Demirdöküm F01 Arızası

Demirdöküm F01-F1 Arıza Kodu Nedir?

Nitromix, Atromix Kombide ve Nitromix CS Kazanda F01 Arızası

 1. Dönüş suyu sensör sorunudur.
 • Dönüş suyu sensöründe,
 • Sensör kablolarında ya da sensöre bağlı borularda sorun olabilir.
 • Elektronik kart arızası olabilir.

Adonis, Neva, Atron, Nepto Kombide F01 Arızası, Sargon Premix, Sargon Condense, Nanomix, Kalisto Digital, Nitron, Aden Digital, Solaris Digital, Nitron Condense Kombide F1 Arızası

Servis Öncesi; Öncelikle kombi basıncına bakın, basınç düşük ise kombiye su basın. Kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol edin. Vanaların açık şekilde olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa mutlaka açın. Kombiye birkaç kez reset atın. Resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece birkaç kez daha tekrar edin.

 1. Aşırı ısınma problemidir.

Vinto, ThemaFAST Kombide F01 Arızası, Millennium Plus Kombide F1 Arızası

Servis Öncesi; Öncelikle konutunuzda gaz olup olmadığına bakın. Gaz vanalarını kontrol edin, ocağınız doğalgazlı ise ocağın çalışıp çalışmadığına bakın. Ocağın çalışmasında sorun yoksa dairede gaz olduğunu anlayabilirsiniz. Kombi yanındaki gaz vanası da açıksa sorun kombide demektir. Birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız.

 1. Ateşleme sorunudur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Hakan dedi ki:

  Dd neva kombi sanırım su ısısını ekranda – 1 derece gösterip suyu ısıtmıyor çünki böyle bir hata kodu yok
  Peteklerde sıkıntı yok ısınıyorlar
  Termostat arızası filansa Elektrik mezunuyum kendi yapabileceğim bişey var mıdır?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… -1 dediğiniz derece ise eğer kombi açık balkondaysa donma meydana gelmiş olabilir. Derece tuşlarına basarak sıcaklığı yükseltmeye çalışın. Kombi açık balkonda değilse kapatıp yeniden çalıştırın. Düzelme olmazsa servis çağırmalısınız. Kombiniz F_1 veya F_01 gibi bir uyarı veriyorsa muhtemel sebep ve yapılacak işlemler makalemizde yazmaktadır. Belirtilen işlemleri uygulamalı, düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Sizi yönlendirebileceğimiz veya yaptırabileceğimiz başka bir işlem yok maalesef.

Petek Yıkama