Baymak E25 Arızası

Baymak E25 Arıza Kodu Nedir?

Baymak kombilerin kendi içlerinde çeşitli modelleri yer almaktadır. Her modelde arıza kodlarının açıklaması aynı olmamaktadır. Bu nedenle de yazımızda sizlere modellere göre değişen Baymak E25 Arıza kodunun açıklamasını ve çözüm seçeneklerini sunmuş bulunmaktayız.

Brötje E25 Arızası

 • Çözüm Kalorifer sensör sorunudur. Bu sorunda peteklerinizde ısınma olmaz ya da yeterli şekilde ısıtma yapmaz. Kalorifer sensörü arızalı olabilir, sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olabilir. Bu durumda yardımları uzman servis ekibinden almalısınız. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmamaktadır.

Dolcevita, Eco, Energy, Lambert E25 Arızası

 • Çözüm Muhtemel pompa sorunudur. Bu durumda genelde peteklerde ısıtmama sorunu ile karşılaşılır. Pompa devir düşürüyor olabilir, pompa sıkışmış olabilir ya da arıza söz konusu olabilir. Pompa Baymak markalı bu model kombilerde tamiri de yapılabilen parçalardandır. Arıza durumuna bağlı pompa tamiri de yapılabilir. Kullanıcı olarak soruna müdahale etmeden servis yardımı almanızı öneririz.

Falke, Luna, Baxi Luna E25 Arızası

 • Çözüm Maksimum sıcaklık anlamına gelen arıza kodudur. Bu durumda petek vanalarını kontrol etmelisiniz. En az 3 petek vanası açık olmalıdır. Değilse mutlaka açın. Sonrasında kombi suyu eksik olabileceği için su basıncına bakın ve 1 barın altında ise su basın. Son olarak cihaza birkaç kez reset atın. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyor ise servis yardımı almanız gerekir. Aşırı ısınma sorunlarında; ana eşanjör tıkalı olabilir, pompada sıkışmış olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir (filtre temizliği için linki tıklayabilirsiniz), üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir ya da ortada kalıyor olabilir. Net teşhis ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

Novadens Extra Premix E25 Arızası

 • Çözüm Ana eşanjörde meydana gelen bir aksaklığı belirten arıza kodudur. Bu durumda birçok sorun yaşanabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız. Kullanıcı olarak cihaza yapabileceğiniz herhangi bir müdahale bulunmamaktadır.

Baymak E25 Arızası açıklaması pompa sorunu olan kombilerde E26 hata kodu da yine pompa arızası anlamına gelmektedir. Pompa sorunlarında genelde Baymak E25 – E26 hata kodları ekranda belirebilmektedir. Tabi bu durum yine Baymak kombi modellerine göre değişmektedir.

Baymak E25 hatası sorununa çözüm bulamadıysanız bizi arayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (15 Yorum)

 1. Emir kçiker dedi ki:

  Merhabalar benim kombim sıcak suyu çalıştırdığım da birden patlıyor ve kombinin aşağısından su akıtmaya başlıyor E25 oluyor bu büyük patlamalara sebep olabilir mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emir Bey… Baymak kombilerde genellikle uzun süre kapalı kaldığında E25 gibi pompa blokaj arızaları verir. Ancak sıcak su konumunda su akıtmaya başlıyorsa bu durumu basınç yüksekliğinden de yapabilir, parçalarda delinme, kırılma, çatlama varsa bundan da yapabilir. Bu durum E25 arızasından bağımsız olabilir veya direk bağlantılı da olabilir. Kombiniz su akıtıyorsa ve akabinde E25 gibi önemli bir hata veriyorsa biran önce servis çağırmanızı öneririz. Kombi bu gibi durumlarda patlamaz ancak su akıntısı önemli bir sorundur ve sorunun tam olarak neyden kaynaklı olduğunu bilmeden bu konuda net bilgiler sunmak çok zor. Bu yüzden bi servis çağırarak kombiyi kontrol ettirmenizi öneririz. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 2. Murat özberk dedi ki:

  E25 sinyal veriyor ne olabilir yardimci olurmusunuz tesekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Makalemizde kombilerin modellerine bağlı muhtemel arıza durumları açıklanmıştır. Kombi tesisatta suyu bir sebeple dolaştıramadığı için kendi içinde ısıtıyor ve yüksek sıcaklık sebebiyle cihaz bloke konuma geçiyor. Yani sorunun yaşanmasındaki sebep suyun tesisatta dolaşamamasıdır. Bu durumda önce; petek vanalarına bakın, kapalıysa açın. Kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalıysa açın. Kombi su basıncına bakın, 1 barın altındaysa 1,5 bara kadar su basın. Bu kontrol ve uygulamalardan sonra kombiyi birkaç kez resetleyin. Yine de sorunda düzelme olmuyor, arıza devam ediyorsa servis yardımı almanız gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 3. Ramazan bilgin dedi ki:

  Merhaba lar BAYMAK ECO4 Fİ
  kombimde E25 arıza yazıyor ve tekler çalışıyor ama sicak su yo soğuk su geliyo sebebi nedir cep lütfen teşekkür ederdim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey…. Baymak kombilerde E25 arızası aşırı ısınma, pompa blokaj arızasıdır. Peteklerin ısınmasında bir sorun yoksa, sıcak su alamıyorsanız üç yollu vana arızası olabilir, pompa arızası olabilir veya anakarta bağlı olabilir. Cihazı yerinde görüp incelemek lazım. Belirttiğimiz durumlar dışında harici bir sorun da olabilir. Bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 4. sabri yıldırım dedi ki:

  merhaba
  baymak marka kombimiz var 5 10 saniye yandıktan sonra E 25 hatası veriyor. Sensörü ve türbini değiğştirdik 3 yollu vana da sağlam sorun neyden kaynaklanıyor olabilir şimdiden teşekkür ederim.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sabri Bey… Baymak kombilerde E25 arızası pompa blokaj sorunudur. Yani pompa sıkışıklığıdır. Pompada sorun olabilme ihtimali yüksek. Ancak yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir.

 5. hulusi akkaya dedi ki:

  baymak lambert kombi 50/50T model elektrik arizası oldu sigorta ve diyot patladı tamir ettim ama 2 gün sonra anormal şekilde sıcaklık yükseliyor hızlı bir anda düşüyor.musluk açık değilken musluk işareti yanıyor kombi çalışıyor A06 hatası veriyor neden kaynaklanır bilgi rica ediyorum

 6. Hulusi Akkaya dedi ki:

  Baymak Lambert 50/50T model E25 hata ikazı veriyor

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hulusi Bey… Baymak Lambert model kombilerde E25 pompa blokaj arızasıdır. Yani cihazda aşırı ısınma sorunu var ve muhtemel sebep devir daim pompasına bağlı. Bu arıza durumunda cihazı resetlemekten başka yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor. 3 Resetleme sonrası sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 7. merve dağatan dedi ki:

  merhaba baymak kombi sıcak suyu açmak istediğimizde e25 arızası vermektedir. petekleri açtığımızda petekler düzgün şekilde çalışmakta olup ısınmaktadır, petekleri açtığımızda sıcak suda akmakta olup arıza yok olmaktadır. fakat petekleri kapatıp sadece sıcak suyu açmak istediğimizde e25 arızası vermektedir. sebebini öğrenebilir miyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım… Baymak kombilerde E25 arıza kodunun muhtemel sebepleri makalemizde yer almaktadır. Kombiniz yalnızca sıcak su konumunda arızaya geçiyor. Sıcak su sensörü dahil olmak üzere devir daim pompasında da sorun olabilme ihtimali vardır. Ancak arızayı yerinde görmeden net bir bilgi vermek doğru olmaz. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 8. ali yağmur dedi ki:

  Baxi luna3 sıcak su akarken E25 arzası veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Baymak Baxi Luna3 model kombilerde E25 arıza kodu pompa blokaj-aşırı ısınma sorunudur. Kombi su basıncını kontrol edin. 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. Basınç düşükse kombiye su basın. Cihaz kalorifer konumundaysa en az 3-4 petek vanası açık olsun. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa devir daim pompasında veya cihazın önemli parçalarında sorun olabilir. Bu durumda net teşhis yapılarak arızanın çözümlenmesi için servis çağırmalısınız.

Petek Yıkama