Baymak E03 Arızası

Baymak E03 Hata Kodu Çözümü

Baymak kombilerin modellerine ve çeşitlerine göre değişebilen bir arıza kodudur. Bazı modellerde aşırı ısınma sorunu bazı modellerde ise hava akış sorunu anlamına gelmektedir.

Baxi Luna 5, Dolcevita Felice 240/310, Luna Avant, Luna 5, Lambert LPY, Falke Condense, Dolcevita DPY, Brötje Star Bridge, Brötje Novadens, Duo Tec, Luna 24 Fi, Lambert Attivo model kombilerde

Baymak E03 Arızası

 1. Aşırı Isınma Sorunu

Kombi içerisindeki su sıcaklığının maksimum seviyeyi aşması sonucunda emniyet termostatı olan limit termostatın devreye girerek kombiyi bloke ettiğini belirten bir sorundur.

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

 • Kombi basıncını kontrol etmeniz gerekir. Basınç 1 barın altında olabilir. Basınç düşükse eğer kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bara kadar basmanız gerekir.
 • Kombi altındaki vanaları kontrol etmeniz gerekir. Kombi altında genelde 4 boru vardır. Borular üzerindeki vanaların açık olması gerekir. Kontrol edin vanalar kapalı ise açın.
 • Kombi kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Kalorifer vanaları açık şekilde olmalıdır. En az 3 kaloriferi kullanır durumda olmanız gerekir. Vanalar kapalı ise mutlaka açın.
 • Kombiyi resetlemeniz gerekir. Arıza düzelmediği sürece resetleme işlemini birkaç kez tekrar etmeniz gerekir.

Yapılan işlemlerden sonra arızada düzelme olmaz ise Baymak Servisi yardımı almalısınız.

Falke 24 HCY/24 BCY, Baxi Eco 3 Comfort, Baxi Luna3 Avant, Star Bridge Extra, Lambert LX 24 Fi, Falke Master, Falke FX 24 Fi, Eco 24 Fi, Eco 5 24 Fi, Dolcevita Felice 24/31, Brötje Energy Digit 240 Fi, Digitech, BLYSS BX, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/24 BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC, Energy Digit 24 Fi, Baxi Luna 3, Star Extra model kombilerde

 1. Hava Akış Sorunu

Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırılabilir. Baymak hermetik, yoğuşmalı ve bacalı kombilerde hava akışı farklı şekilde olur. Aşağıda çeşitlere göre sorunun muhtemel sebepleri sıralanmıştır.

 1. Baymak Hermetik Kombilerde;
 • Fan arızası,
 • Prosestat arızası,
 • Anakart arızası olabilir.
 • Hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir ya da ebatı uzun olabilir.
 1. Baymak Bacalı Kombilerde;
 1. Baymak Yoğuşmalı Kombilerde;
 • Fan arızası,
 • Anakart arızası,
 • Hava akım borusu yerinden çıkmış ya da ebatı uzun olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (18 Yorum)

 1. Duo Tec 42 kw cihazımız var. 400/2000 7 adet peteğimiz takılı tesisatta. sistemde sorun olmasın diye şartname gereği ufak bir denge kapı ile sistem primer ve seconder devre olarak ikiye ayrıldı. Seconder devrede ayrı bir pompa var ve devir dayımında bir sorun yok, ilk bir hafta cihazımız gayet güzel çalıştı ama daha sonra sürekli E03 hatası arasırada f81 hatası verdi, Osmancık Baymak servisi Şaban Bey sorunu bir türlü çözemedi. Cihaz ekranında alev gözü 1 sn görünüyor cihaz 2 snde 90 dereceye çıkıyor sonra sıcaklık geri düşüyor bir süre sonrada arızaya geçiyor.

  1. Merhaba Ali Kemal Bey… Baymak Duo Tec model kombilerde E03; aşırı ısınma sorunudur. F81; ntc sensör sorunudur. Bu sorunda başta kalorifer tesisatı ve filtresi kontrol edilmelidir. Tıkanıklık durumu varsa temizlik yapılmalıdır. Herhangi bir tıkanıklık yoksa; anakart, sensör, pompa, üç yollu vana ve eşanjör gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yalnız biz firma olarak Osmancık bölgesine bakmadığımız için maalesef ki size yardımcı olamıyoruz.

 2. Merhabalar,
  Dün Baxi Luna 3 kombim çalışırken bir anda E03 hatası vermeye başladı. Herhangi bir müdahale olmadan arıza oluşmuştur. Arızanın çözümü ne olabilir ?

  1. Merhaba Burak Bey… Makalemizde de bahsettiğimiz gibi kombi hava akış arızası veriyor. Hava koşulları sebebiyle cihaz yeterli hava akışı sağlayamadığından bu hatayı verebilir. Yani sorun baca sistemine bağlıdır. Anakart, fan, prosestat gibi parçaların ayrıca bacanın kontrol edilmesi gerekiyor.

 3. Merhaba,
  Baymak Eco S kombide E03 hatası veriyor. Petekler çalışırken sorun yok gibi görünüyor. Su açıldığında bu hatayı veriyor suyu ısıtıyor bir müddet sonra ısıtamıyor sonra tekrar ısıtmaya başlıyor, böyle devam ediyor. Resetleme yaptım düzelmedi. Büyük bir arızamıdır.

  1. Merhaba İbrahim Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi Baymak Eco 5 model kombilerde E03 arızası hava akış sorunudur. Yani baca sistemine bağlı bir problem. Cihaz baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamadığı için bu hatayı verir. Yine makalemizde belirttiğimiz gibi; fan, anakart, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Sorunu yerinde görüp incelemek, bir tespit yapmak gerekir. Maliyet ancak bu şekilde belirlenebilir.

 4. Merhaba baymak eco 24 Fi kombimde Sadece E arızası veriyor burada E arızası nedenini bulamadım ama yardımcı olursan sevinirim

  1. Merhaba Fahrettin Bey… E harfinden sonra bir rakam belirmesi gerekir. Sadece E harfi kullanım kılavuzunda belirtilmediği için sorunu yerinde görüp tespit yapmak gerekir. Bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

    1. Merhaba Fahrettin Bey… Kombinizde mevcut 2 düğme vardır. Kalorifer ısı ayarı yaptığınız düğmeyi “açma-kapama/R” konumuna getirin. Birkaç saniye bekledikten sonra düğmeyi bir önceki konumuna alın. Bu şekilde kombiyi resetlemiş olursunuz.

     1. Cok teşekkürler hayırlı işler çok yardımcı oldunuz 👍👍👍👍

     2. Biz teşekkür ederiz sağolun Fahrettin Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

     3. Günaydın baymak eco 24 Fi kombimde E25 arızası veriyor arza nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim?

     4. Merhaba Fahrettin Bey… Kombiniz pompa sıkışıklığı hatası veriyor. Öncelikle su basıncı 1 bardan az ise su basarak basıncı 1,5 bara çıkarın. Petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. En az 3 petek vanası, kombi yaz konumunda olsa bile mutlaka açık olmalıdır. Kombiyi resetlemeyi deneyin. Birkaç resetleme işleminden sonra da sorun düzelmezse yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis çağırmanız gerekir.

 5. baymak yoğuşmalı kombimiz E03 hata kodu veriyor. baca sensöründen şimdilik idare eder dediler, şimdi de su göstergesi hep yüksek su damlatıyor, peteklerden su boşaltıyoruz, arızalı parça hangisidir?

  1. Merhaba Ayşe Hanım… Baymak kombilerin bazı modellerinde E03 arızası atık gaz sorunudur bazı modellerinde ise aşırı ısınma sorunudur. Tam model belirtmediğiniz için arıza durumu hakkında detayları da sunamıyoruz. Ancak makalemizde modele bağlı arıza durumu açıklamaları yer alıyor. Makalemizi inceleyerek kombinizin modeline bağlı arıza durumunun detaylarını öğrenebilirsiniz. Basınç göstergesinin yükselmesi daha doğrusu basıncın yükselmesi yaşadığınız E03 arıza koduna bağlı bir arıza durumu değildir. Ancak şöyle bir durum olabilir; kombide aşırı ısınma sorunu varsa eğer sıcaklık yükseldiği için yükselene sıcaklığa bağlı basınç yükseliyor ve basınç değeri 3 barı geçtiği için kombi fazla suyu dışarı tahliye ediyor yani su akıtıyor olabilir. Bu durumda sorunu yerinde incelemek gerekir. Direk şu parçada sorun vardır ya da şu parçaya müdahale edilmesi gerekir gibi bir bilgi aktarılamaz. Servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz. Bu konuda firma olarak biz de size yardımcı olabiliriz. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

    1. Merhaba Mehmet Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi aşırı ısınma hatasıdır. Makalemizde belirttiğimiz servis öncesi yapılması gereken işlemleri uygulayın. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekiyor.

Petek Yıkama