Baymak Baxi Eco 3 Compact Arıza Kodları

Baymak Baxi Eco 3 Compact Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız tüm bilgiler Baymak Baxi Eco 3 Compact 240 Fi model hermetik kombiler ve Baxi Eco 3 Compact 240 i model bacalı kombiler için geçerlidir.

 1. E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi sorunu (ateşleme arızası).
 • Çözüm Bu arıza durumu cihazın ateşleme denemesi yapmasına karşın alevi algılamadığını yani ateşleme işlemini başarılı bir şekilde yapamadığını belirtir. Baxi Eco 3 Compact E01 arızası çözüm detayları için linki tıklayabilirsiniz.

Baymak Baxi Eco 3 Compact Arıza Kodları

 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sensör problemi.
 • Çözüm Aşırı ısı emniyet termostat sensörünün devreye girdiğini belirtir. Servis öncesi konum anahtarını R konumuna getirerek cihazı resetlemelisiniz. Bu işlemi servis öncesi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer; petek ve tesisat vanalarını kontrol ederek açık olduğundan emin olmalısınız. Son işlem olarak kombi su basıncını kontrol ederek basıncın 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olmalı, basınç düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Tüm bu işlemlere rağmen arıza hala devam etmekte ise; pompa, kart, sensör, eşanjör ve üç yollu vana gibi parçalara bakılması gerekir. Ayrıca tesisat veya filtrede tıkanıklık olabilir. Bu aşamada mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. E03 Arıza Kodu Baca termostat sensörü arızası.
 1. E05 Arıza Kodu Isıtma devresi ntc sorunu.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi ntc sorunu.
 • Çözüm Sıcak su ntc sinde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmemelisiniz. Zaten yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza ancak yerinde görülerek tespit edilebilir ve gereken müdahale sağlanabilir. Bu yüzden önerimiz uzman desteği almanızdır.
 1. E10 Arıza Kodu Su basıncı düşük.
 • Çözüm Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir. Sistemde yeterli su basıncı olmadığı zaman cihaz bloke konuma geçer ve ekranda bu arıza kodu belirir. Baxi Eco 3 Compact kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi uygulayabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz.
 1. E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Genelde sıkça karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseldiğini belirtir. Cihaz bloke konumdadır ve çalışma yapmaz. Baxi Eco 3 Compact E25 hatası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşumu problemi.
 • Çözüm Brülörde alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce R konumlu düğmeye basarak cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme durumu olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Teknik açıdan arıza onarımı ve çözümü adına servisi aramanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (36 Yorum)

 1. Hüseyin sarı dedi ki:

  Kombide Petek ısısını yükseltirken yada düşürürken roo yazısı çıkıyor bu sorun neden kaynaklı olabilir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… roo yazısı daha öncesinde karşılaştığımız bir uyarı değil. Bu sebeple net bilgi aktaramıyoruz. İncelediğimizde kullanım kılavuzunda da yer almıyor. Kombinin çalışmasını etkilemiyorsa bir bildiri olabilir. Ancak kombinin çalışmasını etkiliyorsa teknik servis yardımı almanız gerekir. Cihazı yerinde incelememiz gerekiyor.

 2. Nedim danis dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin baymak baxi eco 3 compact kombi ekrana ışık geliyor fakat rakam ve harfler gelmiyor aynı zamanda ateşleme de yapmıyor.resetlemeyide denedim hiç bi şekilde ekran gelmiyor.daha önceleri elektrik kaynağını kesip açtığımda düzeliyordu ama artık tamamen gitti.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nedim Bey… Ekran veya elektronik kartta bir sorun olabilir. Ancak yine de kombiyi yerinde incelememiz gerekiyor.

Petek Yıkama