Baymak Falke HC/BC Arıza Kodları

Baymak Falke HC/BC Hata Kodları

Falke HC model kombiler hermetik kombi olup, Falke BC model kombiler bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arızası Nedir? Brülörde alev yok.
 1. E02 Arızası Nedir? Emniyet termostat sensörü sorunudur.
 • Çözüm Limit termostatta arıza olabilir. Cihazınıza birkaç kez reset atın. Sorun çözümlenmiyorsa mutlaka servisi arayarak yardım talebinizi belirtmelisiniz.
 1. E03 Arızası Nedir? Baca termostat problemidir.
 • Çözüm Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihazın çeşidi de önemlidir. Falke kombi E03 hatasının çözümü için veya yapılması gerekenleri uygulamak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arızası Nedir? Merkezi ısıtma devresi sensör sorunudur.
 • Çözüm Arıza tek bir sebebe bağlı olmayabilir. Falke E05 arıza kodu çözümü için veya arıza hakkındaki tüm detayları öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arızası Nedir? Kullanım suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Genelde sıklıkla karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarında bir problem olduğunda karşımıza çıkar. Sorunun sensörden mi yoksa kablodan mı kaynaklı olduğunu ancak uzman bir servis ekibi bilebilir. Bu nedenle de Baymak Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.
 1. E10 Arızası Nedir? Su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur.
 • Çözüm Tesisat suyunun azalıp sıfır değerine yakın olduğunu belirtir. Bu durumda teknik açıdan yapılması gereken işlem cihaza su basmaktır. Falke HC/BC model kombinin sağ altında bulunan bar göstergesinin arka tarafına doğru baktığınızda mavi musluk göreceksiniz. Bu parçayla işlem yapmanız gerekir. Detaylar için Falke HC/BC kombiye su basma linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E25 Arızası Nedir? Maksimum ısı sorunudur.
 • Çözüm Cihazdaki suyun olması gerekenin üstüne çıktığını ve bu sebeple limit termostatın açıldığını cihazı bloke ettiğini belirten bir arıza kodudur. Falke HC/BC E25 arızası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arızası Nedir? Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Alev hissedilmediğinde bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Servisi’nden yardım almalısınız. İyonizasyon elektrodu, gaz grubu veya elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (22 Yorum)

 1. Merhaba,FALKE 24 COND model kombi kullanıyorum.Kombide mutfağa sıcak suyu akıyor ama banyo sıcak suyu akmıyor.Bir kez suyunu boşalttım, sonrasında kendiliğinden su boşalttı.Ama banyoda sıcak su sorunu akmıyor.Bunun için ne yapmalıyım?

  1. Merhaba Bekir Bey… Dairede bulunan tüm kalorifer ve sıcak su tesisatı birdir. Bir olduğu için de sıcak su sorunu tüm musluklarda yaşanıyorsa kombiye bağlıdır. Tek bir muslukta sıcak su sorunu varsa eğer; ya musluk, bataryada sorun vardır ya da tesisatta. Yani kombi dışındaki bir sorun olduğu için ya tesisatı kontrol etmek gerekir (bir tıkanıklık durumu söz konusu olabilir) ya da musluk batarya bozuk olabileceği için değiştirmek gerekebilir. Öncelikle musluk veya bataryayı değiştirin, sorun olur da düzelmez, devam ederse tesisatçı çağırarak tesisatı kontrol ettirin.

 2. Baymak falke HC kombimde E03 arıza kodu yanıp sönüyor flaşlıyor. Prosestat ‘a bağlı ilgili hortumları üfleyerek çalıştırdım.Ancak 24 saat sonra ayni arızayı tekrarlıyor. Ne yapmam gerekiyor.

  1. Merhaba Faruk Bey… Prosestat, fan veya anakarta müdahale gerekir. Bu parçaların kontrol edilmesi gerekiyor. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekiyor.

 3. Kombi normal çalışırken ısı yükseldikten sonra kombi çalışması devam ediyor ve sonra arıza veriyor

  1. Merhaba Alaattin Bey… Cihaz çalıştıktan sonra devre dışı kalıyor ve arızaya geçiyor sanırım. Arızayı belirtebilirseniz muhtemel sebepler hakkında bilgi aktarabiliriz.

   1. Baxi group falke master modelini kullanıyorum normal bir dereceye Örneğin 40 dereceye ayarladığım zaman çok uzun çalışıyor diğer kombiler gibi hemen kapanmıyor bu durumu çok merak ediyorum bilgi verirseniz memnun olurum

    1. Merhaba Yalçın Bey… Kombiler brülör bekleme süresine göre dur kalk yapar. Brülör bekleme süresi uzunsa ya da ortama bir yerden soğuk hava girişi oluyorsa bu yüzden uzun süre çalışıyor olabilir. Yani uzun süre devreden çıkmıyor olabilir. Tabi bu bir arıza durumu da olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görüp incelemek lazım. Cihazın kontrolü için bi servis yardımı almanızı öneririz.

 4. baymak falke master model marka kombi nin gün içinde elektrik gidip gelmesinden dolayı tahminen ilk once e07 hatası daha sonra resetlemem ile birlikte E05 HATASI VERMEKTEDİR. SORUN NEDİR NASIL ÇÖZÜLEBİLİR

  1. Merhaba Zekeriya Bey… Kombinizde muhtemelen elektrik gidip gelmesine bağlı olarak elektronik kart arızası mevcut. Ancak yaşadığınız sorunu göz önünde bulunduracak olursak eğer E05 kalorifer sensörü arızasıdır. Kombiyi birkaç kez daha resetleyin. Resetleme işlemi sonrası düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

 5. falke hc kombi var kış durumunda 35 dereceye ayarlıyoruz 80 dereceye çıkıyor, yaz durumunda 35 deree suyu ayarlandığında 70 derece ısıtıyor zaman zaman sıcak su kullanmazken ateşleme işareti yani alev çıkıyor neresi arızalı olabillir tahmini arızalı parça fiyatları ne kadardır.

  1. Merhaba Kerim Bey… Kombiyi neredeyse en düşük sıcaklıkta çalıştırıyorsunuz ancak ekrandaki sıcaklık maksimum değere yakın. Kombinizde aşırı ısınma sorunu olabilir. Ancak sorunu net olarak tespit etmek adına yerinde görmek gerekir. Net teşhis yapılırsa ancak arıza durumu ve masrafı konusunda net bilgi verilebilir. Bunun için de servis çağırmalısınız.

 6. Benim baymak fake kombim var petek düğmesi kapalı sicaksu vakasını açtığımda peteklerde aşırı ısınıyor ne yapmalıyım

  1. Merhaba Özkan bey… Anladığım kadarıyla sıcak su konumunda petekleriniz ısınıyor. Sıcak su kullanırken petekleri ısıtıyor ise üç yollu vana yapıyor olabilir. Sıcak su kullanmadan kendiliğinden ısıtıyor ise elektronik kart arızası olabilir. Cihazı incelemeden net bir teşhis koymak imkansızdır bunlar sadece tahimindir Özkan bey. Kullanıcının bu durumda yapa bileceği bir şey yoktur. Servis talep etmek için BURAYA tıklayarak çağrı merkezi ile iletişime geçe bilirsiniz.

  1. Merhaba efendim. Baymak kombilerde E26 arıza kodu pompa blokaj arızasıdır. Muhtemelen devirdaim pompasında sorun var. Yine de net teşhis için servis yardımı almanız gerekir.

 7. Merhaba falke 310 model kombimiz var ve elektrik gelip gittiginde ap hatasi var ekranda ve her defasinda reset yapmak zorunda kaliyoruz sizde donanimsal bir sorun olabilir mi kendi kendine acilmiyor
  Tesekkurler

  1. Merhaba Serdar Bey… Kombinin elektriği kesildiğinde ya da su basma işlemi yaptığınızda ekranda AP hatası belirebiliyor. Resetleme işlemi yaptığınızda düzeliyorsa bu şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. Resetleme sonrası düzelme olmuyorsa bir sorun var demektir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

 8. Merhaba,,yeni taşındığım evde falke cond 24 kombi var.Daha önce yoğuşmalı kombi kullanmadım.kullanma suyunda sıkıntı yok gibi ama kalorifer yandığı zaman ayarlanan dereceye gelince yanma işlemi duruyor,bu arada pompa çalıştığı için kalorifer tesisatındaki su derecesi birkaç derece düşünce ateşleme işlemi tekrar başlıyor ve beş er saniye aralıklarla
  ateşleme yapıyor yanma oluşuyor duruyor taki su sıcaklığı ayarlanan dereceye gelinceye kadar bu şekilde yanıyor.yani onlarca ateşleme ve yanma işlemi.sanırım normal değil .Yardımcı olursanız sevinirim .Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Hamza Bey… Oda termostatı kullanıyor musunuz? Oda termostatı kullanıyorsanız eğer yaşadığınız bu durum normaldir. Çünkü oda termostatı kullanımında ayarlanan dereceye gelince cihaz durur, ortam ısısı düşünce yeniden devreye girer. Oda termostatı kullanmıyorsanız eğer cihazla alakalı bir sorun olabilir. Net teşhis için yerinde görmek gerekir.

   1. Baymak falke fx24
    Kombi belli 1 2 dk çalıştıktan sonra emniyet ventilinden basınçlı bir şekilde su atıyor sebepleri ne olabilir plakli eşanjör bakıldı pompa sıkışık degil ama arada kesik kesik çalışıyor ve ana esanjor tikali olabilir mi

    1. Merhaba Mehmet Bey… Emniyet ventili bozuk olduğunda da kendiliğinden açılıp su tahliye edebiliyor, kombi basıncı yüksek olduğunda da… Kombi basıncı 3 barı geçiyor ve emniyet ventili bu yüzden açılıp su tahliyesi yapıyorsa; eşanjör, doldurma musluğu ve genleşme tankı gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Ancak basınç yükselmediği halde emniyet ventili kombideki suyu boşaltıyorsa emniyet ventili bozuktur ve değişimi gerekir.

Petek Yıkama