444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Ferroli Kombide A01 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Ferroli Kombide A01 Arıza Kodu Nedir?

Ferroli markalı DİVAtop, Econcept Tech, Econcept 50A, Econcept 51A, Domicondens, DIVAtech F32 D, DOMItech F 24 model kombilerde brülörde yanma olmadığını yani cihazın ateşleme yapmadığını belirtir.

Ferroli Kombide A01 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

 • Konut içinde ocak gibi doğalgaz ile çalışan başka bir cihaz var ise çalıştırmayı deneyerek konut içinde gaz olduğundan emin olmalıdır: Ocağın çalışıyor olması konut içinde gaz olduğu, ocağın çalışmıyor olması konut içinde gaz olmadığı anlamına gelir. Ocak da yanmıyorsa eğer kapı dışındaki gaz vanasına bakabilir ve kapalı ise açabilir. Vana açık durumda ise doğalgaz firmasını arayarak gaz yokluğu konusundaki bilgi ve yardımları alabilir.
 • Kombiyi resetlemelidir: Ferroli markalı kombilerin çoğu modelinde panel üzerinde “reset” yazan bir buton yer almaktadır. Bu butona bir kez basarak veya birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmez ise işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Ferroli Kombide A01 Arızası nın Çözümü

 • Elektronik kart arızası, gaz valfi arızası, iyonizasyon-ateşleme elektrodu arızasıdır

Ferroli kombide karşınıza çıkan bu arıza durumunun muhtemel sebepleri yukarıda sıralanmıştır. Arızanın yerinde görülüp tespit yapılması ve çözümlenmesi için Ferroli Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

  1. Merhaba;

   Ferroli marka kombimde led panelde zaman içerisinde a01 hatasını veriyor.Fakat talimatlarınız doğrultusunda reset tuşuna basıp yeniden açıldığında normal led ekranına geri dönüyor.
   Isı arttırıp azaltabiliyorum fakat on/of tuşuna bastığımda çalışmıyor.

   Ocakta gaz var onuda kontrol ettim.Dışarıdaki vanada açık.

   Konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz?

   Serol Yediveren

   1. Merhaba Serol Yediveren… Kombinizin açma kapama düğmesinde yani on/off düğmesinde sorun olabilir. A01 ateşleme arızasıdır. Resetleme işlemi sonrasında düzelme oluyorsa sorun yok demektir. Reset sonrası düzelme olmuyorsa bunun için de ayrıca servis yardımı almanız gerekir. Cihaz parçalarında sorun olabilir.

  2. Merhabalar Ferroli marka kombim var on of düğmesini bastığımda açılıyor bir dakika PO1 geçiyor alarm işaretiçıkıyor yardım edersiniz seviniriz.

   1. Merhaba Sevim Hanım… Ferroli kombilerde P01 arıza kodu yoktur. Büyük ihtimalle A01 gaz yokluğu sorunu yaşıyorsunuz. Dairenizde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz geliyorsa kombinize birkaç kez reset atın. Resetleme ile de sorun düzelmiyorsa eğer servis çağırmanız gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur.

   1. Merhaba Yavuz Bey… Dairenizde gaz olduğundan, kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanaları açık olsun. Birkaç resetleme işlemi uygulayın. Ancak arıza devam ederse servis yardımı almanız gerekir. Net teşhis için de sorunu yerinde görmek gerekir.