Baymak Dolcevita 24 HC Arıza Kodları

Baymak Dolcevita 24 HC Hata Kodları

Yazımızda bulunan bilgiler Baymak Dolcevita 24 HC/24 BC model kombiler için geçerlidir. Dolcevita 24 HC model kombiler hermetik, Dolcevita 24 BC model kombiler bacalıdır.

 1. E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme.
 • Çözüm Gaz yokluğu yani ateşleme arızası olarak adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Arıza durumunda servis öncesi yapılması gereken işlemleri öğrenmek ve uygulamak isterseniz Dolcevita 24 HC kombi E01 arızası linkini tıklamanız yeterlidir.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunu.
 • Çözüm Dolcevita kombilerde emniyet termostatı, aşırı ısı termostatıdır. Yani aşırı ısınma durumlarında açılarak kombiyi aşırı sıcaklık sebebi ile koruma altına alıp bloke eden parçadır. Dolcevita 24 HC/BC kombi E02 arızası hakkında daha detaylı bilgi almak, servis öncesi yapılacak işlemleri öğrenmek ve arızalar parçaları bilmek için linki tıklamalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz sistemi sorunu.
 • Çözüm Genelde sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Yalnız Dolcevita HC yani hermetik model kombilerde arızalı parçalar değişir, Dolcevita BC yani bacalı model kombilerde arızalı parçalar değişir. Dolcevita kombi E03 arıza kodunun çözümü için veya bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sensör sorunu.
 • Çözüm Yani kalorifer sensöründen bahsedilmektedir. Arızanın yine de detaylarını öğrenmek için Dolcevita E05 hatası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunu.
 • Çözüm Yani sıcak su sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Dolcevita 24 HC/BC kombi E06 hatası hakkındaki tüm detayları öğrenmek ve servis öncesi bilinçli olmak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük basınç arızası.
 • Çözüm Sistem su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sisteme yani kombi tesisatına su basmanız gerekir. İşlemi uygulamak üzere Dolcevita kombiye su basma linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E25/26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj sorunu.
 • Çözüm Bu iki arıza kodunun anlamı da hemen hemen aynıdır. Pompa blokaj sorunu olarak adlandırılır. Kısaca pompa sıkışıklığı da denilebilir. Daha detaylı bilgi için Dolcevita E25 hatası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşum arızası.
 • Çözüm Brülörde yanma olmasına rağmen alevin oluşmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda önce kullanıcı olarak “R” konumlu reset düğmesine 2 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapmalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç yine değişmezse işlemi maksimum üç kez daha tekrar edin. Sonuç aynı ise Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın. Bu gibi durumlarda; elektronik kartta, iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde sorun olabilmektedir. Tespit ve çözüm yerinde yapıldığında kesin sonuç alabilirsiniz.
 1. E96 Arıza Kodu Düşük voltaj sebebi ile kapanma.
 • Çözüm Daireye veya kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın kilitlendiğini belirten arıza kodudur. Dolcevita E96 hata kodunun çözümü için linki tıklayarak orada size sunulan bilgileri uygulayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (14 Yorum)

 1. Gulay dedi ki:

  Kombiyi açıyoruz atesleme yapiyor ama 5 saniye sonra ateslemeyi kesiyor. F01 10 yanıp sönüyor
  Kendiliğinden bir anda F01 09
  F01 08
  F01 05 oluyor.resetledik ama halen aynısı oluyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülay Hanım… Kombiniz makalemizde açıkladığımız modelden ise bu modellerde arıza kodları E harfi ile başlamaktadır. Mesela E01 gibi… F01 10 uyarısını ilk defa duyuyoruz ve daha öncesinde karşılaşmadık. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından eminseniz, kombiye gaz geldiğinden eminseniz cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Reset işlemi de bir işe yaramıyorsa bu durumda teknik servis yardımı almanız gerekir. Cihazı gelip yerinde incelememiz gerekiyor.

 2. Sevim Gürkan dedi ki:

  DOLCE VİTA KOMBİM F81 GÖSTERİYOR ÇALIŞMIYOR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sevim Hanım… Kombiniz sensör drift hatası veriyor. Bu durumda ya harici sensörde ya sensör bağlantılarında ya da elektronik kartta sorun olabilir. Arıza durumunda cihazı birkaç defa resetlemelisiniz. Cihaz arızadan çıkmaz, sorun devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama