Baymak Baxi Eco 3 Compact Arıza Kodları

Baymak Baxi Eco 3 Compact Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız tüm bilgiler Baymak Baxi Eco 3 Compact 240 Fi model hermetik kombiler ve Baxi Eco 3 Compact 240 i model bacalı kombiler için geçerlidir.

 1. E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi sorunu (ateşleme arızası).
 • Çözüm Bu arıza durumu cihazın ateşleme denemesi yapmasına karşın alevi algılamadığını yani ateşleme işlemini başarılı bir şekilde yapamadığını belirtir. Baxi Eco 3 Compact E01 arızası çözüm detayları için linki tıklayabilirsiniz.

Baymak Baxi Eco 3 Compact Arıza Kodları

 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sensör problemi.
 • Çözüm Aşırı ısı emniyet termostat sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Servis öncesi konum anahtarını R konumuna getirerek cihazı resetlemelisiniz. Bu işlemi servis öncesi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman servis ekibinden yardım almalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Baca termostat sensörü arızası.
 1. E05 Arıza Kodu Isıtma devresi ntc sorunu.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi ntc sorunu.
 • Çözüm Sıcak su ntc sinde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmemelisiniz. Zaten yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza ancak yerinde görülerek tespit edilebilir ve gereken müdahale sağlanabilir. Bu yüzden önerimiz uzman desteği almanızdır.
 1. E10 Arıza Kodu Su basıncı düşük.
 • Çözüm Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir. Sistemde yeterli su basıncı olmadığı zaman cihaz bloke konuma geçer ve ekranda bu arıza kodu belirir. Baxi Eco 3 Compact kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi uygulayabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz.
 1. E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Genelde sıkça karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseldiğini belirtir. Cihaz bloke konumdadır ve çalışma yapmaz. Baxi Eco 3 Compact E25 hatası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşumu problemi.
 • Çözüm Brülörde alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce R konumlu düğmeye basarak cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme durumu olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Teknik açıdan arıza onarımı ve çözümü adına servisi aramanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (14 Yorum)

  1. Merhaba Füsun Hanım… Belirttiğiniz sorun E03 hatası yani hava akış sorunudur. Kombi baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamazsa bu hatayı verir. Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 1. Merhaba sıcak suyu açınca 1. 2 dakka normal 30 35 derece sıcak su geliyor birden 60 65 dereceye çıkıyor gaz kesiyor 1 2 dakka.sonra tekrar gazgeliyor tekrar30 dan birden 60 a çıkıyor tekrar gazı kesiyor 30 dayken sıcak su geliyor 60 65 te su soğuk geliyor sürekli soğuk su geliyor yalnız arıza sinyali vermiyor sigortadan kapatıp 1.2 saat sonra açtıktan sonra. 1 sefer düzenli sıcak su geliyor kapatıp açtıktan sonra tekrar aynı sorun yaşıyorum ne gibi sorunu var beni bil bilgilendirin ne yapmam gerk teşekürlerhü

  1. Merhaba Hüseyin Bey… Kombi 30°C civarındayken sıcak su geliyor ancak derece 60°C civarına gelince cihaz devreden çıkıyor. Kombi sıcak su kullanıldığında içinde bulunan suyun sıcaklığı yükseldiği için ekranda ayarlanan derecenin üstünü gösterebilir. Bu normal bir durumdur. Ancak suyun sıcaklığında aşırı bir yükselme oluyor ve yükselme sonrası cihaz devre dışı kalıyorsa bu birçok sebebe bağlıdır. Kombide aşırı ısınmaya bağlı bir sorun olabilir. Bu durum sadece sıcak suda oluyorsa sıcak su devresine ait birçok parça olduğu için birçok parçada sorun olabilme ihtimali var. Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için uzman yardımı almanız gerekir. Bi servis yardımı alarak kombiyi kontrol ettirmenizi öneririz.

   1. Merhaba Murat Bey… Anladığım kadarıyla kombiniz bir hata kodu da vermiyor. Hata kodu veriyor olsa açıklamasına göre tahmini bilgi sunabilriz. Ancak bir hata kodu vermiyorsa bu şekilde bilgi sunmak çok zor. Çünkü kombide mevcut olan hemen her parçada sorun olabilme ihtimali vardır. Bu yüzden uzman yardımı almak gerekir. Servis için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 2. Merhaba eco 3 compact kullanıyorum. Kış ayarında ki noktalı yer ekonomik kullanım mi oluyor. Ekonomik mid için hangi derecede kullanmam gerekli

  1. Merhaba Cansu Hanım… Sıcak su ve kalorifer düğmesine bakacak olursanız sıcak su düğmesinde “…” kalorifer düğmesinde “.” yerleri bulunur. Bu bölümler comfort modudur. Yani bir nevi ekonomik kullanım modlarıdır. Sıcak su düğmesini bu konuma alırsanız musluğu açar açmaz sıcak su alırsınız. Kalorifer konumunda da kombi 50-60°C civarında çalışır ancak petekler daha uzun süre sıcak kalacağı için ortam ısısı düşmez, yakıttan yine tasarruf elde edilmiş olur.

  1. Merhaba Ali Bey… Kombiler normalde sıcak su kullanımı uzun süre sağlandığında içinde bulunan suyu tesisata göndermek durumunda kalır. Bu her kombinin özelliğidir. Bu yüzden cihaz yaz konumunda bile olsa en yakın birkaç petekte ısı olması her zaman için normal bir durumdur. Yaşadığınız sorun da bu suyun tesisata gönderilememesi durumudur. Yani cihaz içinde bulunan suyu tesisata gönderemediği için kendi içinde dolaştırıyor, aşırı ısınma olduğu için cihaz E02 arızasına geçiyor. Bu durumda; kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma, ntc sensör arızası, pompa, eşanjör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de arızayı teşhis etmek adına yerinde görmek gerekir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda su basıncına bakın, basınç 1 bar altındaysa cihaza su basın. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Arıza yine de devam eder veya düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

  1. Merhaba Musa Bey… Baymak kombilerde A09 arıza kodu kullanım kılavuzunda da yer almıyor maalesef. Harici bir sorundur. Yani sorunun yerinde görülüp tespit yapılması gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 3. Yaz konumunda çalışan cihaz sıcak su kullanırken kalorifer devreye giriyor.peteklerhemen yüksek. Derece ısıya geçiyor. Kombiekranında bir bildirin yazmıyor.bununla ilgili yardım alabilirmiyim.

  1. Merhaba Şenol Bey… Öncelikle sıcak su kullanımında kaç peteğin ısındığını kontrol edin. Yani peteklerin tümü mü ısınıyor yoksa birkaç tanesi mi? Kombiye yakın birkaç petek ısınıyorsa eğer bir sorun yoktur. Bu her kombinin çalışma sistemidir. Ancak tüm peteklerde ısı oluyorsa üç yollu vana veya elektronik kart arızası olabilir. Bu durumun net teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama