Baymak E05 Arızası

Baymak E05 Hata Kodu Çözümü

Baymak kombilerin model ve çeşitlerine göre değişebilen, bazı modellerde ısıtma devresi sensörü bazı modellerde ise hava akış anahtarı sorunu olarak bilinen arıza kodudur.

Dolcevita DPY, Brötje Novadens Baxi Luna 5, Luna Avant, Falke Condense, Lambert LPY, Lambert Attivo, Luna 24 Fi, Duo Tec, Brötje Star Bridge, Luna 5, Dolcevita Felice 240/310, Duotec Compact 24 model kombilerde

 1. Atık gaz sistemi (hava akışı) problemidir.

Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır.

Baymak Hermetik Tip Kombilerde;

 • Fan, prosestat veya anakart arızası olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir ya da hava akım borusu standart ölçüde olmayabilir. Uzman Baymak Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Yoğuşmalı Tip Kombilerde;

 • Fan, anakart arızası olabilir. Hava akım borusu yerinden çıktığında ya da ebatı uzun olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın tespit ve çözümü için uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Brötje Energy Digit 240 Fi, Eco 5 24 Fi, Falke 24 HCY/24 BCY, Baxi Eco 3 Compact, Baxi Luna3 Avant, Star Bridge Extra, Lambert LX 24 Fi, Energy Digit 24 Fi, Falke FX 24 Fi, Eco 24 Fi, Dolcevita Felice 24/31, Digitech, BLYSS BX, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC, Baxi Luna 3, Falke Master ve Star Extra model kombilerde

 1. Kalorifer sensörü (ısıtma devresi sensörü) problemidir.

Arızanın öncelikle yerinde tespit edilmesi gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

 • Kalorifer sensöründe problem olabilir,
 • Kalorifer sensörü bağlantılarında kopma ya da kısa devre olabilir,
 • Kalorifer sensörü borularında nemlenme olabilir,
 • Elektronik kart arızalı olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (22 Yorum)

 1. Muhlis besler dedi ki:

  Luna 24 Fi / E05 arızası veriyor. fan çalışma sesi yok. Ateşleme olmuyor kalorifer ve su her iki moddada ??
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhlis Bey… Makalemizi incelediyseniz eğer Luna 24 Fi mnodel kombilerde E05 arızası hakkındaki detaylar yazmaktadır. Bu sorun hava akış sorunudur. Kombi fan yoluyla yeterli hava akışı sağlayamazsa bu arızaya geçer. Bu durumda; baca sistemi ile birlikte fan, kart, prosestat gibi parçaları da kontrol etmek gerekir.

 2. Erol ERDEM dedi ki:

  Baymak eco 4 yakın zamanda sıcak su açtığımda E05 hatası veriyor şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erol Bey… Makalemizde zaten tüm detayları paylaştık. Yapılabilecek işlemler, arızanın sebepleri, arızalı olabilecek parçalar vs. tüm detaylar var. Bu konuda servis yardımı almak isterseniz 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 3. Erol ATMACA dedi ki:

  Baymak kombi 38000 binlikE05 arızası nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erol Bey… Sayfamızda E05 arızası hakkındaki tüm detaylar yazmaktadır. Sayfa içerisinde kombinizin modelini aratıp bulabilir, modelin aşağısında sunduğumuz bilgileri inceleyerek sorunun sebeplerini öğrenebilirsiniz.

 4. erdogan kavak dedi ki:

  baymak luna5 / 24fi konbı
  yaklaşık 6 ay önce tamamen kapatdım.
  şimdi acdıgımda EO5 HATA veriyor
  ne yapmam gerekir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdoğan Bey… Sayfamızı incelediyseniz eğer arıza durumu hakkında detaylı bilgi yazmaktadır. Kullanıcı olarak arıza durumunda yapabileceğiniz bir işlem olsaydı emin olabilirsiniz ki o konudaki detayları da size belirtmiş olurduk. Ancak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için direk servis yardımı almanız gerekiyor.

 5. Mustafa Gözdaş daş dedi ki:

  Baymak star bridge 24 fi arza resetliyorum derece yükseliyor tekrar E05 arza kodu veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi kombinizin modeline göre hava akış problemi var. Resetleme işlemi bu arıza durumunda bir işe yaramaz. Genel olarak teknik problemdir ve servis gerektirir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak firmamızdan bu konuda yardım alabilirsiniz.

 6. Mustafa Gözdaş daş dedi ki:

  Baymak kombi arzam resetliyorum biraz derece yükselince tekrar arza kotu veriyor E05

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi E05 arızası kombilerin modeline göre değişir. Bazı modellerde hava akış sorunudur, bazı modellerinde sensör sorunudur. Yani kombinizin tam olarak modelini bilmediğimiz için tam olarak bilgi aktaramıyoruz. Ancak makalemizde kullandığınız modeli bularak arızanın sebeplerini ve yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz. Sorun uygulanan işlemlere rağmen düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

 7. MURAT kurt dedi ki:

  Merhaba lambert 310/310T kombi kullanıyorum F 23 hatası verdi ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombiniz hava akışı ile alakalı bir problem veriyor. Yani baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamadığı için cihaz arızaya geçmiş. Düzelme olacağını sanmıyoruz ama yine de cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar edin. Yine de sorun düzelmez devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

 8. ERCAN SAYDAM dedi ki:

  BAYMAK BÜJUTER MARKA KOMBİ 05E Arızası veriyor servis gelip baktı ay saat içerisinde yine arıza veriyor ne yapmamız gerekiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ercan Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi hava akış sorunu veya bir sensör sorunu olabilir. Gelen servis ne işlem yaptı bilemeyiz ancak sorun çözümlenmedi ve devam ediyorsa işlem yapan servisi tekrardan arayarak yardım alabilirsiniz. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

 9. Ali k dedi ki:

  Merhaba baymak luna baxi 50 derece yanıp sönüyor fan yeni anakart yaptırıldı. Gündüz sorunsuz çalışırken akşam peteklere ısı verildiğin de 50 derece yanıp sönüyor kombiyi kapatıp soğuduğunda açıyoruz düzeliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombi hava akış arızası veriyor. Yani yeterli hava akışı sağlayamadığı için baca sistemi hatası diyebiliriz. Fan ve karta müdahale edildi ve yine de sorunda düzelme olmadıysa prosestat parçasının da kontrol edilmesi gerekir. Tabi değişimi yapılan parçalarda da sorun yok diyemeyiz. Her ihtimale karşı o parçaların da yine kontrol edilmesi gerekir.

 10. İlyasçayan Öztürk dedi ki:

  Kombi petegi ısıtmaya geçeceği veya sıcak suyu ısıtmaya geçeceği an E05 reset geliyor sonrada 13 geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlyas Bey… Baymak kombilerde E05 arızası makalemizde de belirttiğimiz gibi bazı modellerde atık gaz sorunu bazı modellerde sensör sorunudur. Makalemizi inceleyip kombinizin modelini bularak arıza açıklamasından yaşadığınız sorunun muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Cihaz arızaya geçtiğinde kısa sürede 3 kereden fazla resetleme işlemi yaptıysanız eğer reset kilitlenmesi olur. Bu yüzden ekranda 13 uyarısı çıkar. Cihazı arka arkaya en fazla 3 kez resetlemeniz gerekir. 3 resetleme sonrası cihaz düzelmiyorsa zaten düzelmez yani daha fazla resetlemeye gerek kalmaz. Parça sorunu vardır. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekir. Yardım için de 444 1 837 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 11. Customwrittenessays dedi ki:

  Herşey için teşekkürler çok iyiydi.:-)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize…

Petek Yıkama