Baymak Eco4 24 Fi/i Arıza Kodları

Baymak Eco4 24 Fi/i Hata Kodları

Eco4 24 Fi model kombiler hermetik kombilerdir. Eco4 24 i model kombiler ise bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arıza Kodu Ateşleme sorunu olduğunu belirtir.
 • Çözüm Genel anlamda karşımıza en çok çıkan arıza kodlarının başında gelir. Arıza durumu hakkındaki detaylara ulaşmak için Eco4 24 Fi/i kombi E01 hatası linkini tıklayabilirsiniz. Tüm detaylar yer almaktadır.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sorunudur. (Limit termostat)
 • Çözüm Sık yaşanan arıza durumlarından biridir. Kalorifer sistem sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın emniyet amacı ile devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Öncelikle cihazın su basıncına bakmalısınız. Düşük ise su basmalısınız. Basınç değerli normal ise kalorifer vanalarına bakmalısınız. Vanalar kapalı ise açmalısınız. En az 3 petek vanası mutlaka açık olmalıdır. Sonrasında da sorun düzelmez ise birkaç kez resetleme işlemi yapın. resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise; ana eşajör kireçlenmiş veya tıkanmış olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, sensör arızası, kart arızası olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir ya da pompa sıkışmış olabilir. Tespit ve müdahale için Baymak Servisi’ni aramalısınız.

 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz termostatı sorunudur. (Hava basınç anahtarı sorunu)
 • Çözüm Bu arıza durumu atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtmektedir. Eco4 kombi E03 hatası çözümü için linki tıklayabilir, servis öncesi yapılması gereken işlemleri veya arıza hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz.
 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör problemidir.
 • Çözüm Çıkış suyu sensörü kalorifer sensörü olarak da bilinir. Eco4 kombi E05 arıza kodu hakkında detaylı bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör problemidir.
 • Çözüm Sıcak su ntc sinde sorun olduğunu belirtir. Teknik olarak arıza durumunda farklı sebepler de olabilir. Bu gibi durumlarda yerinse tespit gerekmektedir. Sıcak su sensörünün yanı sıra kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilmektedir. Mutlaka uzman desteği almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir.
 • Çözüm Eco4 24 Fi ve Eco4 24 i model kombilerde karşımıza sıklıkla çıkmakta olan bir arıza durumudur. Tesisattaki su basıncının yeterli olmadığını belirtir. Cihazın suya ihtiyacı vardır ve basıncını yükseltmek gerekir. Kullanıcı olarak doldurma musluğu yardımı ile cihaza su basmanız gerekir. Eco4 24 Fi/i model kombilerde doldurma musluğu sağ alt tarafta kırmızı renktedir. (kırmızı 2 musluk vardır sol taraftaki doldurma musluğudur).Eco4 24 Fi/i kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi direkt uygulayabilirsiniz.
 1. E25/E26 Arıza Kodu Pompa blokaj sorunudur.
 • Çözüm Bu sorun birçok sebeple yaşanabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi adına Eco4 kombi E25 arızası çözümü linkini tıklayabilir, belirtilen bilgileri inceleyebilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev algılanmıyor.
 • Çözüm Cihazın alevi algılamadığını belirten bir hata kodudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi yapmalısınız. “R” harfinde olan düğmeye birkaç saniye basılı tutarak kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini birkaç kez devam ettirin. Sorun düzelmezse servis yardımı gerekir. Anakart, gaz armatörü veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Tespit ve çözüm adına işi uzmanına bırakmalısınız.
 1. E96 Arıza Kodu Düşük voltaj problemidir.
 • Çözüm Özellikle de kış dönemlerinde şebeke elektriğinde meydana gelen dalgalanmalar sebebi ile kombilerde oluşan arıza kodudur. Eco4 24 Fi/i kombi E96 hatası çözümü için direkt linki tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Songül taskin dedi ki:

  Bizim kombi donmuş sıcak su gelmiyor da acaba açık durumda mi bırakalım yoksa kapalı kalmalı mk

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Songül Hanım… Kapatmanız daha sağlıklı olur.

Petek Yıkama