Kombide Gösterge

Kombide Gösterge’nin Görevi Nedir?

Kombi marka model ve çeşitlerine bağlı olarak manometre veya termomanometre olarak 2 çeşitte bulunur. Kombi basıncını görüntüleme görevinde olan yuvarlak parçadır. Manometreler 1,2,3,4 şeklindedir. Termomanometrelerde ise kalorifer sıcaklık dereceleri ile birlikte yine basınç değeri sıralaması vardır.

Gösterge’nin Arızalanma Sebepleri Nelerdir?

Çubuğu kırılabilir veya tıkanma olabilir. Bu iki nedenden dolayı arıza yapabilir.

Kombide Gösterge

Kombide Gösterge Arızası Nasıl Anlaşılır?

 • Kombide düşük ya da yüksek basınç sorunu yaşandığı zaman, cihaza su basılması ya da yüksek basıncın düşürülmesi gerektiği durumlarda göstergede hiçbir hareket yoksa arızalı olduğu anlaşılabilir. Mesela kombiye su basarken doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi gelir fakat göstergede ilerleme olmaz, sabit kalır. Bu arızalandığı anlamına gelmektedir. Basınç göstergesi sabit kaldığı için kombiye gereğinden fazla su basabilirsiniz ve kombi su akıtabilir.

Gösterge Arızası Nasıl Çözümlenir?

Arıza durumu kullanıcı olarak tahmin edilse de net bilgi için uzman servis ekiplerinin yerinde görmesi gerekir. Göstergenin arızalı olma gibi durumlarında yenisi ile değiştirilerek sorun çözümlenebilir. Gösterge arızasında parça tamiri olmaz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (37 Yorum)

 1. Gencer Oruç dedi ki:

  Kombı basınc gostergesı su dolu ne yapmalıyım. Gosterge ıcınde su var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gencer Bey… Gösterge arızasında parça tamiri olmayacağı için göstergenin değiştirilmesi gerekir. Teknik destek almalısınız.

 2. umut köksal dedi ki:

  manometre donmuş ne yapabiliriz?

 3. umut köksal dedi ki:

  kombi mano metre donmus. en yüksek basincta takılı kalıyor. soktum elimle ibreti ittiriyorum anında aynı konuma tekrar dönüyor. ne yapabiliriz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Umut Bey… Manometrenin donması daha önce karşılaştığımız bir durum değil. Muhtemelen çamurlu su manometreyi tıkamıştır. Parça temizliği ya da değişimi için teknik destek almalısınız.

Petek Yıkama