444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Dolcevita E10 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Baymak Dolcevita E10 Arıza Kodu Nedir?

Dolcevita model kombilerde düşük su basınç sorunudur. Tesisat bu basıncının 1 barın altında 0 a yakın olduğunu ifade eder.

Baymak Dolcevita E10 Arızası nın Çözümü:

  • Dolcevita Kombiye Su Basma Dolcevita kombinizin yuvarlak basınç göstergesi kombinin sağ alt kısmındadır. Doldurma musluğu de hemen göstergenin arka kısmında “mavi renkte” dir. Mavi doldurma musluğunu önce aşağı doğru çekmeniz gerekmektedir. Aşağı çektikten sonra sola çevirdiğinizde su basma işlemi başlar ve kombiden su sesi gelerek bar göstergesinde yükselme olur. Bar göstergesi 1 ile 2 arasına geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın.

Su basma işlemi genelde sorunsuz yapılabilir. İşlemi yaptıktan sonra Baymak Dolcevita E10 Arızası silinmez ise resetleme işlemi yapın. Dolcevita kombide “R” harfinde bir düğme olması gerekir. Düğmeye bir kez basmanız halinde cihaza reset atmış olursunuz. İşlemi sorun düzelmediği durumda birkaç kez daha yapabilirsiniz.

Uygulamayı yapmanız esnasında;

  • Doldurma musluğu kırıldı ise Doldurma musluğu değişimi için Baymak Servisi yardımı alın.
  • Doldurma musluğu boşa dönüyor su doldurma işlemi olmuyor ise Doldurma musluğu arızalıdır değişimi gerekir ve bunun için servis yardımı almalısınız.
  • İşlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmiyorsa Dolcevita kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin.
  • İşlemi yaptınız resetleme yaptınız fakat sorun devam ediyorsa Bu durumda doldurma musluğu basınç anahtarında sorun vardır, yükseltilen basıncı algılamıyordur, parça değişimi adına servis yardımı alın.
  • Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi geliyor ama bar göstergesinde yükselme olmuyorsa Bu durumda sorun basınç göstergesinde (manometrede) dir. Parça değişimi adına servis yardımı alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.