Vaillant F75 Arızası

Vaillant F75 Hata Kodu Çözümü

Makalemizde sunduğumuz bilgiler Vaillant ecoTEC Pro/Plus tam yoğuşmalı kombiler, turboTEC hermetik ve atmoTEC bacalı kombiler için geçerlidir.

Vaillant F75 Arızası

Vaillant F75 Arıza Kodu Nedir?

5 deneme sonrası basınç sensörünün, devir daim pompasının çalışmasından sonra meydana gelen farkı algılamadığını belirtir.

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

 • Kombi su basıncı düşük olabileceğinden basınç değerini kontrol etmeniz gerekir. Basınç göstergesi 1 barın altında ise (bar göstergesi grinin altında ise) kombiye su basmalısınız. Vaillant markalı yukarıda bahsi geçen modellerde doldurma musluğu sağ alt köşede gri kelebeğe benzer şekilde bir parçadır. Basınç düşük ise bu doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı yükseltmeli ve ideal seviyeye getirmelisiniz.
 • Kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme uygulamasını arıza devam ettiği sürece en fazla 3 kez yapmalısınız. Resetleme işleminden sonra da arıza düzelmiyorsa işlemi bırakarak uzman yardımı almanızı öneririz.

Arızanın Çözümü

Arızanın çözümlenmesi açısından sorunun yerinde görülmesi gerekir. Muhtemel arıza sebepleri ise şu şekilde sıralanabilir:

Net arıza teşhisi ve arıza çözümü için servis yardımı almanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Erdal Üri dedi ki:

  F75 arizası var.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdal Bey… Arıza hakkındaki tüm detaylar makalemizde yazmaktadır. Harici olarak teknik yardım almak istiyorsanız bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 2. Filiz Aksoy dedi ki:

  Kırmızı ışık yanıyor F 75 hatası veriyor gaz basmaya çalıştığında ise ne tarafa çevirirsem çwviretim basınç değişmiyor sıcak su akmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım… Makalemizde bu sorunun muhtemel sebepleri ile yapılması gereken işlemler konusundaki detaylar aktarılmıştır. Servis çağırmadan önce önerilen işlemleri uygulamalı, sorun yine de düzelmezse teknik servis yardımı almalısınız.

 3. Yusuf aktan dedi ki:

  Merhabalar geçen hafta da bu arıza ile karşılaştım (f75) sirkülasyon pompasını sokup temizlwyip geri taktım kombi çalıştı 1 haftadır gayet guzel çlışıyordu. Bugun yine aynı arızayı verdi. Ben arızanın pompa üzerindeki kondanstorden kynaklı oldugunu duşunuyorum. Sizce nedir yorumlarmısınız

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey… Arızanın muhtemel sebepleri ile yapılması gereken işlemler makalemizde ayrıntılı şekilde yazmaktadır. Bu problemi yaşıyorsanız size belirtilen işlemleri uygulamalı, arıza tekrarında veya düzelmediği durumlarda servis yardımı almalısınız. Arızayı yerinde görmeden uzaktan kesin arıza bilgisi paylaşamıyoruz maalesef.

 4. Bayram Bozoğlu dedi ki:

  Kombiyi çalıştırmak istedim fakat F75 arıza kodu veriyor. En kısa yoldan çözüm nasıl olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bayram Bey… Kısa yoldan çözüm derken? Makalelerimizi oluşturmamızdaki amaç siz ve sizin gibi bu sorunu yaşayan birçok müşterimize yardımcı olabilmektir. Makalemizi incelediyseniz eğer kısa-uzan fark etmeksizin servis öncesi yapılması gereken işlemler ve arızanın muhtemel sebepleri dahil birçok bilgi yazmaktadır. Size belirtilen işlemleri uygulamalı, sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız. Bu konuda teknik yardım isterseniz de bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 5. mustafa demir dedi ki:

  f75 arızası verdi. vaillant servis çağırmak istemiyorum. çorum.da güvenilir bir servis arıyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Bulunduğunuz ile hizmet vermediğimiz için bu sorununuzda size yardımcı olamıyoruz maalesef. Bölgenizdeki servisler konusunda da maalesef ki bilgi sahibi değiliz.

Petek Yıkama