yandex metrica
Vaillant Kum Saati Arızası » Aynı Gün Kesin Çözüm Garantisi

Vaillant Kum Saati Arızası

Kum saati işareti yanma durumuna göre arıza ya da normal durum olabilmektedir. Kum saati işareti yanındaki led yanıyor ise cihazda sorun yok demektir. Eğer yanıp sönüyorsa kombide kuru yanma problemi var demektir.

Vaillant Kum Saati Arızası

Arızanın Sebepleri

  • Vaillant kombi basıncı düşük olabilir: Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman öncelikle Vaillant kombinizin bar seviyesini kontrol etmelisiniz. Bar seviyesi eğer 1 bardan az görünüyorsa kombiye su basmanız gerekir. Vaillant markalı kombilerde modele göre su basma işlemi değişmektedir. Vaillant kombinizin altında monteli durumda olan doldurma musluğu yardımı ile bar seviyesi 1,5 i gösterecek şekilde su basmalısınız. İşlem sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer alev üzerine x işareti olan reset düğmesine basabilirsiniz.
  • Pompa arızalı ya da devir düşürüyor olabilir: Vaillant kombide bu arıza durumunda genel anlamda karşılaştığımız bir sorundur. Pompanın devir düşürmesi ya da arızalı olması gibi durumlarda Vaillant kombi içindeki suyu rahat dolaştıramayacağı için kuru yanma sorununu meydana getirebilmektedir. Bu gibi durumlarda önerilen ise pompanın tamiri ya da değişimidir.
  • Fark basınç şalterinde problem olabilir: Fark basınç şalterinin arızalı olması sebebi ile de Vaillant kombide kuru yanma sorunu oluşabilmektedir. Bu arıza durumunda parça tamiri olmaz, parça değişimi ile ancak sorun giderilebilir.
  • Kılcal boruda tıkanma olabilir: Kılcal borunun tıkanması sebebi ile de Vaillant kombide bu soruna rast gelebiliriz. Genelde çok sık karşılaştığımız bir durum değildir. Tıkanma varsa da tıkanıklık giderilerek arıza durumu çözümlenebilir.

Çözüm:

Arızanın tespiti ve çözümü için kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Tek yapmanız gereken Vaillant kombinizin basıncını kontrol etmeniz, basınç düşük ise Vaillant kombinize su basarak basıncı yükseltmenizdir. Bu uygulama sonrasında bir netice alamadıysanız cihaza kesinlikle müdahale etmeden işi uzmanına bırakmalısınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?