Baymak Baxi Eco 3 Compact Arıza Kodları

Baymak Baxi Eco 3 Compact Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız tüm bilgiler Baymak Baxi Eco 3 Compact 240 Fi model hermetik kombiler ve Baxi Eco 3 Compact 240 i model bacalı kombiler için geçerlidir.

 1. E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi sorunu (ateşleme arızası).
 • Çözüm Bu arıza durumu cihazın ateşleme denemesi yapmasına karşın alevi algılamadığını yani ateşleme işlemini başarılı bir şekilde yapamadığını belirtir. Baxi Eco 3 Compact E01 arızası çözüm detayları için linki tıklayabilirsiniz.

Baymak Baxi Eco 3 Compact Arıza Kodları

 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sensör problemi.
 • Çözüm Aşırı ısı emniyet termostat sensörünün devreye girdiğini belirtir. Servis öncesi konum anahtarını R konumuna getirerek cihazı resetlemelisiniz. Bu işlemi servis öncesi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer; petek ve tesisat vanalarını kontrol ederek açık olduğundan emin olmalısınız. Son işlem olarak kombi su basıncını kontrol ederek basıncın 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olmalı, basınç düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Tüm bu işlemlere rağmen arıza hala devam etmekte ise; pompa, kart, sensör, eşanjör ve üç yollu vana gibi parçalara bakılması gerekir. Ayrıca tesisat veya filtrede tıkanıklık olabilir. Bu aşamada mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. E03 Arıza Kodu Baca termostat sensörü arızası.
 1. E05 Arıza Kodu Isıtma devresi ntc sorunu.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi ntc sorunu.
 • Çözüm Sıcak su ntc sinde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmemelisiniz. Zaten yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza ancak yerinde görülerek tespit edilebilir ve gereken müdahale sağlanabilir. Bu yüzden önerimiz uzman desteği almanızdır.
 1. E10 Arıza Kodu Su basıncı düşük.
 • Çözüm Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir. Sistemde yeterli su basıncı olmadığı zaman cihaz bloke konuma geçer ve ekranda bu arıza kodu belirir. Baxi Eco 3 Compact kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi uygulayabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz.
 1. E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Genelde sıkça karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseldiğini belirtir. Cihaz bloke konumdadır ve çalışma yapmaz. Baxi Eco 3 Compact E25 hatası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşumu problemi.
 • Çözüm Brülörde alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce R konumlu düğmeye basarak cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme durumu olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Teknik açıdan arıza onarımı ve çözümü adına servisi aramanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (32 Yorum)

 1. Kasım Çokbilen dedi ki:

  Baymak eco3 kombi sıcak su açıkken suyu belli bir seviyeye kadar ısıtıyor sonra alev sönüyor ekranda kısa süreliğine E35 hatası görünüp siliniyor. Sonra tekrar alev alıp suyu ısıtıyor sonra tekrar aynı durum tekrar ediyor. Yani su ısınınca alev sönüyor ve E35 belirip siliniyor. Hata ekranda uzun süreli kalmıyor. Birde kombi suyu ısıtırken kombi bacasından sert bir yanık kokusu geliyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kasım Bey… E35 uyarısı alev oluşma problemidir. Alev oluşmazsa veya bir sebeple sönerse cihaz bu uyarıyı verir. Bu durum kombide hem ateşleme sistemi hem de baca sistemi sebebiyle yaşanabilir. Yani kombinizdeki; gaz valfi, kart, elektrotlar, prosestat, fan gibi parçaları kontrol etmemiz gerekiyor.

 2. Celal Albayrak dedi ki:

  Sıcak su tarafında kullanımda peteklerde yanıyor yardımcı olursanız sevinirim kombi kendini kışlık ta zannediyo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Celal Bey… Kombi yaz konumunda olduğu halde peteklerin birkaçında ısı oluyorsa bu durum normal, peteklerin hepsinde ısı oluyorsa bu durum bir arızadır. Arıza durumu genel olarak; anakart, sensör, üç yollu vana gibi parçalara bağlı olabilir. Bu durumda teknik servis yardımı almanız gerekir.

 3. Coşkun çoruh dedi ki:

  Baymak baxı eco3 combim var.petekler çalışıyor, ısınıyor fakat sıcak suyu açtığımda 99°c yazısı yanıp sönüyor. Sıcak su vermiyor. Sebep nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Çoşkun Bey,
   https://kombitamircisi.com.tr/kombi/sicak-su-arizasi/
   yukarıda bıraktığımız linkten ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 4. GGül dedi ki:

  Baxi eco 3 compact kombimiz ara sira A04 hatasi veriyor. Resetleyip veya kapatip bir sure bekledikten sonra acrigimizda normal calisiyor. Yillik bakimini yeni yaptirdi. Her yil bakimini yaptirdigimiz kombi 11-12 senelik. Ne yapabiliriz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gül Hanım… A04 bu modellerde daha öncesinde karşılaştığımız bir arıza kodu veya uyarı kodu olmadığı için net bilgi sahibi değiliz maalesef. Makalemizde de kullanım kılavuzunda yer alan bilgiler bulunmaktadır. Arızanın sebebini bilemediğimiz ve daha öncesinde karşılaşmadığımız için size uzaktan bilgi de aktaramıyoruz. Kombiyi çok sık resetlemek zorunda kalıyorsanız veya bu durum çok sık karşınıza çıkıyorsa servis yardımı almanız gerekiyor.

 5. Salih erkoç dedi ki:

  İstenilen sıcaksu seviyesine ulaşmak istiyoruz yanıp yanıp duruyor 5 6derece artarak çıkıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Salih Bey… Kombi devreye girdiği zaman yani bir talep olduğunda (sıcak su musluğu açıldığında veya petekler devreye girdiğinde) modülasyon sağlar. Bu yüzden ekranda ayarlanan ısıdan daha yüksek sıcaklık görüntülenebilir. Kombideki talep sona erdiğinde sıcaklık yavaş yavaş düşer. Bu her kombinin çalışma sistemidir ve bir arıza değildir. Cihazınızda belirttiğimiz durum haricinde bir durum veya sorun söz konusu ise, daha detaylı yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırız.

Petek Yıkama