Demirdöküm F01 Arızası

Demirdöküm F01-F1 Arıza Kodu Nedir?

Nitromix, Atromix Kombide ve Nitromix CS Kazanda F01 Arızası

 1. Dönüş suyu sensör sorunudur.
 • Dönüş suyu sensöründe,
 • Sensör kablolarında ya da sensöre bağlı borularda sorun olabilir.
 • Elektronik kart arızası olabilir.

Adonis, Neva, Atron, Nepto Kombide F01 Arızası, Sargon Premix, Sargon Condense, Nanomix, Kalisto Digital, Nitron, Aden Digital, Solaris Digital, Nitron Condense Kombide F1 Arızası

Servis Öncesi; Öncelikle kombi basıncına bakın, basınç düşük ise kombiye su basın. Kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol edin. Vanaların açık şekilde olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa mutlaka açın. Kombiye birkaç kez reset atın. Resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece birkaç kez daha tekrar edin.

 1. Aşırı ısınma problemidir.

Vinto, ThemaFAST Kombide F01 Arızası, Millennium Plus Kombide F1 Arızası

Servis Öncesi; Öncelikle konutunuzda gaz olup olmadığına bakın. Gaz vanalarını kontrol edin, ocağınız doğalgazlı ise ocağın çalışıp çalışmadığına bakın. Ocağın çalışmasında sorun yoksa dairede gaz olduğunu anlayabilirsiniz. Kombi yanındaki gaz vanası da açıksa sorun kombide demektir. Birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız.

 1. Ateşleme sorunudur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Ayşenur özcan dedi ki:

  Kombimiz F 01 hatası veriyor ve sıcak su kullanamıyoruz bir kaç kez resetlememize rağmen düzelmedi, ne yapabiliriz ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşenur Hanım… Kombinizin modelini de belirtmiş olsaydınız arıza durumu hakkında bilgi sunarak yönlendirme yapabilirdik. Makalemizi inceleyerek kombinizin modeline göre anlatılan uygulamaları yapın. Yine de sorunda düzelme durumu olmazsa eğer yapılabilecek başka bir işlem yoktur, servis yardımı almanız gerekir. Yardım için bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama