444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak E03 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Baymak E03 Hata Kodu Çözümü

Baymak kombilerin modellerine ve çeşitlerine göre değişebilen bir arıza kodudur. Bazı modellerde aşırı ısınma sorunu bazı modellerde ise hava akış sorunu anlamına gelmektedir.

►►► Baxi Luna 5, Dolcevita Felice 240/310, Luna Avant, Luna 5, Lambert LPY, Falke Condense, Dolcevita DPY, Brötje Star Bridge, Brötje Novadens, Duo Tec, Luna 24 Fi, Lambert Attivo model kombilerde E03 Arızası:

Baymak E03 Arızası

Aşırı Isınma Sorunu:

Kombi içerisindeki su sıcaklığının maksimum seviyeyi aşması sonucunda emniyet termostatı olan limit termostatın devreye girerek kombiyi bloke ettiğini belirten bir sorundur.

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

 • Kombi basıncını kontrol etmeniz gerekir. Basınç 1 barın altında olabilir. Basınç düşükse eğer kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bara kadar basmanız gerekir.
 • Kombi altındaki vanaları kontrol etmeniz gerekir. Kombi altında genelde 4 boru vardır. Borular üzerindeki vanaların açık olması gerekir. Kontrol edin vanalar kapalı ise açın.
 • Kombi kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Kalorifer vanaları açık şekilde olmalıdır. En az 3 kaloriferi kullanır durumda olmanız gerekir. Vanalar kapalı ise mutlaka açın.
 • Kombiyi resetlemeniz gerekir. Arıza düzelmediği sürece resetleme işlemini birkaç kez tekrar etmeniz gerekir.

Yapılan işlemlerden sonra arızada düzelme olmaz ise Baymak Servisi yardımı almalısınız.

Çözüm:

 1. Ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma olabilir,
 2. Kalorifer filtresinde tıkanma olabilir,
 3. Devirdaim pompası sıkışmış olabilir,
 4. Üç yollu vana konum atlıyor ya da ortada kalıyor olabilir.

►►► Falke 24 HCY/24 BCY, Baxi Eco 3 Comfort, Baxi Luna3 Avant, Star Bridge Extra, Lambert LX 24 Fi, Falke Master, Falke FX 24 Fi, Eco 24 Fi, Eco 5 24 Fi, Dolcevita Felice 24/31, Brötje Energy Digit 240 Fi, Digitech, BLYSS BX, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/24 BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC, Energy Digit 24 Fi, Baxi Luna 3, Star Extra model kombilerde E03 Arızası:

Hava Akış Sorunu:

Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırılabilir. Baymak hermetik, yoğuşmalı ve bacalı kombilerde hava akışı farklı şekilde olur. Aşağıda çeşitlere göre sorunun muhtemel sebepleri sıralanmıştır.

 1. Baymak Hermetik Kombilerde;

*Fan arızası,

*Prosestat arızası,

*Anakart arızası olabilir.

*Hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir ya da ebatı uzun olabilir.

 1. Baymak Bacalı Kombilerde;

*Baca tıkalı,

*Baca çekmiyor,

*Baca sensörü arızalı olabilir.

 1. Baymak Yoğuşmalı Kombilerde;

*Fan arızası,

*Anakart arızası,

*Hava akım borusu yerinden çıkmış ya da ebatı uzun olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. baymak yoğuşmalı kombimiz E03 hata kodu veriyor. baca sensöründen şimdilik idare eder dediler, şimdi de su göstergesi hep yüksek su damlatıyor, peteklerden su boşaltıyoruz, arızalı parça hangisidir?

   1. Merhaba Ayşe Hanım… Baymak kombilerin bazı modellerinde E03 arızası atık gaz sorunudur bazı modellerinde ise aşırı ısınma sorunudur. Tam model belirtmediğiniz için arıza durumu hakkında detayları da sunamıyoruz. Ancak makalemizde modele bağlı arıza durumu açıklamaları yer alıyor. Makalemizi inceleyerek kombinizin modeline bağlı arıza durumunun detaylarını öğrenebilirsiniz. Basınç göstergesinin yükselmesi daha doğrusu basıncın yükselmesi yaşadığınız E03 arıza koduna bağlı bir arıza durumu değildir. Ancak şöyle bir durum olabilir; kombide aşırı ısınma sorunu varsa eğer sıcaklık yükseldiği için yükselene sıcaklığa bağlı basınç yükseliyor ve basınç değeri 3 barı geçtiği için kombi fazla suyu dışarı tahliye ediyor yani su akıtıyor olabilir. Bu durumda sorunu yerinde incelemek gerekir. Direk şu parçada sorun vardır ya da şu parçaya müdahale edilmesi gerekir gibi bir bilgi aktarılamaz. Servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz. Bu konuda firma olarak biz de size yardımcı olabiliriz. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.