Baymak Falke Master Arıza Kodları

Baymak Falke Master Hata Kodları

 1. E01 Hata Kodu Nedir? Gaz besleme sorunu olarak bilinen ateşleme problemidir.
 • Çözüm Yaşanılan bu ateşleme sorununda kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Arıza durumu hakkında daha fazla bilgi almak için Falke Master E01 arızası çözüm videosu nu izleyebilirsiniz. İşlemleri yapmanıza rağmen sorun düzelmezse mutlaka servis çağırmalısınız.
 1. E02 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostat sensör sorunudur.
 • Çözüm Aşırı ısı limit termostat ile alakalı bir durumdur. Cihazı resetlemeyi deneyin. Ardından petek ve tesisat vanalarına bakarak kapalı ise açın. Kombi su basıncı düşük ise su basma işlemi uygulayın. Yine de problem devam ediyorsa; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör gibi parçaları ayrıca; tesisat ve filtreyi kontrol etmek gerekir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Nedir? Atık gaz sistem problemidir.

 1. E05 Arıza Kodu Nedir? Kalorifer ntc sorunudur.
 • Çözüm Kaloriferleriniz bu arıza durumunda ya hiç ısınmaz ya da yeterli şekilde ısınmaz. Falke Master E05 hatası çözümü için veya bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Nedir? Sıcak su ntc sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da sensör kablolarında sorun olabilmektedir. Sorunun çözümlenmesi adına işi uzmanına bırakınız.
 1. E10 Arıza Kodu Nedir? Düşük su basınç problemidir.
 • Çözüm Falke Master model kombilerde sıkça karşılaşılan bir sorundur. Düşük su basınç hatası olduğundan çözüm için cihaza su basmak gerekir. İşlemi sadece doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Falke Master model kombinin sol altındaki mavi parça doldurma musluğudur. Falke Master kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi uygulayabilirsiniz.
 1. E25 Arıza Kodu Nedir? Maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Bu sorun Falke Master model kombilerde karşımıza daha sık çıkmaktadır. Limit termostatın yüksek sıcaklık sebebi ile devreye girip cihazın çalışmasını durdurduğunu belirtir. Arıza hakkında bilgi almak için Falke Master E25 arıza kodu çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Nedir? Alev oluşumu sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Resetleme ardından sonuç değişmiyorsa bu durumda servisi aramalısınız. Bu gibi durumlarda; gaz valfi, kart, iyon elektrodu gibi parçaları incelemek gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (18 Yorum)

 1. Şahin bor dedi ki:

  E 82 diye arıza veriyor suyu açınca neden acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şahin Bey… Arıza durumunda cihazı resetlemeniz lazım. Reset sonrası da düzelmiyorsa servis desteği gerekiyor. Bu bir kart arızası olabilir.

 2. Ferhat ulu dedi ki:

  Kombide durduk yere e82 hatasi cikiyor dogalgaz cok zayif geliyor yanmiyo nerdeyse

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferhat Bey… Yaşadığınız sorun muhtemelen doğalgaza bağlı gibi duruyor. Bu aşamada yalnız bir doğalgaz firmasından yardım almalısınız.

Petek Yıkama