444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombi Regülatörüslogan
down
Paylaş:

Kombi Voltaj Regülatörü Nedir?

Ülkemizde özellikle de sonbahar ve kış mevsimlerinde şebeke elektriğinde meydana gelen dalgalanmaların, kombi cihazlarında oluşturabilme ihtimali yüksek olan arıza ve hataların önüne geçmek için tasarlanan cihazlardır.

  • Daireye gelen düzensiz şebeke voltajını; içinde mevcut olan röleler, mikro işlemcili elektronik kartlar yardımı ile standart akım düzeyine ulaştırarak cihazların gerilime bağlı olarak arızalanmaması sağlar ve arıza riskinin tamamen ortadan kaldırılması görevindedir.

Kombi Regülatörü Kullanılmazsa Ne Olur?

Kombi çeşidi ya da marka modeli ne olursa olsun; kombinin bulunduğu ve kullanıldığı bir konutta kombi regülatörü kullanılmıyorsa; özellikle de sonbahar ve kış mevsimlerinde düzensiz olan şebeke voltajı sebebi ile kombiler arızalanmaktadır. Kombi regülatörü kullanılmazsa eğer daireye gelen şebeke voltajının düzensiz olması nedeni ile kombilerin genelde elektronik kartı yanar ya da hasar görür. Genel anlamda yaşanılacak en önemli problem elektronik kart sorunudur.

  • Kombi regülatörü cihazı değişmekte olan şebeke voltajına ani cevap verir ve çıkışta voltajın yüksek olduğu durumlarda içinde mevcut olan koruma ünitesi yardımı ile çıkışları keser. Voltajı her zaman için 220 olarak sabitler. Bu sayede kombi cihazları voltaj düzensizliği durumlarında arızalanmaz, masraf çıkarmaz.

Regülatör Sadece Kombi İçin mi Kullanılır?

Hayır! Kombiler için kullanılan regülatör cihazı kombi regülatörüdür. Fakat regülatör cihazı kombi dışındaki cihazlar için de kullanılabilir. Regülatörlerin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bu kullanım alanları da sektörel olarak değişmektedir.

Regülatörün Farklı Kullanım Alanları

Tıbbi cihazlar – Tasarım Makineleri – Isıtma ve Soğutma Cihazları – Elektrikli Ev Aletleri – Teknik Cihazlar – Denizcilik Ekipmanları – Asansörler – Laboratuvar Cihazlar – Dişçilik Ekipmanları – Lazer Cihazları – Telefon Santralleri – Aydınlatma Cihazlar – Market Ekipmanları – Bilgisayar Sistemleri – Hırsız Alarm Sistemleri – Yangın Güvenlik Sistemleri – Kuyumculuk Cihazları – Klimalar – Motorlu Kepenkler – Ambalaj Makineleri – Personel Devam Kontrol Sistemleri gibi birçok alanda voltaj sorunlarına karşı kullanılabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

    1. İMMERGAZVİCTİRİXEXA28 1 ERP KOMBİKULLANIYORUM 24 KVLİK BUNUN İÇİN REGİRATÖR VEGÜÇ KAYNAĞI ALMAK İSTİYORM NE ÖNERİRSİNİZ.

      1. Merhaba Hüsamettin Bey… Regülatör cihazı kombiye gelen voltajı dengeleme görevindedir. Yüksek veya düşük gelen voltajı düzenleyerek kombinin bu sebeple arızalanmasının önüne geçer. Firmamızda regülatör hizmeti sunulmaktadır. Bilgi ve yardım almak üzere 444 1 837 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.