Baymak Lambert 24 FN/BN Arıza Kodları

Baymak Lambert 24 FN/BN Hata Kodları

Lambert 24 FN kombiler hermetik kombilerdir. Lambert 24 BN model kombiler ise bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arıza Kodu Ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Genel anlamda karşılaştığımız en önemli arızalardan biridir. Gaz yokluğu ateşleme arızası olarak adlandırılır. Arıza hakkında bilgi almak veya servis öncesi yapılacakları öğrenmek için Lambert 24 FN/BN E01 hatası linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunudur.
 • Çözüm Aşırı ısınma limit termostat sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Önce kombi altındaki tesisat vanaları kapalı ise açın. Bu anlamda dikkat etmeniz gereken şey en az 3 petek vanasının açık olmasıdır. Bu kontrollerden sonra da düzelme durumu olmaz ise cihaza birkaç defa reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında da düzelme durumu olmaz ise kombi su basıncına bakın, düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. İşlem ve kontroller bitiminde sorun hala devam etmekte ise; ana eşanjör kireçlenmiş, pompa sıkışmış, sensör-kart arızalı, üç yollu vana arızalı, kalorifer filtresi tıkalı veya tesisat tıkalı olabilir. Bu konuda servis yardımı almanız gerekmektedir.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtarı sorunudur. (atık gaz sistem sorunu)
 1. E05 Arıza Kodu Kalorifer sensörü problemidir.
 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su sensörü problemidir.
 • Çözüm Karşımıza çıkan bu arıza kodunda cihazdan sıcak su alamayız. Teknik olarak sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Yalnız sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Sistemdeki suyun yetersiz olduğunu anlatan arıza kodudur.
 • Çözüm Tesisattaki su basıncı düşüktür. Bar göstergesine bakarsanız bar değerinin 1 değerinin altında olduğunu görürsünüz. Bu arıza durumunda sisteme su basmanız gerekmektedir. Lambert 24 FN/BN model kombinin sağ alt tarafındaki bar göstergesinin hemen arkasına doğru mavi doldurma musluğu vardır. Lambert 24 FN/BN kombiye su basma linkini tıklayarak da detaylı bilgi öğrenip işlemi uygulayabilirsiniz.
 1. E25/E26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj sorunudur.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşma sorunudur.
 • Çözüm Dairede gaz olmasına rağmen cihazın alevi algılamadığını ve bu sebeple de cihazda alev oluşumu olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı birkaç kez “R” tuşuna basarak resetlemelisiniz. Resetleme işlemi sorun düzelmedikçe 3 kez daha tekrar edilebilir. Yine de sonuç değişmiyorsa servis yardımı alınmalıdır. Anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz grubu sorunu olabilir. Uzman servis ekipleri sorunu yerinde görüp tespit yapar ve ona göre sizi bilgilendirerek onayınız dahilinde çözüm işlemini sağlar.
 1. E96 Arıza Kodu Voltaj düşüklüğü sebebi ile kapanma sorunudur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (30 Yorum)

 1. Fatih kurtay dedi ki:

  Baymak lambert kombin sürekli çalışıyor ısısı yükseliyor sonra durunca hemen düşüyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Kombi devreye girince sıcaklık ayarladığınız sıcaklıktan daha yüksek, dinlenmeye geçtiğinde sıcaklık ayarladığınız sıcaklıktan daha düşük olabilir. Bu her kombinin çalışma sistemidir ve bir arıza değildir. Ancak cihaz sürekli çalışıyor, sıcaklık normalinden daha fazla yükseliyorsa, bu aşamada cihazı yerinde incelememiz gerekiyor. Çünkü bu gibi durumlar hem kombiden hem de tesisattan kaynaklı olabilmektedir.

 2. Özgür demir dedi ki:

  Merhabalar.
  Lambert marka kombim var ancak 10 gündür alev alıp tekrar sönüyor .bu arada kombinin içi ısınınca birsure sonra normal şekilde çalışmaya devam ediyor.sorunum nedir.hem sıcak suda hem peteklerde aynı durum sozkonusu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özgür Bey… Kombi kış konumundayken yani petek konumunda çalışırken ayarlanan sıcaklığa bağlı olarak dur-kalk yapabilir veya modülasyonlu çalışıp ayarlanan sıcaklığa gelince, sıcaklığı yavaş yavaş düşürebilir. Kısacası sürekli sabit ısıtma durumu söz konusu değildir. Bu da bir arıza değildir. Ancak kombiler sıcak suda böyle bir işlev sağlamaz. Siz musluğu açık bıraktığınız sürece su sabit bir sıcaklıkta akmaya devam eder. Suda bir dalgalanma (ısınıp soğuma gibi) durumu varsa eğer bu bir arızadır. Bu durumda cihazı yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Uzaktan size yaptırabileceğimiz bir işlem yok maalesef.

 3. Ayşegül duman dedi ki:

  Ekranda 88 rakami oldu bu arizanin anlami ne

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşegül Hanım… Genel olarak kart arızasıdır. Kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Birkaç resetleme işlemine rağmen düzelme olmazsa doğrudan servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama