Baymak E05 Arızası

Baymak E05 Hata Kodu Çözümü

Baymak kombilerin model ve çeşitlerine göre değişebilen, bazı modellerde ısıtma devresi sensörü bazı modellerde ise hava akış anahtarı sorunu olarak bilinen arıza kodudur.

Dolcevita DPY, Brötje Novadens Baxi Luna 5, Luna Avant, Falke Condense, Lambert LPY, Lambert Attivo, Luna 24 Fi, Duo Tec, Brötje Star Bridge, Luna 5, Dolcevita Felice 240/310, Duotec Compact 24 model kombilerde

 1. Atık gaz sistemi (hava akışı) problemidir.

Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır.

Baymak Hermetik Tip Kombilerde;

 • Fan, prosestat veya anakart arızası olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir ya da hava akım borusu standart ölçüde olmayabilir. Uzman Baymak Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Yoğuşmalı Tip Kombilerde;

 • Fan, anakart arızası olabilir. Hava akım borusu yerinden çıktığında ya da ebatı uzun olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın tespit ve çözümü için uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Brötje Energy Digit 240 Fi, Eco 5 24 Fi, Falke 24 HCY/24 BCY, Baxi Eco 3 Compact, Baxi Luna3 Avant, Star Bridge Extra, Lambert LX 24 Fi, Energy Digit 24 Fi, Falke FX 24 Fi, Eco 24 Fi, Dolcevita Felice 24/31, Digitech, BLYSS BX, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC, Baxi Luna 3, Falke Master ve Star Extra model kombilerde

 1. Kalorifer sensörü (ısıtma devresi sensörü) problemidir.

Arızanın öncelikle yerinde tespit edilmesi gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

 • Kalorifer sensöründe problem olabilir,
 • Kalorifer sensörü bağlantılarında kopma ya da kısa devre olabilir,
 • Kalorifer sensörü borularında nemlenme olabilir,
 • Elektronik kart arızalı olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (30 Yorum)

 1. Ozcan dedi ki:

  Mrb benım falke master kombım e05 arızası veriyor fakat peteklerde sorun yok sadece sıcak suda bu hatayı verıyor reset attıgımda duzelıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özcan Bey… O halde muhtemelen sıcak su yani kullanım suyu sensöründe sorun olabilir. Yine de tabi cihazda harici durumları incelemek gerekir. Kombide baca sistemi veya bir kart arızası da olabilir.

 2. Kartal yaman dedi ki:

  Falke master kombide E5 kodu çıktı resetleme sonrasında t 5 yanıp sönüyor ocak çalışıyor ama su ve petekler ısınmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kartal Bey… Makalemizi incelediyseniz eğer Falke Master model kombilerde E5 arızası bir sensör sorunudur. Ancak sensör haricinde bir kart problemi de söz konusu olabilir. Cihazı resetlediğiniz halde düzelme olmadıysa servis yardımı almanız gerekiyor.

 3. Turgut Gündüz dedi ki:

  Baymak lunaavvant kombi e05 ariza veriyor ne yapabiliriz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Turgut Bey… Luna Avant model kombilerde E05 arızası makalemizde de açıkladığımız gibi hava akış sorunudur. Cihazı her ihtimale karşı birkaç kez resetlemelisiniz. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekiyor.

 4. Mustafa adalar dedi ki:

  Ben böyle problemli bir kombi görmedim her ay arıza yapıyor servis elamanlarıyla akraba olduk neredeyse 🙄

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Firmamızda kaydınız yok yani daha öncesinden bizim tarafımızdan kombinize müdahale edilmemiş. Ancak çok sık sorun yaşıyorsanız cihazınızı yakından incelemek isteriz. Bunun için bize ulaşabilirsiniz.

 5. Muhlis besler dedi ki:

  Luna 24 Fi / E05 arızası veriyor. fan çalışma sesi yok. Ateşleme olmuyor kalorifer ve su her iki moddada ??
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhlis Bey… Makalemizi incelediyseniz eğer Luna 24 Fi mnodel kombilerde E05 arızası hakkındaki detaylar yazmaktadır. Bu sorun hava akış sorunudur. Kombi fan yoluyla yeterli hava akışı sağlayamazsa bu arızaya geçer. Bu durumda; baca sistemi ile birlikte fan, kart, prosestat gibi parçaları da kontrol etmek gerekir.

Petek Yıkama