ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Viessmann Vitopend 100 Kombide F4 Arızasıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Viessmann Vitopend 100 Kombide F4 Arıza Kodu Nedir?

Ateşleme başarısızlığıdır. Cihaz ateşleme denemesi sonrasında alev yetersizliği sorunu veriyor demektir.

Viessmann Vitopend 100 Kombide F4 Arızası nda Tüketici Ne Yapmalı?

Vitopend 100 model kombinizde böyle bir sorunla karşılaştıysanız ve konut içinde ocağınız da doğalgazlı ise ocağınızı kontrol etmelisiniz. Ocağınızın çalışıp çalışmadığına göre arıza durumu veya sorunun sebebi değişmektedir.

 1. Ocak çalışmıyor durumda ise
 • Kapınızın dışarısında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Gaz vanası kapalı ise (boruya paralel değilse yani “T” şeklinde ise) vanayı açın.
 • Kapı dışındaki vana üzerinde mühür var ise fatura ödenmediği için gazınız kesilmiştir. Kombiyi kapatın, yanında bulunan gaz vanasını da kapatın. Faturayı ödeyin ve mühre dokunmadan doğalgaz firmasını arayarak gazın açılması talebinde bulunun.
 • Kapı dışındaki vana açık durumda ise bölgede doğalgaz çalışması olabilir veya farklı çalışmalar sebebi ile gaz bölge olarak kesilmiş olabilir. Aynı sorun muhtemelen komşularınızda da vardır. Doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Bu durumda kombinizi ve gaz vanasını mutlaka kapatın.

Viessmann Vitopend 100 Kombide F4 Arızası

 1. Ocak çalışıyor durumda ise
 • Kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edin. Vana boru ile aynı hizada ise açık, aynı hizada değilse kapalı demektir. Bu durumda vana kapalı ise açık konuma çevirmelisiniz.
 • Kombi yanındaki vana açık durumda ise kombiyi resetlemelisiniz. Vitopend 100 model kombinizde kalorifer simgeli düğmenin sağ altına doğru baktığınızda “RESET” yazan bölüm olacaktır. Düğmeyi “RESET” yazan yere kadar çevirin ve sonrasında yeniden eski yerine çevirin. Bu işlemi sorun düzelmediği sürece maksimum 3 kez daha tekrar edebilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 Kombide F4 Arızası Çözümü

 • Ateşleme ve iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta veya gaz armatöründe sorun olabilmektedir

Yalnız bu parçalardan hangisinde veya hangilerinde sorun olabileceğini ancak uzman servis ekibi yerinde görerek karar verebilir. Net teşhis ve müdahale için mutlaka işi uzmanına bırakın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 • Hasan topraklı

  Kombi F4 hatası veriyor ne yapmam lazım

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Hasan Bey… Kombinizde ateşleme sorunu var. Öncelikle makalemizde belirtildiği gibi dairenizde gaz olup olmadığına bakın (ocak doğalgazlıysa ocağı deneyin çalışıp çalışmadığına bakın) dairede gaz varsa yani ocak çalışıyorsa kombi yanındaki gaz vanasına bakın. Kapalıysa vanayı açın. Vana açıksa kombiyi maksimum 3 kez resetleyin. Yine de sorun devam ediyorsa servis yardımı almanız gerekir. Makalemizde açıkladığımız arıza durumları söz konusu olabilir.

 • Uğur yıldırım

  Sıcak suyu açtığım zaman kombideki su değeri 15 dereceye kadar düşüyor. Daha sonra ateşleme yapmadan f04 hatasına düşüyor ocakta gaz var resetledim defalarca ama bi zaman sonra yine aynı hataya düşüyor.

  • Merhaba Uğur Bey… Ocağınız yanıyorsa dairenizde gaz var demektir. Resetleme işlemi sonrası da arıza durumunda düzelme olmuyorsa makalemizde belirttiğimiz arıza durumları söz konusu olabilir. Ancak bu durumda sizin yapabileceğiniz bir işlem bulunmadığı için servis yardımı almanız gerekir.