444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Falke Master Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Falke Master Hata Kodları

 1. E01 Hata Kodu Nedir? Gaz besleme sorunu olarak bilinen ateşleme problemidir.
 • Çözüm Yaşanılan bu ateşleme sorununda kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Dairenizde de gaz olduğundan emin olmalısınız. Gaz olduğundan eminseniz eğer Baymak Falke Master kombinizi resetleyin. Sorun düzelmez ise resetleme işlemini birkaç kez daha yapmalısınız. Sorun yine de düzelmez ise Baymak Servisi ile görüşmelisiniz. Ateşleme problemlerinde genelde anakart, gaz grubu, ateşleme ve iyonizasyon elektrodu gibi parçalarda sorun olabilmektedir.
 1. E02 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostat sensör sorunudur.
 • Çözüm Aşırı ısı limit termostat ile alakalı bir durumdur. Cihazı resetlemeyi deneyin. İşlemi birkaç kez tekrar edin. Sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın.
 1. E03 Arıza Kodu Nedir? Atık gaz sistem problemidir.
 • Çözüm Hava akış sorunu olarak da bilinir. Bu gibi arıza durumlarında yapabileceğiniz hiçbir işlem yoktur. Bu gibi durumlarda baca tıkalı olabilir, baca sensörü arızalı olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir, anakart arızalı olabilir, fan arızalı olabilir ya da prosestat da sorun olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve müdahalenin yapılarak sorunun giderilmesi için servisi aramalısınız.

 1. E05 Arıza Kodu Nedir? Kalorifer ntc sorunudur.
 • Çözüm Kaloriferlerinizde ısınmama sorunu yaşarsınız. Kalorifer sensöründe ya da sensör kablolarında sorun olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.
 1. E06 Arıza Kodu Nedir? Sıcak su ntc sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da sensör kablolarında sorun olabilmektedir. Sorunun çözümlenmesi adına işi uzmanına bırakınız.
 1. E10 Arıza Kodu Nedir? Düşük su basınç problemidir.
 • Çözüm Falke Master model kombilerde sıkça karşılaşılan bir sorundur. Düşük su basınç hatası olduğundan çözüm için cihaza su basmak gerekir. İşlemi sadece doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Falke Master model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli basınç 1,5 olana kadar su eklemelisiniz. Yalnız işlemi yaptıktan sonra sorun düzelmez ise resetleme işlemi yapmalısınız. Birkaç kez işlemi tekrar edebilirsiniz. Sorun değişmez ise ya da işlemi yapamazsanız servisi arayabilirsiniz.
 1. E25 Arıza Kodu Nedir? Maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Bu sorun Falke Master model kombilerde karşımıza daha sık çıkmaktadır. Limit termostatın yüksek sıcaklık sebebi ile devreye girip cihazın çalışmasını durdurduğunu belirtir. Bu durumda cihazın barına bakın, düşük görürseniz su basın. Resetleme işlemini birkaç defa uygulayın. Falke Master kombiniz petek konumunda ise petek vanalarının açık olup olmadığına bakın. Kapalı ise açık konuma çevirin. Sorun hala devam etmekte ise Baymak Servisi’ne ulaşın. Ana eşanjörde kireçlenme olması, devir daim pompasının sıkışması, üç yollu vananın arızalanması, pislik tutucu kalorifer filtresinin tıkanması bu sorunun yaşanılmasına sebep olabilmektedir. Net tespiti ve çözümü uzman servis ekibi sağlayacaktır.
 1. E35 Arıza Kodu Nedir? Alev oluşumu sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Resetleme ardından sonuç değişmiyorsa bu durumda servisi arayın. Cihaza müdahale etmeye çalışmayın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

  1. baymak bayke master kombim var dışa çıkan borusu nasıl bulablirim ? servise sipariş vermemize rağmen 6 aydır gelmedi

   bu konuda yardımcı olurmusunuz

   1. Merhaba Fahrettin Bey… Baca işlemleri firmamız tarafından yapılamamaktadır maalesef. Parçalar da bizde bulunmadığı için net bilgi sahibi değiliz. Yani bu konuda yardımcı olamıyoruz maalesef size…

   1. Merhaba Yıldız Hanım… Kombi en düşük ayarda olmasına rağmen ekrandaki derece 80°C lere kadar çıkıyorsa bu kombi içindeki suyun tesisata gönderilemediği anlamına gelir. Tesisatınızda tıkanıklık olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kombi parçalarında sorun olabilir. Sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

   1. Merhaba Abdulkerim Bey… Kombiniz emniyet ventilinden su akıtıyor. Kombi basıncı 3 barın üstüne çıktığı için de emniyet ventili su akıtır, emniyet ventili arızalı olduğunda da kombi akıtabilir. Öncelikle basıncı kontrol edin. Kombi basıncı yükseldiği için emniyet ventili açılır su tahliyesi yapar. Bu durumda yaşadığınız sorun yüksek basınç arızasıdır. Bu da eşanjör, genleşme tankı, doldurma musluğu gibi parçalara bağlı olabilir. Basınç yüksek olmamasına rağmen emniyet ventili su akıtıyorsa emniyet ventili arızalıdır, değişimi gerekir. Her iki durum için de servis çağırmanız gerekir.