Baymak Duotec Compact 24 Arıza Kodları

Baymak Duotec Compact 24 Hata Kodları

Makalemizde yazılan bilgiler Baymak Duotec Compact 24 model Tam Yoğuşmalı kombilerde karşılaşılan arıza kodları, arıza kodlarının açıklamaları, servis öncesi yapılması gereken bilgiler ve arıza durumu hakkında çözüm detayları ile alakalı bilgilerdir.

 1. E01 Arızası Başarısız ateşleme durumu.
 • Çözüm Cihazda alev oluşmadığı zaman bu sorun yaşanır. Duotec Compact E01 arızası çözümü detaylarını linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
 1. E02 Arızası Hatalı alev oluşumu.
 • Çözüm Bu arızayla karşılaştığınız zaman önce cihazı birkaç kez arka arkaya resetleyin. “reset” tuşuna basarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem sonrasında sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.
 1. E03 Arızası Aşırı ısınma sorunu.
 • Çözüm Cihaz bir sebeple içinde bulunan suyu tesisatta dolaştıramazsa bu sorun yaşanır. Duotec Compact kombi E03 hata kodunda servis öncesi yapılacak işlemleri ve tüm detayları linki tıkladığınızda öğrenebilirsiniz.
 1. E05 Arızası Fan geri besleme sorunu.
 • Çözüm Kombiyi “reset” tuşuna basarak resetleyin. Duotec Compact E05 hatası hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz linki tıklayabilirsiniz.
 1. E09 Arızası Gaz armatörü geri besleme sorunu.
 • Çözüm Arıza durumunda “reset” tuşuna basın sorun hala devam ediyorsa bu işlemi birkaç kez daha tekrarlayın. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.
 1. E12 Arızası EEPROM sorunu.
 • Çözüm Yazılım sorunu olarak da bilinir. “reset” tuşuna basarak kombiyi resetleyin. Arızada düzelme olmazsa anakart arızası olabilir, bağlantılarda problem olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.
 1. E15 Arızası Sensör sıcaklık değişim sorunu.
 • Çözüm Kombiyi resetleseniz dahi sorunda düzelme olmayacaktır. Teknik açıdan sensör veya sensör bağlantılarında sorun olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.
 1. E16 Arızası Dönüş sıcaklık sensör kilitlenmesi.
 • Çözüm Kalorifer dönüş sıcaklık sensörü kilitlendiği zaman bu sorun yaşanır. Kombiyi resetlemek çözüm gerektirmez. Servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.
 1. E17 Arızası Çıkış sıcaklık sensör kilitlenmesi.
 • Çözüm Çıkış sıcaklık sensörü kilitlendiği zaman bu problem yaşanır. Kombiye reset atmak çözüm getirmez. Bi servis yardımı alarak kombiyi kontrol ettirmeniz gerekir.
 1. E18-F81 Arızası NTC sensör test sorunu.
 • Çözüm Kombiye reset atmadan direk servis yardımı almanız gerekir.
 1. E21 Arızası Anakart sorunu.
 • Çözüm Kombiyi birkaç kez “reset” tuşuna basarak resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrası düzelme olursa cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak arıza durumunda düzelme olmazsa anakart tamiri veya değişimi için servis yardımı almalısınız.
 1. E33 Arızası Dönüş sıcaklık sensörü sorunu.
 • Çözüm Kalorifer dönüş sensöründe, sensör bağlantılarında, borularında veya anakartta sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.
 1. E35 Arızası Çıkış sıcaklık sensörü sorunu.
 • Çözüm Çıkış sensöründe, sensör bağlantılarında, borularında ya da anakartta sorun olabilir. Cihazı yerinde görüp incelemek gerekir. Bi servis yardımı almalısınız.
 1. F13 Arızası reset kilitlenmesi sorunu.
 • Çözüm Kısa süre içerisinde “reset” tuşuna birden çok bastığınızda reset kilitlenmesi olur. Cihaz fazla resetlendiğinden tuş kilitlenir. Kombi arızaya geçtiğinde resetleme işlemi en fazla 3 kez uygulanmalıdır. 3 reset sonrası düzelmezse daha fazla resetleme işlemi uygulamadan servis yardımı almak gerekir. Bu kodun ekrandan silinmesi için kombiyi şalterinden kapatıp açabilirsiniz.
 1. F34 Arızası Düşük besleme gerilimi sorunu.
 • Çözüm Şebekeden daireye gelen veya kombiye voltajın düşük olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda bir süre kadar beklemek gerekir. Yani cihaz resetlenmemeli, kapatıp açılmamalıdır. Çünkü voltajlar düzeldiğinde sorunun da düzelme ihtimali vardır. Ancak uzun süre bekleme sonucunda düzelme olmuyorsa eğer servis yardımı almak gerekir. Kombide anakart arızası olabilir. Anakartın bu gibi durumlarda tamiri de değişimi de yapılabilir. Ancak arızanın tekrar etme olasılığı da vardır. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka “kombi voltaj düzenleyici regülatör” cihazı kullanmanız gerekir.
 1. F37 Arızası Düşük su basınç uyarısı.
 • Çözüm Kombi tesisatında yeterli basınçta su olmadığı zaman bu sorun yaşanır. Arıza kodu ekranda anıp söner. Bu durumda “sol altta yer alan mavi doldurma musluğu” nu sola çevirmek gerekir. Parçayı sola çevirdiğinizde su sesi duyarsınız. Basınç değerini takip edin, yükselme olur. 1,5 bara geldiği zaman doldurma musluğunu kapatın. İşlem sonrası ekranda “AP” uyarısı çıkacaktır. Duotec Compact AP uyarısı hakkındaki detayları öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. F39 Arızası Dış hava sensörü sorunu.
 • Çözüm Kombiye takılmış bir dış hava sensörü (dış ortamın sıcaklığına göre kombiyi çalıştıran sensör) varsa eğer arızalı olma ihtimali var. Dış hava sensörü yoksa eğer elektriksel bir problem olabilir. Anakart arızası veya bağlantı sorunu olabilir. Cihazı yerinde görüp incelemek gerekir.
 1. F40 Arızası Yüksek su basınç uyarısı.
 • Çözüm Tesisat su basıncının 2,5-3 bar üzerine çıktığını belirten bir uyarı kodudur. Kombiye olması gerekenden (1 ile 2 bar arası) daha fazla su bastıysanız cihaz bu yüzden arızaya geçmiştir. Kombiye en yakın peteğin üst yan kısmında bulunan hava alma müşürünü açabilir, oradan su alarak kombi tesisat basıncını düşürebilirsiniz. Ancak siz petekten su aldıkça basınç kendi kendine yükselmeye devam eder ve bu arıza durumu çok sık tekrar ederse mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. F41 Arızası Otomatik doldurma devrede.
 • Çözüm Bu model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu vardır. Bu fonksiyon devreye girdiğinde ekranda bu kod belirir. Hiçbir şey yapmadan beklemeniz gerekir.
 1. F42 Arızası Otomatik doldurma tamamlanamadı.
 • Çözüm Cihaz otomatik su doldurma işlemini tamamlayamadığı zaman ekranda bu kod çıkar. İşlem başarılı bir şekilde tamamlanmamış demektir.
 1. F43 Arızası Otomatik doldurma işlemi sonrası düşük basınç arızası.
 • Çözüm Kombi otomatik doldurma işlemini yapmasına rağmen basıncı düşük olarak algıladığı zaman ekranda bu kod belirir. Bu durumda cihazın basınç ölçerinde sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.
 1. F47 Arızası Su basınç anahtarı bağlı değil.
 • Çözüm Kombide basınç anahtarının bağlı olmadığını belirten bir uyarıdır. Ya bağlantı gerekir ya da cihaz basınç anahtarını algılamıyor olabilir. Bağlantı veya kontrol işlemleri için servis yardımı almalısınız.
 1. F50 Arızası Sıcak su boyler sensörü sorunu.
 • Çözüm Boyler sensöründe, sensör bağlantılarında, borularında veya anakartta sorun olabilir. Servis çağırmanız gerekir.
 1. F51 Arızası PT1000 sensör sorunu.
 • Çözüm Sensörde, sensör bağlantılarında, borularında veya anakartta bir problem olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.
 1. F52 Arızası Kullanım suyu NTC sensör arızası.
 • Çözüm Kombide sıcak su devresinde yer alan NTC sensörde, sensöre bağlı borularda, bağlantılarda veya anakartta sorun olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis yardımı almanız gerekir.
 1. F53 Arızası Ana eşanjör ısı sigortası sorunu.
 • Çözüm Ana eşanjör ısı sigortasında problem olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazı resetlemek çözüm değildir. Teknik müdahale gerekeceğinden servis yardımı almanızı öneririz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Avniye Çelebi dedi ki:

  Duotec Compact 24 Yoğuşmalı Kombimiz F53 Arıza veriyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Avniye Çelebi… Kombiniz makalemizde de yer aldığı gibi ana eşanjör ısı sigortası sorunu veriyor. Cihazı arızadan çıkarmak için birkaç defa resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekiyor.

 2. Alaattin Oğuz dedi ki:

  Merhaba,kombim baymak duo tec yeni modeli Baymak qac34 dış hava sensoru takmak istiyorum montaj sonrası kombiye parametre ayarı yapmak geekir mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alaattin Bey… Ürünün kombinize uyum sağlayıp sağlamadığını önce kontrol ettirin. Ürünü satın alacağınız yerle görüşün. Bizim bildiğimiz belirttiğiniz modeldeki dış hava sensörü Baymak yoğuşmalı kombilere kullanım açısından uyum sağlar. Ancak yine de cihazı düzensiz yani kafasına göre çalıştırma ihtimali var. Montaj sonrası parametre gerektirmiyor diye biliyoruz. Yine de dediğimiz gibi detayları ürünü satın aldığınız yerle görüşebilirsiniz.

Petek Yıkama