Bosch C1 Arızası

Bosch markalı çoğu model kombide en sık karşılaşılan arıza durumlarından biri C1 hata kodudur. Ekranda beliren bu hata kodunun ne anlama geldiği ve nasıl çözümleneceği her bir kullanıcımız tarafından merak edilir. Bosch C1 Arızası hakkında bilgi almak isteyen tüketici sayımızın yoğunlukta olduğunu düşünerek sizleri bu arıza durumunda bilinçlendirmek isteyerek bu makalemizi oluşturmuş bulunuyoruz. Bosch kombi neden C1 hata kodu verir? Bu sorun neden yaşanır ve bu sorunda hangi parçalarda problem olabilir ya da ne gibi durumlar söz konusu olabilir? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını makalemizi incelediğinizde bulabileceksiniz.

Bosch C1 Arızası

Bosch C1 Arızası Nedir?

Atık gaz sistem sorunudur.

Bosch C1 Arızasında Kullanıcı Ne Yapabilir?

Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da müdahale bulunmamaktadır. Teknik açıdan arızanın tespiti ve onarımı adına sadece servisi aramalı ve uzman yardımı almalısınız.

Bosch C1 Arızasının Sebepleri Nelerdir?

Bosch C1 arızası durumunun birçok sebebi vardır. Bosch markalı kombilerin kendi içinde hermetik, bacalı ve yoğuşmalı çeşitleri olduğu için bu arıza durumu da çeşide bağlı değişebilmektedir. Bu yüzden arıza durumu hakkında sizlere sadece tahmini bilgiler aktarabiliriz. Net teşhis için arızanın mutlaka uzmanı tarafından yerinde görülmesi gerekir.

►► Bosch Hermetik Kombilerde C1 Arızası

  • Fan arızalanmış olabilir,
  • Prosestatta sorun olabilir,
  • Elektronik kart arızalı olabilir,
  • Hava akım borusu (dışarı uzanan baca) uzun olabilir veya yerinden çıkmış olabilir.

Net arıza tespiti adına sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden tespit ve çözüm için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

►► Bosch Yoğuşmalı Kombilerde C1 Arızası

  • Fan arızalı olabilir,
  • Elektronik kartta sorun olabilir,
  • Hava akım borusu yerinden çıkmış ya da ebatları büyük (olması gerekenden uzun) olabilir.

Bosch yoğuşmalı kombilerde prosestat bulunmaz. Hava akışı direk fan ile sağlanır. Hava akış sorunu yaşanıyor ise bu durumda muhtemel sebepler yukarıda belirttiğimiz şekildedir. Net tespit ve onarım için de mutlaka Bosch Servisi yardımı alınmalıdır.

►► Bosch Bacalı Kombilerde C1 Arızası

  • Baca çekişi yetersiz olabilir (baca çekmiyor olabilir),
  • Baca tıkanmış olabilir (temizliği yapılmalıdır),
  • Baca sensöründe sorun olabilir.

Bosch bacalı kombiler çok eski model kombilerdir. Kullanımı daha azdır. Bu yüzden genelde hermetik ve yoğuşmalı model kombilerde karşımıza çıkar. Arıza durumu ancak yerinde görüldüğünde bulunabilir ve ona göre müdahale yapılabilir. Bu anlamda önerimiz uzman yardımı almanızdır.

Bosch C1 Arızası hakkında sunulan bilgileri incelediniz. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmaya çalışmayın. Makalemizi oluşturmamızdaki amaç sizi sadece bilgilendirmek içindir, cihaza kendi çabalarınızla müdahalede bulunmanız için değildir. Her işin uzmanı olduğu unutulmamalı ve bu sorunda da çözüm mutlaka uzmanına bırakılmalıdır. Bosch Servisi yardımı alırsanız sorununuz kısa sürede tespit edilerek çözümlenecektir. Bizi tercih etmeye devam edin…

Benzer yazılar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?