Ferroli Kombide A01 Arızası

Ferroli Kombide A01 Arızası Nedir?

Ferroli markalı DİVAtop, Econcept Tech, Econcept 50A, Econcept 51A, Domicondens, DIVAtech F32 D, DOMItech F 24 model kombilerde brülörde yanma olmadığını yani cihazın ateşleme yapmadığını belirtir.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

 • Konut içinde ocak gibi doğalgaz ile çalışan başka bir cihaz var ise çalıştırmayı deneyerek konut içinde gaz olduğundan emin olmalıdır: Ocağın çalışıyor olması konut içinde gaz olduğu, ocağın çalışmıyor olması konut içinde gaz olmadığı anlamına gelir. Ocak da yanmıyorsa eğer kapı dışındaki gaz vanasına bakabilir ve kapalı ise açabilir. Gaz vanası hangi yöne doğru açılır? öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz. Vana açık durumda ise doğalgaz firmasını arayarak gaz yokluğu konusundaki bilgi ve yardımları alabilir.
 • Kombiyi resetlemelidir: Ferroli markalı kombilerin çoğu modelinde panel üzerinde “reset” yazan bir buton yer almaktadır. Bu butona bir kez basarak veya birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmez ise işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Arızanın Çözümü

Ferroli kombide karşınıza çıkan bu arıza durumunun muhtemel sebepleri yukarıda sıralanmıştır. Arızanın yerinde görülüp tespit yapılması ve çözümlenmesi için Ferroli Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Bekir Demir dedi ki:

  Selam kolay gelsin. Kiracıyım uyduruk Ferroli kombi takmışlar 2 yıldır sık sık ariza yapıyor. A 01 arızası yapıyor. Resetleme yapıyoruz çalışıyor ama idi sabit 27 28 de kalıyor ne yapabiliriz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bekir Bey… Sitemizde sunduğumuz bilgilerin amacı sizi bilinçlendirmek ve arızalar ile muhtemel sebepleri hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktır. Sayfamızda A01 arızasında servis öncesi yapılması gereken işlemler, arızanın muhtemel sebepleri vs. yazmaktadır. Size belirtilen, yapılması gereken işlemleri uygulamalı, sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız. Servis talebiniz olursa eğer; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 2. Yavuz korkmaz dedi ki:

  2 dakika yaniyor tekrar A1 geçiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yavuz Bey… Dairenizde gaz olduğundan, kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanaları açık olsun. Birkaç resetleme işlemi uygulayın. Ancak arıza devam ederse servis yardımı almanız gerekir. Net teşhis için de sorunu yerinde görmek gerekir.

 3. Sevim dedi ki:

  Merhabalar Ferroli marka kombim var on of düğmesini bastığımda açılıyor bir dakika PO1 geçiyor alarm işaretiçıkıyor yardım edersiniz seviniriz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sevim Hanım… Ferroli kombilerde P01 arıza kodu yoktur. Büyük ihtimalle A01 gaz yokluğu sorunu yaşıyorsunuz. Dairenizde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz geliyorsa kombinize birkaç kez reset atın. Resetleme ile de sorun düzelmiyorsa eğer servis çağırmanız gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur.

 4. Serol Yediveren dedi ki:

  Merhaba;

  Ferroli marka kombimde led panelde zaman içerisinde a01 hatasını veriyor.Fakat talimatlarınız doğrultusunda reset tuşuna basıp yeniden açıldığında normal led ekranına geri dönüyor.
  Isı arttırıp azaltabiliyorum fakat on/of tuşuna bastığımda çalışmıyor.

  Ocakta gaz var onuda kontrol ettim.Dışarıdaki vanada açık.

  Konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz?

  Serol Yediveren

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serol Yediveren… Kombinizin açma kapama düğmesinde yani on/off düğmesinde sorun olabilir. A01 ateşleme arızasıdır. Resetleme işlemi sonrasında düzelme oluyorsa sorun yok demektir. Reset sonrası düzelme olmuyorsa bunun için de ayrıca servis yardımı almanız gerekir. Cihaz parçalarında sorun olabilir.

Petek Yıkama