Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Vaillant Vuw Pro Hata Kodları

 1. 1. Ana şalter açık durumdayken 0/1 ışık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa Cihaz fazla sıcaklıktan dolayı kendini kullanıma kapatmış. Bu durumda önce kombi altındaki vanalar ile petek vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar açık durumda ise; pompa arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer tesisatında ya da kalorifer filtresinde tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 • Yanmıyorsa Elektrik giriş bağlantılarına bakınız. Binanın ana giriş sigortası atık durumda olabilir kontrol ediniz. Kablo bağlantısında arıza, ana kartta hasar, trafoda bağlantılar yanlış yapılmış olabilir. Servisi aramalısınız.
 1. 2.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıyorsa Kombide sıcak su isteği mevcut anlamına gelmektedir. Bir problem yoktur.
 • Yanmıyorsa Kombi kış konumunda mı kontrol ediniz. Oda termostatından kombiye istek var mı bakınız. Arıza sürekli devam ederse elektronik kart arızalı olabilir. Vaillant Kombi Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

 1. 4.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa

Bacalı tip kombide Baca çekimi olmadığından kombi daima deneme halinde. Baca tıkalı ya da çekmiyor olabilir, baca sensöründe sorun olabilir. Servisi aramalısınız.

Hermetik tip kombide  Prosestat kapanmıyor olabilir. Fan ya da elektronik kartta da sorun olabilir. net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 • Yanmıyorsa

Bacalı tip kombide Baca çekimi yetersiz olduğundan dolayı kombi kendini kullanım dışı bırakmış. Vaillant Servis tarafından müdahale gerekir.

Hermetik tip kombide Fan motorunda sorun mevcut veya hava prosestatı kısa devre de olabilir. Anakartın arızalı olma ihtimali de vardır. Servisi aramalısınız.

 1. 5.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa Yani kum saatine benzer sembol olan led olarak belirtebiliriz. Vuw Pro kombide kum saati arızası hakkındaki bilgilere ulaşmak ve arızayı servis öncesi çözümlemek için linki tıklayabilirsiniz. Cihazın tesisat basıncı düşükse yani 1 barın altındaysa Vuw Pro kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi uygulayabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz.
 • Yanmıyorsa Gaz valfi kumanda edilememek ile beraber ana kart sorunu meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanız gerekir.
 1. 6.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa  Petek gidiş veya dönüş sensöründe arıza, kopma veya kısa devre oluşmuş. Vaillant Servisi tarafından müdahale gereklidir.
 • Yanmıyorsa Olabilecek Sebepler;
 • Ateşleme denemesinden sonra alev oluşmakta ama iyon alevi hissedemiyor ve göremiyor. Elektrot kablosunda yahut elektrotta, gaz valfi bobinlerin çürüme, gaz ayarlarında sorun oluşmuş olabilir. Servis çağırınız.
 • Vuw Pro Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme elektrotlarına ait olan kablolarda kopukluk meydana gelmiş veya elektronik kart sorunlu olabilir. Gaz valfi arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. 7.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyorsa Kombide mikro işlemci arızası var demektir. Cihaza reset atınız. Fakat arıza devam ediyor ise ana kartta arıza var demektir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur.
 • Yanıyorsa Kombi üç kez ateşleme denemesine geçiyor fakat alev almıyor. Gaz armatürün de yahut ana kartta arıza olabilir. Cihazı servise göstermeniz gerekir.
 • Yanmıyorsa Ateşleme ile alakalı sorun yaşanmaktadır. Kombi ateşleme yapamıyor bu sebeple de herhangi bir verim sağlamıyor. Vaillant Servisi ile görüşerek yardım almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

 1. Samet Sunnetcioglu dedi ki:

  Peteklerimde su sesi var surekli daha yeni temizlendi ve havasi vs alindi fakat bu ses devam ediyor sebebi ne olabilir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Samet Bey… Peteklerdeki su sesi kombiye değil tesisata bağlıdır. Peteklerde hava yoksa sistemde hava olabilir. Bu konuda tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.

 2. Gökay kuran dedi ki:

  Merhaba Vaillant vuw kombim ateşleme yapmıyor. Sıcak suyu açtığımızda 1 dakika kadar fan çalışıyor. Ancak bu esnada ateşleme olmuyor sonrasında ekranda yanıp sönen fan sembolü ve yukarı ok sembolü çıkıyor. Kombi kapanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Ateşleme elektrotlarına ait olan kablolarda kopukluk meydana gelmiş veya elektronik kart sorunlu olabilir. Gaz valfi arızalı olabilir. Arızanın net teşhiş edilmesi için sorunun yerinde görülmesi gerekir.İletişim sayfamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzman teknik servis ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

 3. Murtaza Acar dedi ki:

  Vaillant vuw pro 24kw ekransiz kum saati flaş yapıyor petek ve sıcak su soğuk durumda masraf ne olur. Yer kartal

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murtaza Bey… Makalemizde arızanın muhtemel sebepleri yazmaktadır. Masraf ne tutar, cihazı yerinde görmeden net bilgi aktarmamız zor maalesef. Bu konuda teknik yardımı almak için bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 4. Hakkı İsmail Akıntürk dedi ki:

  Merhaba kombi tamircisi
  Vaillant VUW kombim F22 kodlu arıza veriyor. Kodun bildirdiği sorun nedir
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakkı Bey… Vuw kombilerin kendi içinde Pro ve Plus serileri vardır. Her iki seride de işlem değişir. F22 arızası düşük basınç sorunudur yani tesisat basıncını yükseltmek, cihaza su basmak gerekir. Vuw Plus kombiye su basmak için; https://kombitamircisi.com.tr/vaillant/vuw-plus/su-doldurma/ linkini tıklayabilir, Vuw Pro kombiye su basmak için; https://kombitamircisi.com.tr/vaillant/vuw-pro-su-basma/ linkini tıklayarak işlemi uygulayabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz. İşlemi yapamadığınız durumlarda ya da arızanın düzelmeyip çok sık devam ettiği durumlarda 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 5. Ferhat dedi ki:

  Merhabala benim waillant GmbH wuv eski tip kombide sıcak su modunda ateşleme yapmıyor.ama kış modunda ateşleme oluyor.musluk ışığı yanmıyor ve su asla ısınmıyor.sorun ne olabilir..birde akış tribün u diyen var..bu parça önü kancalı nasıl sökülür.kolay gelsin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferhat Bey… Biz buradan sunduğumuz her bir bilgide dikkatli olmaya özen gösteriyoruz. Çünkü bu işin ehli olduğu kadar, hiç anlamayan ve bizim sunduğumuz bilgilerle cihaza müdahale etmeye çalışan birçok kullanıcı var. Teknik açıdan uzmanlık gerektiren bir konudan bahsediyorsunuz ve kusura bakmayın bu konuda bilgi aktaramıyoruz. Cihazınızda sıcak su sorunu varsa ve cihazınız eskiyse hiç müdahale etmeden işi uzmanına bırakın. Bi servis yardımı alırsanız sorun yaşamadan, yaşadığınız sorundan kurtulmuş olursunuz.

Petek Yıkama