Baymak E25 Arızası

Baymak E25 Arıza Kodu Nedir?

Baymak kombilerin kendi içlerinde çeşitli modelleri yer almaktadır. Her modelde arıza kodlarının açıklaması aynı olmamaktadır. Bu nedenle de yazımızda sizlere modellere göre değişen Baymak E25 Arıza kodunun açıklamasını ve çözüm seçeneklerini sunmuş bulunmaktayız.

Brötje E25 Arızası

 • Çözüm Kalorifer sensör sorunudur. Bu sorunda peteklerinizde ısınma olmaz ya da yeterli şekilde ısıtma yapmaz. Kalorifer sensörü arızalı olabilir, sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olabilir. Bu durumda yardımları uzman servis ekibinden almalısınız. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmamaktadır.

Dolcevita, Eco, Energy, Lambert E25 Arızası

 • Çözüm Muhtemel pompa sorunudur. Bu durumda genelde peteklerde ısıtmama sorunu ile karşılaşılır. Pompa devir düşürüyor olabilir, pompa sıkışmış olabilir ya da arıza söz konusu olabilir. Pompa Baymak markalı bu model kombilerde tamiri de yapılabilen parçalardandır. Arıza durumuna bağlı pompa tamiri de yapılabilir. Kullanıcı olarak soruna müdahale etmeden servis yardımı almanızı öneririz.

Falke, Luna, Baxi Luna E25 Arızası

 • Çözüm Maksimum sıcaklık anlamına gelen arıza kodudur. Bu durumda petek vanalarını kontrol etmelisiniz. En az 3 petek vanası açık olmalıdır. Değilse mutlaka açın. Sonrasında kombi suyu eksik olabileceği için su basıncına bakın ve 1 barın altında ise su basın. Son olarak cihaza birkaç kez reset atın. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyor ise servis yardımı almanız gerekir. Aşırı ısınma sorunlarında; ana eşanjör tıkalı olabilir, pompada sıkışmış olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir (filtre temizliği için linki tıklayabilirsiniz), üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir ya da ortada kalıyor olabilir. Net teşhis ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

Novadens Extra Premix E25 Arızası

 • Çözüm Ana eşanjörde meydana gelen bir aksaklığı belirten arıza kodudur. Bu durumda birçok sorun yaşanabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız. Kullanıcı olarak cihaza yapabileceğiniz herhangi bir müdahale bulunmamaktadır.

Baymak E25 Arızası açıklaması pompa sorunu olan kombilerde E26 hata kodu da yine pompa arızası anlamına gelmektedir. Pompa sorunlarında genelde Baymak E25 – E26 hata kodları ekranda belirebilmektedir. Tabi bu durum yine Baymak kombi modellerine göre değişmektedir.

Baymak E25 hatası sorununa çözüm bulamadıysanız bizi arayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (25 Yorum)

 1. Yaşar höbekkaya dedi ki:

  Baymak yoğuşmalı kombi Eror 25 veriyor sorun nedir petekler hepsi açık selamlar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yaşar Bey… Arızanın muhtemel sebepleri makalemizde yazmaktadır. Teknik olarak servis-hizmet konusunda yardım almak isterseniz bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 2. Şahin ateş dedi ki:

  Merhabalar kombi önce E25 arza kodu verdi sonra E 26 verdi 3 kere reset attim sonra kapatıp actim hala E 25 veriyor petekler ısınmıyor ama sıcak su akiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şahin Bey… Makalemizde sorunun muhtemel sebepleri ile yapılması gereken işlemler bilgisi yazmaktadır. İşlemleri uygulamanıza rağmen yine de sonuç alamıyorsanız teknik servis yardımı almanız gerekir.

 3. Gönül İşlekoğlu dedi ki:

  Kombiyi açıyoruz biraz sıcak su geliyor sonra tekrar soğuk suya dönüyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gönül Hanım… Kombiniz makalemizde açıkladığımız E25 arızasına geçiyorsa muhtemel sebepleri ve çözüm bilgileri makalemizde yazmaktadır. Cihaz harici bir sorun veriyor veya hiçbir hata kodu vermiyorsa bu aşamada yine cihaza müdahale etmeden teknik servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama