ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Dolcevita E06 Arızasıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Baymak Dolcevita E06 Arıza Kodu Nedir?

Dolcevita kombilerde E06 hata kodu sıcak su sensör sorunudur. Bu sorunda kombiniz sıcak su vermeyecektir.

Baymak Dolcevita E06 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

  • Dolcevita Kombiyi Resetleme Dolcevita kombilerin de kendi içlerinde birkaç çeşidi olabilmektedir. Bazı modellerinde “R” harfinde düğme olur bazı modellerinde ise düğme yer alır ve “R” konumuna çevrilerek resetleme işlemi yapılır. Kullandığınız Dolcevita kombide “R” harfinde düğme varsa birkaç saniye kadar basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz ya da “R” konumuna düğmeyi getirerek de resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Baymak Dolcevita E06 Arızası

Resetleme işlemi sonrasında ekrandaki E06 hata kodu devam ederse işlemi maksimum 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. Defalarca yapılan resetleme işlemi sonrasında sonuç aynı ise yani arıza durumunda düzelme olmuyor ise uzman Baymak Servisi’nden yardım alınmalıdır. Cihaza başka bir müdahalede bulunmayın.

Baymak Dolcevita E06 Arızası nın Çözümü:

  • Sıcak su sensörü arızalı olabilir Sıcak su sensörü Dolcevita kombide suyun sıcaklığını ölçerek anakarta bildirmekte ve anakarttan aldığı emir ile sıcak su sistemini çalıştırmaktadır. Sıcak su kullanımını sağlayan önemli parçaların başında gelir. Arızalı olduğunda sıcak su alınamaz veya su beklenen ısıda olmaz. Bu durumda çözüm parça değişimi ile gerçekleşir.
  • Sensör kablolarında kopma kısa devre durumu olabilir Sıcak su sensör kablolarındaki kopukluk veya kısa devre durumlarında sıcak su alınamaz ve kullanıcılar bu sorunla karşı karşıya kalabilir. Sıcak su sensör kablolarında karşılaşılan aksaklık giderildiğinde sorun çözümlenir.
  • Sensör borularında nemlenme olabilir Sıcak su sensör borularında nemlenme olduğunda da yine ekranda bu hata kodu yer alabilir. Bu durum da genelde sıcak su alımına engel olabilmektedir. Uzman ekip müdahalesi sonucunda sorun çözümlenecektir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  • Merhaba baymak dolcavita kombimde sıcaklık 35 derecede olmasına ragmen sıcak su alırken derece 65 70 arasına cıkıyor dğital ekranda bu normalmı.

    • Kombi Tamircisi

      Merhaba Emin Bey… Kombilerin çalışma sistemi gereği tesisatta suyu dolaştırırken ısı kaybı olmaması için her zaman ayarlanan sıcaklığın üstünde ısıtma yapar. Ancak 35°C kullanımda sıcaklık 65-70°C lere kadar çıkıyorsa cihaz suyu kaynatıyor demektir. Bu bir arıza durumudur. Net arıza tespiti yapılması için de sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için servis desteği almalısınız.