ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Pompa Tamirislogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Kombide Devirdaim Pompasının Görevi Nedir?

Devir daim ya da sirkülasyon pompası olarak da bilinen parçanın görevi; Tesisat ve kombi içerisinde mevcut olan suyu elektronik karttan aldığı komut ile kombi ve tesisat içinde gezdirmektir.

Piyasada Kaç Çeşit Pompa Bulunur?

 • WİLO ve GRUNDFOS olmak üzere piyasada 2 çeşit pompa bulunmaktadır.

Fakat kombilerin çeşitleri, marka modellerine göre mevcut pompalar değişebilmektedir. Kombi marka modeli bilinmeden ya da çeşidi bilinmeden tahmini olarak şu pompa vardır denilemez. Ancak yerinde görülür ise tespiti yapılabilir.

Kombide Pompa Tamiri

Kombide Devir daim (Sirkülasyon) Pompası;

 1. Kollektörü arızalandığında
 2. Yatakları bozulduğunda
 3. Kondansatör bozulduğunda
 4. Blok çatlayıp su kaçırdığında sorun çıkarmaktadır.

Pompa Arızasında Müdahale Nasıl Olmalı?

Parça arızalı olarak tespit edilir ise teste alınmalı ve test sonucunda arıza yapan aksanı nere ise ona göre müdahale yapılmalıdır. Genelde pompa arızalarında Kombide Pompa Tamiri işlemi daha çok tercih edilmektedir. Kullanıcılar pompa değişimi yerine pompa tamiri işlemini seçmekte ve uzman servis ekiplerine yaptırmaktadır.

Pompa arızasında; kombide su akıntısı sorunu, ses yapma sorunu, peteklerin çalışmama sorunu, uzakta kalan peteklerin ısınmama sorunu, peteklerin az ısınma sorunu, çift eşanjörlü kombilerde sıcak su sorunu yaşanabiliyorken, pompa arızasında kombi hiçbir konumda çalışma da yapmayabilir.

Kombide Pompa Tamir Edilebilir mi?

Bu tamamen arıza durumuna bağlı olarak değişebilmektedir. Tabi uygulama için kullanıcı talebi de önemlidir. Pompanın arıza yapma durumu tamiri gerektirmiyor ise tamir işlemi zaten yapılamaz. Fakat tamir edilebilecek bir arıza meydana getirdi ise tamir işlemi de uzman ekipler tarafından yapılabilir. Bazı kullanıcılar tamir edilmiş bir parça yerine sıfır parça da tercih edebilmektedir. Bu nedenle de uygulama genelde kullanıcı isteğine ve parçanın arıza durumuna bağlı değişmektedir. Genel olarak tamiri yapılabilir arızalar oluşturduğunu belirtebiliriz.

Kombide Pompa Tamiri nin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

 • Çünkü pompa tamiri, değişim işlemine göre daha uygundur (neredeyse yarı fiyatı kadardır)
 • Çünkü pompa tamiri işlemine de değişim işlemi gibi 1 yıl garanti sunulur
 • Çünkü pompa tamir işlemi sonrasında da beklenen sonuç elde edilebilir yani yaşanan sorun çözümlenebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (18 Yorum)

 • İyi günler Alarko serana 3’yıldız serisi kombimde sıcak su çalışıyo ama pekterler düşük ısıda çalışmıyor yüksek ısıda çalışıyo petekler arzanın sebebi neden olabilir

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Okan Bey… Peteklerin düşük ısıda çalışmaması ya da az ısıtması normaldir. Ancak; kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, petek temizliği gerekebilir, pompa devir düşürüyor olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, kalorifer sensöründe sorun olabilir. Buna benzer daha birçok etmen sıralanabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

 • Mehmet Özden

  günaydın, Alarko SERENA KOMBİM var 2 yıl oldu, birden sirkilasyon pompası arızalandı, neden arızalanır,garanti kapsamında mıdır, tamiri mümkün mü . KOLAY GELSİN.

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Mehmet Bey… Kombide pompanın arızalanması birçok etmene bağlıdır. Uzun süre kullanılırsa kullanım ömrünü yitirir ve bu sebeple arızalanabilir. Ayrıca içine yer alan parçalar aşındığı zaman, sargıları yandığı zaman, tesisattaki çamur ve tortu yüzünden, kireçlenme olduğu zaman ve bakımsızlıktan arızalanabilir. Arıza durumuna bağlı garantiye de girebilir garanti dışı da olabilir. Bu durumda neden arıza yaptığı önemlidir. Pompa arızalarında genel olarak tamir işlemi de yapılabilmektedir, talep edilirse sıfırı ile değişimi de yapılabilmektedir.

   • Mehmet Özden

    Sayın yetkili teşekkür ederim, yenisinin fiyatı nedir.kolay gelsin

    • Kombi Tamircisi

     Yeniden Merhaba Mehmet Bey… Sıfır pompa fiyatı firmamızda 450 ₺’dir. Servis ve işçilik dahil + 1 yıl da garantili.

 • a.faruk mumcu

  değerli kardeşim apartımanımız jeotermalle ısınıyor. Sistemin 2 adet sirkülasyon pompası var. Biri çalışıyor, öbürü yedek. Çalışan pompa bir müddet sonra çok gürültülü ve sarsıntılı çalışmaya başladı, sesi çok rahatsız edici. Bu pompa tamir edilebilirmi ? yoksa yenisinimi alıp takmak gerekir ? yardımcı olursanız çok memnun olurum. Saygılarımla.

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Faruk Bey… Biz kombilerde mevcut olan devir daim pompalarına hizmet veriyoruz. Bahsettiğiniz büyük sistem sirkülasyon pompaları. Bu pompalara hizmetimiz olmadığı için maalesef net bilgi sahibi değiliz ve size bu konuda yardımcı olamıyoruz. Sisteme hizmet sunan firmalarla irtibata geçmeniz yardım almanız gerekir.

 • Gökhan Bahadır

  Merhabalar benm sorunum petekleri temziletiğim halde peteklerimin alt kısımları üst kısımlara oranla soğuk bu soğukluk belirgin şekilde belli oluyor kombim 42 derecede yanıyor kombinin bakımınıda yaptırdım ama ısıtmıyor yinede

  • Merhaba Gökhan Bey… Normalde peteklerin üst ve alt kısımları eşit sıcaklıkta olmaz. Hava sirkülasyonu sağlaması açısından her daim arada 20°C lik bir ısı farkı olur. Ancak belirgin şekilde oluyor diyorsanız eğer tesisatınızda tıkanma olabilir. Tesisatınızı kontrol ettirmenizi öneririz.

 • NURI divarcı

  Ariston kombimin petekleri ısıtıyor ama sıcak suyu ısıtmıyo servis çağırdım 200 lira verdim yapamadılar sonra geldiler senin dekordayım pompan çalışmıyor dediler pompa ve ana kart değişecek dediler 750 lira istediler bende kovdum adamları ne yapmalıyım sizce

  • Merhaba Nuri Bey… Kombide devir daim pompası ve anakart hem sıcak su hem de kalorifer devresinde çalışan ortak parçalardır. Kombinizde sadece sıcak su sorunu yaşıyorsunuz. Yani bu sensör, akış şalteri gibi ufak parçalara da bağlı olabilir, pompa, kart, üç yollu vana gibi parçalara da bağlı olabilir. Cihaz anladığım kadarıyla bir hata kodu veya uyarı da vermiyor. Hata kodu vermiş olsa açıklamasına göre tahmini bilgi verirdik ancak öyle bir durum da olmadığı için servis yardımı almanızı öneririz. Sizin maalesef ki bu durumda yapabileceğiniz bir işlem de bulunmuyor.

 • Merhaba, Ariston egis kombi normal sıcak su kullanımında bir problem yok,fakat petekleri açtığımda ve devamında sürekli bir şekilde petekler açıkken vın’lama sesi geliyor. Bu ses çok yüksel değil ama bir zaman sonra kulakları rahatsız ediyor. Acaba bu vınlama sesi neden yapar. Teşekkürler..

  • Merhaba Bilal Bey… Kalorifer devresinde çalışan devir daim pompası, üç yollu vana, fan gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Bu parçalarda sorun olduğunda genelde kombi ses yapar. Özellikle de kaloriferler ısınırken ses duyuyorsanız belirtilen parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilir. Tabi yine de sorunu gelip yerince incelemek ve dinlemek gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı öneririz.

 • iyi günler Uzman kardeşim Ferroli kombim var soğuk su vanasını açtığımızda sürekli basınç göstergesi yükselmeye ve basınç göstergesi 3 ü geçince tahliyeden su akıtmaya başlıyor nedeni hakkında bilgilendirirseniz memnun oluruz hayırlı çalışmalar bereketli kazançlar dilerim.

  • Merhaba Turan Bey… Öncelikle değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederiz. Kombinizde yaşadığınız soruna gelecek olursak eğer; kombi basıncı kombi altındaki tesisat vanaları açık olduğu sürece yükseliyor ve buna bağlı olarak su akıtma sorunu yaşanıyorsa kombinizde ya eşanjör ya da doldurma musluğu arızası var demektir. Ferroli model kombilerde doldurma musluğu arızası nadir karşılaştığımız sorunlardandır. Yani yaşadığınız sorun muhtemelen eşanjöre bağlıdır. Cihazınız eğer tek eşanjörlü ise ana eşanjörde sorun olabilme ihtimali yüksek. Çift eşanjörlü ise ana veya plaka eşanjörde sorun olabilir. Net arıza teşhisi için servis yardımı almanızı öneririz.

 • DemirDöküm kombin var devirdaim pompası fiyat işçilik ücreti ne kadar 75 lik

  • Merhaba Gökhan Bey… Devir daim pompalarının arıza durumunda tamiri de yapılabiliyor değişimi de. İşlemler hakkında fiyat bilgisi almak üzere 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.