Bosch Euromaxx Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Bosch Euromaxx Hata Kodları

 1. A3 Arıza Kodu Atık gaz sensör arızası.
 • Çözüm Sadece bacalı kombilerde karşılaşılan arıza kodudur. Baca sensörü arızalı ise kablolarında kısa devre durumu söz konusu ise bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servisi arayarak yardım almalısınız.
 1. A4 Arıza Kodu Davlumbazdan ortama atık gaz yayılıyor.
 • Çözüm Sadece bacalı kombilerde karşılaşılır. Atık gazın bir sebeple dışarı gönderilemediğini ve ortama yayıldığını belirtir. Bu durumda baca tıkalı olabilir, baca çekmiyor olabilir, baca sensörü arızası olabilir. Cihazı kullanıma kapatmalı, ortamı havalandırmalı ve acil servis yardımı almalısınız.

Euromaxx Arıza Kodları

 1. A7 Arıza Kodu Sıcak kullanım suyu sensör arızası.
 • Çözüm Hermetik ve bacalı olmak üzere iki çeşit kombide de karşımıza çıkan arıza kodudur. Sıcak su sensörü arızalı ise kablolarında kısa devre var ise bu sorun yaşanabilir. Arızanın çözümlenmesi için servisi aramalı ve bu süre zarfında cihaza müdahalede bulunmamalısınız.
 1. A8 Arıza Kodu Can iletişimi kesik durumda.
 • Çözüm Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale etmeden mutlaka servisi aramalısınız.
 1. AA Arıza Kodu Sıcak su sensörü ile kalorifer sensörü arasındaki sıcaklık farkı yüksek.
 • Çözüm Sıcak su ntc si ile ısıtma devresi ntc si arasındaki sıcaklık farkı yüksek olduğu zaman bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda teknik açıdan yapabileceğiniz bir uygulama ya da işlem bulunmaz. Net arıza tespiti ve onarımı için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. AC Arıza Kodu TA211E ya da RAM ile Heatronic arasında bağlantı sağlanamıyor.
 • Çözüm Arıza durumunda teknik açıdan müdahale gerçekleştirmeden mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. b1 Arıza Kodu Kod anahtarı algılanmıyor.
 • Çözüm Arıza durumunda cihaza müdahale etmeden Bosch Servisi aramalı ve yardım almalısınız.
 1. C1 Arıza Kodu Cihaz çalışırken prosestat açıyor.
 1. C4 Arıza Kodu Prosestat kontakları açmıyor.
 • Çözüm Bu sorun birçok sebeple yaşanabilir. Prosestat olarak bilinir ancak baca sistemi arızasıdır. Euromaxx kombi C4 hatası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. C6 Arıza Kodu Prosestat kontakları kapatmıyor.
 1. CA Arıza Kodu Tribün devir sayısı yüksek durumda.
 • Çözüm Tribün devir dayısının yüksek olduğunu belirten bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.
 1. CC Arıza Kodu Dış hava sıcaklık sensöründe kesinti.
 • Çözüm Dış hava sensörü varsa eğer sensör kablolarında kesinti olabileceğini ya da sensör arızası olabileceğini belirtir. Dış hava sensörü yoksa eğer elektriksel bir arıza durumu söz konusu olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. d3 Arıza Kodu Köprü 8-9 dan yanlış sinyal alınıyor.
 • Çözüm Bu arıza durumunda net teşhis ve onarım uygulaması adına mutlaka uzman yardımı almalısınız. Cihaza müdahalede bulunmamanızı öneririz.
 1. E2 Arıza Kodu Kullanım suyu sensöründe kesinti ya da kısa devre durumu.
 • Çözüm Sıcak su sensörünün arızalı olabileceğini, sensör kablolarında kesinti veya kısa devre durumu olabileceğini belirtir. Bu gibi arıza durumlarında cihaza müdahalede bulunmadan net teşhis ve onarım için uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. E9 Arıza Kodu Düşük basınç veya aşırı sıcaklık uyarısı.
 • Çözüm Cihazın çeşidi ne olursa olsun çok sık karşılaştığımız arıza durumlarından biridir. Arıza durumunda yapılması gerekenleri öğrenmek için Euromaxx E9 hata kodu çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. EA Arıza Kodu Alev iyonizasyon sinyali alınamıyor.
 • Çözüm Yani brülörde yanma olmuyor ve cihaz ateşleme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayamıyor. Genelde çok sık karşımıza çıkan arıza durumudur. Kombinize gaz geliyor mu gelmiyor mu önce bir kontrol etmelisiniz. Kombinize gaz gelmekte ise; kombinize birkaç kez reset atabilirsiniz. Resetleme işleminden sonra da arıza durumunda düzelme olmadı ise bu durumda cihaza müdahaleyi bırakıp Bosch Servisi yardımı alabilirsiniz. Arıza durumunun temel sebepleri arasında; anakart arızası, gaz valfi arızası, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu arızası gelmektedir. Yine de tespit yapılarak arızanın giderilmesi amacı ile uzman yardımı almanızı tavsiye ediyoruz.
 1. F0 Arıza Kodu Heatronicte dahili sorun.
 • Çözüm Harici bir sorun olarak bilinen bu arıza durumunda işi mutlaka uzmanına bırakmalı ve servisi arayarak yardım talep etmelisiniz.
 1. F7 Arıza Kodu Yanlış iyonizasyon sinyali.
 • Çözüm Brülörde yanma olmamasına karşın iyonun algılanmaya devam edildiğini belirtir. Bu sorunda cihazı resetlemelisiniz. Arıza düzelmez de devam ederse eğer; anakart, iyonizasyon elektrodu veya gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Net tespit ve sorunun çözüme ulaşması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. FA Arıza Kodu Reset iyonizasyon sinyali var.
 • Çözüm Cihaza servis öncesi birkaç kez reset atmalısınız. Resetleme sonucunda eğer sorunda düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım alabilirsiniz.
 1. Fd Arıza Kodu İstenilmeden reset düğmesine basılmış.
 • Çözüm Cihaz arızada değilken reset butonuna yanlışlıkla basıldığını belirtir. Bu durumda bir süre kadar bekleyin ekrandan Fd kodu silinecektir. Düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatıp yeniden açabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Erdal dedi ki:

  Merhaba kombiyi sol düğmeyi en sola çevirerek yaz konumuna almaya çalışıyorum kalorifer çalışmaya devam ediyor düğme kırık değil potans sağlam başka ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdal Bey… Kombi yaz konumunda olmasına karşın peteklerin hepsi ısınıyorsa; sensör, kart, üç yollu vana gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Bu konuda uzman yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama