Demirdöküm Şofben Sorunları ve Çözümleri

Demirdöküm Şofben Sorunları ve Çözümleri

Makalemizde sunduğumu bilgiler Demirdöküm Fanlı Hermetik Şofben sorunlarının sebepleri ve çözüm bilgileridir.

Demirdöküm Şofben Sorunları ve Çözümleri

 1. LCD Ekranda Yazı Yok

Çözüm

 • Önce dairede elektrik olduğundan emin olun.
 • Elektrik varsa eğer, elektrik besleme girişi ve cihazın fişi kontrol edilmelidir.
 • Daireye gelen voltaj normal değerdeyse ve buna rağmen yine de şofben ekranına elektrik gelmiyorsa elektronik kart arızası olabileceğinden servis çağırmanız gerekir.
 • Elektronik kartın arızalanma sebeplerini detaylı incelemek için Ana kart arızaları sayfamızı inceleyin.
 1. Şofben Devreye Girmiyor

Çözüm

 • Voltaj sorunu olabilir.
 • Önce voltajı ölçtürerek 195-253 V arasında olduğundan emin olun.
 • Voltaj bu aralık dışında çıkarsa mutlaka regülatör cihazı kullanmanız gerekir.
 • Yine de cihaz devreye girmiyorsa servis yardımı almak gerekir.
 • Regülatörü nasıl kullanacağınıza dair bilgiler edinmek için Regülatör kullanımı sayfamızı ziyaret edin.
 1. Şofben Çalışmıyor

Çözüm

 • Şofbene gaz gelmiyor olabilir.
 • Bu durumda önce Daireye gaz gelip gelmediği nasıl anlaşılır? başlıklı videomuzu inceleyerek cihaza gaz geldiğinden emin olun.
 • Gaz kesintisi varsa bölgenizin doğalgaz dağıtım firmasını aramanız gerekir.
 • Gaz varsa eğer cihazı kapatın birkaç dakika sonra yeniden açın.
 • Sorun yine de düzelmiyorsa eğer; gaz valfi, elektronik kart ya da elektrotlarda problem olabilir.
 • Arıza tespiti yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servis yardımı almalısınız.
 1. Ateşleme Grubu, Brülörü Yakmıyor

Çözüm

 • Gaz valfinde sorun olabilir. Gaz valfinin neden arızalandığına dair bilgi almak için tıklayın.
 • Yine de net arıza tespiti yapılması için servis çağırmanız gerekir.
 1. Ateşleme Grubunda Ateşleme Olmuyor, Fan Kısa Süreliğine Çalışarak Duruyor

Çözüm

 • Bu durum baca sistemiyle alakalı bir sorun olduğunu belirtir.
 • Kullandığınız hermetik kombi olduğu için fan, elektronik kart, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir.
 • Baca eğimi yetersiz olabilir, baca dışarıdan gelen pislik ile tıkanmış olabilir, cihazın yeri değiştirildi ve ek baca kullanıldıysa baca ebatı uygun olmadığı için bu sorun yaşanıyor olabilir. Baca ebatı nasıl olmalı sayfamızdan detay öğrenebilirsiniz.
 • Bu durumda arızanın yerinde görülerek tespit edilmesi ve onarılması gerekir. O yüzden servis çağırmanızı öneririz.
 1. Su Aşırı Sıcak Akıyor

Çözüm

 • Elektrik ya da su devresinde sorun olabilir.
 • Bu gibi durumlarda önce cihazı resetlemeniz gerekir.
 • Şofben üzerinde yer alan “ON/OFF” düğmesini önce “OFF” konumuna getirmeli birkaç saniye sonra “ON” konumuna getirerek açmalısınız. Sorun düzelmezse eğer bu işlemi arka arkaya birkaç kez daha uygulayın.
 • İşlem sonrası yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa; sıcak su musluğu filtresi tıkanmış olabilir, emniyet termostatı arızalı olabilir. Birçok sebep olabileceği için servis yardımı almanızı öneririz.
 1. Su Yeterince Isınmıyor

Çözüm

 • Şofben kullanımında musluktan akan su yeterince sıcak değilse eğer elektrik devresinde sorun olabilir. Ancak arızanın net teşhis edilmesi için sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu yüzden servis çağırmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (144 Yorum)

 1. Mustafa dedi ki:

  Demirdöküm şofbenim sıcak suyu açınca güm güm ses gelmeye başlıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Patlamalı yanma durumu söz konusu olabilir. Yani baca sisteminin ve elektronik sistemin kontrol edilmesi gerekiyor. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.

 2. Emin Çimen dedi ki:

  Banyodan suyu açıyorum, şofben devreye girmiyor.. Mutfağı da aynı anda açıyorum, şofben çalışmaya başlıyor.. Mutfağı kapatınca şofben çalışmaya devam ediyor.. Nedeni ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emin Bey… Banyo batarya-musluğu bozuk olabilir veya tesisatınızda bir sorun olabilir. Şofbende sorun olsa sıcak suyu hiçbir şekilde alamazsınız. Muhtemel sebep tesisatınızla alakalı olduğu için bu konuda uzman bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

 3. Mustafa dedi ki:

  Demir döküm şohben ekran işigı devamlı yanıyor. Nrden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Ekran ışığının sadece bir ayarlama yapılırken yanması ve ayarlama sonrası kısa sürede sönmesi gerekir. Sürekli sabit şekilde yanıyorsa kart arızası olabilir. Yine de tabi cihazı yerinde görüp incelemek gerekir.

 4. Mehmet caner dedi ki:

  Herhangi bi kod hatasi vermiyor su isinmiyor derecenin yanindaki alev işareti cikmiyor sicak su gelmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Cihaz bir hata kodu veriyor olsaydı eğer uzaktan tahmini de olsa bilgi aktarabilirdik. Ancak şofbenlerin tek kullanım sebebi sıcak sudur. Suyu ısıtmıyorsa eğer ve cihaz bir hata kodu da vermiyorsa içinde bulunan parçaların her birinde sorun olabilme ihtimali vardır. Bu aşamada tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

 5. Hüseyin kaya dedi ki:

  Merhabalar benim Demirdöküm şofben kullaniyorum banyoya şu az geliyor ne yapmam lazim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Bu durum hem şofbene hem de tesisatınıza bağlı olabilir. Öncelikle bu durum sadece banyoda oluyorsa; banyo musluk-bataryasını değiştirin. Sorun devam ederse filtre tıkalı olabilir, tesisatta bir sorun olabilir, şofbende eşanjör kireçlenmesi gibi durumlar olabilir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.

 6. Eşref Yılmaz dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin Şofben musluk ayarı sıcak konumunda ve suyun tazyik durumunu değiştirmediğim halde su ısısı kendiliğinden bir sıcak oluyor bir müddet sonra soğuyor. Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eşref Bey… Bu durum tek bir muslukta oluyorsa musluk-batarya bozuk olabilir, filtrede tıkanma olabilir veya tesisat sorunu olabilir. Ancak tüm musluklarda aynı durum oluyorsa belirtilen durumlara ek olarak kombideki eşanjör, tribün gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 7. Aysel saricicek dedi ki:

  Demirdokum kombim 80 dereceyi gosteriyor suyuda isitmiyor yanip sönuyor neden acaba simden tskler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aysel Hanım… Demirdöküm kombilerde 80 uyarısı aşırı ısınma sorunudur. Yani limit sorunu diyebiliriz. Bu durum birçok sebebe bağlıdır. Kombi basıncının normal olduğundan, petek vanalarının açık durumda olduğundan emin olmalı, kombiyi resetlemelisiniz. Tüm bu işlemlere rağmen sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız. Sensör, kart, üç yollu vana, eşanjör, pompa gibi parçalarda ayrıca tesisatta bir sorun olabilir.

 8. Isa kaplan dedi ki:

  Demirdöküm hermatik şohben kullanıcıısıyım
  Şohben arasıra bazende sıklıkla ateşleme yapmıyor suyu ısıtmıyor 3 veya 4 kere resetledimmi normal çalışıyor acaba ne yapmalıyım bu kendiliğinden düzelirmi başka bi sorun olabilirmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsa Bey… Kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Ancak çok sık resete ihtiyaç duyuyorsa eğer teknik bir müdahale gerektirir. Yani ateşleme yapmayıp arızaya geçtiğinde servis yardımı almanız gerekir. Bu durum ateşleme devresine de bağlı olabilir, baca sistemine de bağlı olabilir.

 9. Samet D dedi ki:

  Merhaba
  Demir Döküm DT4 Titanium modeli termosifon kullanmaktayım. Hangi moda/sıcaklığa alırsam alayım su 5 dk içinde soğumaya başlıyor. Servis geldi elektrik aksağımında sorun olduğunu, 16A’lik sigorta takılacağını söyledi. Elektrikçi çağırın dedi ve gitti. Termosifon zaten 220V 16A olan prize takılı, sorun nerden kaynaklanıyor bilmiyorum. Yardımcı olun lütfen, duş almak eziyet oldu..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Samet Bey… Size bu konuda yardımcı olmak isterdik ancak firma olarak elektrikli termosifonlara hizmet vermiyoruz maalesef. Doğalgazlı cihazlara baktığımız için size yardımcı olamıyoruz.

 10. Adem S. dedi ki:

  Demirdöküm C275F kullanicisiyim. Kombi açılıyor ve ısıtmaya başlıyor. Ancak en fazla 3 dakika içinde sıcak su musluğu açık olmasına rağmen ısıtma işlemi bitiyor ve su soğuk akmaya başlıyor. Suyu kapatıp 20 saniye bekleyip tekrar açıyorum ve suyu yine ısıtıyor. 2 dakika sonra yine soğutuyor. 2 defa servis geldi sorun yok dedi. Kombiyi çöpe atacak hale geldim. Sorunun sebebi nedir. Ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Kullandığınız cihaz kombi değil şofbendir. Yani sadece sıcak su cihazıdır. Cihazın zaten çalışma amacı sıcak su üzerine olduğu için ve siz de sıcak su sorunu yaşadığınız için cihaz içinde bulunan her bir parçada sorun olabilme ihtimali vardır. Ancak bize kalırsa bu durumu tüm musluklarda deneyin. Eğer tüm musluklarda aynı durum varsa şofbeninizde sorun var demektir. Sorunu yerinde incelemeden bu konuda tahmini de olsa bilgi aktarmak zordur. Ancak tek bir muslukta yapıyor diğer muslukta sorun olmuyorsa batarya-musluk arızası veya tesisat sorunu da olabilir.

 11. Ümit AKYILDIZ dedi ki:

  Ara sıra kendi kendine ısınıyor. Yani 30 dereceye ayarlı olduğu halde suyu 60 dereceye çıkarıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ümit Bey… Cihazın kendi kendine çalışması veya ısıtması gibi durumları sensöre de bağlı olabilir karta da. Tabi harici bir sorun da olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 12. Mustafa Aydınyüz dedi ki:

  Demirdöküm ATRON model şofben kullanıyorum.Sıcaksu alırken brülör sesi (gaz yakma sesi) veriyor.Bu normal.Sıcak su kullanmadığımız zaman da ara,ara gaz yakma sesi çıkarıyor.Bu arızamıdır?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi yaz konumunda iken yani sadece sıcak suda kullanılırken sıcak su musluğu açıldığında ateşleme yapar. Çünkü bir beklentiye yanıt verir. Ancak sıcak su musluğu açık olmadığı halde devreye giriyorsa bu bir arızadır. Bu durumda; kart, sensör, pompa, üç yollu vana gibi birçok parçayı kontrol etmek gerekir.

 13. Cemal Mercan dedi ki:

  şofben çalışıyor 10 dakika sonra su soğuyor sonra tekrar ısınıyor bir müddet sonra yine soğuyor nedeni

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cemal Bey… Şofbenlerin amacı sadece sıcak su talebidir. Bu sebeple şofben içinde bulunan tüm parçalar sıcak su için çalışır. Şofben bi uyarı vermediği sürece bu durumu sebebini yerinde görmeden bilemeyiz veya tahmin edemeyiz. Şofbeni yerinde görmemiz gerekiyor. Eğer sudaki dalgalanma durumu tüm musluklarda oluyorsa bi servis yardımı almanız gerekir. Ancak tek bir muslukta oluyorsa (mesela mutfakta sorun yok, banyoda bu sorun yaşanıyorsa) bu durumda musluk-batarya bozuk olabilir, filtre tıkalı olabilir ya da tesisatınızda sorun olabilir.

 14. Murat Yozgat dedi ki:

  Sohben çalışınca sıcak su alınca sohben den bum lar aşina ses çıkıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Şofben ses yapıyorsa bir fan, gaz valfi arızası olabilir. Tabi parça arızaları dışında harici durumlar da söz konusu olabilir. Sorunun yerinde incelenmesi gerekiyor. Bu bakımdan servis yardımı almalısınız.

 15. Arda tağıl dedi ki:

  Merhaba Demirdöküm dt3 şohben kullanıyorum sıcak su ayarı devreye girmiyor dereceyi yukseltince şalter atıyor sebebi nedir rezisdansta mı sorun yoksa anakart mı?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Arda Bey… Cihaz şalter attırıyorsa elektriksel bir sorun vardır. Elektrik bağlantılarını ve kartı kontrol etmek gerekir. Ayrıca dairenize gelen elektriği de ölçmek gerekir.

 16. Mehmet Ali taylan dedi ki:

  Efendim demir döküm dt3 kullanıyorum gün içinde bi kaç kez elektrikler gitti geldi daha sonra akşam ışıkları gidip gelmeye başladı suyu ısıtmıyor ışığı yanıyor bir zaman sonra tekrar gidiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Ali Bey… Elektrik kesintisi durumuna bağlı elektriksel bir arıza olabilir. Elektrik bağlantılarının ve şofbendeki kartın kontrol edilmesi gerekiyor. Muhtemelen bir sorun oluşmuş olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 17. Elif ÇAĞLAR dedi ki:

  Şohbenden akan suyun içinde siyahlılar var dokununca boya gibi ele yapışıyor neden kaynaklanır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım… Belirttiğiniz durum eşanjöre bağlı olabilir. Yine de yerinde incelememiz gerekiyor.

 18. Suat özbudak dedi ki:

  Demirdöküm şofbenimin LED yazı olan kısımdaki mavi ışığı devamlı yanıyor bunun sebebi ne olabilir acaba hiçbir sorun görünmüyor normal çalışıyor ama sadece mavi ışığı devamlı yanıyor bunun sebebi ne olabilir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Suat Bey… Ekrana ışığı veren karttır. Kart arızası varsa bu yüzden led sabit şekilde yanıyordur. Yine de tabi cihazı yerinde incelememiz gerekiyor.

 19. Turgay baris dedi ki:

  Şofbene giden su hortumu suyu actigimiz zaman şofben baglanti noktasindan cikiyor aparatlarini degistirdim fakat yinede hortum yerinden cikiyor sebebi ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Turgay Bey… Cihazı yerinde incelemeden net bilgi aktarmak çok zor. Bağlantıların iyice sıkılması gerekebilir veya bağlantı için eksik bir aparat olabilir. Bu konuda servis yardımı almanızı öneririz.

 20. ÖNER DURSUN dedi ki:

  Şofben durduktan sonra ya da yer yer minyatürlü çakmağı çakış anındaki tak tak sesini çıkartıyor. Acaba neden olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Öner Bey… Muhtemelen bir tıkanıklık durumu söz konusu. Çünkü cihaz yanarken zorlanıyor veya patlamalı yanıyor. Cihazı bu şekilde kullanmak da tehlikelidir. Bu konuda bi servis yardımı almanızı öneririz.

 21. Zeki Tekin dedi ki:

  Merhaba, demirdöküm fanlı hermetik şofben kullanıyoruz. Son birkaç gündür sıcak su akmıyor, cihaz bazen kendi kendine ateşleniyor derece 80 e kadar çıkıp kapanıyor. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zeki Bey… Yüksek sıcaklık sebebiyle cihaz kendini korumaya alıyor olabilir. Sıcaklık derecesini düşürerek deneme yapın. Yine aynı durum söz konusu olursa servis müdahalesi gerekir. Limit termostat, sensör, kart gibi parçaların incelenmesi gerekir.

 22. Mert Akdeniz dedi ki:

  Demirdöküm hermetik şofbeni 7-8 yıldır sorumsuz kullanıyordum. Soğuk su giriş borusunun oradan şu geliyor. Soğuk su spiral borunun girdiği siyah aletin üst çıkışından su akıtıyor. Söktüm, contasına teflon sardım, birkaç saat kesti ama annem duş alırken yine aktı. Ne önerirsiniz ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mert Bey… Soğuk su giriş borusundan su geliyorsa uzman bir tesisatçıdan yardım almalısınız. Teflon sarmak bağlantıları sıkılaştırır ancak yeniden bir su akıntısı olduysa harici bir durum da söz konusu olabilir. Bize kalırsa önce uzman bir tesisatçı çağırarak bu konuda yardım alın. Sorun şofbende deniliyorsa o zaman bizi arayarak bizden bu konuda yardım alabilirsiniz.

 23. Hilal Sahin dedi ki:

  Hermetik sofbenim suyu ısıtmiyor ılık oluyor ve dış yüzeyinde yanık izi oluştu alevî dışa veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hilal Hanım… Şofbeni şalterinden ve gaz vanasından kapatarak acil servis yardımı almanız gerekiyor. Sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden cihaza müdahale etmeden direk servis çağırmalısınız.

 24. Ali kılıç dedi ki:

  Kombimin sıcaklık göstergesi arada bir anormal değişim gösteriyor. Örneğin 26 iken 47 gösteriyor. Her zaman olmuyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Ani sıcaklık artışı oluyorsa ve bu sıcaklık neredeyse 2 katına çıkıyorsa bu durum sensöre de bağlı olabilir, karta da bağlı olabilir. Tabi harici durumlar da söz konusu olabilir. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 25. AHMET KEKİK dedi ki:

  MERHABA

  DEMİR DÖKÜM ŞOFBEN C-275/F KULLANIYORUM
  SU SICAKLIĞINI 45-50 DERECE ARASINI AYARLIYORUM. FAKAT SU ISINMIYOR 28 DERECEYİ GEÇMİYOR. PROBLEM NEDİR ACABA?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Şofbenlerin amacı zaten sıcak su ihtiyacına yanıt vermektir. Sıcak su vermiyorsa ve özellikle ekranda bir hata kodu da vermiyorsa sorunu yerinde görmeden bilemeyiz ve tahmin de edemeyiz. Bu konuda direk servis yardımı almalısınız.

 26. ALİ İŞCANOĞLU dedi ki:

  İyi günler,
  Demir döküm şofben kullanıyorum. banyoda sıcak suyu kapatıp açtığımda arada soğuk su geliyor.
  Bu sorun giderile bilir mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Banyodaki veya mutfaktaki fark etmez, suyu kapatıp açtığınızda soğuyabilir. Şofbenler musluğu açar açmaz sıcak su veren cihazlar değildir. Her musluk açıldığında alev oluşur ancak soğuk suyun tesisattan şofbene giriş, eşanjörden geçiş ve borulara ulaşma süreleri olduğu için bir süre kadar beklemek gerekebilir. Bize kalırsa sorun yok gibi.

 27. fahri kemal dedi ki:

  Sohben açıldığında ateşleme oluyor ama su sıcaklık ayarı yapilamiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fahri Bey… Sıcak su ayarı yapılamıyor derken? Şofben suyu mu ısıtmıyor? Şofbenlerin amacı sadece sıcak su olduğu için ekranda bir hata kodu bir uyarı vermediği sürece uzaktan tahmini de olsa bilgi aktaramıyoruz maalesef. Şofbenlerde kullanıcıların cihazı kapatıp açmaktan başka yapabileceği bir işlem de olmadığı için direk servis yardımı almalısınız.

 28. Fikret OĞUZ dedi ki:

  İyi çalışmalar diliyorum .Demirdöküm C 350 F 14 lt hermetik şofbenimin bir ay önce ”hava prosestatı ”değişti. Bu tarihten sonra belli zamanlarda sıcak su bataryasını açınca şofbenden ”tırrrrrrrrrr..” diye ses geliyor,ateşleme olup fan devreye girince ses kesiliyor.Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fikret Bey… Ses yapmasının sebebi fan olabilir. Ancak cihazı yerinde incelemeden ve görmeden net bilgi aktarmak da çok zor. Bu konuda servis yardımı almanızı öneririz.

 29. Oğuz Harman dedi ki:

  Merhaba benm sorunum ekran yok sigortası nı kapatıp açtığımda kısa süre geliyor sonra tekrar kayboluyor şimdiden teşekkür

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oğuz Bey… Ekran yoksa eğer elektriksel bir sorundur. Kablo bağlantılarını kontrol etmek gerekir. Kısa devre durumu veya kopukluk olabilir. Bir sorun görülmezse kartı kontrol etmek gerekir. Elektronik kart arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 30. Sakir özsoy dedi ki:

  Demirdöküm compaq pilli bacalı şofben kullanmaktayım ama şofben 1 ay içinde 3 defa pil bitirdi. Biraz dinlendikten sonra ateşleme yapıyor bazende sorun nedir ne yapmam lazim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şakir Bey… Firma olarak sadece doğalgazlı cihazlara müdahale ediyoruz. Pilli şofbenlere bakmadığımız için detayları da bilemiyoruz maalesef. Ürünü satın aldığınız yerle veya hizmet veren bir firmayla görüşürseniz daha sağlıklı olur.

 31. Ercan dedi ki:

  DD c275 f kombi suyu açımca geç ısınıyor, suyu çok açınca ısınmıyır, su ısındıktan sonra sıcak soğuk ayarı yapınca sönüyor. Tekrar yanması vakit alıyor ve duş eziyet haline geliyor. Lütfwn yardım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ercan Bey… Demirdöküm C275 F cihazlar kombi değil, şofbendir. Yani sadece sıcak su cihazıdır. Sudaki bu dalgalanma durumu sadece banyoda mı oluyor yoksa mutfakta da oluyor mu diye kontrol edin. Sadece banyoda oluyorsa; filtre tıkalı olabilir, musluk-batarya bozuk olabilir ya da tesisatınızda sorun olabilir. Ancak bu durum mutfakta da oluyorsa yani tüm musluklarda aynı sorun varsa şofbeni yerinde görüp kontrol etmemiz gerekiyor. Bu yüzden bi servis yardımı almanız gerekiyor.

 32. Fatma SAKA dedi ki:

  Merhaba.Benim de C275F şofbenim var.Son zamanlarda suyu bazen ısı
  tmıyordu .Şofbenden çalışır gibi ses geliyor ama artık hiç suyu ısıtmıyor.Düğmelerden açtım kapattım, vanaları kontrol ettim.Ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.