Kombide Gaz Valfi

Kombide Gaz Valfi nin Görevi Nedir?

Tesisattan aldığı gazın bir bölümünü elektronik karttan aldığı voltaj ile brülöre gönderen, brülörde yanma oluşmasına katkı sağlama görevinde olan parçadır. Kombide gaz grubu ya da gaz armatörü olarak da bilinmektedir.

Gaz Valfi’nin Arızalanma Sebepleri Nelerdir?

 • Bobini zaman içerisinde yanabilmektedir. Yanma durumu öncesinde sesli çalışma yapar. Bu durum sonrasında ise tamamen durur ve çalışmaz.

Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır?

 • Kombide genelde en çok yaşanan sorunlardan biri olan “ateşleme arızası” durumunda karşımıza çıkabilmektedir. Kombinin ateşleme yapmaması, alev yokluğu sorununun olması gaz valfi arızası belirtilerinin başında gelir. Bunun yanı sıra ateşleme devresi sorununa bağlı; sıcak su sorunu, peteklerde ısıtmama sorunu da (kombi ateşleme yapmadığı için hiçbir konumda çalışma yapmaz) yaşanabilir. Ayrıca nadiren de olsa kombinin ses yapma gibi sorunlarında karşımıza çıkabilmektedir.

Gaz Valfi Arızası Nasıl Çözümlenir?

 • Gaz valfi arızasında öncelikle arızanın tespit edilmesi açısından uzman yardımı almak gerekir. Uzman servis ekibi yerinde tespit yapıp gaz valfi arızalı teşhisi koydu ise parçanın değişimi yapılmaktadır. Bazı arıza durumlarına göre tamir uygulaması yapılabilir. Tamir edilecek bir arıza durumu varsa kullanıcı onayı ile yapılabilir. Aksi durumlarda genellikle değişimi yapılan parçalardandır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (47 Yorum)

 1. demirdöküm atron kombim var.5 yıldır kullanıyorum .bir sıkıntı yoktu ancak bu yıl bakım yaptırdıktan sonra f07 arızası vermeye başladı.neredeyse hergün kombi duruyor resetledikten sonra çalışıyor .sorun ve öneriniz nedir acaba?

  1. Merhaba Mehmet Bey… Demirdöküm Atron model kombilerde F07 arızası gaz valfi-kart arızasıdır. Yani bu 2 parçadan birinde sorun olabilme ihtimali yüksek. Cihazı resetlediğinizde çalışıyorsa bir süre kadar daha bu şekilde idare edilebilir. Ancak arıza çok sık tekrar eder ve resetleme işlemine rağmen düzelme durumu olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 2. Demirdöküm Vento kombi F1 arızası veriyor, çakmak çubukları ateş çıkartıyor, gaz gelmediği için ateşleme yapmıyor Gaz valfına 24V DC voştaj geliyor (valfdaki soketi çıkartarak çalıştırıp ölçtüm)
  Gaz pompası step motor soketini (6 kablolu) yerinden çıkartıp çalıştırdığımda F15 arızası veriyor, tekrar yerine taktığımda yine F1 arzası devam ediyor.
  Bu durumda kart sağlamdır diyebilirmiyiz, kart sağlamsa gaz valfınımı değiştirmemmi gerekiyor, gaz valfı ve step motor berabermi satılıyor. Selamlar…

  1. Merhaba Yusuf Bey… Öncelikle steps motor dediğiniz üç yollu vana steps motorudur ve Vinto kombilerde F1 yani gaz yokluğu-ateşleme arızası ile alakalı olmayan bir parçadır. Parçayı yerinden çıkardığınızda cihazın F15 arızası vermesi olağan bir durumdur. Çünkü Vinto kombilerde F15 arızası doğrudan üç yollu vana steps motoru arızasıdır. F1 arızasına gelecek olursak eğer; iyon-ateşleme elektrodu, gaz valfi veya kart arızası olabilir. Ancak sorunu yerinde görmemiz lazım. Sunduğunuz bilgilerden yola çıkarak sizi net arıza konusunda yönlendiremeyiz. Ayrıca can ve mal güvenliğiniz açısından kombiye müdahale etmemenizi bu konuda uzman yardımı almanızı öneririz.

 3. Merhabalar anadolu atasehir kombim calisiyor atesleme yapiyor fakat gaz gitmiyormus gaz valfi tamiri nekadar acaba kombim marka weilli

  1. Merhaba Orhan Bey… Ateşleme arızaları sadece gaz valfine bağlı değildir. Elektrotlarda veya elektronik kartta da sorun olabilir. Arızayı yerinde görmede, marka model bilmeden uzaktan tahmini de olsa fiyat bilgisi veremiyoruz maalesef.

 4. Demir döküm nepto kombi gaz valfi çok basınçlı alev uçuyor vurulur otumuyum regülatör değişti ana kart denedi gaz valfi başka çıkma valfle denedi sensörler bakıldı sorun hala duzelmedi

  1. Merhaba Osman Bey… Yaşadığınız problemi tam olarak anlayamadım. Kombi ateşleme mi yapmıyor? ateşlemeyi çok sık mı yapıyor? Regülatör değişmiş, anakart denenmiş, gaz valfi çıkma olarak denenmiş, sensörlere bakılmış ama hangi sorunu yaşıyordunuz da bu parçalara bakılmasına rağmen sorun düzelmedi? Bize sorunu anlatırsanız size ona göre yardımcı olmaya çalışırız.

  1. Merhaba Engin Bey… Parça değişimi ücretleri kombilerin marka ve modeline göre değişmektedir. Bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşarak kombinizin marka ve modelini belirterek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 5. merhaba,
  Sigma848 gaz valfi arızalandı, usta bobinler sağlam gövde arızalı dedi.
  tamirini yapabilir misiniz?

  1. Merhaba Kemal Bey… Gaz valfi tamir edilen bir parça değildir. Yani arıza durumunda tamiratı yapılamaz. Daha öncesinde kullanılarak revize edilmiş yani işlem görmüş bir parça ile değişimi yapılabilir ya da sıfır parça ile değiştirilebilir.

 6. eca confeo premiks kombim 4 nolu arızıa kodu verdi gelen yerel servis gaz valfi arızası dedi çok yuksek bir fiat istedi bu valf tamir oluyormu en makul çözüm olarak ne yapmalıyım

  1. Merhaba Yaşar Bey… Gaz valfi tamir edilen bir parça değildir maalesef. Servis tarafından net arızalı olduğu tespit edildiyse eğer değişimi ile sorununuz çözümlenebilir. Fiyat pahalı geldiyse eğer fiyat araştırması yapabilirsiniz. Piyasada çıkma gaz valfleri bulunur, araştırarak tedarik edebilir ya da çıkma gaz valfi ile değişim işlemini servislerden talep edebilirsiniz. Sizinle telefonda görüşmüştük. Bulunduğunuz bölgeye hizmetimiz olsa size bu konuda yardımcı olmaya çalışırız. Ancak bulunduğunuz ilçeye firma olarak hizmetimiz bulunmuyor maalesef. Bu yüzden bölgenizden bir servis araştırması yapmanızı öneririz.

 7. MERHABA
  VAILLANT TURBO TEC KOMBİM 2 GÜNDÜR F62 ARIZASI VERİYOR RESTELİYORUM ÇALIŞIYOR 1-2 SAAT SONRA TEKRAR AYNI ARIZAYI VERİYOR KOMBİ 3-4 AY ÖNCE GARANTİSİ BİTTİ ARIZA NE OLABİLİR ACABA

  1. Merhaba İsmail Bey… Vaillant Turbotec model kombilerde F62 arızası gaz valfi veya elektronik karta bağlı bir arıza durumudur. Resetlediğinizde düzeliyor ancak sorun yeniden tekrarlanıyorsa bu iki parçadan birinde sorun olabilme ihtimali var. Yine de sorunu yerinde görüp incelememiz lazım. Servisimizi arayarak bu konuda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 8. kullanım suyu isınıyor su açık durumdayken gaz kapanıyor bir muddet sonra tekrer çalışıyor bu zaman zarfında souk su geliyor tekrar ısınıp souyor alev devamlı yuksek seviyede alevi düşurüp suyu belli bir ısıda tutmuyor sebebi ne olabilir.

  1. Merhaba Ali Rıza Bey… Cihaz sıcak su kullanımında devreyi kesiyor ve kendi kendine yeniden devreye girdiği için suyu bir ısıtıp bir soğutuyor. Bu arızanın net teşhisi için sorunu yerinde görmek gerekir. Kombide anakart, ntc sensör gibi birçok parçada sorun olabilme ihtimali var. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 9. Sayın İlgili,
  Merhaba
  Kombi Vaillant Turbo Tec Pro VUW 202 / 3 – 3
  Sistem soğuk iken ilk çalıştırmada (su normal ısınıncaya kadar) uğultulu, vınıltılı, vuruntulu bir ses oluyor. Daha sonra azalıyor. Isıtma ve sıcak su normal. Ekranda arıza kodu yok. Kalorifer sistem su basıncı 1.5 ile 2.0 bar arasında okunuyor. Yardımınızı diliyorum. İyi çalışmalar.

  1. Merhaba Mustafa Bey… Kombi çalışırken daha doğrusu brülörde yanma olurken ses yapıyor anladığım kadarıyla. Kombi baca sisteminde sorun olabilir. Önce bacayı kontrol etmek gerekir. Bacada sorun görülmezse eğer kombide; fan, pompa, gaz valfi, üç yollu vana gibi parçalara bakmak gerekir. Kombi ses yaptığında bir arıza kodu vermez ve bu durum kombi tesisat basıncına da bağlı değildir. Kombi uzun zamandır bakımsız kullanılıyorsa bu yüzden de ses yapabilir. Sesi yerinde duyup incelemek ve arızayı tespit etmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 10. Merhaba,
  Baymak Eco Fi kombi kullanıyorum yeni ürün olmasına rağmen ateşleme arızası sebebiyle ana kart değişti, sorun giderildi daha sonra kış moduna aldığımızda su ısınmadı servis gevşek bir kablo olduğunu belirtip arızayı giderdi. Şimdiki sorun aşırı tüketim; şöyle ki aynı konumda üst komşumuzla kıyaslama yaptığımızda iki katı gaz tüketimimiz var son faturamız 393 metreküp yaklaşık 600 TL iken Üst komşumuz 300 TL gibi bir rakam ödemiş gaz valfi arızası olabilir mi? Servis aşırı tüketim şikayeti ile geldi ve sorun olmadığını iletti. Bir başka tespit de üst komşumuzun ilettiği bacamızdan hissedilir seviyede gelen gaz kokusu. Cihaz halen garantidedir.
  Konuyu bir değerlendirebilir misiniz?

  1. Merhaba Gökhan Bey… Üst komşunuzun kombisi sizin kullandığınız kombi ile aynı marka modele sahip değilse, kıyaslama yapmak doğru değildir. Çünkü her kombinin en düşük en yüksek sıcaklık ayarı aynı olmaz. Aynı olsa bile yakıt tüketimi eşit olmaz. Ayrıca kombi sadece kalorifer kullanımında değil ocağınız da doğalgaza bağlı ise ocak ve sıcak su kullanımında da yakıt tüketimi yapar. Tabi bu durumda iki katı kadar fazla faturanın da gelmemesi gerekir. Bu da ayrı bir durumdur. Kombide gaz valfi arızası yakıt tüketimini etkilemez. Gaz valfi arızalı olsa zaten kombi ateşleme yapmaz ve gaz yokluğu-iyonizasyon arızasına geçer. Cihaza gaz ayarı gerekebilir, buna bağlı olarak yakıt tüketimi fazla olabilir. Alt katınız boşsa ya da kombi kullanılmıyorsa bu yüzden de faturanız fazla geliyor olabilir. Bacadan eğer gaz kokusu geliyorsa bu cihazın atık gazı dışarı tam olarak atamadığından olabilir. Özellikle rüzgarlı havalarda çok sık karşılaştığımız bir durumdur. Ancak baca yerine tam oturtulmadıysa bu yüzden de bu sorun yaşanıyor olabilir. Tasarruf etmek istiyorsanız dairede en az 3 petek vanası açık olsun, geri kalan petek vanalarını ve odaların kapılarını kapatın. Kombiyi en düşük sıcaklıkta değil orta sıcaklıkta kullanın ki cihaz çok sık devreye girip çıkmasın. Bir de önerimiz oda termostatı ya da termostatik vana kullanmanızdan yanadır. Servis sorun yok diyorsa cihazı detaylı incelemiştir diye düşünüyoruz ancak yine de tabi yerinde bakmak gerekir.

 11. Hızlı ve aydınlatıcı cevabınız için teşekkürler. Gelen servis elemanı gaz ayarı yapmadı, yani hiç ölçüm cihazı filan kullanmadı. Direk tornavidayla gazı kıstı. Yavaş ve uzun süreli yanma konusunda haklısınız. Ama bu sadece 40 dereceye ayarladığımda geçerli. 9 dakika yanma oluyor. 45 dereceye geldiğinde duruyor ve devirdayım 17 dakika kadar yanma olmadan çalışıyor petek dönüş ısısı 30 dereceye düşünce tekrar yanma başlıyor. Ancak petek suyu ayarını 45 derece ve üstüne getirdiğimde asla yanma durmuyor. Mesela 45 dereceye ayarlıyken sıcak su en fazla 47 dereceyi görüyor (50 derecede 52 yi, 55 derecede 57-58 i görüyor) ve orada sürekli çalışıyor, derece bir ileri bir geri gidiyor ve sürekli yanıyor daha önce gaz kısması (ayar değil) yapılmadam aynı kombi ortalama 5 dakika yandıktan sonra rolantiye geçiyordu. Kombi hep 40 derecede çalıştırsam sorun yok ama her zaman yetmiyor evi ısıtmaya. Tekrar teşekkürler tavsiyeleriniz için.

 12. Vaillant ecofit start kombim henüz bir aylık. ilk günden beri kullanma suyunun aşırı ısınması sorunu vardı. Apartmanda tek bizim dairede gaz varken 35 dereceye ayarlı olduğu halde 70 dereceye kadar ısınıyordu, şimdi aynı ayarda 50-55 dereceye kadar çıkıyor. Bir kaç gün önce servis geldi. Min gaz ayarını kısarak sorunu bir derece çözdü gibi oldu (35 derecede ayarlıyken 41-42 dereceye çıkıyor) ama bu sefer petek ısıtmasında randıman düştü kombi bir türlü ayarladığım sıcak su derecesine çıkmıyor. Gelen servis elemanı yaptığı gaz kısma işleminin petek ısıtmayı etkilemeyeceğini söylemişti. Ama malesef öyle olmadığını gördüm. Servise güvenim sarsıldı, baştan savma bir çözüm uyguladığını ve işi bilmediklerini düşünmeye başladım. Gerçek sorunu nasıl öğrenebilirim ve çözdürebilirim. Servisten de soğudum kombiden de …

  1. Merhaba Faruk Bey… Servis gaz ayarı yapmıştır. Gazı kısamazlar sadece ayar yaparlar. Alevin boyunu yükseltip düşürme gibi bir ayar yani. Ancak bu durumda cihaz ısıtmayı yavaş yavaş yapar ve bu aslında sizin için de avantaj olur. Normalde kombi biran önce ısıtma sağlayıp, bir süre bekledikten sonra yeniden devreye girer. (kombi her devreye girdiğinde yakıt tüketimi yapar) Gaz ayarı yapıldığında daha yavaş yavaş ve uzun süre pompa devir daim yapmaya devam eder, pompa devir daim yaptığı sürece yakıt tüketimi olmaz, olursa da düşük olur. Bu durumu bir sorun olarak düşünmeyin deriz. Suda aşırı bir ısınma varsa eğer kombinin ve tesisatın yeni olmasından kaynaklı olabilir. Tabi yine de sorunu incelemek lazım.

 13. Bosch 10 yıllık biz kiracı olarak 3 aylık kiracıyız, Kombimiz arıza yaptı EA harfi çıktı gazın gelmediği yazılıydı katalogda, bakımını yaptırdığımız usta Gaz Valfı değişecek dedi, Yalnız resetlediğimizde 1-2 dakika yanmaya başlıyor o arada sıcak suyu akıyor ama petek ısınmıyor, kapattığımız zaman tekrar arızaya geçiyor, Valfı suya ve peteklere ayrı ayrımı kumanda ediyor,
  suyu akıtırken görev yapan valf peteklere niye görev yapmıyor?
  2-Başka arızadan olabilirmi? Valfın değişmesi ücreti ne olur, Birde 10 yıllık kombinin arızası elimizde bozulduysa kiracıyamı yansır masrafı (Siz devamlı bu işle uğraştığınız için bilirsiniz dedim) Selamlar ilginize teşekkür ederim.

  1. Merhaba Salih Bey… Bosch kombilerde EA gaz yokluğu-ateşleme arızasıdır. Sıcak su tesisatında yani borular içindeki su sıcak kalıyorsa o yüzden bir süre kadar musluğu açtığınızda sıcak su gelir sonra kesilir. Yani uzun süreli olmaz. Yani sıcak suyun kısa süreliğine akmasının sebebi tesisat içinde sıcak kaldığından kaynaklı olabilir. Kombilerde ateşleme arızaları gaz valfi, anakart ve iyon-ateşleme elektrotlarına bağlıdır. Bu parçalardan birinde sorun olabilir. Gaz valfi arızası doğru bir tespit olabilir, tabi yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Gaz valfi arızalıysa eğer bu kullanıcı hatası değildir. Gaz valfi zaman aşımına uğrayarak arızalanabilir veya dış etmenler sebebiyle arızalanabilir. Yani gaz valfi arızaları genel olarak kullanıcı hatası değildir. Cihazın modeline göre ücret değişir. Bu konuda net bilgi sunamıyoruz maalesef. Kombilerde kullanım süresi 15 yıl kadardır. 10 yıllık bir kombi eğer uzun süre bakımsız kaldıysa her zaman için arızalanma riski yüksektir. Siz taşınalı daha yeni olmuş. Bu durumu ev sahibinizle görüşerek ortak bir noktaya varabilirsiniz. Yeni taşınmışsınız ve gaz valfi arızası kullanıcı hatası değildir. Bize kalırsa ücreti ev sahibiniz karşılamalıdır. Ancak böyle bir yasa olmadığı için de yine de net bilgi sunamıyoruz maalesef.

 14. Vaillant kombimizde f28 arızası veriyor reset yaptıktan sonra çalışıyor fakat bazen 5 dakika sonra bazen uzun zaman sonra 2 saat yada daha uzun süre sonra yine aynı hatayı veriyor. Sorun ne olabilir

  1. Merhaba Ayhan Bey… Vaillant kombilerde F28 gaz yokluğu sorunudur. Yani brulörde yanma olmadığı zaman bu sorun yaşanır. Cihaz 3 kez resetlenmesine rağmen düzelmiyorsa ancak o zaman net bi arıza tespiti yapılabilir. Muhtemel sebepler de gaz valfi, anakart, iyon ve ateşleme elektrodu ile alakalı olabilir.

 15. Merhaba ,Baymak Baxi Luna Avant Kombim var son zamanlarda sıcak su akışı tamamen kesildi.E01 Arıza Kodu ile Resetleme yapmama rağmen düzelmiyor.Araştırmama göre Gaz valfi/ateşleme sorunu kaynaklı bir arıza .Öncelikle bu parçanın tamiri mümkünmüdür.?Yada yeni fiyatı ne kadardır.+ Servis fiyatınız, Yardımcı olurasnız sevinirim.Kolay gelsin.

  1. Merhaba Bülent Bey… Baymak kombilerde E01 arıza kodu gaz yokluğu sorunudur. Ateşleme arızası olarak da adlandırılabilir. Ancak arızanın tek sebebi gaz valfi değildir. Anakart, iyon ve ateşleme elektrodu arızası da bu soruna neden olabilir. Bu yüzden öncelikle sorunu yerinde görmek gerekir. Servis ücreti olarak 50 tl alınıyor. Gaz valfi tamiri yapılabilen bir parça olmadığı için arıza halinde değişimi gerekir. Ancak sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa fiyat bilgisi veremiyoruz maalesef.

 16. buderus kombim patlamalı çalışıyor.
  baca temizliği yapıldı problem yok.
  gaz valfi değişti.Yeniden patlamalı çalışma devam ediyor.
  ateşleme elektrodu değişti.Patlamalı çalışmaya devam ediyor.

  Problem nereden kaynaklanabilir.

  1. Merhaba Baybars Bey… Kombide neredeyse patlamalı yanma arızası durumunda arızalı olan birçok parça değişmiş. Genel olarak bu sorun baca ile alakalı durumlarda yaşanır. Gaz valfi ve elektrot değişimi de yapılmış. Geriye sadece elektronik kart kalıyor. Ancak yine de net arıza elektronik karttan kaynaklı denilemez. Bu yüzden farklı bir servis çağırarak yardım almanızı öneririz.

 17. Bosch Classic Condense marka kombi kullanıyorum. Bakım sırasında gaz valfinin içinde bulunan filitrenin delindiğini fark ettik, sonrasında peteklerde ısıtma problemi yaşayınca sorunun kaynağının filitreden kaynakladığını düşündüm acaba öyle mi? Öyle ise bu filitreden temin etme şansımız var mı? veya tamir edilme olasılığı. Çünkü gaz valfi fiyatı baya yüksek. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Yunus Bey…Gaz valfi arızalarında tamir işlemi maalesef yapılamıyor. Ancak gaz valfi arızalarında kombi ateşleme yapmaz ve genel olarak sadece kalorifer devresinde değil sıcak su devresinde de çalışmaz. Kaloriferlerin ısınmaması farklı bir arıza olabilir. Tabi sorunu yine de yerinde görmek gerekir. Bu yüzden önerimiz servis yardımı almanız yönündedir.

   1. İyi gunler buderus 062 kombi kullaniyorum daha 3 aydir aldim 35 ayarliyorum alev isareti olusuyor hizli bir sekilde 35 ulasiyor ve hemen alev isareti sonuyor fakat petekler isinmiyor sorun ne olabilir

    1. Merhaba Mustafa Bey… Buderus GB062 model kombilerde en düşük kalorifer sıcaklığı 30°C dir. Kombiyi 35°C ye ayarladıysanız bu en düşük ayar sayıldığı için hızlı şekilde bu değere ulaşması ve sonrasında alevin sönmesi, peteklerin daha ısınamadan soğuması normaldir. Bu modellerde cihazı en düşük 40°C civarında kullanmanız gerekir. Bu şekilde deneyin, petekleriniz ısınacak ve sorun kalmayacaktır.

 18. Merhab eca konfoe plas kombinin gaz valf,nın bobini arızalı nasıl temin ederiz yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba Mehmet Bey… Eca Confe Plus model kombilerde gaz valfi arızalıysa eğer değişimi gerekir. Ancak firmamızda parça satışı olmadığı için arıza kaydı oluşturarak ekip yönlendirmesi yapabiliriz. Bunun için çağrı merkezimize ulaşarak arıza kaydı bırakabilirsiniz.

 19. sıemens VGU56A.1109 Gaz valfi
  Sadece valfin fiyatı ne kadar ( montajını kendim yapıcam )

  1. Tekrardan Merhaba İrfan Bey… Firma olarak parça satışı yapmıyoruz maalesef. Uzman teknisyenlerimiz gelip işlemleri yapıyor.

 20. merhaba
  sıemens VGU56A.1109 Gaz valfinin tamiri varmı yada tamir takımı bulunuyormu servis gaz valfinin basıncını düşük okuyorum dedi 13 küsür olması gerekirken 11 küsürmüş siz ne önerirsiniz bu valfin yenisi kaç tl.

  1. Merhaba İrfan Bey… Gaz valfi tamir edilmeyen bir parçadır. Değişim ücreti servis ve işçilik dahil 1 yıl da garantili 350 TL’dir.

 21. merhaba
  ferrolı domı projekt kombi musluk suyu fazla ısınıyor. su akış ve sıcaklık sensörlerini degistırdim,baska bir kart atktım ancak sorun devam ediyor. gaz ventili ayarında sorun oldugunu duşuyorum.Yanı gaz ayarını sıkmak gerekiyor. bu vida hangisidir.sıktıgımda alevın külmesi durumunda bu işlem dogru olurmu.?
  Cevap verirseniz memnun olurum.
  Kolay gelsın.

  1. Merhaba Mustafa Bey… Cihazınız tek eşanjörlü ve tek eşanjörlü cihazlarda yaşanan kronik sorunlardan biridir bu. Gaz ayarı ancak ölçüm aleti takılarak yapılabilir yani kullanıcı olarak bu işlemi siz yapamazsınız, buradan tarif edebileceğimiz bir uygulama da değildir. Bu durum için servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama