Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Vaillant Vuw Pro Hata Kodları

 1. 1. Ana şalter açık durumdayken 0/1 ışık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa Cihaz fazla sıcaklıktan dolayı kendini kullanıma kapamış. Bu durumda önce kombi altındaki vanalar ile petek vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar açık durumda ise; pompa arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer tesisatında ya da kalorifer filtresinde tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 • Yanmıyorsa Elektrik giriş bağlantılarına bakınız. Binanın ana giriş sigortası atık durumda olabilir kontrol ediniz. Kablo bağlantısında arıza, ana kartta hasar, trafoda bağlantılar yanlış yapılmış olabilir. Servisi aramalısınız.
 1. 2.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıyorsa Kombide sıcak su isteği mevcut anlamına gelmektedir. Bir problem yoktur.
 • Yanmıyorsa Kombi kış konumunda mı kontrol ediniz. Oda termostatından kombiye istek var mı bakınız. Arıza sürekli devam ederse elektronik kart arızalı olabilir. Vaillant Kombi Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

 1. 4.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa

Bacalı tip kombide Baca çekimi olmadığından kombi daima deneme halinde. Baca tıkalı ya da çekmiyor olabilir, baca sensöründe sorun olabilir. Servisi aramalısınız.

Hermetik tip kombide  Prosestat kapanmıyor olabilir. Fan ya da elektronik kartta da sorun olabilir. net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 • Yanmıyorsa

Bacalı tip kombide Baca çekimi yetersiz olduğundan dolayı kombi kendini kullanım dışı bırakmış. Vaillant Servis tarafından müdahale gerekir.

Hermetik tip kombide Fan motorunda sorun mevcut veya hava prosestatı kısa devre de olabilir. Anakartın arızalı olma ihtimali de vardır. Servisi aramalısınız.

 1. 5.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa Yani kum saatine benzer sembol olan led olarak belirtebiliriz. Vuw Pro kombide kum saati arızası hakkındaki bilgilere ulaşmak ve arızayı servis öncesi çözümlemek için linki tıklayabilirsiniz. Cihazın tesisat basıncı düşükse yani 1 barın altındaysa Vuw Pro kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi uygulayabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz.
 • Yanmıyorsa Gaz valfi kumanda edilememek ile beraber ana kart sorunu meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanız gerekir.
 1. 6.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa  Petek gidiş veya dönüş sensöründe arıza, kopma veya kısa devre oluşmuş. Vaillant Servisi tarafından müdahale gereklidir.
 • Yanmıyorsa Olabilecek Sebepler;
 • Ateşleme denemesinden sonra alev oluşmakta ama iyon alevi hissedemiyor ve göremiyor. Elektrot kablosunda yahut elektrotta, gaz valfi bobinlerin çürüme, gaz ayarlarında sorun oluşmuş olabilir. Servis çağırınız.
 • Vuw Pro Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme elektrotlarına ait olan kablolarda kopukluk meydana gelmiş veya elektronik kart sorunlu olabilir. Gaz valfi arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. 7.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa Kombide mikro işlemci arızası var demektir. Cihaza reset atınız. Fakat arıza devam ediyor ise ana kartta arıza var demektir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur.
 • Yanıyorsa Kombi üç kez ateşleme denemesine geçiyor fakat alev almıyor. Gaz armatürün de yahut ana kartta arıza olabilir. Cihazı servise göstermeniz gerekir.
 • Yanmıyorsa Ateşleme ile alakalı sorun yaşanmaktadır. Kombi ateşleme yapamıyor bu sebeple de herhangi bir verim sağlamıyor. Vaillant Servisi ile görüşerek yardım almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Ferhat dedi ki:

  Merhabala benim waillant GmbH wuv eski tip kombide sıcak su modunda ateşleme yapmıyor.ama kış modunda ateşleme oluyor.musluk ışığı yanmıyor ve su asla ısınmıyor.sorun ne olabilir..birde akış tribün u diyen var..bu parça önü kancalı nasıl sökülür.kolay gelsin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferhat Bey… Biz buradan sunduğumuz her bir bilgide dikkatli olmaya özen gösteriyoruz. Çünkü bu işin ehli olduğu kadar, hiç anlamayan ve bizim sunduğumuz bilgilerle cihaza müdahale etmeye çalışan birçok kullanıcı var. Teknik açıdan uzmanlık gerektiren bir konudan bahsediyorsunuz ve kusura bakmayın bu konuda bilgi aktaramıyoruz. Cihazınızda sıcak su sorunu varsa ve cihazınız eskiyse hiç müdahale etmeden işi uzmanına bırakın. Bi servis yardımı alırsanız sorun yaşamadan, yaşadığınız sorundan kurtulmuş olursunuz.

 2. Mustafa bey dedi ki:

  NTc sensörden kaynaklı Boyle bir arıza verır mı kombo arıza ledi ni yakar mı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi ntc sensörden kaynaklı böyle bir arıza derken? hangi arızayı verir mi? Onu da belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 3. Mustafa bey dedi ki:

  Selamlar kombi kalorifer
  Modda saglıklı calısıyor fakat sıcak suyu acınca bellır sure ısıtıyor ve alev ledi yanıp sonuyor ama sıcak su konumm kapalı oldugunda hata vermiyor bunu neden yapabılır hocam ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi sıcak su konumunda devreden çıkıp ateşleme arızası veriyor sanırım. Ancak bu durumu birçok sebeple yapabilir. Kart, gaz valfi, tribün gibi birçok parçayı yerinde incelememiz gerekiyor.

 4. Bahar zengin dedi ki:

  Su basıncı 1 in altında sürekli fazla fiyat fatura ödüyoruz sebebi ve nasıl düzeltilmesi gerekir ? Vaillant vuw pro eski tüp kombi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bahar Hanım… Kombi basıncı doğalgaz faturasını etkilemez. Çünkü kombi basıncı; tesisatta dolaşan suyun basıncıdır. Basınç azaldığı zaman kombi uyarı verir, çalışmaz. Basıncı ideal seviyeye getirdiğiniz zaman da cihaz çalışmaya devam eder. Faturanız fazla geliyorsa bu durum cihazın eski olmasına bağlı olabilir, kombiye veya tesisata bakım gerekebilir, kombi parçalarında sorun olabilir. Kısacası hem kombiyi hem de tesisatı yerinde incelemek gerekir.

 5. Yasin Uray dedi ki:

  Merhaba Vaillant vuw tr 242/2-3 kombim petek konumunda sıcaklığı ayarladığım sıcaklığa kadar getiriyor söndükten sonra bir süre pompa çalışmaya devam ediyor sonra pompada duruyor ve bidaha çalışmıyor sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yasin Bey… Kombi dinlenmeye geçtikten sonra yeniden devreye girmiyor sanırım. Bu durum sensör, kart, üç yolu vana gibi parçalara bağlı olabilir. Ancak sorunu yerinde görmemiz gerekiyor. Net teşhis bu şekilde yapılabilir ve soruna müdahale edilebilir.

 6. akay dedi ki:

  Sıcak suyu açtığımda kombi çalışıyor su ısınıyor fakat yaklaşık 15 saniye sonra kombi yanmayı kesiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Akay Bey… Kombi kısa sürede devreden çıkıyor. Ancak birçok sebeple devreden çıkma durumları söz konusu olabilir. Mesela bir tribün arızası, akış şalteri arızası gibi durumlar olabilir. Bir kart arızası olabilir. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Kombinizde ekran olmadığı için bir hata kodu da belirmez. Ancak led uyarısı verebilir. Led uyarısı veriyorsa cihazı resetlemeyi deneyin. Düzelmiyorsa ya da cihazda bir uyarı yoksa direk servis çağırmanız gerekir.

Petek Yıkama