Baymak E01 Arıza Kodu

Baymak E01 Arıza Kodu Nedir?

Ateşleme başarısızlığıdır.

Bilmenizi İsteriz! Star Bridge Extra, Luna Avant, Luna5, Lambert LPY, Falke Master, Falke Condense, Dolcevita Felice 24/31, Dolcevita DPY, Brötje Star Bridge, Brötje Novadens, Duo Tec, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC/BC, Energy Digit 24 Fi, Luna 24 Fi, Baxi Luna 3, Star Extra, Lambert Attivo, Baxi Eco 3 Compact, Baxi Luna 5, Baxi Luna 3 Avant, Dolcevita Felice 240/310 gibi modellerde karşılaşılan arıza kodudur.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

 • Gaz girişleri kontrolü Gaz girişleri dediğimiz şey gaz vanalarıdır. Yani konutunuza gaz var mı? Baymak kombinize gaz geliyor mu? Bu kontrolleri sağlamalısınız. Konut içerisinde ocağınız da doğalgazlı ise bu durumda en başta ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Ocağınız çalışır durumda ise bu konut içerisinde gaz olduğu anlamına gelir. Bu durumda Baymak kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edin. Gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Doğalgaz vanası hangi yönde açık olur? bilmek isterseniz linkteki videoyu izleyebilirsiniz. Değilse mutlaka açın. Sorun çözümlenir. Ocağınız da çalışmıyorsa dairenizde gaz yok demektir. Bu durumda önce kapı dışında yer alan gaz vanasına bakın ve kapalı durumda ise açın. Mühür var ise fatura ödenmediği için gazınız kesilmiştir. Gaz vanası açık olmasına karşın ocak ve kombi çalışmıyorsa bu bölgede gaz çalışması olabileceğini belirtir. Bilgi amacı ile doğalgaz dağıtım şirketini aramanızı öneririz.
 • Resetleme işlemi Baymak kombide E01 hata kodu ile karşılaştığınız zaman gaz kontrolü sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. Baymak kombilerin hemen her modelinde resetleme işlemi değişmektedir. Bazı modellerinde “R” harfinde düğme olur, bazı modellerinde düğme “reset” konumuna doğru çevrilir, bazı modellerinde direk “reset” butonu yer alabilir, bazı modellerinde ise reset düğmesi yer almaz açma-kapama işlemi yapılarak resetleme uygulaması sağlanır. Bu şekilde kombinize reset atın. Düzelme olmaz ise resetleme işlemini 3 kez tekrarlayın.

Baymak E01 Arızası

Arızanın Çözümü

Baymak kombinizde karşılaştığınız bu sorunun çözümünden çok hangi parçalarda sorun olabileceğini ve maliyetin ne kadar tutacağını merak edersiniz. Maliyet konusunda arızayı yerinde görmeden veya hangi parçalarda sorun olduğunu net bilmeden bilgi vermek doğru olmaz. Bu sebeple de önerimiz sorunun uzmanı tarafından yerinde görülmesi, arızanın yerinde tespit edilmesi ve işlemlerin kullanıcı onayı ile yapılmasıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

  1. Merhaba Mustafa Bey… Çıkış sıcaklık sensöründe kilitlenme olmuş. Bu durumda sensör, sensör bağlantılarında veya kartta sorun olabilir. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekiyor.

  1. Merhaba Ahmed Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi cihaz gaz yokluğu-ateşleme arızası veriyor. Servis öncesi yapılması gereken işlemleri uyguladınız, ancak arıza durumunda düzelme olmadıysa eğer servis yardımı almanız gerekir.

 1. MUTFAKTA ODA PARFÜMÜ SIKTIM. SIKTIKTAN SONRA GÜZEL KOKMASI İÇİN MUTFAĞIN KAPISINI FELAN KAPATTIM. Ondan sonra metan gazı alarmım vardı evde kombiden ayrı o ötmeye başladı bende bi sorun felan olmaması için camları felan açıp kombiyi kapattım. Şimdi e01 arızası veriyor 3 kere resetledim yine aynısı oldu sonra f13 arızası çıktı lütfen yardımcı olun

  1. Merhaba Eyüp Bey… Muhtemelen gaz kaçağı tespit cihazı devreye girerek dairenize gelen gazı kesmiş. Eğer ocağınız da yanmıyorsa böyle bir durum söz konusudur ve dairenizdeki gaz otomatik kesildiği için kombiniz gaz yokluğu (E01) arızası veriyor. Kombiyi kısa sürede 3 kereden fazla resetlediğiniz için de cihaz reset kilitlenmesi (F13) arızasına geçmiş. Kombiyi şalterinden kapatıp yeniden açarsanız F13 arızası silinir. Ancak E01 arızası için 187 ile görüşün. Dairenize gelen gaz kesildiği için muhtemelen cihaz bu arızaya geçmiş.

  1. Merhaba Nahid… Makalemizde de belirttiğimiz gibi E01 arızası gaz yokluğu-ateşleme arızasıdır. Makalemizde yazdığımız bilgileri inceleyerek servis öncesi yapılması gereken işlem ve uygulamaları yaptıysanız ve buna rağmen düzelme olmadıysa servis yardımı almanız gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak yardım alabilirsiniz.

 2. Merhaba,
  Kombi de Su ısınmaya başlıyor, sıcaklık 30-40 C ye çıktığında E01 arızası verip, sıcaklık düşüyor, resetliyorum tekrar çalışıyor fakat yine belli sıcaklığa çıkıp aynı arıza veriyor

  1. Merhaba Okan Bey… Kombinizde gaz yokluğu yani ateşleme arızası var. Bu gibi durumlarda yapılabilecek tek işlem resetleme işlemidir. Tabi dairenizde ani gaz kesintisi durumu da olabilir. Resetlenmesine rağmen arıza cihaz henüz ısıtmaya başlamadan yeniden yaşanıyor ise; anakart, gaz valfi ya da elektrotlara bağlı olabilir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı, cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 3. E01 arıza gösterıyor. gaz var aygaz kullanılıyor. vana açık tır.
  reset yaptım . yine bir müddet calışıyor tekrar arızayz yani E01 e gecıyor

  1. Merhaba Zeki Bey… Ocağınız yanıyorsa dairenizde gaz kesintisi yok diyebiliriz. Kombi yanındaki gaz vanası da açık durumdaysa kombinizde bir sorun var diyebiliriz. E01 gaz yokluğu yani ateşleme arızasıdır. Maksimum arka arkaya 3 resetleme işleminden sonra sorun düzelmezse eğer servis müdahalesi gerekir. Makalemizde de belirttiğimiz gibi anakart, iyon ve ateşleme elektrodu, gaz armatörü gibi parçalarda sorun olabilir. Servis çağırarak arızayı tespit ettirebilir ve müdahale ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 4. Selam baymak Luna 24 Fİ modeli E01 arızasına geçiyor Reset tuşuna birkaç saniye basıyorum ters F şekline yanında 5 yazıyor bir uyarı alıyorum evde gaz var basınç normal kombi çalışır durumdaydı gaz kesilip gelince arızaya geçti bir türlü çalıştıramadım ne olmuş olabilir yada ne yapabilirim teşekkürler

  1. Merhaba Haluk Bey… Baymak Luna 24 Fi kombilerde E01 gaz yokluğu hatasıdır. Gaz kesildiğinde kombi açık kaldıysa eğer gazsız çalışmaya zorlanmıştır bu yüzden parçalar zarar görmüş olabilir. Resetlendiğinde farklı arızaları veriyorsa servis yardımı almanız gerekir. Gaz valfi, iyon ve ateşleme elektrodu, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Tabi yine de soruna yerinde bakmak, yerinde inceleyerek bi tespit yapmak gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı öneririz.

 5. Baymak yoğuşmalı kombimde E1 hatası veriyor. Ne yapmam gerekiyor. Yardımci olrsaniz sevinirim.

  1. Merhaba Ahmet Bey… Baymak kombilerde E1 arıza kodunda yapılması gereken işlemler hakkındaki bilgiler makalemizde yazmaktadır. Tekrarlamak gerekirse; dairenizde gaz olduğundan, kombiye gaz geldiğinden emin olun. Cihazı birkaç kez resetleyin. Yine de sorunda bir düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Yine makalemizde yer alan bilgileri incelerseniz arızalı olabilme ihtimali olan parçalar da sıralanmıştır. Fakat net olarak sorunu yerinde görmeden hangi parçada sorun olabileceğini bilemeyiz. Bu yüzden servis çağırmanızı öneririz.

 6. RESETLEME ile çalıştıktan bir süre sonra duruyor tekrar çalışma aşamasında ateşleme çalıtığı halde devreye giremeyince E1 arızası veriyor resetleyince tekrar çalışıyor

  1. Merhaba Hasan bey… Başarısız ateşleme hatası veriyor cihazınız. Gazın geldiğine emin olun gaz geliyor ise iyon elektrotları, gaz valfi veya elektronik kartta sorun olabilir.

 7. Merhaba , Baymak kombi E01 hatası veriyor. Gaz bina da var vanalar da açık. 3 4 kez resetliyorum omuyor. Şarteli kapatıp açıyorum ve uzun sure sonra alev yanıyor. Ek olarak kombi çalışırken hararet derecesi 3 ün üzerine çıkıyor. Bu durumda da suyunu az boşaltıp sonra ilave su ekleyerek hararetini düşürüyorum. Sorun ne olabilir. Bi de yaklaşık bir maliyet çıkarabilir misiniz. Elbete ki kesin bir maliyet değldir ama az çok bileyim yaklaık nekadar masrafı çıkar. Ona göre servis çağırcam.
  Syg.

  1. Merhaba Turgut Bey… Kombinizde hem gaz yokluğu yani ateşleme sorunu var hem de basınç yükseliyor. İki arıza durumunun da muhtemel birçok sebebi vardır. Dairenizde gaz var, gaz olmasına rağmen brülörde yanma olmuyor ve cihaz bu yüzden E01 arızasına geçiyor. Bu durum anakart, gaz valfi ve elektrotlara bağlı olarak yaşanır. Basınç yükselmesinin muhtemel sebepleri ise tankın havasının azalması veya bitmesi, tankın delik olması, eşanjör veya doldurma musluğunun arızalı olmasına bağlıdır. Görüldüğü üzere birçok parçada sorun olabileceği için maalesef ki sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa fiyat bilgisi sunamıyoruz. Servis çağırarak net arıza tespiti yaptırmalısınız.

Petek Yıkama