Baymak Dolcevita 24 HC Arıza Kodları

Baymak Dolcevita 24 HC Hata Kodları

Yazımızda bulunan bilgiler Baymak Dolcevita 24 HC/24 BC model kombiler için geçerlidir. Dolcevita 24 HC model kombiler hermetik, Dolcevita 24 BC model kombiler bacalıdır.

 1. E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme.
 • Çözüm Gaz yokluğu yani ateşleme arızası olarak adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Arıza durumunda servis öncesi yapılması gereken işlemleri öğrenmek ve uygulamak isterseniz Dolcevita 24 HC kombi E01 arızası linkini tıklamanız yeterlidir.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu.
 • Çözüm Dolcevita kombilerde emniyet termostatı, aşırı ısı termostatıdır. Yani aşırı ısınma durumlarında açılarak kombiyi aşırı sıcaklık sebebi ile koruma altına alıp bloke eden parçadır. Dolcevita 24 HC/BC kombi E02 arızası hakkında daha detaylı bilgi almak, servis öncesi yapılacak işlemleri öğrenmek ve arızalar parçaları bilmek için linki tıklamalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz sistemi sorunu.
 • Çözüm Genelde sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Yalnız Dolcevita HC yani hermetik model kombilerde arızalı parçalar değişir, Dolcevita BC yani bacalı model kombilerde arızalı parçalar değişir. Dolcevita kombi E03 arıza kodunun çözümü için veya bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sensör sorunu.
 • Çözüm Yani kalorifer sensöründen bahsedilmektedir. Arızanın yine de detaylarını öğrenmek için Dolcevita E05 hatası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunu.
 • Çözüm Yani sıcak su sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Dolcevita 24 HC/BC kombi E06 hatası hakkındaki tüm detayları öğrenmek ve servis öncesi bilinçli olmak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük basınç arızası.
 • Çözüm Sistem su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sisteme yani kombi tesisatına su basmanız gerekir. İşlemi uygulamak üzere Dolcevita kombiye su basma linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E25/26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj sorunu.
 • Çözüm Bu iki arıza kodunun anlamı da hemen hemen aynıdır. Pompa blokaj sorunu olarak adlandırılır. Kısaca pompa sıkışıklığı da denilebilir. Daha detaylı bilgi için Dolcevita E25 hatası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşum arızası.
 • Çözüm Brülörde yanma olmasına rağmen alevin oluşmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda önce kullanıcı olarak “R” konumlu reset düğmesine 2 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapmalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç yine değişmezse işlemi maksimum üç kez daha tekrar edin. Sonuç aynı ise Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın. Bu gibi durumlarda; elektronik kartta, iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde sorun olabilmektedir. Tespit ve çözüm yerinde yapıldığında kesin sonuç alabilirsiniz.
 1. E96 Arıza Kodu Düşük voltaj sebebi ile kapanma.
 • Çözüm Daireye veya kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın kilitlendiğini belirten arıza kodudur. Dolcevita E96 hata kodunun çözümü için linki tıklayarak orada size sunulan bilgileri uygulayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Selim Tanyel dedi ki:

  Premix Dolce Vita kombimizde önce AP sonrasında ise F37 kodu veriyor ve suyu ısıtmıyor. ne yapılması gerektiği konusunda bilgi verebilir misiniz lütfen

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selim Bey… Kombinizin alt kısmında monteli durumda olan (genelde mavi renkte olur) doldurma musluğunu sola çevirerek basınç ibresini takip edin. Basınç ibresi 1 ile 2 bar arasına geldiği zaman bu musluğu yeniden sağa çevirerek kapatın ve iyice sıkın. AP uyarısı yaklaşık 2 dakika kadar ekranda belirir. Sonra kendiliğinden kaybolur, cihaz çalışmaya devam eder. AP bir arıza kodu değil anakartın parça kontrol aşamasıdır. Yani cihazın çalışabilirliğinin kontrolüdür. İşlemi yapamazsanız, çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız veya işlem sonrası sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız.

 2. Mehmet Soysal dedi ki:

  İyi günler. Dolcevita hc 3 düğmeli kombim var.
  Ekranda bir hata kodu yok. Kombi çalışıyor.
  Ancak ara ara, dı-dıt dı-dıt şeklinde sesli bir ikaz veriyor. Bir müddet sonra kesiliyor. Tekrar başlıyor.
  Kombini elektriğini kapayınca, bu ses bir müddet daha devam edip susuyor.
  Tavsiye verir misiniz lütfen.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombiye gelen enerji kesildiğinde parçaların da durması yani çalışmaması gerekir. Ancak ses durumu devam ediyorsa bu durumu yerinde incelemeden bilemeyiz. Bir parça takılı kalıyor da olabilir. Tavsiyemiz cihaza müdahale etmeden direk servis çağırmanızdır.

 3. Çetin ŞAHİN dedi ki:

  Baymak Dolcevita kombi üzerinde A8 arıza kodu yanıp sönüyor sonradan düzeliyor, ne yapılaması gerekmektedir.
  teşekkürler iyi çalışmalar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Çetin Bey… Baymak Dolcevita kombilerde A8 arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Ancak şebekeden dairenize gelen voltaj düzensizse bu yüzden ekranda anakarttan bilgi alınamıyor mesajı verebilir. Voltaj düzeldiğinde de sorun kalmayacağı için ekranda uyarı kodu gidiyor olabilir. Şuanda düzelme olduysa bir soru teşkil etmez. Ancak yine de önerimiz bir elektrikçi çağırarak daireye gelen voltajı ölçtürmeniz yönündedir. Voltaj düşük veya yüksek çıkarsa regülatör cihazı kullanmanız gerekir. Aksi halde bu yüzden kombinizdeki anakart yanabilir veya hasar görebilir.

 4. Ümit Opcin dedi ki:

  Merhaba dolcevita d× 24 fi kombi kullanıyoruz. Kombi ısınmaya başladığında duruyor ve bunu 4 5 kere tekrarlıyor sonrasında çalışıyor

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ümit bey… Gaz ayarlarında veya sensörlerinde bir sorun olabilir cihazı incelemek lazım.

 5. Emine balcı dedi ki:

  Dolcevita dx 24 fi kombi kullanıyorum bugün ekranda sadece 88 rakamı yanıp sönüyor düğmelerde fonksiyon yok sorunun be olduğunu söyleyebilirmisiniz
  Arıza katoloğuna baktım böyle bir arıza kodu da yok ne yapmalıyım trşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emine Hanım… Baymak kombilerde 88 veya E88 arıza kodu anakart problemidir. Parçanın tamiri veya değişimi konusunda servis yardımı almalısınız. Bu arıza durumunda maalesef kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur.

Petek Yıkama