Demirdöküm F01 Arızası

Demirdöküm F01-F1 Arıza Kodu Nedir?

Nitromix, Atromix Kombide ve Nitromix CS Kazanda F01 Arızası

 1. Dönüş suyu sensör sorunudur.
 • Dönüş suyu sensöründe,
 • Sensör kablolarında ya da sensöre bağlı borularda sorun olabilir.
 • Elektronik kart arızası olabilir.

Adonis, Neva, Atron, Nepto Kombide F01 Arızası, Sargon Premix, Sargon Condense, Nanomix, Kalisto Digital, Nitron, Aden Digital, Solaris Digital, Nitron Condense Kombide F1 Arızası

Servis Öncesi; Öncelikle kombi basıncına bakın, basınç düşük ise kombiye su basın. Kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol edin. Vanaların açık şekilde olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa mutlaka açın. Kombiye birkaç kez reset atın. Resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece birkaç kez daha tekrar edin.

 1. Aşırı ısınma problemidir.

Vinto, ThemaFAST Kombide F01 Arızası, Millennium Plus Kombide F1 Arızası

Servis Öncesi; Öncelikle konutunuzda gaz olup olmadığına bakın. Gaz vanalarını kontrol edin, ocağınız doğalgazlı ise ocağın çalışıp çalışmadığına bakın. Ocağın çalışmasında sorun yoksa dairede gaz olduğunu anlayabilirsiniz. Kombi yanındaki gaz vanası da açıksa sorun kombide demektir. Birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız.

 1. Ateşleme sorunudur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

 1. Mahmut bey dedi ki:

  12 yıllık bir Demirdöküm neva kombimiz var, 8 – 10 saatte bir F01 aşırı ısınma hatası veriyor, yani usta geldi, sensörleri değiştirdi, üç yollu vana değişti, petek bakımı yapıldı, kartı bile kontrol ettirdik fakat yine aynı hatayı almaya devam ediyoruz. Sebebi ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey… Arıza hakkındaki tüm detaylar makalemizde yazmaktadır. Harici bir müdahale veya teknik yardım almak isterseniz; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 2. Sefa dedi ki:

  Merhabalar demir döküm nitron plus kombim var f01 arızası veriyor kapağını açıp sigorta düğmesine bastığımda düzeliyor ama daha sonra aşırı ısınma yapıp tekrar aynı arızayı veriyor limit termostat arızası olabilirmi yada neden kaynaklı olabilir yardimci olabilirmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sefa Bey… Arıza durumunda yapılması gereken işlemler ile sorunun muhtemel sebepleri makalemizde açıklanmıştır. Bu konuda teknik servis yardımı almalısınız.

 3. Enes dedi ki:

  Kolay gelsin efendim klisto 10 günde f01 hatası veriyor pompa çalışıyor petek temiz filtre temiz başka ne olabilir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Enes Bey… Makalemizi incelediyseniz eğer Kalisto kombide F01 aşırı ısınma hatasıdır ve arızanın muhtemel sebepleri de yine makalemizde belirtilmiştir. Pompada sorun yok, filtre ve tesisat temiz ise makalemizde açıkladığımız diğer durumlardan biri veya birkaçı söz konusu olabilir. Tabi bu aşamada net teşhisi yerinde yapmamız gerekiyor.

 4. Evren Akçalı dedi ki:

  İyi günler peteklerin içindeki pis suyu temizledikten sonra F01 arızası oldu. Neden kaynaklanıyor olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Evren Akçalı… F01 arızası hakkındaki bilgiler makalemizde yer almaktadır. Ancak dikkat ederseniz F01 arızasının kombi modeline göre farklı anlamları vardır. Kombinizin modelini de belirtebilirseniz modele göre F01 arızasının yapılan petek suyu temizlenmesine bağlı olup olmadığı konusunda veya sorunun neyden kaynaklı olabileceği konusunda yardımcı olabilir, bilgiler aktarabiliriz.

 5. Hakan dedi ki:

  Dd neva kombi sanırım su ısısını ekranda – 1 derece gösterip suyu ısıtmıyor çünki böyle bir hata kodu yok
  Peteklerde sıkıntı yok ısınıyorlar
  Termostat arızası filansa Elektrik mezunuyum kendi yapabileceğim bişey var mıdır?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… -1 dediğiniz derece ise eğer kombi açık balkondaysa donma meydana gelmiş olabilir. Derece tuşlarına basarak sıcaklığı yükseltmeye çalışın. Kombi açık balkonda değilse kapatıp yeniden çalıştırın. Düzelme olmazsa servis çağırmalısınız. Kombiniz F_1 veya F_01 gibi bir uyarı veriyorsa muhtemel sebep ve yapılacak işlemler makalemizde yazmaktadır. Belirtilen işlemleri uygulamalı, düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Sizi yönlendirebileceğimiz veya yaptırabileceğimiz başka bir işlem yok maalesef.

Petek Yıkama