Vaillant Vuw Pro Kombiye Su Basma

Vaillant Vuw Pro Kombiye Su Doldurma

Vuw Pro model kombilerde basınç düşük olduğunda aşağıdan yukarı doğru sıralı olan ledlerden 5.led (kum saati ledi) yanıp söner. Ancak bu ledin yanıp sönmesi sadece basıncın düşük olduğu anlamına gelmez. Cihazın kuru yanma yaptığını da belirtir.

Vaillant Vuw Pro Kombiye Nasıl Su Basılır?

İşlem kombilerde yalnızca dolum vanası/doldurma musluğu ile yapılabilir. Bu yüzden önce parçayı bulmanız gerekir.

  • Vaillant Vuw Pro model ekransız kombilerde doldurma musluğu kombinin altında özellikle de sağ tarafa doğru montelidir.
  • Görselde yer aldığı gibi çoğu modelde ince uzun çubuk şeklinde siyah renkte olur. Bulamıyorsanız eğer parça kırıktır ve sadece metal kısım kalmıştır. Bu yüzden işlem sadece tornavida ile yapılabilir.
  • Parçayı sola doğru (saat yönünün tersine doğru) çevirdiğinizde açılır, açılır açılmaz kombiden su sesi gelir ve bar saatini yani manometreyi takip etmeniz gerekir.
  • Manometrede ilerleme görülecektir.
  • Basınç değeri yani manometre 1 ile 2 bar arasına gelene dek işlemi durdurmayın, devam ettirin.
  • Doldurma musluğu yoksa da düz tornavida ile bu yeri aynı şekilde açarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz (ancak önerimiz bu konuda servis yardımı alarak doldurma musluğunu değiştirmeniz yönündedir)
  • İşlem bittiğinde doldurma musluğunu mutlaka sağa çevirin ve kapatın. Açık kalırsa veya tam olarak kapatılamazsa kombi basıncı yükselmeye devam eder, yüksek basına bağlı kombide su akıtma sorunu oluşur.

Doldurma musluğunu kapattığınızda yani kombi su basıncını 1 ile 2 bar arasına getirdiğinizde sorunun düzelmesi gerekir. Sorun düzelmezse, çok sık yaşanırsa veya işlemi yapamazsanız servis çağırmanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama