Vaillant F75 Arızası

Vaillant F75 Hata Kodu Çözümü

Makalemizde sunduğumuz bilgiler Vaillant ecoTEC Pro/Plus tam yoğuşmalı kombiler, turboTEC hermetik ve atmoTEC bacalı kombiler için geçerlidir.

Vaillant F75 Arızası

Vaillant F75 Arıza Kodu Nedir?

5 deneme sonrası basınç sensörünün, devir daim pompasının çalışmasından sonra meydana gelen farkı algılamadığını belirtir.

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

  • Kombi su basıncı düşük olabileceğinden basınç değerini kontrol etmeniz gerekir. Basınç göstergesi 1 barın altında ise (bar göstergesi grinin altında ise) kombiye su basmalısınız. Vaillant markalı yukarıda bahsi geçen modellerde doldurma musluğu sağ alt köşede gri kelebeğe benzer şekilde bir parçadır. Basınç düşük ise bu doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı yükseltmeli ve ideal seviyeye getirmelisiniz.
  • Kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme uygulamasını arıza devam ettiği sürece en fazla 3 kez yapmalısınız. Resetleme işleminden sonra da arıza düzelmiyorsa işlemi bırakarak uzman yardımı almanızı öneririz.

Arızanın Çözümü

Arızanın çözümlenmesi açısından sorunun yerinde görülmesi gerekir. Muhtemel arıza sebepleri ise şu şekilde sıralanabilir:

Net arıza teşhisi ve arıza çözümü için servis yardımı almanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. mustafa demir dedi ki:

    f75 arızası verdi. vaillant servis çağırmak istemiyorum. çorum.da güvenilir bir servis arıyorum

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Mustafa Bey… Bulunduğunuz ile hizmet vermediğimiz için bu sorununuzda size yardımcı olamıyoruz maalesef. Bölgenizdeki servisler konusunda da maalesef ki bilgi sahibi değiliz.

Petek Yıkama