Baymak Falke Master Arıza Kodları

Baymak Falke Master Hata Kodları

 1. E01 Hata Kodu Nedir? Gaz besleme sorunu olarak bilinen ateşleme problemidir.
 • Çözüm Yaşanılan bu ateşleme sorununda kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Arıza durumu hakkında daha fazla bilgi almak için Falke Master E01 arızası çözüm videosu nu izleyebilirsiniz. İşlemleri yapmanıza rağmen sorun düzelmezse mutlaka servis çağırmalısınız.
 1. E02 Arıza Kodu Nedir? Emniyet termostat sensör sorunudur.
 • Çözüm Aşırı ısı limit termostat ile alakalı bir durumdur. Cihazı resetlemeyi deneyin. Ardından petek ve tesisat vanalarına bakarak kapalı ise açın. Kombi su basıncı düşük ise su basma işlemi uygulayın. Yine de problem devam ediyorsa; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör gibi parçaları ayrıca; tesisat ve filtreyi kontrol etmek gerekir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Nedir? Atık gaz sistem problemidir.

 1. E05 Arıza Kodu Nedir? Kalorifer ntc sorunudur.
 • Çözüm Kaloriferleriniz bu arıza durumunda ya hiç ısınmaz ya da yeterli şekilde ısınmaz. Falke Master E05 hatası çözümü için veya bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Nedir? Sıcak su ntc sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da sensör kablolarında sorun olabilmektedir. Sorunun çözümlenmesi adına işi uzmanına bırakınız.
 1. E10 Arıza Kodu Nedir? Düşük su basınç problemidir.
 • Çözüm Falke Master model kombilerde sıkça karşılaşılan bir sorundur. Düşük su basınç hatası olduğundan çözüm için cihaza su basmak gerekir. İşlemi sadece doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Falke Master model kombinin sol altındaki mavi parça doldurma musluğudur. Falke Master kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi uygulayabilirsiniz.
 1. E25 Arıza Kodu Nedir? Maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Bu sorun Falke Master model kombilerde karşımıza daha sık çıkmaktadır. Limit termostatın yüksek sıcaklık sebebi ile devreye girip cihazın çalışmasını durdurduğunu belirtir. Arıza hakkında bilgi almak için Falke Master E25 arıza kodu çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Nedir? Alev oluşumu sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Resetleme ardından sonuç değişmiyorsa bu durumda servisi aramalısınız. Bu gibi durumlarda; gaz valfi, kart, iyon elektrodu gibi parçaları incelemek gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (14 Yorum)

 1. Zeki Kural dedi ki:

  İyi günler. Falke master 24 kw kombimdeki ekranda AO5 kodu yanıp sönüyor. Ancak kombi çalışıyor. Sigortadan kapatıp açtığımda kod kayboluyor. Bu kodun açılımı nedir? Büyük bir sorun olurmu? Şimdien teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zeki Bey… A05 bir parametre değeridir. Kalorifer çıkış suyu sıcaklığını gösterir. Bir arıza değildir.

 2. baris dedi ki:

  merhaba. Falke Master (bu sayfadaki kombi) icin logi termostat kullaniyoruz fakat pek randiman alamadik. termostatin modulasyonlu olanini mi almamiz lazim? isin dogrusu bu kombinin modulasyonlu olup olmadigini da bilmiyoruz. tavsiye edeceginiz oda termostati var midir? tesekkurler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Barış Bey… Baymak Falke Master kombiler modülasyon özelliklidir. Ancak kullandığınız oda termostatı konusunda bilgi sahibi değiliz. Firma olarak oda termostatı hizmeti sunmadığımız için tam detayı da bilemiyoruz maalesef. Oda termostatından memnun kalmadıysanız servis çağırarak iptalini gerçekleştirebilir veya oda termostatı hizmeti sunan firmalardan yardım alarak farklı bir oda termostatı taktırabilirsiniz.

 3. Abdulkerim dedi ki:

  Slm falke master marka Kombim su damlatıyor kırmızı vana olan yerden sebebi nedir??

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdulkerim Bey… Kombiniz emniyet ventilinden su akıtıyor. Kombi basıncı 3 barın üstüne çıktığı için de emniyet ventili su akıtır, emniyet ventili arızalı olduğunda da kombi akıtabilir. Öncelikle basıncı kontrol edin. Kombi basıncı yükseldiği için emniyet ventili açılır su tahliyesi yapar. Bu durumda yaşadığınız sorun yüksek basınç arızasıdır. Bu da eşanjör, genleşme tankı, doldurma musluğu gibi parçalara bağlı olabilir. Basınç yüksek olmamasına rağmen emniyet ventili su akıtıyorsa emniyet ventili arızalıdır, değişimi gerekir. Her iki durum için de servis çağırmanız gerekir.

  2. Ali Kılıç dedi ki:

   F31 diye bir problem var

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Ali Bey… Kombinizde kalorifer sensörü arızası var. Kullanıcı olarak yalnız yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekiyor.

 4. yildiz kahraman dedi ki:

  sorun: kombi isisi min da oldugu halde 80lere cikiyor. ariza kodu da vermiyor.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yıldız Hanım… Kombi en düşük ayarda olmasına rağmen ekrandaki derece 80°C lere kadar çıkıyorsa bu kombi içindeki suyun tesisata gönderilemediği anlamına gelir. Tesisatınızda tıkanıklık olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kombi parçalarında sorun olabilir. Sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 5. fahrettin BAYAR dedi ki:

  baymak bayke master kombim var dışa çıkan borusu nasıl bulablirim ? servise sipariş vermemize rağmen 6 aydır gelmedi

  bu konuda yardımcı olurmusunuz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fahrettin Bey… Baca işlemleri firmamız tarafından yapılamamaktadır maalesef. Parçalar da bizde bulunmadığı için net bilgi sahibi değiliz. Yani bu konuda yardımcı olamıyoruz maalesef size…

   1. Asim karanzade dedi ki:

    Selam falke master var bende onun calisdiginda altdan su gelmesi gerekir master oldugu icin damla damla ama gelmiyor bende neden olur acaba baskalarinda var onlarda geliyor

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Asım Bey… Yoğuşmalı kombiler yoğuşma yaptığı sürece evet bağlı olduğu yoğuşma hortumundan su gelir. Bu hortum genelde bir gidere bağlıdır. Gidere bağlıysa eğer su akıtıp akıtmadığını göremezsiniz. Ancak bir gidere bağlı değil, ağzı açık bir bidon gibi malzemeye ucu verilmişse ve su gelmiyorsa bu yoğuşma yapmadığı anlamına gelir. Dairede az petek kullanıyorsanız, kombi daireye göre kapasite açısından büyükse, kombiyi yüksek sıcaklıkta kullanıyorsanız bu yüzden yoğuşma yapmıyor olabilir. Kombiyi yerinde incelemek gerekir.

Petek Yıkama