ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Vaillant Kum Saati Arızasıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Vaillant Kombide Kum Saati Yanıp Sönüyor

Kum saati işareti yanma durumuna göre arıza ya da normal durum olabilmektedir. Kum saati işareti yanındaki led yanıyor ise cihazda sorun yok demektir. Eğer yanıp sönüyorsa kombide kuru yanma problemi var demektir.

Arızanın Sebepleri

 • Vaillant kombi basıncı düşük olabilir Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman öncelikle Vaillant kombinizin bar seviyesini kontrol etmelisiniz. Bar seviyesi eğer 1 bardan az görünüyorsa kombiye su basmanız gerekir. Vaillant markalı kombilerde modele göre su basma işlemi değişmektedir. Vaillant kombinizin altında monteli durumda olan doldurma musluğu yardımı ile bar seviyesi 1,5 i gösterecek şekilde su basmalısınız. İşlem sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer alev üzerine x işareti olan reset düğmesine basabilirsiniz.

Vaillant Kum Saati Arızası

 • Pompa arızalı ya da devir düşürüyor olabilir Vaillant kombide bu arıza durumunda genel anlamda karşılaştığımız bir sorundur. Pompanın devir düşürmesi ya da arızalı olması gibi durumlarda Vaillant kombi içindeki suyu rahat dolaştıramayacağı için kuru yanma sorununu meydana getirebilmektedir. Bu gibi durumlarda önerilen ise pompanın tamiri ya da değişimidir.
 • Fark basınç şalterinde problem olabilir Fark basınç şalterinin arızalı olması sebebi ile de Vaillant kombide kuru yanma sorunu oluşabilmektedir. Bu arıza durumunda parça tamiri olmaz, parça değişimi ile ancak sorun giderilebilir.
 • Kılcal boruda tıkanma olabilir Kılcal borunun tıkanması sebebi ile de Vaillant kombide bu soruna rast gelebiliriz. Genelde çok sık karşılaştığımız bir durum değildir. Tıkanma varsa da tıkanıklık giderilerek arıza durumu çözümlenebilir.

Çözüm

Arızanın tespiti ve çözümü için kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Tek yapmanız gereken Vaillant kombinizin basıncını kontrol etmeniz, basınç düşük ise Vaillant kombinize su basarak basıncı yükseltmenizdir. Bu uygulama sonrasında bir netice alamadıysanız cihaza kesinlikle müdahale etmeden işi uzmanına bırakmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. valiant kombi yanma sırasında kum saati işareti oluşuyor arıza mıdır. kombi de ayrıca comff off uyarısı da gösteriyor.
   konu ile ilgilibilgi istiyorum

   1. Merhaba Kenan Bey… Kum saati sembolü sadece yanıyorsa cihazda sorun yok, ancak yanıp sönüyorsa makalemizde belirttiğimiz arıza durumları söz konusu olabilir. Cihaz bir uyarı kodu veriyor ve çalışmıyorsa da sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Hakkı Bey… Kum saati yanıp sönüyorsa eğer önce kombi su basıncına bakın, 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. 1 barın altını gösteriyorsa doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekir. Basınç değeri normalse cihazı resetleyin. Resetlendiğinde düzeliyorsa veya sorun kendi kendine düzeliyorsa cihazı bu şekilde kullanmaya devam etmeniz gerekir. Ancak arıza durumu düzelmiyor, resetleme işlemi yapmanıza karşın herhangi bir değişiklik olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.