ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak E10 Hata Koduslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Baymak E10 Hata Kodu Nedir?

Düşük su basınç problemidir.

Baymak E10 Arızası Çözümü 

Baymak kombinizin modeline ve çeşidine göre değişmekte olan doldurma muslukları yer alır. Doldurma musluğu genelde Baymak markalı kombilerin alt kısmında monteli durumdadır. Baymak kombilerde doldurma musluğu genelde mavi renktedir. Siyah renkte olan doldurma muslukları da yer alabilmektedir. Musluğu sola çevirdiğiniz zaman su sesi duyarsınız. Su sesi ile birlikte kombiye su dolumu başlar. Basınç göstergesini takip edin ve 1,5 bara gelince doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Ekranda beliren E10 arıza kodunun silindiğini de göreceksiniz. Yani işlem sonrasında sorun çözümlenecektir.

Baymak E10 Hata Kodu durumunda bu uygulamayı yaparak sorunu çözümleyebilirsiniz. Arıza durumunda servis yardımı almanıza gerek yoktur. İşlem basittir fakat doğru parçayı bulup doğru uygulama yapmak şarttır. Uygulama sonrasında sorun düzelmezse eğer resetleme işlemi yapmalısınız. Maksimum 3 resetleme işlemi sonrasında da sorun düzelmezse servis yardımı almanız şarttır.

İşlem Sırasında

 • Doldurma vanasının kırıldığı durumda değişimi gerekir, servis yardımı almalısınız
 • Doldurma vanasının boşa döndüğü durumda (doldurma vanası arızalıdır) parça değişimi gerekir, servis yardımı almalısınız
 • Doldurma vanasıyla su basmanıza rağmen bar değeri sabit kalıyor ise basınç göstergesinde sorun vardır, parça değişimi gerekir, servis yardımı almalısınız
 • Su basmanıza rağmen sorun devam etmekte ise doldurma musluğu basınç anahtarında sorun olabilir, servis yardımı almalısınız

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Merhabalar, kolay gelsin
   Yeni taşındığım eve yıllık bakım için servis çağırdık. Ayrıca yüksek ses çıkarıyordu kombi. Baymak Kombi 7 yıllıkmış. Servis elemanı fan motoru rulmanı dağılmış dedi ve rulmanı değiştirdi. Bu değişiklikten bir hafta sonra (2-3 gün önce) kombi E10 hatası verdi. Baktık su seviyesi sıfıra inmiş. Su bastık. Petekler ısınıyor mu diye kontrol için petekleri de açtık. Sabah baktık yine E10 hatası su seviyesi yine sıfır. Yine bastık ertesi gün yine su seviyesi sıfır.
   Kombiciye sordum su kaçağı olabilir, akan su var mı diye sordu. Ortalıkta su sızıntısı, akan petek yok?
   Sorun ne olabilir? Gerçekten tesisatta gizli bir su kaçağı olabilir mi? (Yaklaşık 20 gündür kullanıyoruz E10 hatasını yeni verdi.)
   Yoksa başka bir sebebi var mıdır?
   İlgi ve yardımınız için şimdiden teşekkürler.

   1. Merhaba Arif Bey… Kombinize su bastıktan hemen sonra yani ortalama 1 saat içerisinde basınç direk sıfırlanıyorsa bu direk tesisat kaçağıdır. Gözle görülür bir su kaçağı olmasa bile sıva altı kaçağı olabilir. Sıva altı kaçakları genelde gözle görülmez, duvarda nemlenme bile olmaz. Böyle bir durum varsa eğer direk uzman bir tesisatçıyla görüşerek yardım almalısınız. Ancak kombiye günde bir iki kez veya iki üç günde bir kez su basmak durumunda kalıyorsanız genleşme tankının havası eksik olabilir veya tank delik olabilir. Tabi yine de net teşhis için sorunu yerince incelemek gerekir.