444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Falke HC/BC Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Falke HC/BC Hata Kodları

Falke HC model kombiler hermetik kombi olup, Falke BC model kombiler bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arızası Nedir? Brülörde alev yok. (ateşleme sorunu)
 • Çözüm Kısacası ateşleme sorunudur. Bu arıza ile karşılaştığınız zaman öncelikle kombinizin yanındaki gaz vanasını kontrol edin. Açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise çalıştırmayı deneyin. Dairenize gazın geldiğinden emin olun. Gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Dairenizde gaz var ve kombinize gazın geldiğinden eminseniz resetleme işlemi yapın. Sorun devam ettiği sürece resetleme işlemini birkaç kez daha uygulamalısınız. Yine de sonuç alamadıysanız muhtemel sebepler; anakart, gaz valfi ya da elektrotlar olabilir. Net teşhis için Baymak Servisi’ni arayın.
 1. E02 Arızası Nedir? Emniyet termostat sensörü sorunudur.
 • Çözüm Limit termostatta arıza olabilir. Cihazınıza birkaç kez reset atın. Sorun çözümlenmiyorsa mutlaka servisi arayarak yardım talebinizi belirtin.
 1. E03 Arızası Nedir? Baca termostat problemidir.
 • Çözüm Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihazın çeşidi de önemlidir. Falke HC model hermetik kombide karşılaşılan bu sorunda; baca yerinden çıkmış olabilir, fan, prosestat ya da anakart arızalı olabilir. Tespit için servis yardımı almalısınız. Falke BC model bacalı kombide karşılaşılan bu sorunda; baca sensöründe arıza olabilir ya da baca tıkanmış ve çekişi kuvvetli olmayabilir. Bu durum için de mutlaka servis yardımı almanız gerekmektedir.
 1. E05 Arızası Nedir? Merkezi ısıtma devresi sensör sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer ntc sinde oluşan sorunu belirtmektedir. Bu gibi arızalarda kaloriferleriniz olması gerekenden az ısıtabilir ya da hiç ısı olmayabilir. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun teşhis edilmesi ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın.
 1. E06 Arızası Nedir? Kullanım suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Genelde sıklıkla karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarında bir problem olduğunda karşımıza çıkar. Sorunun sensörden mi yoksa kablodan mı kaynaklı olduğunu ancak uzman bir servis ekibi bilebilir. Bu nedenle de Baymak Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.
 1. E10 Arızası Nedir? Su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur.
 • Çözüm Tesisat suyunun azalıp sıfır değerine yakın olduğunu belirtir. Bu durumda teknik açıdan yapılması gereken işlem cihaza su basmaktır. Falke HC/BC model kombinin sağ altında bulunan bar göstergesinin arka tarafına doğru baktığınızda mavi musluk göreceksiniz. Mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelecek ve bar değeri yükselecek. 1,5 bara kadar su basmalısınız Bu değere geldiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız. Açık unutursanız su akıntısı gibi sorunlar yaşanabilir. Basıncı yükseltmeniz sonrasında sorun düzelir. Düzelmez de devam ederse eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında sorunun düzelmediği ya da işlemi bir şekilde yapamadığınız gibi durumlarda mutlaka Baymak Servisi’ni arayın.
 1. E25 Arızası Nedir? Maksimum ısı sorunudur.
 • Çözüm Cihazdaki suyun olması gerekenin üstüne çıktığını ve bu sebeple limit termostatın açıldığını cihazı bloke ettiğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumda önce cihazınızın susuz çalışmadığından emin olun, basınç düşük ise su basın. Cihazınız kış konumunda ise petek vanalarının kapalı olmadığından emin olun. En azından 3 petek vanası mutlaka açık olmalıdır. Bu durumlara rağmen sorun devam etmekte ise; devir daim pompası sıkışmış, üç yollu vana arızalı, ana eşanjör kireçli, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kesin tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. E35 Arızası Nedir? Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Alev hissedilmediğinde bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Servisi’nden yardım almalısınız. İyonizasyon elektrodu, gaz grubu veya elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

  1. Merhaba,,yeni taşındığım evde falke cond 24 kombi var.Daha önce yoğuşmalı kombi kullanmadım.kullanma suyunda sıkıntı yok gibi ama kalorifer yandığı zaman ayarlanan dereceye gelince yanma işlemi duruyor,bu arada pompa çalıştığı için kalorifer tesisatındaki su derecesi birkaç derece düşünce ateşleme işlemi tekrar başlıyor ve beş er saniye aralıklarla
   ateşleme yapıyor yanma oluşuyor duruyor taki su sıcaklığı ayarlanan dereceye gelinceye kadar bu şekilde yanıyor.yani onlarca ateşleme ve yanma işlemi.sanırım normal değil .Yardımcı olursanız sevinirim .Şimdiden teşekkürler.

   1. Merhaba Hamza Bey… Oda termostatı kullanıyor musunuz? Oda termostatı kullanıyorsanız eğer yaşadığınız bu durum normaldir. Çünkü oda termostatı kullanımında ayarlanan dereceye gelince cihaz durur, ortam ısısı düşünce yeniden devreye girer. Oda termostatı kullanmıyorsanız eğer cihazla alakalı bir sorun olabilir. Net teşhis için yerinde görmek gerekir.

  2. Merhaba falke 310 model kombimiz var ve elektrik gelip gittiginde ap hatasi var ekranda ve her defasinda reset yapmak zorunda kaliyoruz sizde donanimsal bir sorun olabilir mi kendi kendine acilmiyor
   Tesekkurler

   1. Merhaba Serdar Bey… Kombinin elektriği kesildiğinde ya da su basma işlemi yaptığınızda ekranda AP hatası belirebiliyor. Resetleme işlemi yaptığınızda düzeliyorsa bu şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. Resetleme sonrası düzelme olmuyorsa bir sorun var demektir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

   1. Merhaba efendim. Baymak kombilerde E26 arıza kodu pompa blokaj arızasıdır. Muhtemelen devirdaim pompasında sorun var. Yine de net teşhis için servis yardımı almanız gerekir.

  3. Benim baymak fake kombim var petek düğmesi kapalı sicaksu vakasını açtığımda peteklerde aşırı ısınıyor ne yapmalıyım

   1. Merhaba Özkan bey… Anladığım kadarıyla sıcak su konumunda petekleriniz ısınıyor. Sıcak su kullanırken petekleri ısıtıyor ise üç yollu vana yapıyor olabilir. Sıcak su kullanmadan kendiliğinden ısıtıyor ise elektronik kart arızası olabilir. Cihazı incelemeden net bir teşhis koymak imkansızdır bunlar sadece tahimindir Özkan bey. Kullanıcının bu durumda yapa bileceği bir şey yoktur. Servis talep etmek için BURAYA tıklayarak çağrı merkezi ile iletişime geçe bilirsiniz.

  4. falke hc kombi var kış durumunda 35 dereceye ayarlıyoruz 80 dereceye çıkıyor, yaz durumunda 35 deree suyu ayarlandığında 70 derece ısıtıyor zaman zaman sıcak su kullanmazken ateşleme işareti yani alev çıkıyor neresi arızalı olabillir tahmini arızalı parça fiyatları ne kadardır.

   1. Merhaba Kerim Bey… Kombiyi neredeyse en düşük sıcaklıkta çalıştırıyorsunuz ancak ekrandaki sıcaklık maksimum değere yakın. Kombinizde aşırı ısınma sorunu olabilir. Ancak sorunu net olarak tespit etmek adına yerinde görmek gerekir. Net teşhis yapılırsa ancak arıza durumu ve masrafı konusunda net bilgi verilebilir. Bunun için de servis çağırmalısınız.

  5. baymak falke master model marka kombi nin gün içinde elektrik gidip gelmesinden dolayı tahminen ilk once e07 hatası daha sonra resetlemem ile birlikte E05 HATASI VERMEKTEDİR. SORUN NEDİR NASIL ÇÖZÜLEBİLİR

   1. Merhaba Zekeriya Bey… Kombinizde muhtemelen elektrik gidip gelmesine bağlı olarak elektronik kart arızası mevcut. Ancak yaşadığınız sorunu göz önünde bulunduracak olursak eğer E05 kalorifer sensörü arızasıdır. Kombiyi birkaç kez daha resetleyin. Resetleme işlemi sonrası düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

  6. Kombi normal çalışırken ısı yükseldikten sonra kombi çalışması devam ediyor ve sonra arıza veriyor

   1. Merhaba Alaattin Bey… Cihaz çalıştıktan sonra devre dışı kalıyor ve arızaya geçiyor sanırım. Arızayı belirtebilirseniz muhtemel sebepler hakkında bilgi aktarabiliriz.

    1. Baxi group falke master modelini kullanıyorum normal bir dereceye Örneğin 40 dereceye ayarladığım zaman çok uzun çalışıyor diğer kombiler gibi hemen kapanmıyor bu durumu çok merak ediyorum bilgi verirseniz memnun olurum

     1. Merhaba Yalçın Bey… Kombiler brülör bekleme süresine göre dur kalk yapar. Brülör bekleme süresi uzunsa ya da ortama bir yerden soğuk hava girişi oluyorsa bu yüzden uzun süre çalışıyor olabilir. Yani uzun süre devreden çıkmıyor olabilir. Tabi bu bir arıza durumu da olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görüp incelemek lazım. Cihazın kontrolü için bi servis yardımı almanızı öneririz.

  7. Baymak falke HC kombimde E03 arıza kodu yanıp sönüyor flaşlıyor. Prosestat ‘a bağlı ilgili hortumları üfleyerek çalıştırdım.Ancak 24 saat sonra ayni arızayı tekrarlıyor. Ne yapmam gerekiyor.

   1. Merhaba Faruk Bey… Prosestat, fan veya anakarta müdahale gerekir. Bu parçaların kontrol edilmesi gerekiyor. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekiyor.

  8. Merhaba,FALKE 24 COND model kombi kullanıyorum.Kombide mutfağa sıcak suyu akıyor ama banyo sıcak suyu akmıyor.Bir kez suyunu boşalttım, sonrasında kendiliğinden su boşalttı.Ama banyoda sıcak su sorunu akmıyor.Bunun için ne yapmalıyım?

   1. Merhaba Bekir Bey… Dairede bulunan tüm kalorifer ve sıcak su tesisatı birdir. Bir olduğu için de sıcak su sorunu tüm musluklarda yaşanıyorsa kombiye bağlıdır. Tek bir muslukta sıcak su sorunu varsa eğer; ya musluk, bataryada sorun vardır ya da tesisatta. Yani kombi dışındaki bir sorun olduğu için ya tesisatı kontrol etmek gerekir (bir tıkanıklık durumu söz konusu olabilir) ya da musluk batarya bozuk olabileceği için değiştirmek gerekebilir. Öncelikle musluk veya bataryayı değiştirin, sorun olur da düzelmez, devam ederse tesisatçı çağırarak tesisatı kontrol ettirin.