Baymak E03 Arızası

Baymak E03 Hata Kodu Çözümü

Baymak kombilerin modellerine ve çeşitlerine göre değişebilen bir arıza kodudur. Bazı modellerde aşırı ısınma sorunu bazı modellerde ise hava akış sorunu anlamına gelmektedir.

Baxi Luna 5, Dolcevita Felice 240/310, Luna Avant, Luna 5, Lambert LPY, Falke Condense, Dolcevita DPY, Brötje Star Bridge, Brötje Novadens, Duo Tec, Luna 24 Fi, Lambert Attivo model kombilerde

Baymak E03 Arızası

 1. Aşırı Isınma Sorunu

Kombi içerisindeki su sıcaklığının maksimum seviyeyi aşması sonucunda emniyet termostatı olan limit termostatın devreye girerek kombiyi bloke ettiğini belirten bir sorundur.

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

 • Kombi basıncını kontrol etmeniz gerekir. Basınç 1 barın altında olabilir. Basınç düşükse eğer kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bara kadar basmanız gerekir.
 • Kombi altındaki vanaları kontrol etmeniz gerekir. Kombi altında genelde 4 boru vardır. Borular üzerindeki vanaların açık olması gerekir. Kontrol edin vanalar kapalı ise açın.
 • Kombi kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Kalorifer vanaları açık şekilde olmalıdır. En az 3 kaloriferi kullanır durumda olmanız gerekir. Vanalar kapalı ise mutlaka açın.
 • Kombiyi resetlemeniz gerekir. Arıza düzelmediği sürece resetleme işlemini birkaç kez tekrar etmeniz gerekir.

Yapılan işlemlerden sonra arızada düzelme olmaz ise Baymak Servisi yardımı almalısınız.

Falke 24 HCY/24 BCY, Baxi Eco 3 Comfort, Baxi Luna3 Avant, Star Bridge Extra, Lambert LX 24 Fi, Falke Master, Falke FX 24 Fi, Eco 24 Fi, Eco 5 24 Fi, Dolcevita Felice 24/31, Brötje Energy Digit 240 Fi, Digitech, BLYSS BX, Eco4 24 Fi/i, Lambert 24 FN/24 BN, Falke HC/BC, Dolcevita 24 HC, Energy Digit 24 Fi, Baxi Luna 3, Star Extra model kombilerde

 1. Hava Akış Sorunu

Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırılabilir. Baymak hermetik, yoğuşmalı ve bacalı kombilerde hava akışı farklı şekilde olur. Aşağıda çeşitlere göre sorunun muhtemel sebepleri sıralanmıştır.

 1. Baymak Hermetik Kombilerde;
 • Fan arızası,
 • Prosestat arızası,
 • Anakart arızası olabilir.
 • Hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir ya da ebatı uzun olabilir.
 1. Baymak Bacalı Kombilerde;
 1. Baymak Yoğuşmalı Kombilerde;
 • Fan arızası,
 • Anakart arızası,
 • Hava akım borusu yerinden çıkmış ya da ebatı uzun olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (36 Yorum)

 1. Harun sevinç dedi ki:

  Selamlar benim kombi e 03arızası veriyor Sudada petekler de çalışmıyor arızaya geçiyor ne yapmam lazım ve ya nasıl yol izlemem lazım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Harun Bey… Makalemizi oluşturmamızdaki sebep arızalar hakkında ve arıza durumlarında servis öncesi yapılacaklar hakkında bilgi sahibi olabilmeniz içindir. Baymak E03 Arızası başlığı altında Baymak markasına ait modellere göre arızanın sebepleri ve yapılması gereken işlemler detaylı olarak yazmaktadır. Yazımızı inceleyerek belirtilen işlemleri uygulamalı, sorunun düzelmediği durumlarda servis yardımı almalısınız. Bu konuda teknik yardım almak isterseniz 0850 811 88 22 numaralı telefonumuza ulaşabilirsiniz.

 2. Cüneyt büyüktanır dedi ki:

  Baymak star bridge kombim var yeni aldım e03 arızası veriyor servis bacadan Kaçak var diyor bacayı söktüm kaçaklık olmasın diye sıvı conta sürdüm yine aynı arıza yi veriyor bu Baymak kombinin kronik sorunumu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cüneyt Bey… Kombiniz Brötje Star Bridge ise E03 arızası aşırı ısınma sorunudur. Ancak Star Bridge Extra model ise hava akış yani baca sistemi sorunudur. Bacada kaçak olamaz çünkü cihazınız yoğuşmalı. Yani yoğuşmalı kombilerde hava akışı fan ile sağlanır. Baca yerinden çıkmadıysa, baca ebatı uygunsa, bacayı tıkayan herhangi bir şey yoksa fan, kart arızası olabilir.

 3. Ayhan Öner dedi ki:

  Kombimde aşırı sıcaklık ve çok değişik gaz kokusu geliyor servisi çağırdım bacayı temizlenen lazım dediler bende temizledim bir ay düzenli çalıştı sonra aynı hatayı verdi E03 hatası veriyor çok pos gaz kokusu var ve kombimde aşırı sıcaklık var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayhan Bey… Makalemizi de incelediyseniz eğer Baymak kombilerin modeline göre E03 arızası değişmektedir. Bazı modellerde aşırı ısınma sorunu bazı modellerde hava akış sorunudur. Bacayı temizletin dedilerse size cihaz muhtemelen hava akış sorunu veriyordur. Ancak bina bacasına bağlı bacalı kombilerde baca temizliği olur. Kombinizin bacası dışarı doğru açık havaya uzanıyorsa o kombi hermetik veya yoğuşmalıdır. Yani baca temizliği olmaz bu modellerde. Kombinizin çeşidine bağlı; prosestat, fan, kart gibi parçalarda sorun olabilir. Ancak kombinize aşırı ısınma sorunu varsa bu sorun genellikle baca sistemine bağlı değildir. Hem kombi parçalarına hem de tesisattaki tıkanıklıklara bağlıdır. Her iki durum için de uzman yardımı almalısınız.

 4. Fatih simsek dedi ki:

  Baymak Lambert L*24fi marka cihazım E03 arıza veriyor sicak su geliyor suyu ilitmak için biraz soğuk su acınca su tamemen soğuyor nedeni ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Makalemizi incelediyseniz eğer Baymak Lambert LX 24 Fi model kombilerde E03 arızası hava akış sorunudur. Kombiyi resetlemeyi deneyin. Sorun düzelmezse; prosestat, kart, fan gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yani servis yardımı almanız gerekir.

 5. Onur Ertaş dedi ki:

  Lambert LX24 Fİ model kombim var, E03 arızası alıyorum ateşleme yapmıyor su ısıtmıyor, prosestas kontrolünü üfleme ve avometre ile yaptım baca yolu da açık , sorunu çözemedim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Onur Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi Baymak Lambert LX 24 Fi model kombilerde E03 arızası hava akış sorunudur. Bu sorun sadece prosestata bağlı değildir. Fan ve kartın da ayrıca baca sisteminin de kontrol edilmesi gerekir. Bu konuda uzman yardımı alırsanız daha sağlıklı olur.

 6. Mehmet keskin dedi ki:

  Merhaba
  Kombim baxi luna 3 avant yoğuşmalı.
  Son zamanlarda sıcak suyu açtığımda e03 hatası alıyorum. Bir kaç kere yanıyor sonra sönüyor. Sonra yeniden yanıyor. Su geç ısınıyor. Petekler çalışırken sorun yok. Bacaya 3 yıl önce 2 dirsek takmak zorunda kaldım. onunla alakalı olabilirmi?
  Kolay gelsin teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombiniz baca sistemi hatası veriyor. Yani yeterli hava akışı sağlayamadığı için arızaya geçmiş. Bu durum eğer baca uzatmasına bağlı olsaydı kombi direk işlem sonrası arızaya geçerdi. Ancak olabilir de. Bi kontrol etmek gerekir.

 7. Berkcan SAK dedi ki:

  Baymak energy plus 240 fi kombim E03 arizasi veriyor Ne yapmaliyim? Yardiminizi bekliyoruz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Berkcan Bey… Makalemizi incelerseniz kombinizin modeline bağlı olarak servis öncesi yapılması gereken işlemler, arızanın muhtemel sebepleri ve arızalı olabilme ihtimali olan parçalar hakkındaki tüm detaylar yazmaktadır. Uygulamaları deneyin, düzelme olmazsa her şekilde servis yardımı almanız gerekir. Bu konuda teknik yardım almak isterseniz bize 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 8. Cem bey dedi ki:

  Selamlar pompa devresindeki starter kondansatörde çatlama ve akma var bu nedenle devredışı kalan pompa yüzünden baymak star bridge kombi ilk devreye girer girmez aşırı ısınma hatası (e03) verir mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cem Bey… Kombide aşırı ısınma sorunlarının en temel sebebi zaten devir daim pompasıdır. Ancak yine de tek sebep pompa denilemez. Sorunu yerinde görmeden ve parçayı incelemeden net bilgi aktarmak çok zor maalesef.

 9. Bekir can dedi ki:

  Selamlar baymak brötje marka kombide ateşlemenin hemen sonrası sıcaklık göstergesi bir anda 99 dereceye kadar geliyor ve hem petek hem de kullanma suyu modunda f31 arızası veriyor sonrasında kombi e03 arızasında kalıyor sensör arızası dışında daha büyük bir sorun olabilir mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bekir Bey… Brötje serilerinde E03 arızası ya hava akış sorunudur ya da aşırı ısınma sorunudur. Net model belirtmediğiniz için net bilgi de sunmak çok zor. Ancak sıcaklık 99°C ye kadar çıkıyorsa aşırı ısınma sorunu var denilebilir. F31 sensör arızasıdır. Ancak akabinde sorun E03 e dönüyorsa bir değil birkaç parçada sorun da olabilir. Sorunu yerinde görmeden hangi parça veya parçalarda sorun olduğunu net bilemeyiz. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilir, bu konuda yardım alabilirsiniz.

 10. Ali Kemal BAŞ dedi ki:

  Duo Tec 42 kw cihazımız var. 400/2000 7 adet peteğimiz takılı tesisatta. sistemde sorun olmasın diye şartname gereği ufak bir denge kapı ile sistem primer ve seconder devre olarak ikiye ayrıldı. Seconder devrede ayrı bir pompa var ve devir dayımında bir sorun yok, ilk bir hafta cihazımız gayet güzel çalıştı ama daha sonra sürekli E03 hatası arasırada f81 hatası verdi, Osmancık Baymak servisi Şaban Bey sorunu bir türlü çözemedi. Cihaz ekranında alev gözü 1 sn görünüyor cihaz 2 snde 90 dereceye çıkıyor sonra sıcaklık geri düşüyor bir süre sonrada arızaya geçiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Kemal Bey… Baymak Duo Tec model kombilerde E03; aşırı ısınma sorunudur. F81; ntc sensör sorunudur. Bu sorunda başta kalorifer tesisatı ve filtresi kontrol edilmelidir. Tıkanıklık durumu varsa temizlik yapılmalıdır. Herhangi bir tıkanıklık yoksa; anakart, sensör, pompa, üç yollu vana ve eşanjör gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yalnız biz firma olarak Osmancık bölgesine bakmadığımız için maalesef ki size yardımcı olamıyoruz.

 11. Burak Aykan dedi ki:

  Merhabalar,
  Dün Baxi Luna 3 kombim çalışırken bir anda E03 hatası vermeye başladı. Herhangi bir müdahale olmadan arıza oluşmuştur. Arızanın çözümü ne olabilir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Burak Bey… Makalemizde de bahsettiğimiz gibi kombi hava akış arızası veriyor. Hava koşulları sebebiyle cihaz yeterli hava akışı sağlayamadığından bu hatayı verebilir. Yani sorun baca sistemine bağlıdır. Anakart, fan, prosestat gibi parçaların ayrıca bacanın kontrol edilmesi gerekiyor.

 12. İbrahim Kaya dedi ki:

  Merhaba,
  Baymak Eco S kombide E03 hatası veriyor. Petekler çalışırken sorun yok gibi görünüyor. Su açıldığında bu hatayı veriyor suyu ısıtıyor bir müddet sonra ısıtamıyor sonra tekrar ısıtmaya başlıyor, böyle devam ediyor. Resetleme yaptım düzelmedi. Büyük bir arızamıdır.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi Baymak Eco 5 model kombilerde E03 arızası hava akış sorunudur. Yani baca sistemine bağlı bir problem. Cihaz baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamadığı için bu hatayı verir. Yine makalemizde belirttiğimiz gibi; fan, anakart, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Sorunu yerinde görüp incelemek, bir tespit yapmak gerekir. Maliyet ancak bu şekilde belirlenebilir.

 13. Fahrettin Kalaycı dedi ki:

  Merhaba baymak eco 24 Fi kombimde Sadece E arızası veriyor burada E arızası nedenini bulamadım ama yardımcı olursan sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fahrettin Bey… E harfinden sonra bir rakam belirmesi gerekir. Sadece E harfi kullanım kılavuzunda belirtilmediği için sorunu yerinde görüp tespit yapmak gerekir. Bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

   1. Fahrettin Kalaycı dedi ki:

    baymak eco 24 Fi kombi modelinde resetleme nasıl yapılır ?

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Fahrettin Bey… Kombinizde mevcut 2 düğme vardır. Kalorifer ısı ayarı yaptığınız düğmeyi “açma-kapama/R” konumuna getirin. Birkaç saniye bekledikten sonra düğmeyi bir önceki konumuna alın. Bu şekilde kombiyi resetlemiş olursunuz.

     1. Fahrettin Kalaycı dedi ki:

      Cok teşekkürler hayırlı işler çok yardımcı oldunuz 👍👍👍👍

     2. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Biz teşekkür ederiz sağolun Fahrettin Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

     3. Fahrettin Kalaycı dedi ki:

      Günaydın baymak eco 24 Fi kombimde E25 arızası veriyor arza nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim?

     4. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Fahrettin Bey… Kombiniz pompa sıkışıklığı hatası veriyor. Öncelikle su basıncı 1 bardan az ise su basarak basıncı 1,5 bara çıkarın. Petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. En az 3 petek vanası, kombi yaz konumunda olsa bile mutlaka açık olmalıdır. Kombiyi resetlemeyi deneyin. Birkaç resetleme işleminden sonra da sorun düzelmezse yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis çağırmanız gerekir.

 14. Ayşe EFE dedi ki:

  baymak yoğuşmalı kombimiz E03 hata kodu veriyor. baca sensöründen şimdilik idare eder dediler, şimdi de su göstergesi hep yüksek su damlatıyor, peteklerden su boşaltıyoruz, arızalı parça hangisidir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım… Baymak kombilerin bazı modellerinde E03 arızası atık gaz sorunudur bazı modellerinde ise aşırı ısınma sorunudur. Tam model belirtmediğiniz için arıza durumu hakkında detayları da sunamıyoruz. Ancak makalemizde modele bağlı arıza durumu açıklamaları yer alıyor. Makalemizi inceleyerek kombinizin modeline bağlı arıza durumunun detaylarını öğrenebilirsiniz. Basınç göstergesinin yükselmesi daha doğrusu basıncın yükselmesi yaşadığınız E03 arıza koduna bağlı bir arıza durumu değildir. Ancak şöyle bir durum olabilir; kombide aşırı ısınma sorunu varsa eğer sıcaklık yükseldiği için yükselene sıcaklığa bağlı basınç yükseliyor ve basınç değeri 3 barı geçtiği için kombi fazla suyu dışarı tahliye ediyor yani su akıtıyor olabilir. Bu durumda sorunu yerinde incelemek gerekir. Direk şu parçada sorun vardır ya da şu parçaya müdahale edilmesi gerekir gibi bir bilgi aktarılamaz. Servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz. Bu konuda firma olarak biz de size yardımcı olabiliriz. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

   1. Mehmet dedi ki:

    Merhaba. Kombi baymak star bridge. E03 arızası veriyor. Ne anlama gelir.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Mehmet Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi aşırı ısınma hatasıdır. Makalemizde belirttiğimiz servis öncesi yapılması gereken işlemleri uygulayın. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekiyor.

Petek Yıkama