hakkında bilgi sunarak yönlendirme yapabilirdik. Makalemizi inceleyerek kombinizin modeline göre anlatılan uygulamaları yapın. Yine de sorunda düzelme durumu olmazsa eğer yapılabilecek başka bir işlem yoktur, servis yardımı almanız gerekir. Yardım için bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama