444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Vaillant Vuw Plus Kombiye Su Basmaslogan
down
Paylaş:

Vaillant Vuw Plus Kombiye Su Doldurma

Önemli Bilgi: Vaillant Vuw Plus kombiler ekranlı kombilerdir. Cihazda bir sorun olduğunda ekranda F harfi ile başlayan çeşitli hata kodları yer alır. Ekranda F_22 arıza kodu gördüğünüzde tesisat basıncının düşük olduğunu, cihazın kuru yanma yaptığını anlayabilirsiniz. Bu arıza durumunda kombi tesisat basıncını artırmak yani kombiye su basma işlemi uygulamak gerekir.

Vaillant Vuw Plus Kombiye Nasıl Su Basılır?

Kombiye su basmak için önce doldurma musluğunu bulmanız gerekir. Doldurma musluğu kombi tesisatına su basma, tesisat su basıncını artırma-yükseltme görevinde olan tek parçadır.

  • Öncelikle kombinin alt kısmına doğru eğilerek bakın.
  • Orta kısımlara doğru baktığınızda görselde doldurma musluğu işaretlenmiştir.
  • Bazı modellerde anahtar yer alır, anahtar görseldeki gibi takılıdır ve direk çevrilerek işlem yapılır. Bazı modellerde bu anahtar yoktur, daha doğrusu kaybolmuştur, işlemi yapmak için tornavida gerekebilir. (videoda anlatılmıştır)
  • Görseldeki gibi anahtar varsa bu anahtarı sol tarafa doğru yavaşça çevirin. Su sesi duymanız gerekir. Su sesi duyduğunuzda işlem yapılıyor demektir. Su sesini duyduğunuz anda panelin sağında yer alan yuvarlak bar göstergesini takip edin, yükselme olacak.
  • Bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar işlemi durdurmayın. Bu değere geldiğinde ise işlemi sonlandırın ve çevirdiğiniz anahtarı yeniden sağa doğru çevirerek kapatın.
  • Anahtar yoksa uygun uçlu bir tornavida ile bu kısımda yer alan metal bölümü sola çevirerek de aynı işlemi uygulayabilir, işlem sonrası yeniden kapatabilirsiniz.

Kombi basıncını bu şekilde yükseltmiş olursunuz ve işlem sonrası kombiniz çalışmaya devam eder.

Ancak işlemi yapamadığınız her durumda, sorunun devam ettiği her durumda ve karşınıza çıkan her tür aksaklıkta mutlaka servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.