Baymak Falke HC/BC Arıza Kodları

Falke HC model kombiler hermetik kombi olup, Falke BC model kombiler bacalı kombilerdir.

 1. E01 Arızası Nedir? Brülörde ateşleme olmadığını gaz beslemesinde sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Kısacası ateşleme sorunudur. Bu arıza ile karşılaştığınız zaman öncelikle kombinizin yanındaki gaz vanasını kontrol edin. Açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise çalıştırmayı deneyin. Dairenize gazın geldiğinden emin olun. Gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Dairenizde gaz var ve kombinize gazın geldiğinden eminseniz resetleme işlemi yapın. Sorun devam ettiği sürece resetleme işlemini birkaç kez daha uygulamalısınız. Yine de sonuç alamadıysanız muhtemel sebepler; anakart, gaz valfi ya da elektrotlar olabilir. Net teşhis için Baymak Servisi’ni arayın.
 1. E02 Arızası Nedir? Emniyet termostat sensörü sorunudur.
 • Çözüm Limit termostatta arıza olabilir. Cihazınıza birkaç kez reset atın. Sorun çözümlenmiyorsa mutlaka servisi arayarak yardım talebinizi belirtin.
 1. E03 Arızası Nedir? Baca termostat problemidir.
 • Çözüm Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihazın çeşidi de önemlidir. Falke HC model hermetik kombide karşılaşılan bu sorunda; baca yerinden çıkmış olabilir, fan, prosestat ya da anakart arızalı olabilir. Tespit için servis yardımı almalısınız. Falke BC model bacalı kombide karşılaşılan bu sorunda; baca sensöründe arıza olabilir ya da baca tıkanmış ve çekişi kuvvetli olmayabilir. Bu durum için de mutlaka servis yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Falke HC/BC Arıza Kodları

 1. E05 Arızası Nedir? Merkezi ısıtma devresi sensör sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer ntc sinde oluşan sorunu belirtmektedir. Bu gibi arızalarda kaloriferleriniz olması gerekenden az ısıtabilir ya da hiç ısı olmayabilir. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun teşhis edilmesi ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın.
 1. E06 Arızası Nedir? Kullanım suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Genelde sıklıkla karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarında bir problem olduğunda karşımıza çıkar. Sorunun sensörden mi yoksa kablodan mı kaynaklı olduğunu ancak uzman bir servis ekibi bilebilir. Bu nedenle de Baymak Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.
 1. E10 Arızası Nedir? Su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur.
 • Çözüm Tesisat suyunun azalıp sıfır değerine yakın olduğunu belirtir. Bu durumda teknik açıdan yapılması gereken işlem cihaza su basmaktır. Falke HC/BC model kombinin sağ altında bulunan bar göstergesinin arka tarafına doğru baktığınızda mavi musluk göreceksiniz. Mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelecek ve bar değeri yükselecek. 1,5 bara kadar su basmalısınız Bu değere geldiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız. Açık unutursanız su akıntısı gibi sorunlar yaşanabilir. Basıncı yükseltmeniz sonrasında sorun düzelir. Düzelmez de devam ederse eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında sorunun düzelmediği ya da işlemi bir şekilde yapamadığınız gibi durumlarda mutlaka Baymak Servisi’ni arayın.
 1. E25 Arızası Nedir? Maksimum ısı sorunudur.
 • Çözüm Cihazdaki suyun olması gerekenin üstüne çıktığını ve bu sebeple limit termostatın açıldığını cihazı bloke ettiğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumda önce cihazınızın susuz çalışmadığından emin olun, basınç düşük ise su basın. Cihazınız kış konumunda ise petek vanalarının kapalı olmadığından emin olun. En azından 3 petek vanası mutlaka açık olmalıdır. Bu durumlara rağmen sorun devam etmekte ise; devir daim pompası sıkışmış, üç yollu vana arızalı, ana eşanjör kireçli, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kesin tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. E35 Arızası Nedir? Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Alev hissedilmediğinde bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Servisi’nden yardım almalısınız. İyonizasyon elektrodu, gaz grubu veya elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir.

Yorumlar (4 Yorum)

 • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

  Merhaba,,yeni taşındığım evde falke cond 24 kombi var.Daha önce yoğuşmalı kombi kullanmadım.kullanma suyunda sıkıntı yok gibi ama kalorifer yandığı zaman ayarlanan dereceye gelince yanma işlemi duruyor,bu arada pompa çalıştığı için kalorifer tesisatındaki su derecesi birkaç derece düşünce ateşleme işlemi tekrar başlıyor ve beş er saniye aralıklarla
  ateşleme yapıyor yanma oluşuyor duruyor taki su sıcaklığı ayarlanan dereceye gelinceye kadar bu şekilde yanıyor.yani onlarca ateşleme ve yanma işlemi.sanırım normal değil .Yardımcı olursanız sevinirim .Şimdiden teşekkürler.

  Hamza Gölebatmaz

  • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

   Merhaba Hamza Bey… Oda termostatı kullanıyor musunuz? Oda termostatı kullanıyorsanız eğer yaşadığınız bu durum normaldir. Çünkü oda termostatı kullanımında ayarlanan dereceye gelince cihaz durur, ortam ısısı düşünce yeniden devreye girer. Oda termostatı kullanmıyorsanız eğer cihazla alakalı bir sorun olabilir. Net teşhis için yerinde görmek gerekir.

   Kombi Tamircisi

 • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

  Merhaba falke 310 model kombimiz var ve elektrik gelip gittiginde ap hatasi var ekranda ve her defasinda reset yapmak zorunda kaliyoruz sizde donanimsal bir sorun olabilir mi kendi kendine acilmiyor
  Tesekkurler

  Serdar ozdemir

  • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

   Merhaba Serdar Bey… Kombinin elektriği kesildiğinde ya da su basma işlemi yaptığınızda ekranda AP hatası belirebiliyor. Resetleme işlemi yaptığınızda düzeliyorsa bu şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. Resetleme sonrası düzelme olmuyorsa bir sorun var demektir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

   Kombi Tamircisi

Uzmanına Sor / Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Faydalı Olabilir

Arızanı Çöz Pratik Bilgiler

Anketimize Katılın

Hangi Marka Kombi Kullanıyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Görüşleriniz

Sitemiz Hakkında Görüşleriniz

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Ödeme Kolaylığı

Kredi Kartı ile Ödme

Benzer Yazılar