Baymak Star Bridge Extra Arıza Kodları

Baymak Star Bridge Extra Hata Kodları

Sayfamızda sunacağımız bilgiler Baymak Star Bridge Extra 24 Fi/31 Fi model kombiler için geçerlidir.

 1. E01 Arıza Kodu Nedir? Gaz beslemesi-blokaj sorunudur.
 • Çözüm  Cihazınıza gaz geldiğinden emin olun. Çünkü cihaz gaz yokluğu arızası vermektedir. Dilerseniz Star Bridge Extra E01 arızası çözüm detaylarını linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 1. E02 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostat sensör sorunudur.
 • Çözüm  Aşırı ısınma problemi olarak da bilinen arıza kodudur. Öncelikle cihazda su olduğundan emin olun. Resetleme işlemi yapın. Petek ve tesisat vanalarının açık durumda olduğundan emin olun. Sorun devam ederse; üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, kart, sensör, pompa arızası olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış ya da tesisatta tıkanıklık olabilir. Servis yardımı almalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Nedir? Baca termostat sorunudur.
 1. E04 Arıza Kodu Nedir? Geçici alev kaybı sorunudur.
 • Çözüm Öncelikle cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında arıza durumu devam etmekte ise servisi arayın. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir.
 1. E05 Arıza Kodu Nedir? Kalorifer sensör arızasıdır.
 1. E06 Arıza Kodu Nedir? Kullanım suyu sensör arızasıdır.
 • Çözüm Sıcak su ntc sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda sıcak su sensörü dışında kablolarda da sorun olabilir. Yerinde tespit edilmesi gereken bir arıza durumudur. Bu nedenle de Baymak Servisini aramalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Nedir? Düşük su basınç problemidir.
 • Çözüm  Bu durumda su basıncını kontrol etmelisiniz. Normal değerde (1,5 bar) olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Baymak Star Bridge Extra model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu vardır. Bir süre kadar beklemelisiniz. Arıza durumu devam ediyorsa servisi aramalısınız.
 1. E11 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostatının devre dışı kaldığını belirtir.
 • Çözüm Düşük sıcaklık sistemi için emniyet termostatı devre dışı kalmış demektir. Cihazı resetlemeli sorun düzelmez ise servis yardımı almalısınız.
 1. E18 Arıza Kodu Nedir? Sistem su doldurma fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir.
 • Çözüm Sistem kendiliğinden su doldurma işlemini yapacaktır. Bir süre kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Cihaza müdahalede bulunmamanızı öneririz.
 1. E19 Arıza Kodu Nedir? Sisteme su doldurma fonksiyonunda sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Sisteme su dolumunun başarılı bir şekilde yapılmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.
 1. E25 Arıza Kodu Nedir? Maksimum sıcaklık sorunudur.
 • Çözüm Genelde en sık yaşanan sorunlardan biridir. Arızanın muhtemel sebeplerini ve servis çağırmadan yapılması gereken işlemleri öğrenmek için Star Bridge Extra E25 hatası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E31 Arıza Kodu Nedir? Sıcaklık kontrol sistemi-elektronik kontrol kartı iletişimi yok.
 • Çözüm  Bu gibi arıza durumlarında cihazı kullanıcı olarak resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra da sorun devam etmekte ise servis yardımı almalısınız.
 1. E35 Arıza Kodu Nedir? Alev oluşum sorunudur.
 • Çözüm  Alev oluşumunda meydana gelen sorunu belirten arıza kodudur. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini birkaç kez tekrar edin. Sorunun düzelmediği ve devam ettiği durumlarda teknik destek almalısınız. İyon elektodu, gaz valfi, kart arızası olabilir.
 1. E80-E96 Arıza Kodu Nedir? Devresel kontrol sistem sorunudur.
 • Çözüm  Cihazı resetlemek sorunun düzelmesine yardımcı olmaz. Çözüm için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E97 Arıza Kodu Nedir? Yanlış enerji besleme elektrik frekansı sorunudur.
 • Çözüm  Cihazın doğru frekansta olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu kontrolü ancak uzman servis ekipleri yapabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezseniz mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. E98-E99 Arıza Kodu Nedir? Ana kontrol panosu elektriksel arızadır.
 • Çözüm  Cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan net tespit ve çözüm adına Baymak Servisini aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Enver Yaman dedi ki:

  Baymak star bridge E09 arızası nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Enver Bey… Gaz valfinde veya kartta meydana gelen sorunu belirtir. Bu arıza kodunda cihaza müdahale etmeden servisi yardımı almalısınız.

Petek Yıkama