Baymak Lambert 24 FN/BN Arıza Kodları

Baymak Lambert 24 FN/BN Hata Kodları

Lambert 24 FN kombiler hermetik kombilerdir. Lambert 24 BN model kombiler ise bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arıza Kodu Ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Genel anlamda karşılaştığımız en önemli arızalardan biridir. Gaz yokluğu ateşleme arızası olarak adlandırılır. Arıza hakkında bilgi almak veya servis öncesi yapılacakları öğrenmek için Lambert 24 FN/BN E01 hatası linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunudur.
 • Çözüm Aşırı ısınma limit termostat sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Önce kombi altındaki tesisat vanaları kapalı ise açın. Bu anlamda dikkat etmeniz gereken şey en az 3 petek vanasının açık olmasıdır. Bu kontrollerden sonra da düzelme durumu olmaz ise cihaza birkaç defa reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında da düzelme durumu olmaz ise kombi su basıncına bakın, düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. İşlem ve kontroller bitiminde sorun hala devam etmekte ise; ana eşanjör kireçlenmiş, pompa sıkışmış, sensör-kart arızalı, üç yollu vana arızalı, kalorifer filtresi tıkalı veya tesisat tıkalı olabilir. Bu konuda servis yardımı almanız gerekmektedir.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtarı sorunudur. (atık gaz sistem sorunu)
 1. E05 Arıza Kodu Kalorifer sensörü problemidir.
 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su sensörü problemidir.
 • Çözüm Karşımıza çıkan bu arıza kodunda cihazdan sıcak su alamayız. Teknik olarak sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Yalnız sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Sistemdeki suyun yetersiz olduğunu anlatan arıza kodudur.
 • Çözüm Tesisattaki su basıncı düşüktür. Bar göstergesine bakarsanız bar değerinin 1 değerinin altında olduğunu görürsünüz. Bu arıza durumunda sisteme su basmanız gerekmektedir. Lambert 24 FN/BN model kombinin sağ alt tarafındaki bar göstergesinin hemen arkasına doğru mavi doldurma musluğu vardır. Lambert 24 FN/BN kombiye su basma linkini tıklayarak da detaylı bilgi öğrenip işlemi uygulayabilirsiniz.
 1. E25/E26 Arıza Kodu Muhtemel pompa blokaj sorunudur.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşma sorunudur.
 • Çözüm Dairede gaz olmasına rağmen cihazın alevi algılamadığını ve bu sebeple de cihazda alev oluşumu olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı birkaç kez “R” tuşuna basarak resetlemelisiniz. Resetleme işlemi sorun düzelmedikçe 3 kez daha tekrar edilebilir. Yine de sonuç değişmiyorsa servis yardımı alınmalıdır. Anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz grubu sorunu olabilir. Uzman servis ekipleri sorunu yerinde görüp tespit yapar ve ona göre sizi bilgilendirerek onayınız dahilinde çözüm işlemini sağlar.
 1. E96 Arıza Kodu Voltaj düşüklüğü sebebi ile kapanma sorunudur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (24 Yorum)

 1. Fahriye Darmaduman dedi ki:

  E10 hatasi dugme elimde kaldi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fahriye Hanım… Kombiniz düşük basınç arızası vermiş. Muhtemelen doldurma musluğu kırılmış. Parçanın tamiri olmaz veya yerine takılarak kullanma gibi bir ihtimali de yok. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 2. Erkan yılmaz dedi ki:

  kombimin markası. E00 arıza veriyor. Sorun ne olabilir acaba?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erkan Bey… Kombinizin modeli Lambert 24 FN veya BN ise E00 arızası genel olarak ateşleme-elektrik devresine bağlı bir sorundur. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Arıza durumunda bir değişiklik olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 3. Hüseyin alakaş dedi ki:

  Kombide sıcak su kullanılığı zaman gürültülü yüksek ses yapıyor uğultu şeklinde

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Kombi bakımsız kalmış olabilir. Sesin nereden geldiğini veya hangi parçadan geldiğini yerinde incelememiz gerekir. Uzaktan tahmini de olsa bilgi sunmak çok zordur.

 4. şükrü karataş dedi ki:

  merhabalar benim baymak lambert kombimin arızası yaz moduna alıyom ama petekler hala yanıyor hemde baya bi sıcak oluyor bunun nedeni ne olabilir saygılar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şükrü Bey… Kalorifer konumu kapalı olmasına karşın eğer dairenizde bulunan tüm peteklerde ısınma oluyorsa ya üç yollu vanada ya da anakartta sorun vardır. Muhtemel sebepler bunlardır ancak yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz. Yardım için 444 1 837 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

   1. YÜKSEL ALTUN dedi ki:

    kombinin sağ alt tarafındaki bar göstergesinin hemen arkasına doğru mavi doldurma musluğu musluğunu sola çevirerek su basma işlemini başlattım bar seviyesi 1 ile 2 arasını geçirdim yani musluğu hemen kapamayı unuttum kombinin su tahliyesinden su akıtmaya başladı şimdi de sürekli akıyor ne yapmam lazım

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Yüksel Bey… Kombilerde tesisat basıncı 1 ile 2 bar arasıdır. Bu değer eğer 2,5-3 barı geçerse kombilerdeki emniyet ventili devreye girer ve fazla suyu dışarıya tahliye eder. Şu anda cihazınız bu yüzden su akıtıyor yani fazla suyu dışarıya tahliye ediyor. Kombinize en yakın petekten su alarak içerisindeki fazla suyu boşaltabilirsiniz. işlem sırasında kombi basıncını takip edin, ideal değere geldiği zaman işlemi sonlandırın. Olur da su tahliyesi devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

 5. AYKAN AKBAŞ dedi ki:

  Merhaba!

  Oturduğumuz dairede hermetik tip lambert marka kombi bulunmaktadır. Kombi balkondadır.
  Kombinin ekranında herhangi bir hata kodu yok ancak kombi kalorifer (petek) sembolini gösterdiği halde bir süre sonra bu sembol kendiliğinden ekrandan kayboluyor tahminim bu esnada peteklere sıcak su gitmiyor. Alttaki mavi musluğu kapalı ancak 2.5 bar civarında.
  Ekranda herhanbi bir arıza kodu vermediği halde sorun ne olabilir.
  Yardımcı olursanız memnun olurum.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aykan Bey… Kombi ekranında petek simgesinin olması cihazın kış konumunda çalıştığını belirtir. Musluk suyunu açtığınızda yani sıcak su kullandığınızda musluk sembolü belirir ve kalorifer sembolü kaybolur. Ancak petekler devre dışı kalıyorsa bu yüzden sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kombi basıncı kendi kendine yükseldiyse eğer servis yardımı almanız gerekir. Zaten peteklerin ısınmasında da bir sorun var. Bu yüzden her şekilde bi servis çağırmanızı öneririz.

 6. Ceyhun gelen dedi ki:

  Kombimde çalışmaya başlıyor ama ateşleme yapıp kesiyor bu arıza süresi Maximum 20 sn sürüyor ateşleme ve kesme 2 sn sürüyor nedeni nedir acaba teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ceyhun Bey… Kombi ateşleme yapmaya çalışır. 3-5 kez ateşleme denemesi yapar ancak alev oluşmazsa arızaya geçer. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Darienizde gaz kesintisi ya da gaz yokluğu gibi durumlar söz konusu değilse kombi parçalarında sorun olabileceği için servis yardımı almanız gerekir. Kombi elektrotlarında, gaz armatöründe veya elektronik kartında sorun olabilir. Tabi net teşhis için yine de sorunu yerinde görmek gerekir.

 7. selman kocak dedi ki:

  E00 yaziyor kombide nasil giderilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selman Bey… Baymak kombilerde arıza kodları E01 ile başlar. E00 harici bir problemdir. Kullanım kılavuzlarında dahi yer almaz. Net bir bilgi vermek doğru olmaz ancak elektronik kart ile alakalı bir sorun olabilir. Yine de teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

   1. Gülhan Ulun dedi ki:

    Yeni taktirdigimiz lembert modeli ateşleme yapmıyor bazen basınç arızası e37 veriyor şimdide t5 uyarısı veriyor çeşmelerden sıcak su geliyor ama peteklere gelmiyor servisin önerdiği kablosuz oda termostati herhangi arıza vermiyor sürekli normal gibi

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Gülhan Hanım… Kombi muhtemelen F37 arızası veriyor. Baymak kombilerde E37 arıza kodu yoktur. F37 düşük basınç sorunudur. Kombi tesisatındaki su basıncı 1 barın altına düşerse kombi bu uyarıyı verir. Kombi altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1.5 bara getirin ve bu parçayı kapatın. Bu sorununuz düzelecektir. Peteklerin ısınmaması basıncın düşük olmasına bağlı olabilir. İşlemi yapamazsanız, sorun çok sık yaşanırsa veya işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

 8. kazım ceyhan dedi ki:

  lanbert cihazımızda sıcaksu proplemi var.su biraz ısındıktan sonra 40dereceden sonra hızla soğuyor derece düşüyor .03 ARZAYA DÜŞÜYOR.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kazım Bey… Lambert kombilerde E03 arıza kodu atık gaz sistemi sorunudur. Kullandığınız kombi hermetikse (bacası camdan dışarı ya da balkondan dışarı çıkıyorsa) fan, anakart ya da prosestat arızası olabilir. Kullandığınız kombi bacalıysa (doğalgaz sobası gibi dairedeki bacaya bağlıysa) baca sensöründe, anakartta sorun olabilir. Baca çekmiyor veya tıkalı olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir işlem yoktur.

 9. SADRETTİN TUNÇ dedi ki:

  BAYMAK LAMBERT GECE ATEŞLEME YAPINCA KOMBİDEN TAK TAK DİYE BİR SES ÇIKIYOR SORUNU SERVİSTE HALEDEMEDİ SIKINTI NERDEN OLABİLİR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sadrettin Bey.. Kombilerde ses yapma durumu birçok sebebe bağlıdır. Kombide; fan, gaz valfi, devir daim pompası, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Baca yerinden çıkmış olabilir. Daha birçok sebep sıralanabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

 10. İsmail KABA dedi ki:

  Lambert kombimde E00 hatası ve ekran gidip gelmesi yaşamaktayım. Çözümü için yardımcı olur musunuz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Baymak Lambert kombilerde arıza kodları E01 ile başlar. E00 arıza kodunu görüntüleyemiyorum. Ancak ekran gidip geliyorsa muhtemel sebep elektronik kart (anakart) ile veya ekran kartı ile alakalı olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef servis yardımı almalısınız. Net teşhis için arızanın yerinde görülmesi gerekir.

Petek Yıkama