444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombide Kart Arızasının Sebeplerislogan
down
Paylaş:

Kombi Anakartı Neden Arızalanır?

 • Voltaj dalgalanması sebebi ile arızalanır Kombi çalışmak adına elektriği direk şebeke voltajından almaktadır. Aslına bakılırsa voltajlardaki dalgalanmalar sadece kombileri değil dairede yer alan diğer elektronik cihazları da etkiler. Bu sebeple de voltajı düzenli hale getirmek gerekir. Voltajlar genelde kış aylarında ve soğuk geçen sonbahar aylarında dalgalanır. Yani düşmeler ve çıkmalar meydana gelebilir. Kış aylarında elektriklerin gidip gelmesi demek zaten voltajların birden düşüp, elektrik geldiğinde birden çıkması demektir. İşte bu durum kart arızasını meydana getirir. Bu durumda kombi kartı yanar ya da hasar görür. Kombide elektronik kart arızalarında genelde karşımıza çıkmakta olan ilk ve en önemli sebeptir diyebiliriz. Bu durumda kartın tamiri de yapılabilir duruma göre değişimi de şart olabilir. Böyle bir durumda ancak uzman ekip tespit sonrası sizleri bilgilendirebilir ve uygulama için sizden izin alabilir. Kombide bu sorunu önlemek adına önerilen kombi regülatörü kullanımıdır. Bu şekilde voltajlar dengelenir ve elektronik kart da bu sebeple arızalanmamış olur. Yardımları dilediğiniz zaman Kombi Servisi telefonunu arayarak alabilirsiniz.
 • Ömrünü yitirme sebebi ile arızalanır Kombide bir kullanım ömrü vardır. Her ne kadar bakımı düzenli şekilde yapılmış olsa da kombi bakımında karta herhangi bir uygulama yapılmaz. Yani bakım kombi kartının temizlenmesi kontrol edilmesi uygulamalarını içermez. Bir kombi eğer uzun zamandır kullanılıyor ise bu durumda kart arızası ile karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Çünkü kart uzun süre çalışma, parçaları yönetme sebebi ile arızalanır. (kombi kullanım ömrünü öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.) Bu açıdan da kombiye her ne kadar bakım yapılsa da yapılmasa da diyebiliriz ki uzun süre kullanılan kart arızalanabilir. Bu durumda kombinin eskiliğe göre ya da kartın durumuna göre tamiri ya da değişimi uygulanabilir. Kombi Servisi’ne kalırsa tamir yerine bu anlamda değişim gerekmektedir. Tabi kombide bulunan çoğu parça arızalı ise buna elektronik kart da dahil ise bu anlamda önerilen kombiyi değiştirmek olur. Çünkü kombi daha farklı sorunları çıkarıp kullanıcıyı daha fazla zor durumda bırakabilir.
 • Parçaların arızalanıp anakartı etkilemesi sebebi ile arızalanır Kombide bulunan parçaların her birinin görevi ayrıdır. Bazen parçaların bozulup anakartı etkilemesi nedeni ile de kartta sorun meydana gelebilmektedir. Bu diğer olasılıklara göre düşüktür. Fakat yine de bu sebeple arızalanan elektronik kartlarla karşılaştığımızı belirtmek isteriz. Bu gibi durumlarda elektronik kart tamiri veya değişimi ile sorun çözümlenir. Bu durum için uzman yardımı almak gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (72 Yorum)

  1. garantisi bitmeden, sahip oldugum immergas dogalgas kombinin, elektrik hatlarındaki arıza nedeniyle anakartı yandı. servis geldi, elekronik cihazlar garantiye girmez dedi. neyin garantisi oldugunu anllamadım. Takarken işte 3 veya 6 yıl garantili diyorlar. bana göre ürünü satanakadar müşterinin iyi niyetinin suıstımal edilmesidir.Saygılarımla.

   1. Merhaba Mehmet Bey… Maalesef ki elektriksel sorunlar garantiye girmemektedir. Bizlik bir durum değil. Biz zaten firma olarak garanti dışı cihazlara müdahale ediyoruz. Ancak garanti şartlarında elektriksel arızalar yer almıyor. Çünkü cihaz ürün sebebiyle değil dış etmenler sebebiyle arızalanıyor. Bu durumu bölgenizin elektrik dağıtım şirketiyle görüşün, bazı bölgelerde elektriksel arızalar oluştuğunda ücret elektrik dağıtım şirketi tarafından karşılanabiliyor. Eğer karşılanıyorsa işlemi yaptırır, faturanızı alır, faturanızla elektrik dağıtım şirketine giderek ücret talebinde bulunursunuz.

  2. Demirdöküm C350F modeli 14 lt Doğalgazlı şofben ekranı şofben üzerindeki düğmeden açıp kapattığımda LCD ekranda herhangi bir görüntü yok şofbenin altındaki elektrik sigortasını açıp kapattığımda kısa süreliğine ekranın ışığı yanıp sönüyor. Bu işlemin videosunu çekip tamirciye gösterdiğimde kart arızası olduğunu söyledi. GSM numarası olsa idi çektiğim videoyu sizede gönderebilirim. Arıza ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim

   1. Merhaba Resul Bey… Kombi ve şofbenlerde ekrana ışığı, enerjiyi veren elektronik kartlardır. Ekranda görüntü yoksa kart arızası olabilir. Ancak yine de kablo bağlantılarının da kontrol edilmesi gerekir.

Diğer Yorumlar