Ferroli Kombide A01 Arızası

Ferroli Kombide A01 Arızası Nedir?

Ferroli markalı DİVAtop, Econcept Tech, Econcept 50A, Econcept 51A, Domicondens, DIVAtech F32 D, DOMItech F 24 model kombilerde brülörde yanma olmadığını yani cihazın ateşleme yapmadığını belirtir.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

 • Konut içinde ocak gibi doğalgaz ile çalışan başka bir cihaz var ise çalıştırmayı deneyerek konut içinde gaz olduğundan emin olmalıdır: Ocağın çalışıyor olması konut içinde gaz olduğu, ocağın çalışmıyor olması konut içinde gaz olmadığı anlamına gelir. Ocak da yanmıyorsa eğer kapı dışındaki gaz vanasına bakabilir ve kapalı ise açabilir. Gaz vanası hangi yöne doğru açılır? öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz. Vana açık durumda ise doğalgaz firmasını arayarak gaz yokluğu konusundaki bilgi ve yardımları alabilir.
 • Kombiyi resetlemelidir: Ferroli markalı kombilerin çoğu modelinde panel üzerinde “reset” yazan bir buton yer almaktadır. Bu butona bir kez basarak veya birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmez ise işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Arızanın Çözümü

Ferroli kombide karşınıza çıkan bu arıza durumunun muhtemel sebepleri yukarıda sıralanmıştır. Arızanın yerinde görülüp tespit yapılması ve çözümlenmesi için Ferroli Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (18 Yorum)

 1. Yunus gür dedi ki:

  Merhaba, kombinin atık gaz borusunu değil de beyaz olan boruyu biraz aralık şekilde çalıştırirsam kombi çalışıyor ama tamamen beyaz boruyu takarsam f05 A01 hatası alıyorum. Sorun ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yunus Bey… Arıza durumunun muhtemel sebepleri, elektronik kart,gaz valfi,iyonizasyon elektrodu, ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olmasıdır. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için teknik servis yardımı almanız gerekmektedir.

 2. Hasan demiralay dedi ki:

  A1 hata veriyor evde ocak çalışıyor ama kombi hata veriyor napmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Brülörde yanma olmadığını yani cihazın ateşleme yapmadığını belirtir. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. Eğer dairede gaz var ise, cihazı resetleyin. Düzelmezse işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Hala sorun ortadan kalkmadıysa teknik destek almalısınız.

 3. rabia kor dedi ki:

  merhaba. bizim kombimiz sürekli a 01 hatası veriyor. bir tanıdığımız bize böyle durumlarda resetlememiz gerektiğini söyledi fakat sık olmaya başladı. günde iki veya üç defaya kadar çıktı. bunun bu sıklıkla olması muhtemelen normal değil. ne yapabiliriz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rabia Hanım… Makalemizde yapılması gereken işlemler ve arızanın muhtemel sebepleri yazmaktadır. Bu sorunu çok yaşıyorsanız teknik destek almalısınız.

 4. Amjad dedi ki:

  Ferroli marka kombimde led a01 hatasını veriyor ve sicak su yok

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Makalemizde arıza durumu hakkındaki tüm detaylar yazmaktadır. Yani arıza durumunda servis öncesi yapılması gereken işlemler, arızanın muhtemel sebepleri ve arızalı parçalar hakkındaki bilgiler yazmaktadır. Belirtilen işlemleri uygulamalı, kontrolleri yapmalı, sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız. Bu konuda bir talebiniz olursa; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama