444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Eco4 24 Fi/i Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Eco4 24 Fi/i Hata Kodları

Eco4 24 Fi model kombiler hermetik kombilerdir. Eco4 24 i model kombiler ise bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arıza Kodu Ateşleme sorunu olduğunu belirtir.
 • Çözüm Genel anlamda karşımıza en çok çıkan arıza kodlarının başında gelir. Ateşleme sorunlardan önce gaz kontrolü yapmalısınız. Dairenizdeki gazı kontrol etmelisiniz. Ve gaz vanalarının kapalı olmadığından emin olmanız gerekir. Gaz vanaları kapalı ise açın. Sonrasında kombinizi birkaç kez resetleyin. Arıza durumu yine de devam ederse servisi aramalısınız. Baymak Eco4 24 Fi/i model kombide; anakart, gaz armatörü, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Tespit ve çözüm için uzman desteği almalısınız.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunudur. (Limit termostat)
 • Çözüm Sık yaşanan arıza durumlarından biridir. Kalorifer sistem sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın emniyet amacı ile devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Öncelikle cihazın su basıncına bakmalısınız. Düşük ise su basmalısınız. Basınç değerli normal ise kalorifer vanalarına bakmalısınız. Vanalar kapalı ise açmalısınız. En az 3 petek vanası mutlaka açık olmalıdır. Sonrasında da sorun düzelmez ise birkaç kez resetleme işlemi yapın. resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise; ana eşajör kireçlenmiş veya tıkanmış olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir ya da pompa sıkışmış olabilir. Tespit ve müdahale için Baymak Servisi’ni arayın.
 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz termostatı sorunudur. (Hava basınç anahtarı sorunu)
 • Çözüm Bu arıza durumu atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtmektedir. Eco4 24 Fi model hermetik kombilerde karşılaşılan bu sorunda; anakart, fan ya da prosestat arızalı olabilir. Eco4 24 i model bacalı kombilerde karşılaşılan bu sorunda; baca sensörü arızalı olabilir ya da baca tıkalı olabilir. Her iki model kombide karşılaşılan bu sorunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz ve mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör problemidir.
 • Çözüm Kalorifer sensör sorunu olarak da adlandırabileceğimiz arıza durumudur. Bu arıza durumunda sadece kalorifer sensöründe sorun olmaz. Kablolarda kopma veya kısa devre durumu da söz konusu olabilir. Tespitin yerinde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle de önerimiz uzman yardımı almanızdır.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör problemidir.
 • Çözüm Sıcak su ntc sinde sorun olduğunu belirtir. Teknik olarak arıza durumunda farklı sebepler de olabilir. Bu gibi durumlarda yerinse tespit gerekmektedir. Sıcak su sensörünün yanı sıra kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilmektedir. Mutlaka uzman desteği alınız.
 1. E10 Arıza Kodu Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir.
 • Çözüm Eco4 24 Fi ve Eco4 24 i model kombilerde karşımıza sıklıkla çıkmakta olan bir arıza durumudur. Tesisattaki su basıncının yeterli olmadığını belirtir. Cihazın suya ihtiyacı vardır ve basıncını yükseltmek gerekir. Kullanıcı olarak doldurma musluğu yardımı ile cihaza su basmanız gerekir. Eco4 24 Fi/i model kombilerde doldurma musluğu sağ alt tarafta kırmızı renktedir. (kırmızı 2 musluk vardır sol taraftaki doldurma musluğudur) Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su basma işlemi başlar. Yine kombi altında bulunan bar göstergesini takip ederek 1,5 bar kadar su basın. İşlemin ardından doldurma musluğunu kapatın. Sorun çözümlenecektir.
 1. E25/E26 Arıza Kodu Pompa blokaj sorunudur.
 • Çözüm Devir daim sağlama görevinde olan pompanın sıkıştığını belirten bir arıza kodudur. Muhtemel sebep pompa ile alakalıdır. Arızanın giderilmesi amacı ile uzman desteği almak gerekir.
 1. E35 Arıza Kodu Alev algılanmıyor.
 • Çözüm Cihazın alevi algılamadığını belirten bir hata kodudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi yapmalısınız. “R” harfinde olan düğmeye birkaç saniye basılı tutarak kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini birkaç kez devam ettirin. Sorun düzelmezse servis yardımı gerekir. Anakart, gaz armatörü veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Tespit ve çözüm adına işi uzmanına bırakmalısınız.
 1. E96 Arıza Kodu Düşük voltaj problemidir.
 • Çözüm Özellikle de kış dönemlerinde şebeke elektriğinde meydana gelen dalgalanmalar sebebi ile kombilerde oluşan arıza kodudur. Bu durumda bir süre kadar bekleyin. Voltajların düzelmesine karşın sorun hala devam etmekte ise servisi arayın. Anakart düşük voltaj sebebi ile yanmış ya da arızalanmış olabilir. Anakarta müdahale edildiğinde sorun çözümlenecektir. Fakat voltaj sorunu yeniden yaşanabilir. Bu ihtimal düşünülerek kombi regülatörü kullanmanız şarttır. Aksi halde müdahale edilen anakarta firmalar garanti sunmayacaktır. Bu konudaki yardımları da Baymak Servisi’nden alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.