Baymak Dolcevita E06 Arızası

Baymak Dolcevita E06 Arıza Kodu Nedir?

Sıcak su sensör sorunudur. Bu sorunda kombiniz suyu ya hiç ısıtmaz ya da verimli ısıtmaz.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

 • Dolcevita Kombiyi Resetleme Dolcevita kombilerin de kendi içlerinde birkaç çeşidi olabilmektedir. Bazı modellerinde “R” harfinde düğme olur bazı modellerinde ise düğme yer alır ve “R” konumuna çevrilerek resetleme işlemi yapılır. Kullandığınız Dolcevita kombide “R” harfinde düğme varsa birkaç saniye kadar basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz ya da “R” konumuna düğmeyi getirerek de resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Resetleme işlemi sonrasında ekrandaki E06 hata kodu devam ederse işlemi maksimum 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. Defalarca yapılan resetleme işlemi sonrasında sonuç aynı ise yani arıza durumunda düzelme olmuyor ise uzman Baymak Servisi’nden yardım alınmalıdır. Cihaza başka bir müdahalede bulunmayın.

Arızanın Çözümü

 • Sıcak su sensörü arızalı olabilir Sıcak su sensörü Dolcevita kombide suyun sıcaklığını ölçerek anakarta bildirmekte ve anakarttan aldığı emir ile sıcak su sistemini çalıştırmaktadır. Sıcak su kullanımını sağlayan önemli parçaların başında gelir. Arızalı olduğunda sıcak su alınamaz veya su beklenen ısıda olmaz. Bu durumda çözüm parça değişimi ile gerçekleşir.
 • Sensör kablolarında kopma kısa devre durumu olabilir Sıcak su sensör kablolarındaki kopukluk veya kısa devre durumlarında sıcak su alınamaz ve kullanıcılar bu sorunla karşı karşıya kalabilir. Sıcak su sensörü kablolarında karşılaşılan aksaklık giderildiğinde sorun çözümlenir.
 • Sensör borularında nemlenme olabilir Sıcak su sensör borularında nemlenme olduğunda da yine ekranda bu hata kodu yer alabilir. Bu durum da genelde sıcak su alımına engel olabilmektedir. Uzman ekip müdahalesi sonucunda sorun çözümlenecektir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Kadir Başkan dedi ki:

  Kombimde kalorifer sorunsuz çalışıyor ama sıcak su durmadan yükseliyor ve düşüyor en sonunda e06 hatasi gösterdi bununla ilgili nasil yardım alabilirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey… Arıza kodunun açıklaması ve detayları makalemizde yazmaktadır. Harici olarak teknik yardım almak isterseniz bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 2. İlker sarı dedi ki:

  Isı sensörü bozuk fişini takınca sıcak su gelmiyor cekince geliyor o sekil kullansam ne olur e06 arza yazıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlker Bey… Cihazın diğer aksamlarını etkiler bu durum. Bu yüzden teknik servis yardımı almanız gerekiyor.

 3. melek su dedi ki:

  kombimizde E06 uyarısı çıkıyor ve su sızdırma problemi var.Basıncı kontrol ettiğimde 1.5’ta görünüyor.Sorun ne olabilir ve çözüm önerisi nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Melek Hanım… Baymak kombilerde E06 arızası sıcak su sensörü sorunudur. Ancak cihazınızda bir de su akıtma sorunu var. Normalde su akıntısı sorunlarında basıncın düşmesi gerekir. Ancak basınç değeri normal görünüyor. Yüksek basınç sebebiyle de kombi su akıtıyor olabilir veya basınç göstergesi bozuk olabilir. Kombinizde yani iki farklı arıza var diyebiliriz. Bu arızaların teşhisi ve onarımı için servis yardımı almalısınız.

 4. emin tuaç dedi ki:

  Merhaba baymak dolcavita kombimde sıcaklık 35 derecede olmasına ragmen sıcak su alırken derece 65 70 arasına cıkıyor dğital ekranda bu normalmı.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emin Bey… Kombilerin çalışma sistemi gereği tesisatta suyu dolaştırırken ısı kaybı olmaması için her zaman ayarlanan sıcaklığın üstünde ısıtma yapar. Ancak 35°C kullanımda sıcaklık 65-70°C lere kadar çıkıyorsa cihaz suyu kaynatıyor demektir. Bu bir arıza durumudur. Net arıza tespiti yapılması için de sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için servis desteği almalısınız.

Petek Yıkama