444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Bosch C1 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Bosch C1 Hata Kodu Çözümü

Atık gaz sistem sorunudur.

Bosch C1 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da müdahale bulunmamaktadır.

Bosch C1 Arızasının Sebepleri Nelerdir?

Bosch C1 arızası durumunun birçok sebebi vardır. Bosch markalı kombilerin kendi içinde hermetik, bacalı ve yoğuşmalı çeşitleri olduğu için bu arıza durumu da çeşide bağlı değişebilmektedir. Bu yüzden arıza durumu hakkında sizlere sadece tahmini bilgiler aktarabiliriz.

►► Bosch Hermetik Kombilerde C1 Arızası

 • Fan arızalanmış olabilir,
 • Prosestatta sorun olabilir,
 • Elektronik kart arızalı olabilir,
 • Hava akım borusu (dışarı uzanan baca) uzun olabilir veya yerinden çıkmış olabilir.

►► Bosch Yoğuşmalı Kombilerde C1 Arızası

 • Fan arızalı olabilir,
 • Elektronik kartta sorun olabilir,
 • Hava akım borusu yerinden çıkmış ya da ebatları büyük (olması gerekenden uzun) olabilir.

Bosch yoğuşmalı kombilerde prosestat bulunmaz. Hava akışı direk fan ile sağlanır. Hava akış sorunu yaşanıyor ise bu durumda muhtemel sebepler yukarıda belirttiğimiz şekildedir.

►► Bosch Bacalı Kombilerde C1 Arızası

 • Baca çekişi yetersiz olabilir (baca çekmiyor olabilir),
 • Baca tıkanmış olabilir (temizliği yapılmalıdır),
 • Baca sensöründe sorun olabilir.

Bosch bacalı kombiler çok eski model kombilerdir. Kullanımı daha azdır. Bu yüzden genelde hermetik ve yoğuşmalı model kombilerde karşımıza çıkar. Arıza durumu ancak yerinde görüldüğünde bulunabilir ve ona göre müdahale yapılabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Öncelikle saygı,sevgi ve selamlarımı iletir.hayırlı ve bol kazançlar dilerim. benim sorunuma gelince ben ve 3 daire bosch marka kombi kullanmaktayız,2015 yılında kombimin basınçı yükseldiğinden dolayı yetkili servis çağırdım gelen yetkili servis bana eşanjörün kireçten dolayı bozulduğunu söyleyip garanti kapsamında değiştirdiler aradan geçen 2 yıl sonra aynı sorun tekrarlandığında kendilerini tekrar çağırdım cihazı kontrol ettikten sonra 375 tl karşılığnda değişmesi gerektiğini söylediklerinde bende kendilerine aynı apartmanda 3 dairede bu cihazı kullanmaktayız neden diğer 2 dairede bu sorun yaşanmıyor da hep bende yaşanıyor. bana verdikleri cevaptan tatmin olmadım şöyle ki ; kireçli su,basınç ve çok kullanma nedenlerine gelince ben 4 kattayım.diğer kullanıcılar 1,2 ve 3 katta aynı şebekeden su akmaktayız. onların küçük çocukları olduğundan dolayı benden daha fazla kombiyi ısıtmada kullanmaktadırlar. sizce verdikleri cevap mantıklı mı? bundan dolayı kendilerine kızıp eşanjörü değişmedim. ta ki ;bundan 5 – 6 ay önce basınç göstergesi devamlı yükseliyordu tamirci çağırdım su basma musluğu kaçırıyor deyip değiştirdi ancak 1 aydan fazladır bu sefer basınç devamlı sıfıra inmekte olup banyoya sıcak su biraz geldikten sonra bi soğuyup bi ısınarak akmakta. son gelen elemanın bu işlerden anlamadığı kanısına vardığımdan dolayı tekrar servis çağırdım. yapılan kontrolde bana cihaz rekipilatörünün delik ve emniyet vantilinin su kaçırdığını söylediler. bu arızaların giderilmesi karşılığı da 575 tl istemektedirler. sizlerden ricam beni sorunumla ilgili ve istedikleri ücret ile ilgili konuda aydınlatmanızı rica ediyorum. saygılarımlaa

   1. Merhaba Hüseyin Bey… Öncelikle cihazınızda önce basınç yükselmesi sonra basınç düşmesi sorunu yaşamışsınız. Basıncın yükselmesi eşanjöre doldurma musluğuna ve genleşme tankına bağlı bir arıza durumudur. Cihazı yerinde görmeden ya da yerinde tespit etmeden yaşanan sorunun kaynağını biz de bilemeyiz maalesef (yani kireçli ya da basınçlı su sebebiyle mi arızalandı yerinde parçayı görmemiz gerekir). Basıncın düşmesi durumu da genel olarak genleşme tankına bağlı bir durumdur. Rekipilatör dedikleri parçayı anlayamadım ama o muhtemelen genleşme tankıdır. Firmamızda genleşme tankı ve emniyet ventili değişimi 450 tl’dir. Cihazınızda ayrıca sıcak su sorunu da var. Bu basıncın düşmesine bağlı olabilir de olmayabilir de… Yani basınç düştüğü için sıcak su sorunu yaşıyor olabilirsiniz veya farklı parçalarda da sorun olabilir. Yaşadığınız birçok arıza durumunun net teşhisini, arızalı parçaların neden arızalandığını bilmemiz için sorunu yerinde görmemiz gerekir. O yüzden bu konuda maalesef tahmini de olsa bilgi veremiyoruz.