444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Kombide AP Uyarısı Nedir?slogan
down
Paylaş:

Baymak Kombide AP Kodu Nedir?

Baymak kombilerde şu sıralar çok sık rast gelinen bir uyarı kodudur. Ancak arıza kodu mu yoksa bir uyarı kodu mu diye merak edilir.

Genelde Baymak dahil olmak üzere Arçelik ve Beko model kombilerde de karşımıza çıkabilen bir uyarı kodudur. Arıza kodu olarak kabul edilmez. Cihazın “test modu” diyebiliriz. Cihaz AP uyarısı verdiğinde kombi anakartı, parçaların çalışabilirliğini kontrol eder. Anakart parçalarda sorun görmezse eğer yaklaşık 1,5 veya 2 dk. sonra ekrandan bu uyarı kodu silinir ve cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder. Parçaların çalışabilirliğini kontrol ettirmek istemiyorsanız “R” düğmesine bir kez basarak yani kombiyi resetleyerek kombiyi direk çalışabilir hale getirebilirsiniz.

AP uyarısı uzun süre beklenmesine rağmen düzelmezse ya da resetlenmesine rağmen düzelmezse anakart kombi parçalarında bir sorun tespit etti diyebiliriz. Tespit ettiği için bir süre sonra ekrandan bu uyarı kodu silinir ve bir hata kodu belirir. Hata kodu da hangi parçada sorun tespit edildiyse buna bağlı olarak değişir.

Baymak Kombi Neden AP Uyarısı Verir?

  • Kombi basıncı düşük olup, basıncı yükseltmenizden sonra verir. (Genelde F37 arıza kodu belirip, kombiye su basma işlemi sona erdiğinde ekranda belirir)
  • Elektrik gidip geldikten sonra verir.
  • Kombiyi kapatıp yeniden açtıktan sonra verir.

AP bir arıza kodu değil test yani kontrol kodudur. AP uyarısından sonra cihaz düzelmez ya da farklı hata kodları verirse mutlaka servis yardımı alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

      1. Merhaba Harun Bey… Kombiniz arıza kodu verse bilgi aktarmamız kolaylaşır ancak arıza kodu vermeden petekleri ısıtıyor sadece sıcak su vermiyorsa birçok parçada problem olabilir. Kombiyi yerinde incelememiz lazım. Bunun için bi uzman yardımı almanız gerekiyor. Bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.